Sari la conținut

14 Motul Grand Prix of Japan 29.09 - 01.10


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Acum 26 minute, B.B. a spus:

MM nu are nevoie de nici un Ducati, MM are nevoie sa isi imbunatateasca troaca de Honda si sa puna osul la munca sa isi merite meleoanele alea de dolari pe care le-a incasat si inca le incaseaza.

Da,dar pierde 1-2 ani 

Titluri am vrut sa zic.

 

*carierele unora se numără în ani.

Ale altora în campionate luate.

 

Gândiți va la asta când vorbiți despre MM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 475
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 6 minute, B.B. a spus:

Am crezut ca margelele sunt doar pt India, dar se pare ca-s la moda si in Japonia!

 

image.thumb.png.6f49294bfc7a832c54edf61c51680c9c.png

Nu cred ca sunt margele. Ori sunt matanii, ori bile erotice... :D . In situatia actuala, ar avea mai multa nevoie de matanii. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

bile erotice

Atunci sunt la baza capului greșit!

Acum 4 minute, danypop a spus:

Non capisco :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, ioio_viola a spus:

eu stiu ca doar cei de la uzina si Pramac au contract cu Ducati. restul parca sunt platiti de echipele de client.

sa nu uitam cine mai concureaza in Japonia :

 

Crutchlow_1.jpg

Diii, Calule, diii! Pregătesc tricoul roșu. Sau pe cel alb? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, ENEOS a spus:

Atunci sunt la baza capului greșit!

Non capisco :what:

 

pai e spaniola, daca folosesti chrome, deschizi pagina din link si apoi da un click dreapta pe pagina si  selectezi tradu in engleza:

 

image.thumb.png.05f5d92d33b19f310735f3699cd2d390.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, B.B. a spus:

Nu stiu ce ai inteles tu dar ca si ceilalti nu cred ca trebuie sa despici firul in 4, Marquez spune cu alte cuvine ca ramane la Honda.

Case closed. :)

 

Si asa au fost toate stirile din perioada asta.. 

Nu,daca ai observat Marquez nu spune absolut deloc ca "ramane" dar nici ca "pleaca" undeva.Marquez nu spune nimic in afara de "trebuie sa lucram ca acest parcurs sa nu se mai intample pe viitor" get ready for the race weekend blablabla...omul nu se include daca ai observat in viitorul Honda : si eu si Honda vrem sa castigam (nu a zis impreuna) blablabla.

Alta : "There will be no anouncement this weekend" ...pai bine mai nene mai,daca nu pleaca niciunde zicea "there will be no anouncement - i have nothing to anounce" nu?Ce sa anunte? "va anunt ca am contract pana in 2025".Aplauze furtunoase...

Repet,poate o super analizez dar mi se pare ca omul spune niste chestii perfect legit si politically corect la suprafata dar al caror inteles de fapt se poate duce in oricare parte.Dar meh,poate e doar impresia mea.Insa dupa cum am mai zis,nu iese fum fara foc.
 

...pai stirile tot de el au fost starnite cand a zis ca are 3 variante diferite pt la anul si ca la India-Motegi va alege una dintre ele.Toate zvonurile de el insusi au fost incepute,nu de ziaristi.i'm sorry.

Ce sa inteleaga ziaristul cand el stie ca tu ai contract cu HRC pt 2024 dar tu zici ca ai 3 variante si ca vei alege una din ele?si dupa aia se plange ca il asalteaza presa cu intrebarile despre subiectul asta...pai ma frend..."eu am un secret la anul s-ar putea sa plec...da nu va spui nimic deocamdata pana dupa Motegi"...wtf...

Mind games din nou :)

Acum 6 ore, B.B. a spus:

Simplu, pe Jorge Martin si pe Marc Marquez (daca va fi dispus sa plece de la Honda atunci, dar ma tem ca nu)

Mhmm...sigur.Ducati cu efectiv complet de piloti spanioli (si stim cat iubesc italienii pilotii spaniolo),iar pilotii italieni (care anul asta sunt si buni) pe unde?Pe la Gresini pe modelele vechi?Haida de.Ai calculat-o mult de ti-a iesit asa?

Acum 5 ore, ioio_viola a spus:

Deocamdata Ducati nu are nevoie de MM, dar MM are nevoie de Ducati. Eu zic ca la factory nu mai prinde loc cat timp FB1, JM89 si MB72 nu se rup grav.

:10:

Acum 4 ore, B.B. a spus:

MM nu are nevoie de nici un Ducati, MM are nevoie sa isi imbunatateasca troaca de Honda

MM are nevoie de o moto cu care se poate bate la podium.Iar Honda nu e una dintre ele,si cred ca nu va fi cel putin 2-3 ani de acum inainte,indiferent ca il aduc pe Brivio samd.E modul lor de gandire de progres si de a face business...mult mai rigizi si mai slabi in a actiona si reactiona.MM va ajunge in baston si Honda tot la fel ca acum 10 ani va progresa.

 

Peste Honda lui Marquez sunt cel putin 2 Ducati,in mod normal 3 daca se trezeste si Bastiannini,cel putin o Aprilia,in zilele buna aman2,si cel putin 1 KTM.

Marquez se bate pt locurile 5-6 cu AM,cam acolo e nivelul lui actual.Cand Vinales,Miller sau Zarco sunt in zile bune,MM e de pe la 7 in jos.Si poate el sa rupa norii ca daca forteaza peste limita ori cade in nas ori zboara peste ghidon.Nu merge si punct.Si situatia va continua si la anul - nu iese Honda in 5 luni cu o raketa,fii pe pace.Nu iese in 2 ani decum in juma de an :)

Daca sta la HRC,Marquez nu mai ia nici un titlu si victorii poate pe Sachsen,atat.

 

Interesant - toti la conferinta de presa i-au dat castigatori la moto3 pe Alonso,la moto2 pe podium pe Lopez si la motogp pe Miller.Sa vedem daca le iese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peco despre problemele pe franare din cursele trecute:

 

“On Monday night at 3am I was watching videos of the braking points at the last three rounds. Viewing it was easy to understand what was wrong. The rear was doing something strange,” he said.

“Normally, it is a normal slide which I can control, in the last weekends the rear slide was over the limit. We understand that. We decided to go a different way this weekend, we will start with two set-ups to understand the way to follow. It is clear, for us, to improve that area.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totodata Binder a declarat ca aici la Motegi vor folosi sasiul "Pedrosa" de CF pt ca la Missano le-a imbunatatit foarte tare gripul pe spate,dar spune ca la Missano dupa un weekend de cursa,track'ul e super grippy si aici mai degraba vor vedea rezultatele reale.

Iar MM zice ca,spre deosebire de Mir,nu va folosi sasiul de pe prototipul 2024.Foarte interesant e ca a zis ca directia prototipului 2024 e buna poate pt cateva curse stop and go dar nu pt intreg sezonul si nu vrea sa ia acea directie.Cu alte cuvinte,respinge clar prototipul 2024,si ramane pe v2023.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method, zvonurile plecarii la Gresini au aparut cu cateva săptămâni inainte ca Marquez sa zica ceva, mult mai tarziu a spus ca are 2 planuri. 3 planuri.

Totul a inceput cu Speedweek, Florin Ion, etc.

La vremea respectivă nu declarase MM nimic.

Cam amesteci cronologia grosolan... si fara sa vrei adaugi paie pe focul zvonurilor pr ca cine te citeste poate te mai si crede.

MM nu a starnit absolut nimic, el doar a raspuns.. mult mai târziu.

------

 

Weekend-ul incepe cu Goergel Martin in topul listei.. iar Banania abia pe 4.

Nu il vad bine pe Baniania din perspectiva campionatului.

Hai Pramac, diiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, ENEOS a spus:

 

Non capisco :what:

Crutchlow: "I always said that if Márquez got on a Ducati, the others could stay home"

 

 

 

 

Acum 8 ore, B.B. a spus:

 

 

Weekend-ul incepe cu Goergel Martin in topul listei.. iar Banania abia pe 4.

 

Mir pe 5

MM pe 13

Calu pe 18

Rins ultimul...

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, B.B. a spus:

@Method, zvonurile plecarii la Gresini au aparut cu cateva săptămâni inainte ca Marquez sa zica ceva, mult mai tarziu a spus ca are 2 planuri. 3 planuri.

Totul a inceput cu Speedweek, Florin Ion, etc.

La vremea respectivă nu declarase MM nimic.

Cam amesteci cronologia grosolan... si fara sa vrei adaugi paie pe focul zvonurilor pr ca cine te citeste poate te mai si crede.

MM nu a starnit absolut nimic, el doar a raspuns.. mult mai târziu.

 

nu te mai agita, stii bine vorba aia, nu iese fum fara foc.

 

Cand MM a zis ca are 3 optiuni nu a facut decat sa dea apa la moara ziaristilor. Putea sa taie macaroana zvonurilor cu o singura fraza: am contract pana la finalul lui 2024 si il voi duce pana la capat, de la jumatatea lui 2024 voi vedea incotro ma voi indrepta.

 

In fine, el stie ce e in capul lui, tine tot paddockul in suspans, creste propriul PR si market value :) e baiat istet.

 

A aprins jarul sub poponeata sefilor de la Honda. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, B.B. a spus:

@Method, zvonurile plecarii la Gresini au aparut cu cateva săptămâni inainte ca Marquez sa zica ceva, mult mai tarziu a spus ca are 2 planuri. 3 planuri.

Totul a inceput cu Speedweek, Florin Ion, etc.

La vremea respectivă nu declarase MM nimic.

Cam amesteci cronologia grosolan... si fara sa vrei adaugi paie pe focul zvonurilor pr ca cine te citeste poate te mai si crede.

MM nu a starnit absolut nimic, el doar a raspuns.. mult mai târziu.

Se poate sa fi aparut zvonurile mai demult nu am tinut clar minte ca in 13 august a aparut un zvon si in 15 i-a raspuns Marcel sau invers,te faci insa ca nu intelegi (sau chiar nu intelegi si atunci e nasol) ideea de baza : Marquez nu a infirmat zvonurile aparute prin presa ba mai mult,le-a dat apa la moara !

 

Ca urmare a zvonurilor aparute(nefondate nu?sustii tu),Marquez a fost intrebat daca exista negocieri intre el si Gresini si/sau KTM.

Era foarte simplu ca el sa zica "am contract cu HRC pana in 2025 - punct!".Dar el n-a zis asta,el a zis "am 3 variante pt la anul ma gandesc pe care o sa o aleg si va spun eu dupa India-Japonia".Pai putem spune ca efectiv a pus gaz pe foc ,nu?

A zis si la conferinta ieri : "nu am zis niciodata ca o iau in stanga sau in dreapta" - el e cel care intretine zvonurile prin aceste declaratii.

MM nu ca nu a starnit zvonurile,ci le-a dat combustibil.

 

Acuma ca o face ca sa ii sperie pe cei de la HRC,ca o face pt ca vrea intradevar sa se mute,ca o face ca pe un publicity stunt...numa el stie.Cert e ca o face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Cavaleru a spus:

 

nu te mai agita, stii bine vorba aia, nu iese fum fara foc.

 

Cand MM a zis ca are 3 optiuni nu a facut decat sa dea apa la moara ziaristilor. Putea sa taie macaroana zvonurilor cu o singura fraza: am contract pana la finalul lui 2024 si il voi duce pana la capat, de la jumatatea lui 2024 voi vedea incotro ma voi indrepta.

 

In fine, el stie ce e in capul lui, tine tot paddockul in suspans, creste propriul PR si market value :) e baiat istet.

 

A aprins jarul sub poponeata sefilor de la Honda. 

Exact !

 

Chiar acum, ENEOS a spus:

La orele mici de P1 aiogura ion zicea că mm se duce în 2024 la Gresini pt a se întoarce la Honda în 2025. Joac-o pasta!

Da...am citit si eu barfa aia...nu o prea vad intamplandu-se in realitate.

Aiogura prea musca tot,el nu prea sta sa se gandeasca la felul cum s-ar transpune in realitate acea posibilitate.Nu prea le filtreaza omul prin creierasul lui,le musca de pe online si le scuipa la tv fara filtru asa...nu prea e ok ca un comentator sa lanseze asemenea prostii.

 

Adica cum sa faca MM? pe sistemul "eu plec 1 an ca voi sunteti praf...si ma sunati la anul pe final sa vedem cum va mai merge troaca si daca e ok...ma intorc...lasa ca va sun eu"...asa?

1.la final de 2024 absolut toate echipele factory vor avea pilotii locked-in cu contracte

2.Ritmul de progres pe care l-a aratat Honda iata si in acest an cand MM i-a tot presat e...jenibil - drept dovada ca MM alege cadrul 2023 nu pe cel din 2024...deci nimic logic nu il poate face sa creada ca Honda v2025 va fi mai buna.

Si atunci daca ar pleca la Gresini pt 2024 de ce s-ar mai intoarce in 2025 la HRC???Nu are sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, ENEOS a spus:

La orele mici de P1 aiogura ion zicea că mm se duce în 2024 la Gresini pt a se întoarce la Honda în 2025. Joac-o pasta!

a citit si el pe forum, ce vrei. :)) 

Acum 6 minute, ENEOS a spus:

Ar fi interesant de văzut unde ar fi mm fără Honda și Honda fără mm!

poate si aflam naibii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, ENEOS a spus:

Ar fi interesant de văzut unde ar fi mm fără Honda și Honda fără mm!

pana la Doohan, Honda nu prea a facut multe in MotoGP....

 

adica vreo 50 de ani nu a contat, dupa aia 30 de ani a avut succese, deci urmeaza iarasi o perioada de 50 de ani in obscuritate :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...