Sari la conținut

7. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland - Sachsenring


frigider
 Share

Postări Recomandate

Acum 16 ore, xt600 a spus:

Boss, am sentimentul ca vorbesc unui autist.. eu iti spun ceea ce a declarat omul care piloteaza motocicleta aia, care da feedback, care ii stie comportamentul viraj cu viraj, care comunica cu inginerii, cu analistii de date, iar tu o tii pe a ta. Eu cred ca totusi pilotul ala stie despre ce vorbeste, iar interviul este de prin septembrie 2022, nu de la 1900 toamna.

1.Hai sa ne limitam la a ne jigni unii pe altii,ca atunci nu are rost sa discutam.

2.Odata ce spui o prostie,daca te contrazice cineva cu argumente si iti arata ca gresesti,vazand ca nu mai ai ce spune,incepi sa spumegi si sa il faci pe respectivul in toate felurile,ceea ce e un comportament cel putin copilaresc,ca sa nu zic altfel.

3.Ai spus o prostie,fie ca recunosti sau nu,(TU - nu Miller - ia da-mi tu quote ca a zis Miller ca foloseste GPS),ai spus ca se regleaza parametri ai electronicii prin GPS : "Miller, de pilda, spunea ca din electronica motocicleta ajusta frana de motor, puterea si TC pentru fiecare viraj in parte. Intrebat cum face asta, a spus simplu.. prin GPS..."

Ti-am explicat frumos ti-am dat quote (Desi tu nu mi-ai dat quote ca a zis Miller ca se regleaza aspecte ale electronciii din GPS...nici nu prea ai cum,sunt convins ca prostia asta nu e spusa de Miller ci de TINE,care nu stii despre ce vorbesti,as usual),ca folosirea GPS pt a modifica aspecte ale electronicii este interzisa.Ori in loc sa recunosti ca spui prostii cand zici ca aia folosesc GPS,sau sa taci naibii dupa ce scoti porumbelul pe gura,imi zici ca eu vorbesc prostii de la 1900 toamna?Uite extras din regulamentul FIM actualizat (vezi jos data 17.01.2023),pag.96 :

Capture.jpg

In the MotoGP class, satellite Global Positioning Systems (GPS and similar) are not permitted, except those GPS units supplied by the Organisers and used for their media and promotional purposes. No GPS or similar system may be connected (wired or wireless) to any part of
the machine, other than as directed by the Championship Organiser. Specifically it is prohibited to control any aspect of engine or motorcycle performance using the GPS signal.

 

Cum e maestre?Folosesc GPS pt reglarea parametrilor?Feel stupid now?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La 18.06.2023 la 19:57, Speedy.K a spus:

Pai cand te dai rotund dar esti patrat o iei, taci si o inghiti...

 

Ce-a vrut poetul sa spuna prin asta? 👻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dpmdv Honda ar fi trebuit să arunce prosopul din colțul lui mm demult! Eu cred totuși că li se terminaseră piesele de schimb și o dau pe după plop cu grija pt memel. Ăsta va continua să se tăvălească până se va rupe sau până va câștiga. 

Între timp "Aiogura" Ion, cel mai guraliv comentator, îl face Dobrogeanu Gherea pe Miller. 🤦‍♂️

https://www.facebook.com/100063560258023/posts/pfbid0Ft9eX4et1jLgTpn8Yv28xVoFDBSco2M7hdB1E1e7VrFf8uf4tpeMFyNwBRsAgUFyl/

Screenshot_20230620_134839_Facebook.jpg

Screenshot_20230620_134848_Facebook.jpg

Screenshot_20230620_134855_Facebook.jpg

Screenshot_20230620_134910_Facebook.jpg

Screenshot_20230620_134922_Facebook.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, ENEOS a spus:

Între timp "Aiogura" Ion, cel mai guraliv comentator, îl face Dobrogeanu Gherea pe Miller. 🤦‍♂️

Hmm,nu il suport pe nenea asta,si am aplaudat faptul ca avem acum si optiunea urmaririi gp'ului pe prima unde comenteaza dl.Cocu care este 3 clase peste,si acum am citit prima data pt ca ai pus tu,dar...mie mi se pare ca spune bine ceea ce spune.

Miller vorbeste (asa cum a vorbit toata cariera lui) mult si prost.Si isi da cu parerea despre lucruri pe care nu le cunoaste absolut deloc - nu e vorba de echipa lui,nu e vorba despre o moto similara cu a lui samd.Ceilalti piloti intrebati despre problemele Yamaha si/sau Honda tot timpul s-au abtinut de la comentarii (asa cum ar trebui sa faca orice om normal si asezat - si sunt n exemple - Q,Pecco samd toti au fost intrebati si au spus ca nu stiu situatiile din cadrul echipelor si problemele intalnite de respectivii piloti,deci nu sunt in masura sa comenteze),ee Miller nu tata,el stie ce probleme are Marquez si cu Mir,adica 2 campioni mondiali si anume ca sunt prea plangaciosi.

Si daca Miller ar fi la noi pe forum ok,nici o problema,fiecare are dreptul sa-si expuna parerea aici,indiferent daca are dreptate sau nu,dar cand tu esti pilot la o echipa factory de gp,ai facut in toata cariera ta un mare caka ai prins pe Dumnezeu de-un picior ca te-a dat afara Ducati de prost si te-a luat KTM de bun si pe deasupra fix in acel an KTM a crescut ca si performante cu minim 50%,tu Miller care pe Honda ai fost ZERO BARAT vii si dai cu mucii in fasole prin presa.

Stiu declaratia lui Miller si credeam ca e doar meltean si tupeist,insa acum inteleg ideea - se simte amenintat.Ok,dar faptul ca spumega cu declaratii din astea nu il va ajuta cu nimic - daca Marquez va vrea sa sara la KTM din 2025,il arunca Beirer pe Miller din barca in secunda 2 fara sa clipeasca.

Miller daca vrea sa isi asigure un loc la echipa,sa faca bine sa acumuleze niste rezultate notabile,nu sa scuipe in dreapta si in stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, ENEOS a spus:

Între timp "Aiogura" Ion, cel mai guraliv comentator, îl face Dobrogeanu Gherea pe Miller. 🤦‍♂️

De fapt pe tine te deranjează că Ion îi ține partea lui Marquez, ceea ce se întâmplă destul de rar având în vedere faptul că e fan Rossi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul ca intre Binder,pe viitor Acosta,poate Marquez si Miller....pe cine sa si alegi :)

Acum 2 minute, Geologu a spus:

De fapt pe tine te deranjează că Ion îi ține partea lui Marquez, ceea ce se întâmplă destul de rar având în vedere faptul că e fan Rossi.

Ahahaha,true si asta.

Dar aici nu cred ca e ceva pro sau anti Marquez,persoana lui Marcel nici nu conteaza aici - e vorba despre un pilot cu performante...sterse in acest sport dandu-si cu parerea despre problemele altor piloti de la cu totul alta echipa care merg pe o cu totul alta motoreta decat a lui.Si pe deasupra cei 2 piloti de la respectiva echipa sunt si campioni mondiali,unul din ei chiar multiplu.

Da si daca si-ar da cu parerea despre problemele lui Morbidelli - si el campion mondial ceea ce Miller n-a reusit never chiar si la clasele mici - si tot n-ar fi ok,n-ar fi justificabil si logic.

Pt ca efectiv nu are habar despre ce vorbeste cand se pronunta cu privire la problemele altei echipe decat KTM si altei motorete decat KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Geologu a spus:

De fapt pe tine te deranjează că Ion îi ține partea lui Marquez, ceea ce se întâmplă destul de rar având în vedere faptul că e fan Rossi.

Nu, doar că nu e atitudine de comentator serios să-l iei pe unul la mișto în felul ăsta! Pe forum merge, dar dacă el are pretenții de comentator profesionist nu ar trebui să scrie ca Times New Roman. Iar pe el ce-l recomandă? Vlad Haralambie a fost motociclist, e oficial pe la curse, aiogura ăsta s-o fi dat vreodată baremi cu tricicleta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM43 ar trebui sa poata sa spuna orice gandeste el. Cum si ceilalti ar trebui sa poata daca nu i-ar tine din scurt cei din PR. Ca nu au dreptate si este generata o discutie mai larga, mai aprinsa sau mai putin aprinsa e alta poveste.

Nu inteleg ce l-a apucat pe aiogura. Pare ca nu i-a iesit holșotul la faza asta. Certam pilotii pentru declaratii? Tot pe acelasi principiu nici el nu are voie sa zica nimic despre JM43, ca nu a pilotat in MotoGP sau nu a castigat curse pe ploaie. Dooh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, therocketscientist1 a spus:

JM43 ar trebui sa poata sa spuna orice gandeste el.

In legatura cu problemele altei echipe/piloti despre care nu stie absolut nimic?

Nu mi se pare normal.Repet - e o persoana publica nu e ca noi pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

Dpmdv Honda ar fi trebuit să arunce prosopul din colțul lui mm demult! Eu cred totuși că li se terminaseră piesele de schimb și o dau pe după plop cu grija pt memel. Ăsta va continua să se tăvălească până se va rupe sau până va câștiga. 

Între timp "Aiogura" Ion, cel mai guraliv comentator, îl face Dobrogeanu Gherea pe Miller. 🤦‍♂️

https://www.facebook.com/100063560258023/posts/pfbid0Ft9eX4et1jLgTpn8Yv28xVoFDBSco2M7hdB1E1e7VrFf8uf4tpeMFyNwBRsAgUFyl/

Screenshot_20230620_134839_Facebook.jpg

Screenshot_20230620_134848_Facebook.jpg

Screenshot_20230620_134855_Facebook.jpg

Screenshot_20230620_134910_Facebook.jpg

Screenshot_20230620_134922_Facebook.jpg

E pe undeva declaratia lui Miller? Ae refera strict la MM? Ca nu am vazut-o si din ce citesc pe motogp pare ca se refera in general la toti care se plang ca nu e buna mobra☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, therocketscientist1 a spus:

Pare ca nu i-a iesit holșotul la faza asta

:goodposting::crack: :lol:

 

Și aiogura cine plm e în cazul ăsta, erogen barbu al transmisiilor motogp?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Geologu a spus:

De fapt pe tine te deranjează că Ion îi ține partea lui Marquez, ceea ce se întâmplă destul de rar având în vedere faptul că e fan Rossi.

 

Vorbesti pe langa! Cei doi comentatori digi sunt hateri maximi Rossi si Ducati.

Cum ziceam, treci la cautat ridichi🙈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

In legatura cu problemele altei echipe/piloti despre care nu stie absolut nimic?

Nu mi se pare normal.Repet - e o persoana publica nu e ca noi pe forum.


In legatura cu ce e intrebat. Ca multe din "declaratiile" date pe diverse siteuri, inclusiv oficialul motogp, sunt, de fapt, nu declaratii, ci raspunsuri la intrebari. E o manevra clasica deja a presei de peste tot, il provocam pe intervievat cum putem noi mai bine, cu intrebari malitioase, si dupa aia titram mare "cutare a declarat ca aia si ailalta". Declaratia e cu totul altceva, e o chestie venita din proprie initiativa.

Urasca chestiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, nike a spus:

 

Vorbesti pe langa! Cei doi comentatori digi sunt hateri maximi Rossi si Ducati.

Cum ziceam, treci la cautat ridichi🙈

Trollul de serviciu.

La fiecare cursă Ion vorbește o juma de oră despre pățaniile lui Rossi și despre academia vieții, făcând abstracție de ce se întâmplă pe pistă, și tu îmi zici că e hater. :)))

Ba chiar a spus o dată pe post că titlul din 2015 a fost de drept al vraciului deci, în concluzie, Rossi e de zece ori campion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, damager a spus:

E pe undeva declaratia lui Miller? Ae refera strict la MM? Ca nu am vazut-o si din ce citesc pe motogp pare ca se refera in general la toti care se plang ca nu e buna mobra☺️

True...nu spune în nici un fel mot-a-mot ca despre MM si/sau Mir ar vorbi...dar trebuie sa fim naivi ca să nu ne dam seama în cine bate el.

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:

In legatura cu ce e intrebat. Ca multe din "declaratiile" date pe diverse siteuri, inclusiv oficialul motogp, sunt, de fapt, nu declaratii, ci raspunsuri la intrebari. E o manevra clasica deja a presei de peste tot, il provocam pe intervievat cum putem noi mai bine, cu intrebari malitioase, si dupa aia titram mare "cutare a declarat ca aia si ailalta". Declaratia e cu totul altceva, e o chestie venita din proprie initiativa.

Urasca chestiile astea.

Da și asta e adevarat,vezi cazul lui Pecco care a fost oarecum îmbarligat sa spună chestiile alea atunci la Jerez?de ieșise scandal.Dupa aia a retractat,iar ulterior fiind întrebat ceva despre un subiect mai sensibil,la Mugello a zis clar ca nu vrea sa declare nimic ca să nu fie iarăși interpretat.

Acuma eu înțeleg ca și ziariștii sunt în căutare de senzațional...dar Miller nu cred ca era el asa o fetita virgina prostita de presa meschina sa spună ce nu vroia sa spună,are multe declarații din astea fără noima la activ a mai dat de n ori cu bata în balta.

În concluzie cred ca știa clar ce spune și la ce se referea și la fel toată lumea a înțeles.Si cred ca trebuia sa spună la fel ca și Q sau Pecco când au fost întrebați de subiectul Honda : "not my team,not my bike,never ridden a Honda prin urmare nu ma pot pronunța."

Dar prefera sa scuipe niște vorbe aiurea...nu vad la ce l.ar ajuta ba dimpotrivă...dar meh,nu ma aștept ca Miller sa gândească ce se intampla după ce deschide gura...

 

În alta ordine de idei : am văzut ceva poze cu un test mule Honda modificat puternic carenajul cu nr.6 al lui Bradl cică de la Missano?...are Honda private test la Missano?

Ca nu pricep de unde sunt pozele alea

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haralambie și Ion sunt fani Rossi-Yamaha până-n măduvă. Florin Ion se și perindă pe la emisiuni cu tricou cu VR46, nu se ascunde.

 

Lecuona îl înlocuiește pe Mir la Assen. Márquez va fi prezent.

 

1 hour ago, Method said:

am văzut ceva poze cu un test mule Honda modificat puternic carenajul cu nr.6 al lui Bradl cică de la Missano?...are Honda private test la Missano?

Ca nu pricep de unde sunt pozele alea

 

Test privat la Misano pentru HRC astăzi și mâine. Nu știu ce ți se pare "modificat puternic".

 

image.thumb.png.63f89e6d4b0cb3a4235a87e2116c6cff.png

 

Și Ducati testează zilele astea la Misano - cu Bautista și Pirro. Primul mai mult pentru distracție.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

True...nu spune în nici un fel mot-a-mot ca despre MM si/sau Mir ar vorbi...dar trebuie sa fim naivi ca să nu ne dam seama în cine bate el.

 Pai daca ma intrebi pe mine, mai mult de plange Q si Esp decat MM.

nu imi este clara chestia cu inginerii dati afara...pe cine a dat afara. 

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, damager a spus:

 Pai daca ma intrebi pe mine, mai mult de plange Q si Esp decat MM.

nu imi este clara chestia cu inginerii dati afara...pe cine a dat afara. 

cum era cazul lui Rossi s-a mutat de la o echipa la alta si cu inginerii lui dar nu stiu alt pilot in competitie sa aibe o asemenea putere  de negociere..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...