Sari la conținut

Siriu - Transfagarasan, duminica, 6 august


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Plecare - ora 7-7.15 (vreau sa fiu in Bucuresti pe la 20.00)

Harta - https://goo.gl/maps/ovocJwKQ7VJ2

Viteza - 70-80 localitati, 110-120 afara, pe curbe fiecare cat poate, e tura de plimbare, nu de alergat

Telefon pentru mesaje/intarzieri - 0768 880 011

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siriul si TF sunt drumurile mele preferate, cel mai aproape de Bucuresti. Nu stiu ce aveti.

» Post actualizat in 04 Aug 2017 19:23

Parca ti-am mai zis de curand ca esti o scorpie, nu?!

Eh, am invatat sa accept complimentele. Mai ales cand se repeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant...poate merg si eu pe varianta asta de TF saptamana viitoare.

 

Unde va opriti sa mancati ? Intreb fiindca duminica trecuta am fost pe Siriu (am facut traseul postat de un coleg in alt topic Siriu - Valea Zimbrilor - Cascada Urlatoarele) si sincer e pustiu pe acolo (prima oara cand merg)...iar pe TF e cam la fel. Yo fara mancare fac urat :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Siriu nu prea ai unde sa mananci... Ma gandeam in Brasov, depinde de cat de foame ni se face.

Mai este pastravaria Albota dar aia e deja dupa Cartisoara si nu stiu daca nu e prea tarziu.

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastravaria aia suna bine. M-as fi asteptat sa gasesc ceva in Intorsura Buzaului...dar in realitate e tare sinistru pe acolo :))

 

Cel mai probabil TF va fi aglomerat in weekend...de aia incerc sa merg in timpul saptamanii ori de cate ori e posibil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta aia, din ploiesti pana inspre nehoi, s a mers pe ea recent? Ca eu am fost pe ea acum 4 luni, si la un moment dat a disparut asfaltul pentru 5 6 km, prin padure parca. Sa nu confund, dar la fel am mers, sa nu fie pe e85 si mi am blestemat sufletul 30 min cat mi a luat sa ies la asfalt iar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cum ai comentat pe topicul cu accidentul Sabinei sper sa se scarbeasca atat de multa lume incat sa nu mai mearga nimeni cu tine in ture...

 

de obicei ma cam doare la basca de chacaturile astea, mai ales ca nu ma privesc, mai ales astea online, pe formuri n shit, dar rar am vazut om mai urat cu tine, si nu...nu ma refer fizic, esti putrezita pe interior...si ai aratat-o cand un om cu care te-ai prins in certuri pe forumuri a murit intr-un accident stupid, aproape bucurandu-te ca s-a intamplat.

felicitari, ai castigat "cearta" cu fata aia.

 

ma bucur ca ai deschis topicul asta, mi-era jena sa-ti dau replici de genul pe topicul cu accidentul.

 

Asflat uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta aia, din ploiesti pana inspre nehoi, s a mers pe ea recent? Ca eu am fost pe ea acum 4 luni, si la un moment dat a disparut asfaltul pentru 5 6 km, prin padure parca. Sa nu confund, dar la fel am mers, sa nu fie pe e85 si mi am blestemat sufletul 30 min cat mi a luat sa ies la asfalt iar.

Se pare ca este asa o portiune de la Pacureti la Malita, pe DC46, dar pe DJ100M este numai asfalt se pare: http://www.isuprahova.ro/pdf/sthp/riscuri%20teritoriale/Anexe%20pdf/anexa%2016.pdf

Te anunt maine cum e :))

 

 

 

Adevaru' e ca 2 ani si ceva cat am facut pauza de forum, am stat inchisa in casa ;)

 

In alta ordine de idei, pe voi nu va frustreaza faptul ca nu ma deranjeaza deloc ce-mi ziceti, in conditile in care voua vi se zbate o vena de ura si nervi? Pe bune... :moron:

Eu m-as supara sincer daca as uri pe cineva atat de mult incat sa sacrific atata timp din serile mele si din weekendul meu cu familia, ca sa injur pe cineva, si p-ala sa-l doara-n poponeata.

 

Stati frate cu familiile, bagati un Remy, invartiti o roata, dormiti... Orice e mai productiv decat sa ma injurati pe mine, mai ales ca viata mea nu se schimba in nici un fel. Si e valabil in orice caz, nu numai al meu. Grow the fuck up...

» Post actualizat in 05 Aug 2017 19:21

pe siriu se mananca unde se interscteaza cu drumul care vine de la magura. e carciuma pe dreapta

Da - Complex Magura, au mancare buna acolo, dar din pacate, noi o sa intram mai tarziu pe Siriu, prin Calvini, prin tiganie

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult am stat sa caut starea drumului pe DJ100M si sa caut restaurantele recomandate.

Celuilalt text i-am alocat aproape 1 minut, Am zis ca merita dupa ce ca oamenii mi-au scris seara sau in weekenduri. Ma simt vinovata ca-i retin :(

 

Hai v-am pupat, ne vedem maine la Miorita, la 07.00, cei care vreti plimbare, sau chiar si pe cei care vor doar sa-mi zica ceva dar le e rusine pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu taran,daa' rufele se spala in doo variante:

1.In public;

2.In privat.

 

Distractie buna pe Siriu s-aveti! :)

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine si Christosu motociclismului? Ma gandesc ca ar fi un punct de interes major pt multi... :lol:

Nu rade ca am impresia ca astia 2 au fost impreuna o vreme.

 

 

Its fuckin' poetic, i tell ya!

 

PS. Beatrix, lasa astea cu "vai dar nu-mi mai dati atentie, n'aveti ceva mai bun de facut?" Poti sa continui ca in ultimii 2 ani, nu se supara nimeni.

 

Vant din pupa!

» Post actualizat in 05 Aug 2017 22:34

 

Eu m-as supara sincer daca as uri pe cineva atat de mult incat sa sacrific atata timp din serile mele si din weekendul meu cu familia, ca sa injur pe cineva, si p-ala sa-l doara-n poponeata.

 

Grow the fuck up...

 

Da. Am observat. Atat de mult incat nu ai putut trece peste nici dupa ce murise, d-aia zic...

 

Bun sfat! Trebuia sa-l aplici inainte sa mananci rahat pe topicul cu accidentul.

 

Aici nu mai suntem pe topicul ala, aici putem sa nu fim grown-ups.

» Post actualizat in 05 Aug 2017 22:38

yes-letthe-hate-flow-through-you-1399389

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...