Sari la conținut

ktm exc 450, au loc 2 persoane pe ea?


Postări Recomandate

  • l.u.v changed the title to ktm exc 450, au loc 2 persoane pe ea?
Vizitator _Raul_

Numai daca ii pui roti de strada si o transformi (si) in supermoto. 

99.99% nu are tampoane de cauciuc iin butucul rotii spate, deci mersul constant pe strada o sa distruga ori motocicleta ori nervii tai. 

Doua persoane pe EXC450 este ca si cum ai avea 3 persoane intr-un Smart. Nu cred ca are scarite de pasager din fabrica. 

EXC 450 este o motocicleta off-road "ready to race". Nu a fost gandita pt strada (mai bune 5xx pentru conversii SM, dpmdv), iar pentru 2 persoane never ever.

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut, dar nici sa nu te gandesti ca doua persoane sanatoase ar incapea pe ea

eventual doi evadati de la Auschwitz poate poate...

 

PS. ma tot gandesc, cum era omologata, cate locuri scria in talon, dar parca era de o persoana

deci legal, nici nu prea ai voie sa mergi 1+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe sa teoretic ai avea loc de 2 persoane subtiri, dar nu o sa stai comfortabil... sa zicem ca ar merge la ture f scurte si rare :) 

 

Scarite pt pasager nu sunt, ai putea sa montezi (eu vroiam sa fac chestia asta), dar cadrul din spate nu prea suporta greutate mare... si asa se fisureaza usor.
Deci teoretic ar trebui intarit

 

Roti supermoto / dualsport (cu amortizor de cauciuc) se potriesc de pe LC4, iar in functie de ce an e exc-ul posibil sa mai ai nevoie sau nu de niste adaptoare.

 

Am avut exc 520 supermoto - enduro pe care l-am folosit si la cateva ture mai lungi pe strada.

Iar in talon scria ca e pentru 2 persoane

_DSC5346.thumb.jpg.e48161c8acbc5f9ee362b796c5b52421.jpg 20200804_134944.thumb.jpg.7ccf01a40a43d237168848e8971505ec.jpg 20200822_145524.thumb.jpg.53d3877f935b6d6cdb4a442351245de2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.05.2021 la 11:12, Iulian2004 a spus:

Salut , as vrea sa imi cumpar un ktm exc 450 și vreau sa stiu dacă se poate folosi ca și motor de strada.  Pe acest model este loc de doua persoane ?

Daca mai esti pe forum si te intereseaza,  am un set de scarite spate.

Le-am luat sa pun pe exc-ul meu, dar l-am vandut intre timp

 

20210506_203728.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...