Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

am carat ij56 cu oltcit si ij planeta 5 cu tico :D

Daa' Tico,Tico mai traieste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1899

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu ai carat nimic , ca ala si-a luat zborul !

 

ne uitam si noi un pic la rezultatul poll-ului? acum ati tabarat pe mine si imi dati cu linia la palma pe unde ma prindeti?

daca doresti un dialog bazat pe respect reciproc esti invitat in biroul meu, oricum suntem offtopic aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauti un barbat nou fara sa te fi despartit de ultimul? Corect!!! Doar nu mergi descaltata la magazin pentru a-ti cumpara cizme noi?!

 

 

Soră-mea s-a combinat cu un doctor. Problema e că, de fiecare dată când acesta îi trimite o scrisoare de dragoste, trebuie să meargă la farmacie să i-o citească farmacista.

 

 

Dacă iubești cu adevărat pe cineva, oferă-i libertate. Dacă se întoarce la tine, înseamnă că nimeni altcineva nu vrea să fie cu el sau ea. Oferă-i libertate din nou!

 

Sunt intrebari pe care femeile le pun foarte des. Intrebari care ne streseaza. Intrebari care (numai) pentru ele conteaza si care sunt de fapt capcane pe care numai ele, femeile le-ar putea nascoci. Intrebari la care trebuie sa raspunzi repede, pe nerasuflate, altfel ele vor crede ca le minti.

Iti oferim raspunsurile la cele mai frecvente si mai grele intrebari care exista. Citeste si invata pe de rost!

 

1. La ce te gandesti?

Este cea mai grea intrebare posibila, si cea mai mare greseala pe care o poti face e sa raspunzi "La nimic...". Ele nu pot concepe ca noi barbatii putem sa privim in gol sau in televizor fara sa ne gandim la nimic. Ele se gandesc tot timpul la cate ceva, si adeseori se gandesc la ce intrebari grele sa ne mai puna.

Pentru a evita dueluri cu farfurii, raspunsul pe care il vei da va fi: "Scuza-ma draga daca paream ganditor, insa tocmai ma gandeam la cat de norocos sunt ca am langa mine o persoana atat de calda, grijulie, inteligenta si frumoasa". Musai de spus pe nerasuflate, dintr-o singura respiratie.

 

Daca tocmai cauti sa te desparti de ea, poti folosi cu incredere raspunsul lui Al Bundy, care intrebat de catre Peg "la ce se gandeste" a spus: "Daca as fi vrut ca tu sa stii, as fi vorbit in loc sa gandesc."

 

2. Ma iubesti?

Da. Gresit!

Nu mai este de-ajuns sa raspunzi "Da", decat daca vrei sa auzi "Zici asta numai ca sa te las in pace, sa nu te mai intreb". Pentru a scapa de intrebare si pentru a o face fericita raspunsul trebuie sa fie intre "Bineinteles, draga mea" si "Ce-i cu intrebarea asta? Nu te-am convins pana acum?".

Desigur, avem solutia si pentru o despartire sigura: "Scuza-ma, ai spus ceva?"

3. Ti se pare ca sunt grasa?

Aici se raspunde rapid cu un hotarat "Nu, normal ca nu" urmat de parasirea cat mai rapida a "mediului inconjurator" sau de abordarea cat mai rapida a unui alt subiect.

Din raspunsurile gresite le mentionam pe cele mai dezastruoase: "Nu esti grasa, esti ...plinuta", "Comparativ cu ce?", "Iti sta bine asa putin mai plinuta" si "Am vazut altele si mai plinute".

4. Crezi ca X e mai frumoasa decat mine?

X poate fi o fosta prietena, o tipa dupa care te-ai uitat mai lung sau o actrita dintr-un film ce-l urmariti impreuna. Solutia, evident: "Ei na! Tu esti mult mai frumoasa".

Nu sunt prea indicate urmatoarele raspunsuri: "Tu esti frumoasa intr-un anumit fel, ea in alt fel". Nici macar "Da, e draguta." In nici un caz nu trebuie sa apreciezi vreo alta femeie. Toate celelatlte sunt urate.

Pentru despartire: "Aspectul fizic nu conteaza." sau "Frumusetea interioara e mai importanta".

5. Ce te-ai face tu fara mine?

Daca te simti poet, poti incerca: "Mult iubita mea adorata, in eventualitatea unei plecari subite din aceasta lume, viata mea ar inceta sa mai prezinte insemnatate iar trupul meu isi va gasi alinarea doar sub rotile unui camion", sau orice variatiune pe aceasta tema.

Daca nu, poti fi sincer: "Nu stiu". Poti duce sinceritatea pana la limita: "Nu m-am gandit niciodata la asa ceva". Dar asta, intre noi fie vorba, nu pentru ca excluzi asa o posibilitate, ci doar pentru ca noi, barbatii, nu ne gandim la astfel de lucruri.

» Post actualizat in 11 Mar 2017 09:37

Ioana îi dă un telefon Măriei :

- Auzi Mărio ! Mi s-a stricat televizorul şi nu ştiu ce draci să îi fac! Bărbatul tău îi cumva acasă?

- Îmi pare rău, dar nu-i acasă.

Dacă vrei, ţi-l dau pe-al tău .

 

 

 

Cele mai noi

Top bancuri

Populare

Deşi dorinţa bărbatului este puternică şi simplă, iar dorinţa femeii e complicată şi slabă, femeia învinge. Pentru că are răbdare. (Léon Daudet)

122 ÎMI PLACE

Un negru iese dintr-un magazin si autobuzul ii pleaca de sub nas. Dupa de metri autobuzul explodeaza.

A doua zi negrul iese din magazin si autobuzul ii pleaca iarasi de sub nas. Dupa de metri autobuzul explodeaza.

A trei zi iese negrul la timp din magazin si se urca in autobuz. Dupa de metri explodeaza magazinul...

83 ÎMI PLACE

Una, roasa de dragoste, compune noaptea un SMS iubitului:

"Iubitule. Daca dormi, trimite-mi visele tale. Daca razi, trimite-mi zambetul tau. Daca plangi, trimite-mi lacrimile tale, ....!"

Raspunsul nu intarzie:

"Iubita mea. Ma ***. Ce sa-ti trimit....???"

293 ÎMI PLACE

Un rus era pe patul de moarte, cand aude o bataie in usa.

Omul intreaba:

-Cine este? O voce grava raspunde:

-Moartea. Batranul rasufla usurat:

-Slava Domnului! Credeam ca este politia secreta.

196 ÎMI PLACE

 

 

‎-Ce bordel este asta? Nici macar bautura nu aveti...

-Stimate domn, in alimentara de visavi nu ai pe cine f.te, dar nimeni nu se plange!

145 ÎMI PLACE

O fetita ii spune tatalui ei:

- Tata , mi-as dori sa am o surioara. Zambind , tatal ii replica:

- Frumoasa mea , dar tu ai o surioara. Dar nu o vezi pentru ca , atunci cand intri pe usa din fata, surioara ta iese pe usa din spate. Micuta , ingandurata ii zice:

- Vrei sa spui ca face la fel precum celalalt tatic al meu?

 

Trenul este foarte aglomerat iar soldatul american, foarte obosit incearca in zadar sa gaseasca un loc. Dupa ce strabate tot trenul singurul loc pe care il gaseste e ocupat de catelusul unei frantuzoaice intre doua varste.Epuizat soldatul o intreaba:-

-Doamna , pot sa ma asez?

Fara sa-i raspunda, frantuzoaica pufneste cu dispret apoi fara sa se adreseze cuiva in particular:

-Americanii astia sunt foarte nepoliticosi!

Bietul soldat incearca din nou sa caute un loc liber dar negasind niciunul se intoarce:

-Doamna, va rug sunt epuizat!

Frantuzoaica foarte nervoasa:

-Voi americanii,nu numai ca sunteti nepoliticosi dar si foarte aroganti. Locul este ocupat de Fifi a mea!

Soldatul nu spune nimic, insfaca cainele si-l arunca pe geam. Frantuzoaica isterizata incepe sa tipe:

-Cineva sa-mi apere onoarea!

Atunci un gentleman englez care ocupa un loc in fata doamnei spuse:

-Voi americanii totdeauna faceti lucrurile pe dos: tineti furculita cu mana dreapta, mergeti cu masina in contrasens iar acum n-ai ales bine cateaua pe care trebuia sa o arunci pe fereastra!

 

Acum trebuie să fiu foarte atentă, nu cumva să rămân însărcinată.

-Dar soţul tău şi-a făcut vasectomíe!

-Tocmai de aceea… tocmai de aceea !.

 

Un bărbat şi o femeie stăteau în pat, când suná telefonul. Ea răspunse:

Da?... Bine... Nu-ţi face griji... De acord... Paaa!.

-Cine era?

- Soţul meu; zice că va veni târziu, fiindcă ia cina în oraş, cu tine…

 

Auzi, soţia ta se pricepe să facă dragoste?

- Păi, ce pot să spun? Unii zic că da, alţii că nu...

 

Un tânăr se duce la o ghicitoare, se aşează la masa pe care este un bol de cristal şi ea îi spune:

-Văd că dumneata, ai doi copii.

-Asta s-o crezi matale. Am trei copii!

Ghicitoarea zâmbeşte şi-i dă replica:

- Asta s-o crezi matale!

 

Soţul ajunge târziu acasă şi sare repede în pat.

Lasă-mă în pace, - spune soţia lui – mă doare capul.

- Asta-i bună! Cum se poate, să vă doară azi, pe toate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul care a scris anuntul ala e un om misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...