Sari la conținut

Accident ATV - barbat decapitat


throttle
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca nu e accident cu moto dar e bine de stiut pentru enduristi si nu numai ce poti gasi pe unele drumuri din frumoasa patrie.

 

https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/foto-barbat-decapitat-de-un-cablu-in-timp-ce-circula-cu-un-atv-imagini-de-la-locul-teribilului-accident-1020552

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Xael, corect, drum privat, nu stiu detalii, nu stiu daca acel cablu era pus intenționat sau lasat din neglijenta.

Am vrut doar sa atrag atentia asupra unui posibil pericol la care nu m-as fi gandit niciodată....

Parca a mai fost un incident similar prin Baneasa/Ikea acum ceva ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ce cauta ala pe proprietatea aluilalt

ce proprietate privata mai e si aia pe cara ti-o calca toti si nu ai voie sa faci ce vrei pe ea..

eu as fi pus si curent

Free-shipping-Warning-No-Trespassing-Sig

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ce cauta ala pe proprietatea aluilalt

ce proprietate privata mai e si aia pe cara ti-o calca toti si nu ai voie sa faci ce vrei pe ea..

eu as fi pus si curent

Free-shipping-Warning-No-Trespassing-Sig

 

Corect...daca o semnalizai corespunzator...

 

Am intalnit/traversat de multe ori proprietati private si nu ca eram eu al naibii, dar nu aveai cum sa-ti dai seama ca erau private.

Nu sunt de acord cu incalcarea proprietatii, dar nici cu chestii de genul cabluri/cuie sau alte mijloace romanesti de a-ti marca teritoriul...

Ma si mir ca incidente de genul asta nu-s mai dese, la cat de inventivi suntem la capitolul "apararea proprietatii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ce cauta ala pe proprietatea aluilalt

 

Ai dreptate. Însă așa ceva trebuie avertizat. Și ceva-mi spune că moșierul nu avea semne care să înștiințeze posibilul infractor pe 2 sau 4 roți că a întins cabluri metalice la nivelul gâtului pe domeniul lui. Adică nu-l văd pe atv-ist atât de retardat încât să intre pe moșia ăluia știind ce riscă.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca accesul pe proprietate era sau nu marcat, dar cablul/lantul ala pus asa cum a fost pus e aiurea rau.

E bine sa tinem minte ce putem pati si sa inavatam cu totii ce e de invatat. Pacat de bietul om... RIP !

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iau apararea nimanui dar asta cu ucisul e putin fortata. In primul rand nu putem stii sigur daca acel cablu a fost pus intentionat sau nu.

 

Daca a fost pus intentionat e o poveste, daca e neglijenta, pana la urma poti fi oricat de neglijend pe proprietatea ta. Sau nu. Nu stiu, intreb.

 

Poate cel cu atv -ul a fost rugat sa nu mai treaca pe acolo, nu a inteles si i-a intins "capcana" intentionat. Atunci proprietarul e vinovat legal, insa si mortul pentru ca desi a fost rugat/tipat/avertizat sa nu treaca, el totusi a facut-o.

 

Chiar sunt curios care va fi deznodamantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, deci daca fac o groapa in curtea mea...si vine x noaptea , isi rupe gatul, sunt bun de parnaie.

 

daca este proprietatea mea privata, PA...nu ai ce cauta la mine in ograda.

 

daca proprietatea privata nu era semnalizata corespunzator...garduri, semne atentionare, etc...sa si dea parerea un avocat.

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, deci daca fac o groapa in curtea mea...si vine x noaptea , isi rupe gatul, sunt bun de parnaie.

 

daca este proprietatea mea privata, PA...nu ai ce cauta la mine in ograda.

 

daca proprietatea privata nu era semnalizata corespunzator...garduri, semne atentionare, etc...sa si dea parerea un avocat.

exagerezi , o groapa e una , mai mult ca sigur o vedea , chiar si inextremis de-o vezi prea tarziu te pregatesti ca stii ca virgula cazi , una e o groapa alta e o sarma care nu ai cum s-o vezi , si mai ales pusa intentionat

Editat de MariusTm29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite unde era reprezentantul (po)pulimii

@mengele, vezi ca ai dat anterior o replica izvorata doar din incrancenarea ta de a-mi plati mie polite!

Pana una - alta circumstantele in care s-a produs evenimentul mie unul nu imi sunt clare si n-am facut decat sa scriu ce s-a prezentat pe numitul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mengele, vezi ca ai dat anterior o replica izvorata doar din incrancenarea ta de a-mi plati mie polite!

 

@Jonh17: vezi ca ai dat anterior replicii mele o replica izvorata doar din incrancenarea ta de a-mi plati mie polite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...