Sari la conținut

YAMAHA TENERE 700


Postări Recomandate

am auzit ca se asteapta o versiune Tracer pt mt-07, de tenere nu am auzit nimic. dar unu lucru e sigurul, motorul ala de 700 este demential, avand in vedere cat costa un mt-07 nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai gasit aici ceva informatii ( http://www.advpulse.com/adv-bikes/the-new-yamaha-tenere-could-be-a-middleweight-triple/ ), insa sunt vechi si cu siguranta au mai aparut modificari in ceea ce privste conceptul. Oricum, cred ca o Tenerica de 700-850 ar fi o buna lovitura de piata, pentru ca acopera o nisa cu putine alternative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cred ca este la stadiu de dorinte si zvonuri ,asa cum se gasesc pe net imagini si informatii cu Hayabusa de 1500 cc , de peste 2 ani si zvonuri de DRZ pe injectie , de peste 5 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este la stadiu de dorinte si zvonuri ,asa cum se gasesc pe net imagini si informatii cu Hayabusa de 1500 cc , de peste 2 ani si zvonuri de DRZ pe injectie , de peste 5 ani.

Asta cam asa este, insa acum se vorbeste de o posibila aparitie la Intermot 2016... Ma gandesc ca poate toata zvonistica asta are o baza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca devine realitate, va fi interesant de vazut la ce pret.

Din memorie : mt7-cca 6000€, xt660- 6600€, xt660 tenere-cca 8000€,??? wr250-7600€???

 

O sa inteleg preturile yamaha cind o sa inteleg preturile ktm.😅

» Post actualizat in 06 Mar 2016 17:34

Ce imi doresc eu defapt este un wr450 inmatriculabil dar pentru ala nu sunt nici macar zvonuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

WR450F este inmatriculabil. Tu vrei 2T? (daca lipseste F inseamna 2T)

Ma refeream la un wr450 din acest secol(4t).

Este posibil sa cumpar o trascaleta mai veche pina apare ceva ce imi doresc cu adevarat .Sunt putin frustrat de faptul ca zaponezii nu mai ofera nimic , de ani de zile , la 400-450cc, inmatriculabile. Nu sunt atras de performanta superiora ktm-husq , vreau doar o capra cu care sunt familiar intr-o reincarnare mai moderna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

wr450f e inmatriculabil si cu service interval decent. scuze de off topic.

Esti putin off topic pentru ca nu ai citit cu atentie . Se discuta despre un motor care se spera ca va aparea intr-un viitor apropiat(noul tenere) si am extins putin discutia la alte modele a caror aparatie este zvonita sau dorita .Nu discutam de modelele din trecut. Oricum discutia este mai mult despre fantezie decit realitate , momentan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti putin off topic pentru ca nu ai citit cu atentie . Se discuta despre un motor care se spera ca va aparea intr-un viitor apropiat(noul tenere) si am extins putin discutia la alte modele a caror aparatie este zvonita sau dorita .Nu discutam de modelele din trecut. Oricum discutia este mai mult despre fantezie decit realitate , momentan.

 

eu am ancorat-o im prezent :) wr450f e din acest secol. in momentul de fatza. injectie etc. e inmatriculabil de cand are injectie. dupa noul tenere se poate astepta mult si bine parerea mea.

» Post actualizat in 06 Mar 2016 20:52

daca o sa fie branded tenere o sa fie o mizerie care imprumuta marca.

» Post actualizat in 06 Mar 2016 20:52

pana acum... e photoshop si atat.

» Post actualizat in 06 Mar 2016 20:54

cred ca se refera la mult asteptatul WR450R

 

lipsa de piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la un wr450 din acest secol(4t).

Este posibil sa cumpar o trascaleta mai veche pina apare ceva ce imi doresc cu adevarat .Sunt putin frustrat de faptul ca zaponezii nu mai ofera nimic , de ani de zile , la 400-450cc, inmatriculabile. Nu sunt atras de performanta superiora ktm-husq , vreau doar o capra cu care sunt familiar intr-o reincarnare mai moderna.

Ai Yamaha WR250R, cu injectie, mai orientata spre dirt, decat competitoarele directe si foarte actuala. La 31cp, eu zic ca iti ofera suficienta putere ca sa faci cam ce doresti, cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Ai Yamaha WR250R, cu injectie, mai orientata spre dirt, decat competitoarele directe si foarte actuala. La 31cp, eu zic ca iti ofera suficienta putere ca sa faci cam ce doresti, cu ea.

Am citit tot ce se poate despre ea si am avut ocazia sa calaresc una in showroom. Imi face cu ochiu insistent dar pentru ca nu este exact ce doream ... nu sunt asa hotarat cum trebuie sa fi cind trebuie sa scoti 7500 din buzunar. Am meu Suzuki este parcat de 2 ani intr-un dealer Yamaha si de fiecare data cind mai trec pe acolo sa-l mai scot la o plimbare ma tot gindesc daca fac pasul sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sunt tare curiis ce specificatii va avea. Poate scoate si honda o mini africa twin

75 hp, ramane de vazut daca 180 kg uscat sau ud

Garda la sol pare ok cu tot cu tevile alea de evacuare

» Post actualizat in 14 Apr 2016 06:35

Da, ar fi o mega idee o mini Africa Twin. Sau poate o să-i spună mai scurt Transalp. Sau Dominator. Poate.

Fabrica de instrumente muzicale nu foloseste asemenea denumiri comerciale, iar motorul ala vechi de 2-3 ani nu este o idee, este o realitate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

75 hp, ramane de vazut daca 180 kg uscat sau ud

 

180kg uscat. Ar fi cat vechiul Tenere de 660 dar motor mai mare si mai greu din principiu (2 cilindri), ceea ce e un progres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mt-07 este noua 5900 de euro tva inclus la motodynamics parca

Daca scot tenereul asta la 7000 or sa acapareze o mare bucata din piata, indiferent de greutatea mobrei care precis nu o sa iasa mai mare de 200-205 la plin

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...