Sari la conținut

Ghid de informare pentru incepatori: ce motor sa-mi iau?


demostene
 Share

Postări Recomandate

Vizitator zeffy
  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai dat o cautare cu pret maxim 1100 si astepti ce? Sa aleaga altul in locul tau?

Ti s a mai spus de cateva zeci de ori pe aici ce risti fiind in cautare de chilipiruri, doar ca tu nu te opresti si mai adaugi un topic tembel si inutil celor 4 sau 5 deschise saptamana asta tot de tine. Sau te apuci de samsareala, ca si cu VFR ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca poti sa le vezi personal ( eventual sa le si testezi) si vezi care iti place cel mai mult apoi inainte de a o cumpara mergi cu cineva priceput (atat la mecanica dar si cineva care sa-si dea seama daca actele sunt ok) desigur daca ai prieteni care se pricep care au timp liber poti merge din prima cu cineva care se pricepe altfel mi se pare destul de (cuvant urat) sa cari e cneva dupa tine sa vedeti un motor si cand ajungeti sa spui ca tu preferi altceva si ati venit degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa te facem sa intelegi ca acest forum nu este HI5 sau mai stiu si eu ce socializare, al topic (cuvant urat) incarca serverul inutil dupa cel de zilele trecute cu VFR.Sau cine stie cate ai inceput.

Daca eu te trimit la prima o cumperi pe prima?...sau cum zice userul KEVINN vrei sa faci samsareala?

Crezi ca vreunul din noi a fost acolo sa le vada...nu ai nici un criteriu de selectzie.Du-te pe fbook....te rugam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa te facem sa intelegi ca acest forum nu este HI5 sau mai stiu si eu ce socializare, al topic (cuvant urat) incarca serverul inutil dupa cel de zilele trecute cu VFR.Sau cine stie cate ai inceput.

Daca eu te trimit la prima o cumperi pe prima?...sau cum zice userul KEVINN vrei sa faci samsareala?

Crezi ca vreunul din noi a fost acolo sa le vada...nu ai nici un criteriu de selectzie.Du-te pe fbook....te rugam.

:10: :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consum mic( chiar și 1.8,de scuter ) , tinde spre sport, honda, an de la 2008 în sus, top speed 120, pret pana în 1400 euro întreținută ok, honda cbf 125, pana acum tindeam spre China dar am descoperit asta.

Editat de clavdiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai aduna bani si dupaia te orientezi, La bani astia doar sa dea norocu peste tine sa vanda cineva motoru ca nu ii mai trebuie

asa si eu la inceput am spus ca pana in 1200 sa caut, am gasit un f4 care proprietaru spunea ca a montat xenon pe ea si ca nu ii mai functiona bordu din cauza asta + carena sparta putin fata (pret 1000E) la o scurta cautare pe fb am vazut ca baiatu il tavalise rau motoru si ca vroia sa scape de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ba cu prostiile tale...de ce trebuie sa deschizi atatea topicuri cu acelasi subiect...puteai sa pui treburile astea in primul topic si atunci era mai usor...a inteles toata lumea ca nu te pricepi nici macar cat o oaie la motociclete...ia-ti ce iti place bai nene...umblii cu, asta e buna asta nu e buna si gata.cand cumperi ceva la mana a doua e loterie...eu pana sa imi iau motorul asta (il am de 2 luni) am umblat din august si crede-ma ca am facut si drumuri degeaba si telefoane si poze pe mail la motocicletele care chiar erau extrem de departe (300-400+ km) la mama naibii...suna si streseaza vanzatorul, mai vb si tu cu prietenii tai,daca ai,daca nu - fa-ti...cauta pe net specificatii,dar pana la urma vad ca nici tu nu stii ce vrei:ori 50 ori 600 (e diferenta... de la cer la pamant, ca sa nu zic o prostie care sa contina P si L si M ,ca esti tare stresant)...

» Post actualizat in 02 Mar 2015 09:59

Si inca o chestie,toata lumea si-a dat sufletul ca sa iti explice ce si cum si tu nu zici nimic, o multumire, o ceva, pt gandurile bune...sau nebune si chiar poti sa scrii si pe topicul asta, NU trebuie sa deschizi altul....si dupa ce o fi sa te decizi si sa iti iei pana la urma ceva intre 50 si 600 (dhoamneee !!! ) NU mai deschide altul ca sa te mandresti, scrie tot pe ASTA !!! Lasa-l macar pe asta ca e foarte bun...Spor la cumparat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cata rautate...:))eu as lua CBR-ul, te saturi mai greu de el. de astea mici o sa te saturi imediat...

Nu e ma nici o rautate...si eu zic la fel...tot CBR ... ca acum mi-am dat seama ca motocicleta nu i-am ales-o :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e ma nici o rautate...si eu zic la fel...tot CBR ... ca acum mi-am dat seama ca motocicleta nu i-am ales-o :D

glumeam la faza cu rautatea, iti dai seama :D, insa stii si tu ca asa sunt incepatorii, indecisi, te intreaba de 2192918319 de ori aceleasi chestii. frica de necunoscut ii face sa fie asa. dupa ce isi ia motor, nu il mai vezi pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Începător, 170 cm, ce motor mi se potrivește?
  • Kristian K changed the title to Ghid de informare pentru incepatori: ce motor sa-mi iau?
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...