Sari la conținut

Accident usor Mamaia N - Navodari


Geo_ZGA
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 222
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai baieti, radem glumim, eu nu cunosc bulevardul, si adevarul este ca pana nu vad, nu cred (adica mi s-ar parea o mare contradictie, insa, din nou, fiind in Romania, nu ma mai mira nimic)... Omul sustine ca in acel giratoriu, este un Stop. Probabil acesta este si motivul pt care politistul i-a dat dreptate. Scrie in comment-uri.

 

Daca este asa, victima nu e chiar atat de proasta...

 

Trec eu destul de des pe acolo, toate intrarile, din toate directiile, sunt cu cedeaza trecerea. Daca intr-adevar e un semn de stop (desi ma indoiesc), e ramas de cand nu exista giratoriul. Dar, pe langa el, exista si indicator de giratoriu + cedeaza trecerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, radem glumim, eu nu cunosc bulevardul, si adevarul este ca pana nu vad, nu cred (adica mi s-ar parea o mare contradictie, insa, din nou, fiind in Romania, nu ma mai mira nimic)... Omul sustine ca in acel giratoriu, este un Stop. Probabil acesta este si motivul pt care politistul i-a dat dreptate. Scrie in comment-uri.

 

Daca este asa, victima nu e chiar atat de proasta...

Ai citit ce am scris exact deasupra postului tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai citit ce am scris exact deasupra postului tau?

 

Da, am citit si cunosc, ai dreptate, este adevarat! Fara contact, nu are de ce sa se implice politia, poate doar sa-ti deschida tie dosar de auto vatamare...

 

Eu ma refeream la ipoteza ca ar fi un stop, total aiurea, acolo. Dar este confirmat ca nu exista acel stop. E clar, copilul e praf! (i s-a cerut mai jos in comment-uri sa puna poza cu stop-ul si nu are de unde...)

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca auto avea stop... masina a plecat de pe loc si a intrat prima in giratoriu. El n-a schitat nimic pana in ultimul moment... si oricum, el avea cedeaza trecerea, nu drum cu prioritate, plus ca era giratoriu, plus ca oricum nu stia ca ar fi semn de "stop" acolo sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca masina ar fi avut stop, eu zic ca dinamica "datului de pamant" ar fi fost alta, pentru ca auto ar fi trebuit sa plece de pe loc, de la roata blocata, si nu de la roata invartita la ralanti intr-a doua...

 

Mai erau 1-2 sec in care auto ar fi trebui sa-i dea pokemonului prioritate

 

 

 

 

No, si el doarme cu moto in pat

 

 

 

(si eroul lui e joker)

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu personal nu stiu sens giratoriu cu stop, toate au cedeaza trecere, cel putin asa cred (in afara de cazurile cand este indicat trasa drumului prioritar)

nu zic ca nu ar fi, dar nu-mi amintesc de sensuri giratorii cu indicatoare stop la intrare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am citit si cunosc, ai dreptate, este adevarat! Fara contact, nu are de ce sa se implice politia, poate doar sa-ti deschida tie dosar de auto vatamare...

 

Eu ma refeream la ipoteza ca ar fi un stop, total aiurea, acolo. Dar este confirmat ca nu exista acel stop. E clar, copilul e praf! (i s-a cerut mai jos in comment-uri sa puna poza cu stop-ul si nu are de unde...)

Pai chiar daca era STOP acolo, fara contact tot aia era...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar daca era STOP acolo, fara contact tot aia era...

 

da, dar el nu avea de unde sti... Trebuia sa mearga la politie sa se lamureasca, de-aici justificarea... am fost la politie

» Post actualizat in 04 Aug 2017 13:01

eu personal nu stiu sens giratoriu cu stop,

 

de-aia ziceam si eu ca nu cred pana nu vad, dar traind in romanica...

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca masina ar fi avut stop, eu zic ca dinamica "datului de pamant" ar fi fost alta, pentru ca auto ar fi trebuit sa plece de pe loc, de la roata blocata, si nu de la roata invartita la ralanti intr-a doua...

 

Mai erau 1-2 sec in care auto ar fi trebui sa-i dea pokemonului prioritate

 

 

 

 

No, si el doarme cu moto in pat

 

attachicon.gif15400986_559081237619872_557435572298294968_n.jpg

 

(si eroul lui e joker)

 

Auto chiar a plecat de pe loc. In filmare se vede o masina neagra, in fata mobristilor. Imediat dupa ce trece aia neagra, pleaca asta din dreapta.

Asa cum as fi gandit si eu, si el probabil s-a gandit ca mobristii vor opri sa cedeze prioritatea.

In plus, cum zice si Speedy, nu a fost contact intre ei... era f simplu de evitat pe banda 1.

 

Mai e o varianta cu stopul ala... paralel cu soseaua princiala e o parcare. Posibil sa fie si de acolo semnul de stop. Sau, cum am zis mai devreme, poate ramas de cand nu existau giratorii pe acolo.

Eu nu cred ca i-a dat politia dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar el nu avea de unde sti... Trebuia sa mearga la politie sa se lamureasca, de-aici justificarea... am fost la politie

Aaa, am intelees. Posibil, dar faza cu gaborul care i-a dat dreptate e vrajeala maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, oricum ar fi, mi-e mila de el... chiar ca trebuie sa-si refaca tatuajele, si costa

 

plus ca trebuie sa-si carpeasca scuterul... adio alocatie

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Principala lui problema acum e, ca vreo luna, o sa doarma pe burta :)) E julit pe spate, umeri, solduri, coate, palme, genunchi... vai de capul lui. Si la final, tot prost ramane...

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, oricum ar fi, mi-e mila de el... chiar ca trebuie sa-si refaca tatuajele, si costa

 

plus ca trebuie sa-si carpeasca scuterul... adio alocatie

Greu cu mizeria aia, serviceuri pentru chnezarii nu prea sunt la Romanica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Principala lui problema acum e, ca vreo luna, o sa doarma pe burta :)) E julit pe spate, umeri, solduri, coate, palme, genunchi... vai de capul lui. Si la final, tot prost ramane...

 

M-am intins si eu acum 2 saptamani cu cursiera pe asfalt... si nu aveam decat niste mici julituri la degetele de la mana dreapta (ca purtam manusi de vara, fara degete), da' usturau ca dr3acu... De-aia zic... mi-e mila el.

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se intampla cand un "pumnii mei minte nu are" iese pe strazi, indiferent ca merge cu moto sau masina...si ne mai miram cand vedem in trafic idioti care se dau jos din masini si se iau la bataie...

 

Ala cu prioritatea lui de stanga stia el ceva cu "stanga", doar ca legea spune ca sensul giratoriu este singura intersectie unde se aplica prioritatea de stanga, adica daca eu am chef sa ma invart in cerc ca cizma gu trebuie sa imi oferi prioritate...

 

Altceva nu prea mai e de zis inafara de faptul ca asta e generatia care vine din urma, semianalfabeta si care se cred buricul pamantului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma dar stop sau nu, la intrarea in sensul giratoriu acorzi prioritate vehiculelor aflate in sens, nu care vin pe strada in afara sensului la 200m.

Ne bat sensurile giratorii ca natie, efectiv nu le facem fata. A ajuns TM singurul oras din lume cu sensuri giratorii semaforizate din cauza ineptiilor de genul.

Ne rugam toti sa se strice sau sa le lase pe intermitent ca nu-s in stare sa le programeze. Bani publici.

 

http://www.tion.ro/pana-de-curent-care-ii-face-fericiti-pe-soferii-din-timisoara-au-picat-din-nou-semafoarele/1876177

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, că-și iau motoare china fără să știe de legislație sau instinct de conservare și nu stau mult "pe zonă"



Altceva nu prea mai e de zis inafara de faptul ca asta e generatia care vine din urma, semianalfabeta si care se cred buricul pamantului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...