Sari la conținut

10-11. Michelin® Grand Prix of Styria & Bitci Motorrad Grand Prix von Österreich


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 401
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dobitoc rau... Barbat cu minte de copil.

 

Daca as fi in locul echipei nu l-as mai lasa sa se apropie nici la 2 m de motocicleta. Sa iti bati joc de munca a zeci de ingineri si mecanici cand tu nu esti in stare sa pleci de pe loc in 90% din cazuri. Tin minte episodul fantastic cand a incercat sezonul trecut sa plece fara LC pe ploaie, te doare mintea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, damager a spus:


intrebarea e dc Petronas o sa accepte acest lucru. Sa sponsorizeze 2 motorete specs B, cu care oricum nu o sa aibe rezultate.

Păi scrie in articolul de l a postat colegul si la care am facut referire faptul că Petronas isi incheie sponsorizarea echipei SRT din 2022 de aia am si zis ca vor rămâne ca tech3...bani de pita vor avea mai mult nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

🤣🤣🤣 Gata😂😂😂 am găsit motivul pentru care l-au dat afara pe Viniales. ÎN CAZ DE FLAG TO FLAG, cei de la piane au vrut sa se asigure ca FaQ nu încurcă iar boxele, sa între DIN NOU la boxa lui Viniales🙈

Bună mișcare yamaka😎

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Păi scrie in articolul de l a postat colegul si la care am facut referire faptul că Petronas isi incheie sponsorizarea echipei SRT din 2022 de aia am si zis ca vor rămâne ca tech3...bani de pita vor avea mai mult nu.

Deocamdatq nimic nu e oficial... cica o sa fie un anunt oficial peste 2 sapt.

pb ca in functie de ce se hotaraste, se vor anunta si pilotii.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dă-l draq de motor, îi dai de 2 ori în limitare și e gata?!? Sunt băjeți care dau de mai multe ori în limită la un singur semafor! Bine, nu sunt motoare de gp, dar uleiul e de la bunica și mobrele cazane sinistre, dar #rezistă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

Dă-l draq de motor, îi dai de 2 ori în limitare și e gata?!? Sunt băjeți care dau de mai multe ori în limită la un singur semafor! Bine, nu sunt motoare de gp, dar uleiul e de la bunica și mobrele cazane sinistre, dar #rezistă. 

L-a tot agresat pe Q in weekend și prima cursă, au găsit poate motiv bun sa l scoată, să l protejeze pe Q.

 

Și englezii spuneau că după faza asta nu prea l mai vad pe vin pe pian. 🎹

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, ENEOS said:

Dă-l draq de motor, îi dai de 2 ori în limitare și e gata?!? Sunt băjeți care dau de mai multe ori în limită la un singur semafor! Bine, nu sunt motoare de gp, dar uleiul e de la bunica și mobrele cazane sinistre, dar #rezistă. 

 

  • acum câțiva ani la Mugello lui Rossi i-a bubuit motorul tocmai pentru a tot dat în limitator pe cocoașa de pe linia dreaptă. Sunt destul de sensibile.
  • nu văd niciun motiv valid (în afară de dorința explicită) pentru a ajunge la și a ține motorul în limitare din moment ce ai și un led roșu care începe să-ți pâlpâie pe bord cu câteva sute de ture înainte să intervină efectiv limitatorul.

Să vedem totuși explicația în momentul în care "poate" să o dea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

 

  • acum câțiva ani la Mugello lui Rossi i-a bubuit motorul tocmai pentru a tot dat în limitator pe cocoașa de pe linia dreaptă. Sunt destul de sensibile.
  • nu văd niciun motiv valid (în afară de dorința explicită) pentru a ajunge la și a ține motorul în limitare din moment ce ai și un led roșu care începe să-ți pâlpâie pe bord cu câteva sute de ture înainte să intervină efectiv limitatorul.

Să vedem totuși explicația în momentul în care "poate" să o dea.


din ce ziceau si comentatorii, el a zis ceva weekendu trecut ca in intrerupea in ture joase.... poate asta sa fie motivul pt care o tinea mai milt in viteza 5 pe linia dreapta.

 

poate sunt povesti, dar cred ca sunt alte motive pt care s-a intamplat asta. Si cred ca totul a plecat de la declaratiile sa nu atinga motorul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.08.2021 la 16:09, apriliacluj a spus:

da da diiiiiii! :)

rossi e deja pe moto la zi.. ok sa zici ca ar avea mai mult personal. dar mare dif? cine stie?

e prob de sponsori etc.

era vb ros sa fie pe petronas.. nu pe monster etc.

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

Să vedem totuși explicația în momentul în care "poate" să o dea.

o sa vina cand o sa inventeze un motiv, cred ca o sa fie comica.

Acum 13 ore, damager a spus:

sunt curios ce efecte o sa aibe suspendarea asta la o intelegere cu alta echipa.

unii spun ca a semnat deja.

dar daca e semnat..de ce o tii ascuns? sunt prea mic pentru unele lucruri.

Acum 13 ore, apriliacluj a spus:

si "poor" Dani nu participa, a fost scos??

 

eu zic ca locul 10 din prima cursa e jos cu palaria ca si rezultat pt un wildcard, mai ales cu KTM....

a fost 1 time deal asta, 1 cursa.

da, dar dani l-a busit pe Savadori.. nu? nasol, omul asta aduce ghinionul cu el..

Acum 7 ore, danypop a spus:

🤣🤣🤣 Gata😂😂😂 am găsit motivul pentru care l-au dat afara pe Viniales. ÎN CAZ DE FLAG TO FLAG, cei de la piane au vrut sa se asigure ca FaQ nu încurcă iar boxele, sa între DIN NOU la boxa lui Viniales🙈

Bună mișcare yamaka😎

lol, dar boxa e tot acolo, goala dar tot e.

deci Q tot poa sa traga acolo.

sau poate sa traga la oricare alta :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

 

  • acum câțiva ani la Mugello lui Rossi i-a bubuit motorul tocmai pentru a tot dat în limitator pe cocoașa de pe linia dreaptă. Sunt destul de sensibile.
  • nu văd niciun motiv valid (în afară de dorința explicită) pentru a ajunge la și a ține motorul în limitare din moment ce ai și un led roșu care începe să-ți pâlpâie pe bord cu câteva sute de ture înainte să intervină efectiv limitatorul.

Să vedem totuși explicația în momentul în care "poate" să o dea.

Da,pai e normal sa fie sensibile,componentele sunt f usoare si probabil red line e gen la 20k?Btw se vede in filmare - ce rapid ajunge de la relantiu la rosu - mi se pare mult mai rapid decat un 600..ce inseamna 280 de cai...

Ahahah da sunt curios de ce poate spune...

 

Is this the reason why Yamaha suspended Viñales in Austria?

 

De 2 ori o da in limitator pe liniile drepte si apoi cand se duce la boxe iarasi o face de 2 ori.Plus ca nu a trecut linia de finish,pe ultimul tur a intrat direct la boxe.Insane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta, MV, nu e pilot de moto GP, nu-si merita locul in motomondial. asta e se pare culmea culmilor care a intrecut orice  asteptari negative poti avea de la un pilot. se pare ca si celor de la Yamaha le-a ajuns si il vor cat mai rpd descalecat de pe mobrele lor.

 

cand nu te duce capu si esti limitat in gandire te comporti ca un copil rasfatat. sper din tot sufletul sa nu ajunga la amaratii aia de Aprilia ca le distruge asta orice potential ar avea motoreta lor.

 

as vrea sa-l vad out din paddock definitiv.

 

e oficiala stirea cu Morbi? daca da bv lui merita.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, frigider a spus:

are ambitie.

... care îi depaseste talentul.🤣

 

Inca de cand l-a I locust pe JLo last echipa de using mi s‐a part Copiague perfect a sa - pilot bun dar character zero. Si din cate am value Yama are tolerant foarte mice la astfel de situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 13.08.2021 at 11:15, PzKpfW said:

 

 

The ultimate "Revs Your Heart" :)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...