Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Astept din partea voastra ceva despre mersul pe ploaie si intuneric ca pe alte topicuri s-a lasat cu violente subiectul.

Pe ploaie si intuneric totul trebuie facut la jumate (daca nu mai jos) decat in conditii normale....in astfel de conditii nu ies decat daca este absolut necesar (de ce nu ies? pentru ca nu imi place...pentru ca nu pot sa merg cum imi place si nu pot sa franez cum imi place..si de aici se duce tot farmecul)....si trebuie luata in considerare (nu cum zicea stuletele ala cu nume de combina) calitatea asfaltului...nu tine numai de experienta...

 

Ce parere aveti de flacaul asta?

 

in principiu de la minutul 4:45.

 

2:42 si 4:25

 

Cam toate videourile la care m-am uitat pe canalul lui au acelasi stil.

 

Cum ar spune englejii "mixed feelings" in legatura cu baietu' ista. Sa razi...sa plangi...habar nu am. Insa sunt sigur ca toti aia care au luat contact cu ei din prisma "vinovatilor" in trafic au simtit subit o ura impotriva a tot ce inseamna doua roti cu motor.

 

De comentariile de la videouri nu mai are rost sa zic nimic. Majoritatea pustilor corditi il vad ca pe un zeu, iar cand vor pune mana pe vro tigaie pe doua roti, probabil se vor comporta la fel.

 

Poate in loc de ura ar fi trebui sa faca o plangere la politie...

Editat de ashtray.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de flacaul asta?

 

Cam toate videourile la care m-am uitat pe canalul lui au acelasi stil.

 

Cum ar spune englejii "mixed feelings" in legatura cu baietu' ista. Sa razi...sa plangi...habar nu am. Insa sunt sigur ca toti aia care au luat contact cu ei din prisma "vinovatilor" in trafic au simtit subit o ura impotriva a tot ce inseamna doua roti cu motor.

 

De comentariile de la videouri nu mai are rost sa zic nimic. Majoritatea pustilor corditi il vad ca pe un zeu, iar cand vor pune mana pe vro tigaie pe doua roti, probabil se vor comporta la fel.

Eu am mai zis cu alta ocazie ca la genul asta de continut in care cauta scandal pentru a face filmulete, omul e demn de mila. De cate ori a trebuit sa bage coada intre picioare si sa o taie repede, numai el stie. Poate si-a luat si cateva capace sau flegme. Se impusca lumea cu pistoale cu bile pentru un loc de parcare si se pare ca unele altercatii in trafic ajung la injunghieri: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/foto-barbat-injunghiat-in-bucuresti-931150

 

S-a trezit el al mai mare smardoi din trafic sa faca si desfaca. Cine il crede? Copii care nu au permis si nu stiu cum e treaba in trafic. Chiar daca se vor comporta la fel, se vor trezi repede la prima altercatie in trafic care nu o sa iasa ca in filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fas, nefas, daca mai face o mica gafa si accidenteaza pe cineva din vina lui, a doua oara, n-o sa mai fie fas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata cine educa generatiile viitoare.. 140 la ora pe strazi inghesuite, masini parcate si treceri de pietoni..

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa incerc si yo sa astern cateva ganduri sub forma unui motovlog.

Daca tot e gratis...

Scuze de quote, dar cred ca era necesar.

Ce e asta domle?

1-nu poti face vlog doar cu microfonul camerei, ca nu se aude. Trebuie sa dai la maxim, sa auzi vocea, si atunci iti vajaie capul.

2-ai un tic verbal foarte agasant. Stii? Stii? L ai folosit de 200 de ori minim.

3-spui cam acelasi lucru timp de 15 minute. Si tot repeti. Nu se uita nimeni, dupa primele 1 2 minute, oamenii inchid. Eu m am uitat mai mult si pe sarite, sa vad ce vrei cu asta. Nu de alta, dar iti dadeai cu parerea pe aici, si apoi , hop, gata, si tu vlog.

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Adrian, sunt foarte constient de greselile facute.

Asa se intampla cand nu esti oarecum pregatit, adica n-am plecat cu gandul express de a face motovlog, mental vorbind si am cam batut campii pe mai multe subiecte. Data viitoare voi alege un singur subiect si-l voi dezbate.

Nici mie nu mi-a venit sa cred cand am vazut 15 min!! Urmatoarele voi incerca sa le fac mai mici ptr ca nici mie nu-mi convine sa editez filme mari care apoi trebuie randate si tot asa.

 

Ticurile nervoase si repetitile stupide sunt inevitabile cand faci ceva ptr prima oara, mai ales ne-exersat.

Imi aduc aminte ca prima oara cand am vorbit in public in fata a trei sute de persoane la un eveniment de networking, cand mi s-a dat microfonul, subit parca a iesit tot oxigenul din acea hala :crack:

Cu exersare cu tot, am avut emotii destul de mari.

Dupa aceea a trebuit sa ma pun la punct. Vorbitul in public face posibila utilizarea unor trucuri pentru a te focusa mai usor, majoritatea implicand miscarea corpului.

Pe moto insa, complet alta poveste.

 

Tre' sa-mi iau un microfon, buba e ca vrea sa-mi schimb si casca ceea ce inseamna ca trebuie sa-mi fac un setup conform noii casti, dar vedem.

Intr-adevar, microfonul intern al castii, desi foarte capabil la viteze mici, lasa de dorit la mers normal.

 

Ideea de motovlog imi place. Imi place mai mult decat ideea de blog, website desi cu motovlogul, platforma nu-ti apartine si eu sunt un mare predicator al proprietatii, adica canalul de informare/contact cu publicul sa fie al tau.

Youtube are un potential enorm pentru ca se intampla ceva interesant: in preferintele consumatorilor de internet frecvent (adica varsta 15 - 40 de ani) scade "nevoia" de a citi o pagina. Adica confortul ajunge la cote alarmante: desi il intereseaza subiectul, dintr-o pagina web si un film pe youtube, consumatorul nostru va alege filmul pe youtube...

 

Pe aici am vorbit de motovlog si am pus la zid doar realitatea ca la noi, motovlogerii nu abordeaza subiecte "interesante", cel putin, pentru mine. Sau dau sfaturi pe niste subiecte fara a avea experienta, majoritatea avand maxim 2 sezoane la activ.

Am zis de nenumarate ori ca nu-i suficient sa pui o camera pe casca si gata, devii motovloger de succes.

 

Mie nu-mi place pentru ca, mi se pare ca "vorbesc mult dar nu comunica nimic".

Ii urmaresc pe cativa pentru a invata de la ei ce se poate invata. "Studiez concurenta" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Se vede ceva pe jos. Nu stiu daca era ulei.

 

Nu pare ca a franat brusc.

 

Eu m-am uitat doar la accident. La ce discuta, nu.

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motovlogging fac doar persoanele cu discret retard?

 

Ca sa poti sa dai sfaturi, trebuie sa fii tu in primul rand capabil sa mergi pe mobra. Mersul cu 5 la ora, injuratul a tot ce misca si trantele de incepator intra maxim la cascadorii rasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai zis cu alta ocazie ca la genul asta de continut in care cauta scandal pentru a face filmulete, omul e demn de mila. De cate ori a trebuit sa bage coada intre picioare si sa o taie repede, numai el stie. Poate si-a luat si cateva capace sau flegme. Se impusca lumea cu pistoale cu bile pentru un loc de parcare si se pare ca unele altercatii in trafic ajung la injunghieri: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/foto-barbat-injunghiat-in-bucuresti-931150

 

S-a trezit el al mai mare smardoi din trafic sa faca si desfaca. Cine il crede? Copii care nu au permis si nu stiu cum e treaba in trafic. Chiar daca se vor comporta la fel, se vor trezi repede la prima altercatie in trafic care nu o sa iasa ca in filme.

gaozaru ala milenial nu face 5 km in bucuresti si-l educa fo 2 taximetristi de-si baga motovlogu de unde a iesit el.

 

ce m-a prostdispus oligofrenu....

 

cica sunt io rau cand ii imping cu picioru la semafor ,fmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu' are probleme psihice ma, lasati-l. Mai vine din cand in cand prin Buc sa se dea p-o roata, doar ca nu-l prea baga lumea inseama, ca la ai nostri nu le-a impartit pliante cu el ca la scolarii din Brasov. Tipa la femei la ce poate si el, doar nu la taximetristii de ilfov ca stie ca-si ia cutit in inima :))

Aia e, o sa moara multi dintre cei care se uita in gura lor. Daca din 160K subscriberi in crestere sau cati are, 500-1000 isi iau motoreta la anul ca momentan abia au buletin, cand o sa se lipeasca si aia de parapeti o sa le zica la fel ca au avut ghinion. Maxim poti sa stai sa te uiti la faze din astea, nu e ca si cand e ceva de facut cat timp baietii sunt pe asmuteala si cautat de scandal. Aia e, cand nu te bate tac'tu te bate asflatul :)

Le-am zis la inceput de sezon ca o sa cada ca mustele anul asta, acum ca parte din ei au pupat asfaltul cica le-am pus gand rau :)) Oamenii nu inteleg statistica simpla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am și eu prin zonă câțiva juniori, cei mai mulți sunt cu capul pe umeri. Se merge și fără permis, cu motor de A, cu ceva căluți.

Surse de informare sunt cu duiumul, trebuie să știi cum să filtrezi conținutul. Dar la 16 ani putini gândesc înainte de a o comite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe tel si nu imi dau seama, era o pata sau pur si simplu a cazut din alt motiv?

Acum am citit descrierea la video. Cica dupa ce face rost de alt motor o sa faca un alt video sa ne explice de ce a cazut :)))

Editat de DiarM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am zis ca rad de altul?
Nu-i de ras, doar exclamam ca, din ce se vede, n-a scapat unu' anul asta!
Bine, nici nu-i cunosc pe toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...