Sari la conținut

7. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland - Sachsenring


frigider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 58 minute, PzKpfW a spus:

Observam doar că ceea ce reproșezi MotoGP-ului nu se regăsește nici în anduranță. Iar nivelul de spectacol "accesibil" în MotoGP este la cote mult mai înalte astăzi decât acum 10-15 ani, când diferențele mai mari dintre prototipuri se traduceau în diferențe de zeci de secunde între primul și ultimul la final de GP-uri.

Nu e ma n.auzi ca observi tu eronat?omul ar3 logică dar nu o înțelegem noi :moron: ...anduranta e spectacol...motogp e "promenada".

Pot eu sa te elucidez de ce (pt el) era un mare spectacol acum 10-15 ani și acuma nu mai e : atunci ii apărea idolul pe sticla și de aia era spectacol,acum dacă ala nu mai e,ce rost mai are MotoGp-ul? Cam aia e logica lui.

Da eu nu înțeleg lamentările astea,de la începutul anului "nu e spectacol,nu e spectacol" da ce vreți ma sa.si scoată ochii sa va binedispună?wtf

E ca pe vremea lui Lorenzo,numa atunci auzeam una într-una cum merge ala prea tare și "omoară spectacolul" 🤦‍♂️

Dacă nu e spectacol schimbați tati canalul,e aceasta invenție minunata denumita telecomanda,folosiți cu încredere,gasiti un meci ceva.Nu mai sunt 2 posturi ca pe vremea lui Ceaușescu,nu te obliga nimeni sa te uiți,e f simpla rezolvarea.Lamentarile nu își au locul.

 

Bună cursa lui Oncu.Prima victorie nu?

Hai Lopez pt moto2😏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Mie îmi place disciplina numita motogp și prin urmare îmi place sa ma uit la curse.Cursa nu înseamă doar depasiri înseamnă să vezi cum reușesc acei băieți sa stăpânească 300 cai la roata și în ce fel pot merge pe viraje racecraftul lor pt mine e ....superb.Mai ales pt cineva care merge pe motociclete și știe cât de greu e sa mergi tare,ce fac ei e un spectacol în sine.

Dacă înțelegi,înțelegi dacă nu,ți se pare boring de fiecare data când nu vezi 50 de depășiri sau nu îți castiga favoritul.

Different point of views.Dar mi se pare obositor sa te aud cum te lamentezi la fiecare cursa cât de nașpa a fost.

 

Se pare ca nu înțelegi niște chestii elementare - când și MM si Q vorbesc despre over-riding la ce crezi ca se refera?

Crezi ca ala e prost și a forțat cu gume reci?Nu își da seama pana acum după enspe ani și 8 campionate câștigate când ii sunt gumele reci?

A spus foarte clar ca a făcut over-riding și a avut niște semnale ca nu e bine și s.a liniștit.Am salutat inteligenta și faptul ca a înțeles finally ca nu poți face over-riding toată cursa.

Când gresesti nu e dovada de pilotaj bun,intradevar,dar când nu gresesti cum se cheamă? Tot prost ca nu ieși pe 1 nu?Dacă gândești asa te poți duce înapoi la grădiniță ca înseamă ca nu pricepi mai mult de atât.

Vorba aia de unde nu e nici Dumnezeu nu cere.

 

 

Like!

 

 

@xt600 tu esti de acord vreodată cu cineva?

Tot citesc pe aici si lumea încearcă împăciuitoare să găsească un punct comun cu tine și tu te încăpățânezi intr-o atitudine mereu defensiv-> agresivă.

 

Da, MM-ul e disperat, eu tot ce sper e să se calmeze și să-și dispute campionatul asta cu Quartararo și asta e. Mai bine așa decat schilod și out for good.

Nu merge troaca, nu merge, asta e. 

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mai uit la digi de cand am gasit PrimaSport.

 

Btw, stie cineva cum pot fi contactati cei de la PrimaSport, as vrea sa le spun sa dea putin mai tare sunetul de fond, vocile lor sunt puse peste dar mult prea tare.

E diferența mare fata de digi unde zgomotul motocicletelor se aude foarte bine.

Pe site au contact doar pt cei care au făcut site-ul... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Speedy.K a spus:

astia de la Digi nu au transmis sprintul?

L-au transmis live pe site și pe tv înregistrat de la ora 18.

Acum 12 minute, B.B. a spus:

să se calmeze

N-ai să vezi! Nici dacă îi pun bromură în ceaiul de tei.

Acum 12 minute, B.B. a spus:

să-și dispute campionatul asta cu Quartararo

E vreun campionat al locurilor de la 10 în jos? :huh: Sau poate vreunul de table în paddock?

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au dat intradevar.

Cred ca ii mănâncă prima pe audiență și în principal datorita lui Cocu.Dar mi se pare corect - când lumea are o varianta mai buna pt a urmări aceeiasi disciplina cu un comentariu decent,e normal sa aleagă prima sport în locul Digi și a lui Lolek și Bolek.

 

Acosta avion,Arbolino pare ca nu tine pasul.

Informație foarte interesanta de la băiatul care comentează cu Cocu - e un pilot dar nu știu cine ca nu am prins transmisia de la început : gumele Dunlop din moto2 sunt similare cu cele de la anduranta și "de compoziție mult mai tare decat putem noi folosi în campionatul național"

Deci asa merg băieții ăștia pe gume mai dure decât Gp Racer?wow...talk about show...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Method a spus:

Nu au dat intradevar.

Cred ca ii mănâncă prima pe audiență și în principal datorita lui Cocu.Dar mi se pare corect - când lumea are o varianta mai buna pt a urmări aceeiasi disciplina cu un comentariu decent,e normal sa aleagă prima sport în locul Digi și a lui Lolek și Bolek.

 

Acosta avion,Arbolino pare ca nu tine pasul.

Informație foarte interesanta de la băiatul care comentează cu Cocu - e un pilot dar nu știu cine ca nu am prins transmisia de la început : gumele Dunlop din moto2 sunt similare cu cele de la anduranta și "de compoziție mult mai tare decat putem noi folosi în campionatul național"

Deci asa merg băieții ăștia pe gume mai dure decât Gp Racer?wow...talk about show...

Ionut Mistode e dealer dunlop☺️. Stie gumele alea😂😂😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Method a spus:

....gumele Dunlop din moto2 sunt similare cu cele de la anduranta și "de compoziție mult mai tare decat putem noi folosi în campionatul național"

Ce noutate! :D Daca urmareai annduranta, stiai ca Dunlop isi dezvolta acolo gumele.. ;) Asa, ai aflat-o acum, de la baiatul de pe Prima.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, damager a spus:

Ionut Mistode e dealer dunlop☺️. Stie gumele alea😂😂😂😂😂

Eiii Mistode e...got it.

Acum 6 minute, xt600 a spus:

Ce noutate! :D Daca urmareai annduranta, stiai ca Dunlop isi dezvolta acolo gumele.. ;) Asa, ai aflat-o acum, de la baiatul de pe Prima.. 

Da,clar de acum voi începe sa ma uit la anduranta ca să prind fineturile astea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Method a spus:

 

Da,clar de acum voi începe sa ma uit la anduranta ca să prind fineturile astea :crack:

Important este ca astazi ai invatat ceva foarte interesant, dar care se stie de ani de zile.. :D:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, ENEOS a spus:

 

E vreun campionat al locurilor de la 10 în jos? :huh: Sau poate vreunul de table în paddock?

Glumeam, da, poate sa-si puna target sa termine anul înaintea lui Quarta...ceva gen, daca mai mult nu se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, xt600 a spus:

Important este ca astazi ai invatat ceva foarte interesant, dar care se stie de ani de zile.. :D:rusinica:

N.am stiut duritatea compoziției gumelor Dunlop,sa-mi fie iertat🙄

 

Bun pilot și Arbolino - jos pălăria.Nu credeam ca își poate apara locul 2.Foarte inteligent,a menajat gumele alea exact atat încât sa ii permită în ultimul tur sa se apere cât de cât.Bun.

Acosta în alta liga aici,insa Arbolino ii va da de furca masiv pt titlu.Va fi foarte interesant sa vedem cine câștigă titlul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, ENEOS a spus:

L-au transmis live pe site și pe tv înregistrat de la ora 18.

N-ai să vezi! Nici dacă îi pun bromură în ceaiul de tei.

E vreun campionat al locurilor de la 10 în jos? :huh: Sau poate vreunul de table în paddock?


Am auzit-o si eu pe asta cu "live pe site" . Am si cont Digionline, dar nu reusesc sa inteleg unde trebuie sa ma uit ca sa vad "live pe site"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu întrebarea pe care am mai pus-o: greșeala care trântește alt pilot nu se penalizează decât în cursă? Sau la mm nu de penalizează deloc? :what:

Acum 1 minut, Speedy.K a spus:

unde trebuie sa ma uit ca sa vad "live pe site"

digisport.ro

Acum 1 minut, Method a spus:

Era previzibil.

Deja lucra statistica împotriva lui - de câte ori poți sa cazi fără sa te accidentezi?

Oh well,live and learn.

Nu așa funcționează memel? Cade ca să afle unde e(ra) limita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Speedy.K a spus:


Am auzit-o si eu pe asta cu "live pe site" . Am si cont Digionline, dar nu reusesc sa inteleg unde trebuie sa ma uit ca sa vad "live pe site"

Da nu are sens sa te chinui.

Da pe prima,sau dacă vrei de pe telefon întra pe aplicația digi online și...da pe prima😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ENEOS a spus:

mm nu ia startul în cursa de azi.

N-or mai fi avut hondarii piese?

@B.B., du copiii în parc!

Da, bag picioarele..abia ma asezasem comod la TV. 

Am doar unul si nu e pasionat de motociclism (pana acum).

Cred ca totusi o sa vizionez cursa sa vad daca il bate JM pe Baiaiaiaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Aaa,ca poate Gigi trebuia sa se uite si pe telemetrie (precum a zis JM),sa vada putin si in fata si sa inteleaga diferenta dintre un multiplu campion in clasele mici - JM si un pilot promitator cum e Bestia care poate ori nu poate confirma?

Asa ceva …

JM - 1xMoto3

EB - 1xMoto2

Principala diferenta intre ei este ca EB a iceput cu un an mai devreme. In rest, au trecut in acelasi timp la Moto2 si MotoGP

Pana acum, JM cu rezultate mai bune la clasa mica, EB la mijlocie si mare.

 

Acum 17 ore, PzKpfW a spus:

Legat de Binder, nu a comentat aproape nimic legat de incident. A spus că a fost cam la limită, a trecut mai departe. Îmi place mult de băiatul ăsta.

Poate si pentru ca stia ca in turul 1 sau 2 i-a dat-o el lui Zarco si l-a scos larg. Fix la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Method a spus:

Da nu are sens sa te chinui.

Da pe prima,sau dacă vrei de pe telefon întra pe aplicația digi online și...da pe prima😁


Haha, fix asa am facut. Ma uit pe tableta, am cont Digi dar nu acasa asa ca ma uit pe aplicatie mereu. Eram doar curios daca am fost eu nebun sau chiar nu s-a difuzat.

Acum 32 minute, ENEOS a spus:

Nu cred că e prima sport în aplicație. 

E, 1, 2 si 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...