Sari la conținut

10-11. Michelin® Grand Prix of Styria & Bitci Motorrad Grand Prix von Österreich


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 8 ore, Method a spus:

Bai...nush ce sa zic.In luptele cu MM,a cam fost tipla.

Mai știu eu pe unu care in duel 1 la 1 a câștigat mai mereu contra MM.

Dovi îl chema.

Ghici de cate ori a fost campion: niciodată. :)

 

Dar q spre deosebire de dovi este sus cursa de cursa. Deci are șanse mai mari.

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Poate nu avea chef să zică jurnaliștilor, pilotii au o lista clara cu ce au voie sa zica si ce nu.

Si asta il fastacea pe Vinales si cel mai simplu raspuns pt media e "I don't know". E imposibil sa nu stie, insa nu e obligatoriu sa ne spuna și nouă.

Noi facem greșeala sa judecam pilotii dupa declarațiile date...dar stim cu totii ca nu spun tot ce au in cap.

Interesant punct de vedere.

În același timp când ieși ultimul parca îți vine să "dai vina" pe ceva, sa te scuzi cumva.

Omul clar are talent de campion, e clar când iese ultimul e o problema.

Adică el iese in presa și spune că nu e respectat dar nu spune "frate nu aveam grip" gen, habar nu am.

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Sa inteleg ca weekendul asta MM a fost la varf si apoi s-a tavalit? :)))

Nu am vazut cursa, mai bine....

Pff îți retrag titlul de fan MM.

 

Exista site-uri , torenți, trebuie doar sa faci un efort.

Merita sa l vezi cum își revine încet incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 401
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 8 ore, PzKpfW a spus:

Sau așa. Dar toți campionii care câștigă doar prin constanță sunt de uitat. Roberts Jr, Hayden, Mir.

Nu ai facut o comparatie corecta zic eu.Mir are un parcurs f bun e rising star,si cred ca titluri vor mai veni in dreptul lui,nu e one hit wonder.

Dupa cum am zis - motoreta pe care se afla Mir nu cred ca este o moto capabila sa atace titlul mondial...si nici nu va fi in urmatorii ani.Mir a ridicat-o mult,daca ne uitam la Rins care e un pilot decent (greseste mult dar e decent ca si viteza),vedem mult mai bine nivelul motoretei.

In mod normal Mir nu avea cum ataca campionatul mondial de pe Suzuki,el insa a mers la maximul capacitatii si a obtinut maximul performantelor ce se pot obtine cu ea - a facut parca si 2 greseli dar meh...insa daca Q si/sau Dovi ar fi mers la maximul capacitatii motoretelor pe care erau ei,Mir nu mirosea campionatul.Nu pt ca n-ar fi capabil,dar n-are cu ce.

Acum 9 ore, RuInCV a spus:

Mir in sezonul asta a mers exact in acelasi ritm ca si sezonul trecut. E tot la 12.2 puncte / etapa. Problema e ca Q deja are mai multe puncte decat a avut el cand a iesit campion mondial.

Exaaact.Mir merge la fel.Mir + Suzuki de fapt merg la fel.Atata se poate pe Suzuki.

Mir a luat campionatul in 2020 pt ca restul erau cand pe jos cand nu gaseau setarile cand plangeau pe umerii psihologilor samd...el a impus o stacheta (nu mare cum impune MM),dar a impus un nivel pe care ceilalti efectiv n-au fost in stare sa il sustina.Campionatul 2020 a fost...razna.Insa cu atat mai merituos e Mir pt ca atunci cand toti si-au pierdut cumpatul si capul,el a fost rece.A zis si crew chief ul lui (in acel mini-series facut de Dorna cu titlul lui Mir din 2020 - e pe youtube pe motogp.com) - este extrem de calm in timpul weekendului - calm and cool.Iceman.La 23 de ani.

 

Problema (lui Mir) e faptul ca in 2021 Q nu mai e la psiholog,a terminat sedintele,gata.Si scoate tot din Yamaka - adica nu imi aduc aminte dar nu cred ca am vazut vreo gherla anul asta de la Q.

Peco a dat gherle anul asta dar totusi nu ca Dovi anul trecut.

Mai e si Zarco care a mers hai sa zicem decent...

Problema lui Mir mai pe scurt e faptul ca si-au revenit astia,si el degeaba merge tot cum mergea la locurile 3-5,ca ceilalti castiga cursa dupa cursa.

Iar Suzuki nu poate castiga curse.Decat in foarte putine locatii : poate aici la RBR (anul trecut era ca si facuta cursa daca nu  era red flag),anul asta insa nu a mai avut loc pt ca Ducati boys si-au revenit,la Silverstone si poate,un mare poate la Cota.Daca MM are probleme fizice.

In rest Suzuki...pe 3-4-5,n-are ce face.In mod normal nu prea are cum sa castige si anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Method a spus:

 

"Nu a avut timp sa faca palmares?....pai MM cat a stat in fiecare clasa?Rossi?Mir? 1 an de adaptare apoi in al 2lea an atacat si luat titlul.Lui Q cred ca i-ar fi trebuit vreo 5-6 ani la fiecare clasa doar pt a avea vreo sansa la titlu.E mare diferenta.Daca le comparam stats-urile rad si curcile de Q.

 

 

Pai dupa aceasi logica a ta, in care te bazezi pe nu stiu ce cand zici ca i-ar fi trebuit 5-6 ani sa ia titlul, la motogp cat i-ar trebui?

Oricum o sa fie campion mai repede decat ai calcula tu :).

 

Pe aceasi logica a ta, Zarco a stat 3 ani la moto3 si in al 3-lea an a fost parca vice-campion.

la moto2 a stat 4 ani, luand titlul in ultimi 2 ani.

 

La fel si Lorenzo, la moto3,ma rog 125-250 cum era atunci, a debutat in 2002 si pana in 2007 nu a rupt gura targului. A luat titlul in 2007 la 250 cand l-a si luat Yahama si apoi a mai luat cate ceva la motogp.

 

MM in primii 2 ani nu a facut mare lucru la 125.

apoi in al 3-lea an a rupt cu Derbi....

 

Si exemplele pot continua....faptul ca a ajuns in motogp dupa maxim 2 ani la fiecare clasa spune multe despre ce talent are si de ce a ajuns aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

Pai dupa aceasi logica a ta, in care te bazezi pe nu stiu ce cand zici ca i-ar fi trebuit 5-6 ani sa ia titlul, la motogp cat i-ar trebui?

Oricum o sa fie campion mai repede decat ai calcula tu :).

 

Poveste adevărată.

Unde mai pui că era să iasă Anu trecut campion?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 1 oră, damager a spus:

Pai dupa aceasi logica a ta, in care te bazezi pe nu stiu ce cand zici ca i-ar fi trebuit 5-6 ani sa ia titlul, la motogp cat i-ar trebui?

Oricum o sa fie campion mai repede decat ai calcula tu :).

 

Pe aceasi logica a ta, Zarco a stat 3 ani la moto3 si in al 3-lea an a fost parca vice-campion.

la moto2 a stat 4 ani, luand titlul in ultimi 2 ani.

 

La fel si Lorenzo, la moto3,ma rog 125-250 cum era atunci, a debutat in 2002 si pana in 2007 nu a rupt gura targului. A luat titlul in 2007 la 250 cand l-a si luat Yahama si apoi a mai luat cate ceva la motogp.

 

MM in primii 2 ani nu a facut mare lucru la 125.

apoi in al 3-lea an a rupt cu Derbi....

 

Si exemplele pot continua....faptul ca a ajuns in motogp dupa maxim 2 ani la fiecare clasa spune multe despre ce talent are si de ce a ajuns aici.

Nu,eu nu am spus nimic despre performantele lui in motogp,care sunt fantastice,iarasi interpretezi ce am zis eu si spui ca eu am spus.

Tot ceea ce am spus atunci colegului e faptul ca NU performantele din clasele anterioare l-au adus in gp.That's all.

Si ca nu poate fi clasificat (daca asta o putem considera o clasificare) drept un alien,pt ca aia au alt parcurs.

 

Nici Lorenzo nici Stoner nu au avut parcursuri bune in clasele mici insa au avut destule victorii de etapa si un progres un learning curve.Nu au fost la nivelul lui MM sau Rossi (si asta s-a vazut in titlurile luate in gp),dar au progresat rapid.

Q?Ce naiba a facut Q in clasele mici?NIMIC.Zero barat.Ce progres si ce rezultate are Q in moto3 si moto 2 in 4 ani?Nimic.O victorie de etapa.Daca si asta te recomanda sa intri in gp,inseamna ca la naiba,10-12 piloti din clasele mici ar putea intra in gp ca se califica,nu?Comparat cu orice alt pilot de top iese in ultimul hal,repet,ca si palmares la clase mici.

Iar lui Q i s-a dat moto spec A deci identica celor de uzina la venirea in gp,ca si lui Rossi la debut,deci ca unui super campion venit din clasele mici,sa nu uitam - a subliniat f bine colegul mai sus.

 

 

Nu mai induce lumea in eroare.

Lorenzo a stat 3 ani la 125,in ultimul an iesind pe 4 in campionat.Apoi a promovat la 250,unde a stat 3 ani din care in primul a iesit pe 5 si in ceilalti 2 a luat titlul.Daa,n-a rupt gura targului la clasele mici Lorenzo,a iesit de 2 ori campion mondial in rest n-a rupt gura targului.Se poate compara?

Pe Zarco nu l-am comparat niciodata cu Q si nici nu am zis vreodata ca ar fi vreun "extraterestru".Nici eu nici altcineva.so...insa Zarco e dublu campion mondial,ceea ce Q inca nu e.

MM ce-a facut?

MM din cate stiu eu a avut doar 2 sezoane complete la moto3,in primul a iesit pe 8 (ceea ce din start e o performanta mai buna decat a avut Q in toti cei 4 ani de clase mici),iar in al 2lea a luat campionatul.Dus apoi la moto2 a fost vice in primul an apoi campion direct in anul 2.

Similar Rossi.

Astia sunt extraterestri.

Repet,nu e un hate la Q,chiar imi e simpatic.Doar subliniez niste chestii de istorie si zic sa pastram proportiile.Si chiar sper sa ia campionatul anul asta.

Acum 27 minute, frigider a spus:

Unde mai pui că era să iasă Anu trecut campion?

Ahahah,asta e buna.Da numa ca a iesit Mir,care stie cu mingea ca el a mai facut treaba asta pe la moto3.Ai vazut diferenta?

Si Dovi "era" sa iasa campion.Numa ca a iesit un baiat,Marquez.Deci da.

Asta zic - diferenta intre aliens si ceilalti piloti.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

 

Nu,eu nu am spus nimic despre performantele lui in motogp,care sunt fantastice,iarasi interpretezi ce am zis eu si spui ca eu am spus.

Tot ceea ce am spus atunci colegului e faptul ca NU performantele din clasele anterioare l-au adus in gp.That's all.

Si ca nu poate fi clasificat (daca asta o putem considera o clasificare) drept un alien,pt ca aia au alt parcurs.

 

Nici Lorenzo nici Stoner nu au avut parcursuri bune in clasele mici insa au avut destule victorii de etapa si un progres un learning curve.Nu au fost la nivelul lui MM sau Rossi (si asta s-a vazut in titlurile luate in gp),dar au progresat rapid.

Q?Ce naiba a facut Q in clasele mici?NIMIC.Zero barat.Ce progres si ce rezultate are Q in moto3 si moto 2 in 4 ani?Nimic.O victorie de etapa.Daca si asta te recomanda sa intri in gp,inseamna ca la naiba,10-12 piloti din clasele mici ar putea intra in gp ca se califica,nu?Comparat cu orice alt pilot de top iese in ultimul hal,repet,ca si palmares la clase mici.

Iar lui Q i s-a dat moto spec A deci identica celor de uzina la venirea in gp,ca si lui Rossi la debut,deci ca unui super campion venit din clasele mici,sa nu uitam - a subliniat f bine colegul mai sus.

 

 

Nu mai induce lumea in eroare.

Lorenzo a stat 3 ani la 125,in ultimul an iesind pe 4 in campionat.Apoi a promovat la 250,unde a stat 3 ani din care in primul a iesit pe 5 si in ceilalti 2 a luat titlul.Daa,n-a rupt gura targului la clasele mici Lorenzo,a iesit de 2 ori campion mondial in rest n-a rupt gura targului.Se poate compara?

Pe Zarco nu l-am comparat niciodata cu Q si nici nu am zis vreodata ca ar fi vreun "extraterestru".Nici eu nici altcineva.so...insa Zarco e dublu campion mondial,ceea ce Q inca nu e.

MM ce-a facut?

MM din cate stiu eu a avut doar 2 sezoane complete la moto3,in primul a iesit pe 8 (ceea ce din start e o performanta mai buna decat a avut Q in toti cei 4 ani de clase mici),iar in al 2lea a luat campionatul.Dus apoi la moto2 a fost vice in primul an apoi campion direct in anul 2.

Similar Rossi.

Astia sunt extraterestri.

Repet,nu e un hate la Q,chiar imi e simpatic.Doar subliniez niste chestii de istorie si zic sa pastram proportiile.Si chiar sper sa ia campionatul anul asta.

Ahahah,asta e buna.Da numa ca a iesit Mir,care stie cu mingea ca el a mai facut treaba asta pe la moto3.Ai vazut diferenta?

Si Dovi "era" sa iasa campion.Numa ca a iesit un baiat,Marquez.Deci da.

Asta zic - diferenta intre aliens si ceilalti piloti.


asa e, a stat doar 2 sezoane complete ca al 3-lea in care a si iesit campion a participat doar la jumatate din curse ca oricum avea suficienta distanta fata de locul 2:)

1C851ABC-1182-4677-BF6A-F008FB3BEA04.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, danypop a spus:


yamahabare niste pb mari anul viitor, si isi cauta optiuni.

in plus de asta, cred ca le e frica ca o sa castige vinales aici, e un circuit care ii place, a mai castigar ai cu Suzuki si cu Yamaha:)

 

labar a fost el, cand a facut ce zoc astia, daca intr-adevar a facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darryn Binder pe un R1 la Brno. Se pregătește mutarea la SRT pentru la anul. Nu sunt convins că are nivelul necesar.

 

32 minutes ago, damager said:

labar a fost el, cand a facut ce zoc astia, daca intr-adevar a facut.

 

A recunoscut ce a făcut și și-a cerut scuze. Nu mai încape niciun "dacă" :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, PzKpfW a spus:

Darryn Binder pe un R1 la Brno. Se pregătește mutarea la SRT pentru la anul. Nu sunt convins că are nivelul necesar.

 

 

A recunoscut ce a făcut și și-a cerut scuze. Nu mai încape niciun "dacă" :) 


probabil ca o sa aflam mai multe dupa ce se termina contractul.

oricum, eu sunt destul de convins ca a facut ceva... nu cred ca ar fi reactionat yamaha asa degeaba.

pe de alta parte, se creaza un cadru poprice acuma sa testeze niste piloti pt an viitor la srt unde o sa aibe pb mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

Frend, ai greșit taberele: lăbar e băiatul care o dă în limitare ampulea complet.

1 oră în urmă, damager a spus:

yamahabare niste pb mari anul viitor, si isi cauta optiuni

?

Ce probleme are?

1 oră în urmă, damager a spus:

labar a fost el, cand a facut ce zoc astia, daca intr-adevar a facut.

Nu doar a recunoscut dar cică s-a și lăudat cu asta la alti piloți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranță mulți ați dat în "limitarea gândirii" și de aici și ura asta arătată la adresa lui Vinales. Ăștia de la Yamaha sunt cei mai mari mâncători de rahat din MotoGp

Ar fi mult prea multe de discutat și în general nu prea îmi place sa întru în dispute. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Labari sunt si Yamaha si Vin.

Hai sa nu o dam de gard ,Yamaha au pus toate oualelele in cosul lui Q.

Automat Vin ori statea ca lacheu ori nu.Se pare ca nu a agreat postura de lacheu.

In stilul deja cunoscut au inceput sa-l saboteze pe Vin.

De aci frustrarea lui.

Acelasi lucru l-a facut Yamaha cu Petronas.Le-a dat sanchi moto noua dar de fapt niste rablamente.

Este prea mare diferenta si bate la ochi.

Rossi nu poate sa zica nasoale de Yamaha.Morbido nici atat.Asiaticii de la Petronas nu e stilul lor.

Petronas si-a furat-o,probabil vor cauta sa se rupa de Yamaha cat mai repede.

Asa cum Vin este cam dobitoc si Yamaha sunt curve.Nu exista alb si negru.Ci mult cacaniu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, danypop a spus:

Cu siguranță mulți ați dat în "limitarea gândirii" și de aici și ura asta arătată la adresa lui Vinales. Ăștia de la Yamaha sunt cei mai mari mâncători de rahat din MotoGp

Ar fi mult prea multe de discutat și în general nu prea îmi place sa întru în dispute. 

Nu, Vin se comportă că un copil / redus mintal.

Daca tu crezi altceva - sa fii sănătos :)

 

Și comentatorii englezi au zis că după faza asta papa Yamaha.

Oameni obiectivi, cu mult bun simț.

 

Ok și ei au spus că e cu ? Că nu se știe exact ce și cum e in "garaj ".

 

Totuși nimic nu poate scuza comportamentul băiatului Vin.

Treaba lui e să meargă tare cu moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, danypop a spus:

Cu siguranță mulți ați dat în "limitarea gândirii" și de aici și ura asta arătată la adresa lui Vinales. Ăștia de la Yamaha sunt cei mai mari mâncători de rahat din MotoGp

Ar fi mult prea multe de discutat și în general nu prea îmi place sa întru în dispute. 

 ☺️. Cred ca eu sunt printre putini de aici care il apreciaza pe vinales ca si pilot...stilul lui si cat de rapid si exact paote sa fie cand i se aliniaza planetele.

dar nu faci ce a facut, indiferent de cat de mancatori de rahat sunt cei de la yamaha. Inteleg ca el a zis sa nu se atinga de motoreta, ca ai au schimbat ambreajul, si ca au conectat lapotpul la motor si ca dupa cica intrerupea in ture joase, dar tot nu faci asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, adiy32 a spus:

Labari sunt si Yamaha si Vin.

Hai sa nu o dam de gard ,Yamaha au pus toate oualelele in cosul lui Q.

Automat Vin ori statea ca lacheu ori nu.Se pare ca nu a agreat postura de lacheu.

In stilul deja cunoscut au inceput sa-l saboteze pe Vin.

De aci frustrarea lui.

Acelasi lucru l-a facut Yamaha cu Petronas.Le-a dat sanchi moto noua dar de fapt niste rablamente.

Este prea mare diferenta si bate la ochi.

Rossi nu poate sa zica nasoale de Yamaha.Morbido nici atat.Asiaticii de la Petronas nu e stilul lor.

Petronas si-a furat-o,probabil vor cauta sa se rupa de Yamaha cat mai repede.

Asa cum Vin este cam dobitoc si Yamaha sunt curve.Nu exista alb si negru.Ci mult cacaniu.

Q are oamenii lui, Vin oamenii lui.

E normal că pilotul Nr 1 sa fie mai ascultat / protejat etc. 

Așa e oriunde.

De aia cel mai important e sa îți bați colegul de echipă.

 

Petronas a primit moto de banii pe care i-a dat, treci peste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, frigider a spus:

Frend, ai greșit taberele: lăbar e băiatul care o dă în limitare ampulea complet.

?

Ce probleme are?

Nu doar a recunoscut dar cică s-a și lăudat cu asta la alti piloți.


pai, ramana cel mai pb fara echipa satelit dupa ce petronas a zis ca se retrage.

srt dc vinde echipa o sa aibe o pb cu pilotii, ca nu are pe nimeni pe teava. 
 

in alta ordine de idei, doctorul s-a pus pe treaba

F3AAAD11-8B04-4F65-80EB-003FB7EE08D6.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

...daca ne uitam la Rins care e un pilot decent (greseste mult dar e decent ca si viteza),vedem mult mai bine nivelul motoretei.

In mod normal Mir nu avea cum ataca campionatul mondial de pe Suzuki,el insa a mers la maximul capacitatii si a obtinut maximul performantelor ce se pot obtine cu ea 

O mica problema de logica, zic eu.. In primul paragraf spui ca la Rins vedem mai bine nivelul motoretei (nu inteleg in baza carui rationament ai scos asta, dar in fine, este concluzia ta), iar in al doilea afirmi in mod cat se poate de clar ca Mir a mers la maximul capacitatii si a obtinut maximul performantelor ce se pot obtine cu ea. Pai asta nu inseamna ca a exploatat la 100% POTENTIALUL acelei motorete? Deci Mir NU Rins este cel care arata ce poate motoreta aia. Sorry, dar aici mi se pare o fractura, in rationamentul tau, cat falia San Andreas. 

Mir a castigat capionatul, pt ca s-au intalnit cativa factori favorabili: 1. campionatul a fost o harababura totala, cu multe etape scoase din program. Probabil daca se disputau toate etapele, nu ar fi luat campionatul.

2. In harababura aia, Mir, ai dreptate, si-a pastrat capul si a abordat campionatul cursa cu cursa. 

3. a lipsit MM

4. a avut cea mai echilibrata motocicleta de pe grila (nu o spun eu), exceland chiar la capitolul steering si viteza pe viraj. Pacat ca nu ai urmarit cu atentie cursele, sa fi vazut ce bine presta acolo unde autobuzele de la Ducati sau chiar Hondele, se chinuiau. Eu spun de multa vreme ca trebuie urmarite cu atentie cursele, nu citita doar presa si declaratiile unuia sau altuia. 

Anul asta Suzuki nu performeaza penttru ca au intrerupt orice proces de dezvoltare pentru modelul actual. Cel mai probabil, pentru ca nu au un buget prea generos, se vor concentra strict pe punerea la punct a motocicletei pet 2022. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, xt600 a spus:

Anul asta Suzuki nu performeaza penttru ca au intrerupt orice proces de dezvoltare pentru modelul actual. Cel mai probabil, pentru ca nu au un buget prea generos, se vor concentra strict pe punerea la punct a motocicletei pet 2022. 

Abia au venit cu coborârea spatelui, greu tare frate.

 

Macar in 22 să aibă ceva îmbunătățiri.

O sa fie belea '22.

Unii mai cresc, alții se recuperează ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, damager a spus:

 

Si exemplele pot continua....faptul ca a ajuns in motogp dupa maxim 2 ani la fiecare clasa spune multe despre ce talent are si de ce a ajuns aici.

Da! Indiscutabil, aia care l-au promovat, au stiut ce promoveaza.

Chiar daca ma repet, revin la exemplul Stoner. Cred ca a fost pilotul cel mai penibil, la clasele mici care a fost promovat la clasa mare si a luat si tituri. Si uite ca omul a gasit reteta castigatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frigider,confunzi Petronas cu Tech3.Aia de la Tech3 primeau motorete de cat plateau.

Petronas a platit si anul trecut si anul asta cate o motoreta identica si la fel cu a echipei de uzina.

Anul trecut au primit una cu adevarat de uzina si s-a vazut .Anul asta i-au dat mosului o rabla si lui

Morbido si mai rabla.

Nu este de mirare ca Petronas vrea sa iasa din schema cum zice colegul Damager.

Dar nu-i problema,treci peste.

Onoarea japonezilor si asiaticilor este doar un mit.

Diferenta este ca ei zambesc prietenesc ,cand te ard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

Abia au venit cu coborârea spatelui, greu tare frate.

Un bun argument la ceea ce sustin, anume ca si-au luat mana de pe modelul 2021. Cred ca daca nu puneau presiune pilotii si echipa, nu se grabeau cu holeshot-ul pentru anul asta. 

Acum 1 oră, damager a spus:

 

in alta ordine de idei, doctorul s-a pus pe treaba

F3AAAD11-8B04-4F65-80EB-003FB7EE08D6.jpeg

Sa inteleg ca deja lucreaza la set up.. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...