Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rabinul unui mic sat moare Âşi, după o vreme, congregația decide că văduva trebuie să se recăsătorească.

 

Ăinînd seama de mărimea sătucului, nu există decît un singur candidat posibil: măcelarul.

DeÂşi era obiÂşnuită să trăiască cu un intelectual, văduva acceptă.

Are loc căsătoria Âşi, vineri seara, dupa baia rituală, noul soț îi zice fostei văduve:

- Mama mea mi-a zis mereu că la începutul Sabbatului ai datoria să faci dragoste înainte de a merge la sinagogă.

ÂŞi o fac.

Revenind de la serviciul religios, soțul zice:

- AÂşa cum zice tata, ai datoria să faci dragoste înainte de a cina.

ÂŞi o fac din nou.

La momentul culcării pentru a dormi, el zice:

- Bunicul meu zicea că avem datoria să facem dragoste în noaptea de Sabbat.

ÂŞi o fac încă odată.

Ei sfîÂşesc prin a adormi Âşi, a doua zi de dimineață, la deÂşteptare, soțul zice:

- MătuÂşa mea zice că un evreu pios îÂşi începe întotdeauna ziua de Sabbat făcînd dragoste.

ÂŞi o fac din nou.

În timpul dimineții, fosta văduvă merge la piață Âşi se întîlneÂşte cu o prietenă care o întreabă:

- Cum merge cu noul tău soț?

- Ei bine, uite... nu este chiar un adevarat intelectual... dar provine dintr-o familie excelentă!

Mesaj completat

În prima zi, Dumnezeu a creat cîinele Âşi i-a zis: "În fiecare zi să stai în uÂşa casei Âşi să latri la oricine intră în casă sau trece prin fața ei. Pentru asta îți dau 20 de ani de viață." Cîinele a răspuns: "E prea mult timp pentru a sta Âşi a lătra. Ce-ar fi să-mi dai doar zece ani Âşi să-i păstrezi pe ceilalți zece?" ÂŞi Dumnezeu a fost de acord.

A doua zi, Dumnezeu a creat maimuța Âşi i-a zis: "ÎnveseleÂşte-i pe oameni cu maimuțărelile tale Âşi fă-i să rîdă. Pentru asta îți dau o viață de 20 de ani." Maimuta a zis: "Să mă maimuțăresc 20 de ani? Asta-i destul de mult! Ce-ar fi să-ți dau 10 ani înapoi cum a făcut Âşi cîinele?" ÂŞi Dumnezeu a fost de acord.

A treia zi, Dumnezeu a creat vaca Âşi i-a zis: "Tu să mergi toata ziua pe cîmp cu țăranul, să suferi de arÂşița soarelui, să ai viței Âşi să dai lapte ca să poți întreține familia țăranului. Pentru asta îți dau 60 de ani de viață." Vaca a răspuns: "Asta e o viață destul de grea Âşi tu vrei ca eu să trăiesc 60 de ani? Ce-ar fi să păstrez 20 Âşi să-ți înapoiez 40?" ÂŞi Dumnezeu a acceptat Âşi de această dată.

În ziua a patra, Dumnezeu l-a creat pe om Âşi i-a zis: "Mănîncă, dormi, căsătoreÂşte-te Âşi bucură-te de viață. Pentru asta îți dau 20 de ani." Dar omul a zis: "Numai 20 de ani? Este posibil să-mi dai mie cei 20 de ani ai mei, cei 40 pe care ți i-a inapoiat vaca, cei 10 de la maimuță si 10 de la cîine, pentru a avea o viață de 80 de ani?" "Sigur!" a zis Dumnezeu, "tu ai cerut-o."

Acesta este deci motivul pentru care în primii 20 de ani mîncăm, dormim, ne jucăm Âşi ne distrăm. Următorii 40 de ani muncim ca sclavii în soare ca să ne întreținem familiile. După care ne maimuțărim timp de 10 ani ca să ne bucurăm nepoții. Iar ultimii 10 ani îi petrecem pe prispa casei lătrînd la toata lumea.

 

Acum viața v-a fost explicată!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trei fii au plecat de acasa, au ajuns fiecare oameni mari, si reintalnindu-se dupa o vreme, au inceput sa se laude fiecare ce cadouri i-au facut mamei.

− Eu i-am facut mamei o casa imensa!

− Iar eu i-am trimis un Mercedes ultimul tip, cu sofer cu tot!

− Eu cred ca v-am intrecut pe amandoi! Voi stiti cat de mult ii place mamei sa citeasca Biblia, si ca nu mai vede sa citeasca. Eu i-am trimis un papagal mare care stie sa recite toata Biblia pe de rost. 12 calugari franciscani au lucrat cu el 20 de ani. Am cotizat 1000000$ anual, dar a meritat efortul. Mama trebuie sa zica numai ce capitol vrea sa auda, si papagalul il recita!

Dupa ceva timp mama le scrie fiecaruia cate o scrisoare.

Primului ii scrie: "Casa pe care mi-ai facut-o este prea mare. Stau doar intr-o camera dar trebuie sa fac curatenie in toata casa."

Celui de al doilea: "Sunt prea batrana ca sa ma mai plimb. Stau toata ziua acasa asa ca nu folosesc niciodata Mercedesul."

Iar ultimului ii scrie: "Iubitul meu fiu, tu ai fost singurul care stii ce-i place mamei tale...Puiul a fost delicios!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un azil de nebuni .

O baba pe un scaun cu rotile prinde viteza pe coridor .

In curbe baba se inclina si se ridica in 2 roti.

O opreste un nebun si o intreaba : Aveti permis de conducere ?

Baba ii da o hartie de la o ciocolata si merge mai departe .

O opreste un alt nebun si o intreaba : Aveti verificarea tehnica?

Baba ii da o hartie de la un pachet de guma si merge mai departe ...

Dupa colt ,vede pe dreapta un alt nebun gol, cu p..a sculata .........

Nervoasa, baba ofteaza ....

- Off ... iar trebuie sa suflu in fiola !?!?!?!...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai tare poveste cu romani in America - luati pe sus de trupe SWAT pentru ca injunghiau porcul de Ignat!

 

In orasul lui Al Capone, romanii au reusit sa schimbe Masacrul de Sfantul Valentin cu Masacrul de Ignat. Tipete puternice si sange peste tot - aceasta este imaginea care i-a socat pana si pe cei din trupele SWAT.

 

Craciunul nu va mai fi niciodata la fel pentru o comunitate din romani din Chicago, pentru care traditiile de-acasa au insemnat o sperietura grozava. S-a intamplat acum un an de zile, pe 20 Decembrie - de Ignat. Romanii au iesit cu porcul in curtea casei unde au trecut la treaba ca acasa.

 

Nu s-au gandit insa ca vecinii lor n-au mai auzit asemenea tipete de pe vremea Prohibitiei, cand Al Capone si ai sai dominau strazile. Alertati de zgomote, acestia au sunat la politie, de unde au venit in mare viteza trupele speciale.

 

Membrii SWAT au fost ingroziti cand au gasit o baie de sange in curtea romanilor. Unul dintre ei injunghia porcul, altul colecta sangele intr-un lighean, iar un al treilea parlea carnea cu o butelie si o lampa cu gaz. Scene care i-au dus pe politisti cu gandul la ucigasi in serie, nu la romani cu pofta de soric.

 

Luati pe sus si dusi la sectie sa dea declaratii, romanii au scapat doar cu ajutorul unui conational avocat. Acesta a pledat cauza lor, bazandu-se pe o lege ce acorda dreptul la libertate culturala in privinta ritualurilor traditionale. Romanii au scapat doar cu un avertisment si au intrat intr-o perioada de 2 ani de monitorizare.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bula avea o colega de birou buna în draci, dar din pacate indisponibila. O sorbea din priviri în fiecare zi si crapa de necaz ca nu-i poate face nimic.

 

Într-o zi ajunge atât de frustrat încât se duce direct la ea si îi spune deschis în fata:

- Esti o femeie superba si îmi doresc foarte mult sa te am macar o data. Uite, daca ma lasi o singura data , îti dau 500 de euro.

 

Tipa refuza fara sa stea pe gânduri.

 

Bula insista, explicându-i ca totul se va termina repede:

- Eu stau în spatele tau, arunc banii pe podea, tu te apleci sa-i iei si pâna i-ai ridicat eu am si terminat treaba.

 

Tipa sta si se gândeste o secunda, dupa care spune ca trebuie sa se consulte cu prietenul ei si îl suna.

 

Prietenului ei, când aude despre ce e vorba, îi sticlesc ochii si-i vine o idee:

- Cere-i 1000 de EURO si ridica rapid banii, asa nu va avea timp nici macar sa-si dea pantalonii jos.

Gagica e de acord si accepta propunerea.

 

Dupa vreo jumatate de ora prietenul ei începe sa-si faca griji, nemaiprimind nici o veste, si, la un moment dat, o suna el s-o întrebe ce s-a întâmplat.

 

Tipa raspunde gâfâind, printre gemete:

 

-"Nemernicul a folosit monede...".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...