Sari la conținut

Postări Recomandate

salut ,imi trebuie pt un cz din 61 urmatoarele piese ; cutia laterala pt baterie , aripa fata ,suspensiile fata( doar o parte dar le iau si intregi) si stopul de pe aripa din spate , CAT mai originale si netaiate. Multumesc

Contact pe PM , aici sau la tel 0726480823

 

Mesaj completat

se potrivesc si cele de la jawa 125 , 175 si probabil chiar si de alte modele de jawa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

[quote name='Mikulaish'

Hai baietii la pese de Simson!!!

 

 

Ambielajul in ce stare este si ce pret are ?

Am 2 bucati scoase din motoare functionale. Bataie nu are nici unul, dar nu le-am depresat, nu stiu ce e in ele.

Primul are conurile f ok, canalele de pana la fel si joc lateral minim. 100 de lei

Al doilea are surubul care prinde dinamul rupt in interior si pana de la volanta forfecata. Deci si conul din spate are anumite imperfectiuni. Are si joc lateral un pic mai mare decat primul. Asta e 70 de lei.

Ambele necesita o centrare cel putin.

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,imi trebuie pt un cz din 61 urmatoarele piese ; cutia laterala pt baterie , aripa fata ,suspensiile fata( doar o parte dar le iau si intregi) si stopul de pe aripa din spate , CAT mai originale si netaiate. Multumesc

Contact pe PM , aici sau la tel 0726480823

 

Mesaj completat

se potrivesc si cele de la jawa 125 , 175 si probabil chiar si de alte modele de jawa

 

Salut stiu o jawa de 175 pe care s-a pus motor de 250 cmc,are acte vechi dar se pot face si acte noi, pret 200eur,

stop comlect am la 80 lei pt ca il dau sa imi iau altul de mz rt 125 si atat ma costa . nr meu e 0744835877 daca vrei sa vorbim mai multe

post-16700-1261253230_thumb.jpg

post-16700-1261253333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stiu o jawa de 175 pe care s-a pus motor de 250 cmc,are acte vechi dar se pot face si acte noi, pret 200eur,

stop comlect am la 80 lei pt ca il dau sa imi iau altul de mz rt 125 si atat ma costa . nr meu e 0744835877 daca vrei sa vorbim mai multe

Cat e saua ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 2 bucati scoase din motoare functionale. Bataie nu are nici unul, dar nu le-am depresat, nu stiu ce e in ele.

Primul are conurile f ok, canalele de pana la fel si joc lateral minim. 100 de lei

Al doilea are surubul care prinde dinamul rupt in interior si pana de la volanta forfecata. Deci si conul din spate are anumite imperfectiuni. Are si joc lateral un pic mai mare decat primul. Asta e 70 de lei.

Ambele necesita o centrare cel putin.

 

Ai un PM de la mine . Astept raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Mikulaish'

Hai baietii la pese de Simson!!!

 

 

Ambielajul in ce stare este si ce pret are ?

se poate da aripa fata de pe simsonul din atasament? sau a fost introdusa gresit imaginea?

da un PM daca e de vinzare!

multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate da aripa fata de pe simsonul din atasament? sau a fost introdusa gresit imaginea?

da un PM daca e de vinzare!

multam!

 

Am atasat poza in loc de semnatura. Eu sunt cel care am pus intrebarea in legatura cu ambielajul. Si cred ca sunt primul care a licitat pentru el.

--------------------------

post-9084-1261301309_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma intereseaza toata motocicleta dar daca o da pe piese ma interseaza.sau poate ne strangem mai multi si o luam pt piese mai stiu vreo 3 pers care ar avea nevoie de piese care se potrivesc de pe ea. am vb deja cu cineva pt stop

 

Dacă te referi la Jawă, pe mine mă interesează în primul rând motorul, apoi aripa față Âşi rezervorul. AÂşa că sunt de-acord cu ce propui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand rama far noua originala cu sticla tot noua marca AUTOPAL made in cehoslovacia

 

merge pe toate tipurile de JAWA CZ,scuter MANET

 

si stop spate JAWA CZ folosit complect

Mesaj completat

vand rama far noua originala cu sticla tot noua marca AUTOPAL made in cehoslovacia

 

merge pe toate tipurile de JAWA CZ,scuter MANET

 

si stop spate JAWA CZ folosit complect

post-4469-1261331612_thumb.jpg

post-4469-1261331970_thumb.jpg

post-4469-1261332417_thumb.jpg

Editat de mihai_prd
Incearca sa pui preturile si datele de contact.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iese un springer...vreau sa-l vad si eu...! bafta la constructie! daca gasesc ceva arcuri....te caut! eu caut unele mai mici pentru o sa.

post-45125-1261409223_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iese un springer...vreau sa-l vad si eu...! bafta la constructie! daca gasesc ceva arcuri....te caut! eu caut unele mai mici pentru o sa.

Un springer iese! Arcuri pretabile la o sa, gasesti la orice magazin de piese auto. Cere arcuri pentru supape de motor de camion si vezi daca iti sunt bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă scrie PAL, nu e de tractor, ci chiar de CZ sau JAWA. Oricum, sînt foarte asemănătoare, diferă modul de prindere al firelor, la un model e cu papuci, la altul cu Âşurubele. AÂşa am pus Âşi eu pe MZ-ul meu, aÂşa e Âşi pe Uralul finului meu.

Toate bune! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...