Sari la conținut

Polițist mort în accident de motocicletă, în fața Palatului Parlamentului.


Dan Ny
 Share

Postări Recomandate

Acum 4 minute, Speedy.K a spus:

..

Tu cine esti, de unde ai aparut si ca ce chestie ne certi proaspat intrat la noi in casa?!

Un spam ca multi altii,ignora-l. :)

 

Omul o gresit si o platit. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

11 minutes ago, GoodKat said:

 

Daca e moto din poza, ala este un BMW S1000RR, generatie noua. Are toate sistemele de siguranta care se pot monta pe o motocicleta...Dumnezeu sa il ierte!

din pacate anti-stoppie inca nu s-a inventat. Poti sa te joci cu fortele pana la un punct, apoi te cam catapulteaza.

Din ce vad pe hotnews si pe digi oamenii pun titlu ca "automobil a lovit motociclist (..)" in conditiile in care martori de acolo au zis clar cum s-a intamplat. O fi oare pt faptul ca facea parte din politie? :) 

@Speedy.K - stiu ca a mai fost un accident pe "malu' alalalt" al pietei constitutiei acum ceva timp parca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, LimpTA a spus:



Din ce vad pe hotnews si pe digi oamenii pun titlu ca "automobil a lovit motociclist (..)" in conditiile in care martori de acolo au zis clar cum s-a intamplat. O fi oare pt faptul ca facea parte din politie? :) 

 

Nuuu, nu cred, nu face presa asa ceva! Si gaborii nici atat! aaa...cred...sper...ma rog, posibil...sigur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezinta ok https://www.cancan.ro/accident-grav-in-piata-constitutiei-din-capitala-un-motociclist-a-intrat-in-plin-intr-un-autoturism-20376906

Digi, de la care aveam sperante mai mari: Bărbatul de 30 de ani se afla pe motocicleta personală când a fost izbit de un autoturism. Aici lasa impresia ca autoturismul a fost vinovat. Probabil pentru click-uri.
In articol, insa: Liderul Sindicatului Naţional al Poliţiştilor din România SNPR Decus, Bogdan Bănică... „Ionuț era în timpul liber și, în timp ce conducea o motocicletă BMW, a pierdut controlul acesteia și a intrat în impact frontal cu un autoturism care circula din sens opus."

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/politist-mort-in-accident-de-motocicleta-in-fata-palatului-parlamentului-barbatul-avea-30-de-ani-1458726

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost niciun frontal, motoreta e intactă în partea anterioară. A făcut wheelie, a pierdut-o, s-a lovit de o mașină, a murit. Sfârșit.

 

28 minutes ago, l.u.v said:

Da mobra asta din 2020 nu are toate sistemele de siguranță pe ea? Sau se pot dezactiva pentru mersul pe circuit? 

 

Da, se poate dezactiva totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 minutes ago, Speedy.K said:

Ce treaba are stoppie si wheelie cu abs sau tcs?!

moto astea noi au giroscop, doar ca poti sa ii faci bypass daca fortezi caci fizica nu o bate nimeni, la fel si la cornering ABS. 
TC merge si el in conditii de oameni normali, spre exemplu la acceleratie progresiva daca vede ca roata fata ar vrea sa se ridice, taie din putere un pic.  Doar ca ce sa vezi, daca ii dai intentionat cu ambreiaj, imediat se uita cu farul la cer :D 
La fel si la stoppie, teoretic astea cu linked brakes actioneaza si frana spate ca sa balanseze motoreta, doar ca, la fel, daca sari cu 4 deshte pe maneta de frana te numesti catapulta instant.
Stunterii scot direct siguranta de la ABS daca e posibil (doar TC se poate dezactiva din meniu), iar la circuit se da la o parte modulul de ABS cu totul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Speedy.K a spus:

ca ce chestie ne certi proaspat intrat la noi in casa?!

Auzi plm, forumu' asta e CASA MOTOCICLISMULUI. Descaltati-va la intrare inainte sa postati ceva aici!

Editat de copilu'
Stilistica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, LimpTA a spus:

moto astea noi au giroscop, doar ca poti sa ii faci bypass daca fortezi caci fizica nu o bate nimeni, la fel si la cornering ABS. 
TC merge si el in conditii de oameni normali, spre exemplu la acceleratie progresiva daca vede ca roata fata ar vrea sa se ridice, taie din putere un pic.  Doar ca ce sa vezi, daca ii dai intentionat cu ambreiaj, imediat se uita cu farul la cer :D 
La fel si la stoppie, teoretic astea cu linked brakes actioneaza si frana spate ca sa balanseze motoreta, doar ca, la fel, daca sari cu 4 deshte pe maneta de frana te numesti catapulta instant.
Stunterii scot direct siguranta de la ABS daca e posibil (doar TC se poate dezactiva din meniu), iar la circuit se da la o parte modulul de ABS cu totul. 

Pai asa ma gandeam si eu. Luv era cel nedumerit.

Acum 19 minute, copilu' a spus:

Auzi plm, forumu' asta e CASA MOTOCICLISMULUI. Descaltati-va la intrare inainte sa postati ceva aici!

Exact, plm! Probleme?!

Acum 18 minute, copilu' a spus:

Auzi plm, forumu' asta e CASA MOTOCICLISMULUI. Descaltati-va la intrare inainte sa postati ceva aici!

Exact. Probleme!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Lucian_M a spus:

Băieți, dacă auziți că am crăpat că o ardeam pe barosaneala, dați un scuipat (mare) pe mine. Serios zic, faceți print-screen.

Doar salvez citatul.

 

Da' dacă avea altă meserie, ca de exemplu contabil, cum făceai? Băăă, bine c-o murit, că îmi rade jumate din câștig! 

Dar dacă era politician? Așa-i trebuie! Karma, frate! 

Dar dacă era penticostal? Aaa! Pocăitu', uite ce-o pățit!

 

Avea 30 de ani, vecine... 

 

Era un copchil, dacă ne gândim, că nici tu nu arăți prea verde... 

Căca-m-aș pe ei de români care suntem...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine că poți să te caci.

 

Ideea e că era de la brigada rutieră, care teoretic impune legea. Adică ei au grijă de traficul rutier. Pe care unii polițiști se cacao vârtos. Că ei își permit.

Și dacă avea 30 de ani, ce?! Nu spuneți voi "ce vrei, frate, accelerația e la tine"... Dacă nu ești copt la minte, ce dreq îți trebuie 200 de cai?! Aaaaaaaaa, să faci scheme în trafic. 

Noi avem animozități de ceva vreme, dar dacă tot nu mă suporți, nu mă băga în seamă. În orice domeniu, prostia este taxată. Uneori mai ieftin, alteori mai scump. Să-mi pară rău după un teribilist care o arde pe-o roată pe drumuri publice?! No way.

Ăștia ne controlează pe noi la truse medicale, stingător și triunghiuri?!   https://observatornews.ro/eveniment/o-masina-de-politie-a-luat-foc-pe-strada-in-bucuresti-politistii-plin-de-nervi-ce-sa-stingi-ma-ca-navem-extinctoare-navem-nimic-410604.html Ăștia, măi?! Mi-am luat altă mașină, avea un stingător din 2015, două triunghiuri (unul îndoit), nema trusă medicală. 45 lei stingătorul in Dedeman, 25 trusa la un magazin de piese auto. Cum am scos mașina din service, am mers direct și le-am cumpărat, să nu iau amendă în caz de control. Iar respectabilii agenți ce au în mașină? Foaie de parcurs, radare și etilotest. Cred cu fermitate că poliția stă la vânătoare, nu la prevenție. De asta afirm și susțin cele de mai sus.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma frend, vrei să zici că OMUL ăla care a murit te controla pe tine la triunghiuri?! Îl cunoșteai personal și te bucuri că s-a întors soarta împotriva lui?!

Așa pare din toate postările tale de pe acest topic!

 

A murit un om într-un ACCIDENT. Că era polițist, instalator sau aurolac nu prea are relevanță acum.

Dar să arunci cu ce pot eu să fac (defecația metaforică) în toți polițiștii, doar pentru că ți-oi fi luat tu vreo amendă, mi se pare exagerat...

A murit un om, man... 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am așteptat să scrii, ca să mă pot... culca. A murit de prost ce-a fost. N-ai înțeles nimic din ce-am zis, ai un dinte împotriva mea și a celor expuse de mine. Repet: nu dau un scuipat pentru cei care mor din prostia lor, indiferent ce funcție ocupă. Îți desenez sau înțelegi esența?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, l.u.v a spus:

Da mobra asta din 2020 nu are toate sistemele de siguranță pe ea? Sau se pot dezactiva pentru mersul pe circuit? 

Cum poți face stoppie sau wheelie? 

 

Se pot dezactiva toate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 7 ore, Speedy.K a spus:

Ce treaba are stoppie si wheelie cu abs sau tcs?!

Pai are, ce întrebare e asta? 

Eu am TC și cu el activat nu poți face nicio figură. ABS ul nu-l pot dezactiva, decât scoasă siguranța probabil.

Mă gândesc că o mobră cu 10 ani mai nouă, are sisteme mult mai performante. 

Acum 2 ore, shpixy a spus:

Se pot dezactiva toate !

Asta este răspunsul. 

Dacă este adevărat ce spun martorii, ca s-a dat pe o roată, asta a făcut. 

Oricum, nu mai contează, păcat de el, de tinerețea lui și de ei dragi care suferă îngrozitor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...