Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Era un filmulet cu un ducati rosu parca,ceva gen lucky day,se plimba unu si ii apareau indicatoare gen"atentie camion dupa curba" si deastea,daca stie cineva rog sa posteze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D

 

Mesaj completat

 

Mesaj completat

 

Daca o dam pe surf... Asta e o chestie care cred ca se merita de incercat. Inca n-am ajuns al asa ceva, dar sper ca acum in Ianuarie sa o fac:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fizica si iadul

 

Conform unor postari pe net, urmatoarea intrebare ar fi fost pusa la un examen de chimie la Universitatea Liverpool.

 

Raspunsul dat de unul dintre studenti a fost atat de profund" incat profesorul l-a impartasit colegilor sai,

 

iar astfel am ajuns si noi sa avem placerea de a-l cunoaste.

 

Intrebare suplimentara:

 

Este iadul exoterm (emite caldura) sau endoterm (absoarbe caldura)?

 

 

Pentru a-si demonstra opinia, cei mai multi studenti au folosit legea lui Boyle, care spune ca un gaz se raceste atunci cand se extinde si se incalzeste atunci cand este comprimat, sau ceva similar.

 

 

Insa unul dintre studenti a scris urmatoarele:

 

“ In primul rand, trebuie sa cunoastem cum se schimba masa iadului in timp.

 

Asadar, trebuie sa cunoastem rata cu care sufletele intra in iad comparativ cu rata celor care pleaca din iad.

 

Cred ca putem sa presupunem cu destul de multa siguranta ca, odata ce un suflet ajunge in iad, nu mai iese niciodata. Prin urmare, nici un suflet nu iese din iad.

 

In ceea ce priveste rata celor care intra, sa ne uitam la diferitele religii care exista astazi in lume.

 

Cele mai multe dintre aceste religii spun ca, daca nu esti un membru al lor, vei ajunge in iad.

 

Dat fiind ca existe mai mult de o singura asemenea religie si cum oamenii nu sunt membrii mai multor religii simultan, putem sa facem estimarea ca toate sufletele merg in iad.

 

Date fiind ratele nasterilor si deceselor, putem sa spunem ca numarul sufletelor din iad creste exponential.

 

Acum trebuie sa ne uitam la volumul iadului. Din cauza ca legea lui Boyle spune ca, pentru ca temperatura in iad sa ramana constanta , volumul iadului trebuie sa creasca proportional cu numarul sufletelor care intra.

 

Acest lucru arata ca sunt doua posibilitati:

 

(1) Daca iadul se extinde cu o rata mai mica decat cea cu care intra sufletele in el, atunci temperatura si presiunea in iad vor creste atat de mult incat pana la urma se va declansa tot iadul pe pamant.

(2) Daca iadul se extinde cu o rata mai mare decat cea cu care intra sufletele in el, atunci temperatura si presiunea vor scadea pana cand o sa inghete iadul. Asadar, care din ele este?

 

Daca acceptam postulatul pe care mi l-a dat Sandra in primul an de facultate, "o sa inghete iadul inainte sa ma culc cu tine" si tinand cont de faptul ca m-am culcat cu ea azi-noapte, atunci ipoteza a doua trebuie sa fie cea corecta.

Prin urmare, sunt sigur ca iadul este endoterm si ca a inghetat deja.

Corolarul acestei teorii este ca, din moment ce iadul a inghetat, rezulta ca nu mai accepta nici un suflet si a disparut... ramanand numai Raiul, ceea ce, prin urmare dovedeste existenta unei fiinte divine - ceea ce explica de ce, noaptea trecuta, Sandra striga:

"Dumnezeule!".

 

Acest student e singurul care a luat nota 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, e suficient unul cat o gamalie de ac. oricum, nu functioneaza.

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata , in drum spre serviciu , un evreu vede in statia de tramvai un domn bine facut si foarte bine imbracat.

Prezenta lui il intriga .

Un domn astfel imbracat nu se duce la serviciu la aceasta ora a diminetii . Daca nu se duce , inseamna ca vine .

De unde poate veni in zori de zi un domn astfel imbracat decât de la o dama .

Un domn bine , vine de la o dama bine .

La noi in cartier sunt trei dame bine :

Natasa , care-i insa plecata la Leningrad , Rashela , dar de la ea vin eu , si sotia mea.

Sotia mea are trei amanti : directorul ei (firesc) , directorul meu (normal) , si pe un oarecare domn Abramovici .

- Buna dimineata , domnule Abramovici !

- Buna dimineata . Dar de unde ma cunoasteti ?

- Ei , simpla deductie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un elicopter deasupra orasului Seattle. La un moment dat, un scurtcircuit la bord distruge radarul si toate sistemele de orientare si comunicatie.

- Ce naiba ne facem acum? zice pilotul. Nu prea mai avem benzina si nu ma pot orienta pentru a gasi aeroportul. Dac-as avea un punct de reper...

- Încearca sa ceri cumva ajutor… poate sa scrii ceva pe cer.

Zis si facut. Pilotul scrie cu ajutorul elicopterului în zbor: UNDE MA AFLU? Dupa vreo cinci minute, pe un zgîrie nori apare o pancarta uriasa cu textul: ÎN ELICOPTER. Pilotul reuseste foarte repede sa se orienteze si sa gaseasca aeroportul..

- Cum naiba te-ai orientat dupa un astfel de raspuns naucitor? întreaba copilotul.

- Foarte simplu. Mi-a fost foarte clar ca aceea era cladirea Microsoft. Cine putea da un raspuns atît de exact si complet nefolositor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fizica si iadul

 

Conform unor postari pe net, urmatoarea intrebare ar fi fost pusa la un examen de chimie la Universitatea Liverpool.

 

Raspunsul dat de unul dintre studenti a fost atat de profund" incat profesorul l-a impartasit colegilor sai,

 

iar astfel am ajuns si noi sa avem placerea de a-l cunoaste.

 

Intrebare suplimentara:

 

Este iadul exoterm (emite caldura) sau endoterm (absoarbe caldura)?

 

 

Pentru a-si demonstra opinia, cei mai multi studenti au folosit legea lui Boyle, care spune ca un gaz se raceste atunci cand se extinde si se incalzeste atunci cand este comprimat, sau ceva similar.

 

 

Insa unul dintre studenti a scris urmatoarele:

 

“ In primul rand, trebuie sa cunoastem cum se schimba masa iadului in timp.

 

Asadar, trebuie sa cunoastem rata cu care sufletele intra in iad comparativ cu rata celor care pleaca din iad.

 

Cred ca putem sa presupunem cu destul de multa siguranta ca, odata ce un suflet ajunge in iad, nu mai iese niciodata. Prin urmare, nici un suflet nu iese din iad.

 

In ceea ce priveste rata celor care intra, sa ne uitam la diferitele religii care exista astazi in lume.

 

Cele mai multe dintre aceste religii spun ca, daca nu esti un membru al lor, vei ajunge in iad.

 

Dat fiind ca existe mai mult de o singura asemenea religie si cum oamenii nu sunt membrii mai multor religii simultan, putem sa facem estimarea ca toate sufletele merg in iad.

 

Date fiind ratele nasterilor si deceselor, putem sa spunem ca numarul sufletelor din iad creste exponential.

 

Acum trebuie sa ne uitam la volumul iadului. Din cauza ca legea lui Boyle spune ca, pentru ca temperatura in iad sa ramana constanta , volumul iadului trebuie sa creasca proportional cu numarul sufletelor care intra.

 

Acest lucru arata ca sunt doua posibilitati:

 

(1) Daca iadul se extinde cu o rata mai mica decat cea cu care intra sufletele in el, atunci temperatura si presiunea in iad vor creste atat de mult incat pana la urma se va declansa tot iadul pe pamant.

(2) Daca iadul se extinde cu o rata mai mare decat cea cu care intra sufletele in el, atunci temperatura si presiunea vor scadea pana cand o sa inghete iadul. Asadar, care din ele este?

 

Daca acceptam postulatul pe care mi l-a dat Sandra in primul an de facultate, "o sa inghete iadul inainte sa ma culc cu tine" si tinand cont de faptul ca m-am culcat cu ea azi-noapte, atunci ipoteza a doua trebuie sa fie cea corecta.

Prin urmare, sunt sigur ca iadul este endoterm si ca a inghetat deja.

Corolarul acestei teorii este ca, din moment ce iadul a inghetat, rezulta ca nu mai accepta nici un suflet si a disparut... ramanand numai Raiul, ceea ce, prin urmare dovedeste existenta unei fiinte divine - ceea ce explica de ce, noaptea trecuta, Sandra striga:

"Dumnezeule!".

 

Acest student e singurul care a luat nota 10.

 

vaiiii...cat mi-a placut... ;)

mintea umana...bun bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...