Sari la conținut

19 Qatar Airways Grand Prix of Qatar


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Ce zice Oliveira

 

"First of all I want to apologize to @aleixespargaro for quitting their race. Second to say this ends my weekend with a fractured right escapula. Thirdly I want to thank whoever has been with me through this time. Feeling encouraged and eager to continue building my dream here with my entire team. Thank you"

 

sa inteleg ca el a fost de vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 272
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 1 minut, damager a spus:

Ce zice Oliveira

 

"First of all I want to apologize to @aleixespargaro for quitting their race. Second to say this ends my weekend with a fractured right escapula. Thirdly I want to thank whoever has been with me through this time. Feeling encouraged and eager to continue building my dream here with my entire team. Thank you"

 

sa inteleg ca el a fost de vina?

 

probabil ca el a percutat din spate cand a pierdut aderenta AE?

 

Oricum naspa rau fractura asta, adic s-a vazut cat a tras Bestia pana a revenit ... bafta lui ce e pe sfarsit de sezon si are timp de recuperare pana in primavara. dar o sa aibe de tras..

Acum 1 oră, frigider a spus:

Zicea tipul ala gras care seamana cu Guta de la Mooney ca Digia nu e in schema.

 

n-am inteles de ce nu il ia pe Digia, e drept ca a dovedit ca e rapid acum cand e cutitu la os si picioru in groapa...

 

Jos palaria pt Nadia, ce echipa a construit! 

 

 

Intrebarea e de ce nu aduc pe cineva din academie la Mooney si se uita la Aldeguer?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la academie mai e doar Vieti care inca nu confirma, cu Digi pare ca nu au legaturi prea apropiate si cred ca de aia cauta un tanar foarte talentat pe care sa-l cizeleze. Dpmdv as merge pe unul cat mai tanar sau Dixon ca nu mai sunt britanici la clasa mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Cavaleru a spus:

iar sa dus Gigi sa-i felicite pe cei de la Pramac.

 

Cred ca Gigi e singurul care nu e fiert din cauza rezultatelor pt ca el se ocupa de partea tehnica, pt el important e ca GP23 sa fie prima :)

Exact.Inginer si atat.Nota 20.

Meanwhile Tardozzi gesticula si bombanea in barba in timp ce matura lui Pecco avea o fatza de zici ca ala se lupta in linia 1 cu tunurile,nu cu un tigan spaniol de pe Madrid :P

Acum 12 ore, B.B. a spus:

Pecco a inceput sa chelească sau mi se pare?

AE a facut un highside si ceilalți au intrat in el...fiind foarte aproape toți.

Aahahha,din cauza lui JM si a faptului ca la anul se marita.L-au f...tut grijile :bounce:

Mai,nu mi s-a parut.Am vazut reluare de pe moto lui AE,mi s-a parut ca a fost dat pe jos de cineva.

Acum 11 ore, frigider a spus:

Peco sigur va termina mai sus in cursa.

 

Aici cica e racoare fiind noapte in desert, deci nu va fi prob cu presiunea.

De Valencia tot spun englezii "cold Valencia" deci si acolo poate nu o sa fie o problema.

Da - agresiv la interior block-pass JM,dar si Pecco a incercat-o la start cu acel bump in Martin.Cred ca si Pecco ar vrea sa fie agresiv,dar nu prea stie cum :)

 

Exact precum zici - e rece (23gr) si nu cred ca vor fi probleme cu presiunea (in sensul ca nu va creste sa ii deranjeze ca si feeling,DOAR sa aiba grija sa nu fie prea mica sa ii penalizeze).

 

Si am zis bine,dupa acel timp de 1.52.9 facut de Maravilla cu HH,optiunea gumelor (atat pt sprint cat si pt cursa) e clara.Nu inteleg cum poate veni hard'ul atat de aproape ca si performanta fata de soft - probabil circuit low grip si de aia?Ma depaseste...

Acum 11 ore, therocketscientist1 a spus:

MO88 si EB23 sunt ghinionistii sezonului 2023.

Pai sincer...cand pleci mai tot timpul din coada si te haiducesti mai ales in primele viraje...ai o mare sansa sa se intample din astea.

Bestia iar n-a gasit frana spate si nu cred ca o sa o mai gaseasca in ce a mai ramas din sezon...Oli dezamagitor sezonul asta pe o moto care nu e tocmai rea zic eu...

Acum 11 ore, frigider a spus:

ps. 

*tipand si dand din maini*

NU E SPECTACOL!
NU SUNT DEPASIRI
NU SUNT PILOTI 
NU MA MAI UIT

Ahaahha,corect corect +1

 

Aici s-au batut liderii intre ei,apoi unul din candidatii la titlu i-a luat pe primii 4 la depasit...apoi era sa fie depasit de un baiat de la echipa privata - btw din primii 4,3 au fost de la echipe private...aia care "ar trebui eliminate,sa fie doar echipe factory" :moron:

Dar desigur,iar o sa auzim ca "n-a fost spectacol" nici de data asta,sunt convins.

Stiu placa - spectacol era doar cand depasea Rossi (Catalunya2009 replay rapid) si tribunele aprindeau tortzele.Acuma fara tribun,spectacolul nu mai are acelasi gust.Stim stim.

Frustratilor care nu mai simt gustul spectacolului le recomand sa mai schimbe guma/placa/pilotul favorit.Hai ca exista viata si dupa Rossi :)

Acum 10 ore, Cavaleru a spus:

probabil ca el a percutat din spate cand a pierdut aderenta AE?

 

n-am inteles de ce nu il ia pe Digia, e drept ca a dovedit ca e rapid acum cand e cutitu la os si picioru in groapa...

 

Jos palaria pt Nadia, ce echipa a construit! 

 

Intrebarea e de ce nu aduc pe cineva din academie la Mooney si se uita la Aldeguer?

Am vazut reluare de p moto lui AE,a fost lovit din spate (de #23 asa mi s-a parut)...

 

Diggia...pff,la moto2 a avut parcurs de Q,foarte inconstant dar avea straluciri in care era atat de rapid...chiar imi placea.Insa aici in gp total fail,daca nici pe GP22 nu reusesti sa te adaptezi,adica la naiba,merge AM mult peste el...ok,ok a mers bine pe final cand i s-a pus cutitul la gat si pe deasupra pe 2 low grip flowy tracks - Philp Island si Doha...nu mi se pare un motiv sa fie tinut in gp.A avut 1 fuckin sezon intreg in care a dormit.

 

Pe cine naiba sa ia de la academie,ca cei mai buni din academie sunt in gp - Pecco the best,Bezzechi bun,Luca,Morbido,in rest cam bate vantul.

Am mai zis,respect ce a incercat sa faca Rossi cu promovarea tinerelor talente italiene,insa nu poate concura de la egal la egal cu statul spaniol care are scoli licee facilitati in toata tara toate orientate spre a incuraja copiii sa faca moto de viteza si a-i antrena de la varste fragede astfel incat cand au 15-16 ani deja sunt profi copiii.La italieni...mai ca la noi asa,statul stie sa iti ia impozit 75% din salariu si atat.

 

Nu cred ca exista la academie pilot care promite ca Aldeguer.Vorbesc de cei mici nu de cei care sunt ridicati deja la clasa mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, Method a spus:

 

Da - agresiv la interior block-pass JM,dar si Pecco a incercat-o la start cu acel bump in Martin.Cred ca si Pecco ar vrea sa fie agresiv,dar nu prea stie cum :)

 

 

Sa-l intrebe pe MM cum  sa faca :D bine ar putea sa intrebe si legenda, ca si el a avut parte de confruntari fizice pe motoreta dar si face to face (intrebati-l pe Max) :D

 

Legat de cauciuce, Marini a zis ca softul lui de pe spate s-a gatat in primele 4 ture.

 

legat de Academie, avand in vedere ca nu mai are echipe la clasele mici, greu sa aduci propriile talente, fara o echipa care sa ofere supportul tehnic necesar.

 

Singurul de care stiu ca e din academie e Vietti la moto2, dar acum un an sau 2 a avut un sezon bun iar acum nu se regaseste.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarăși se va reduce totul la gume - în timp ce Luca a pus HS și spatele s-a terminat rapid,JM HH și a mers avion,Pecco a zis ca nu s-a simțit bine pe gume și ca "depășirile agresive ale lui JM deschid o situație interesantă"...ce-o fi vrut sa zică prin interesantă...probabil a tradus iar din italiana din capul lui o fi vrut sa zică intrigantă sau altceva...

Pecco însă a zis ca se va lupta "to win tommorow" și îl cred perfect în stare.

Pt cursă cam are prima șansă dacă rezolvă ce nu i.a convenit la gume...iar cu Ducati factory în spate clar va rezolva.

 

Până atunci însă cred ca moto3 va fi foarte interesant : Masia are prima (și a 2a șansă as zice) dar cine știe...poate nu ii iese ceva și Sasaki iese în față.Dupa isprava de la cursa trecută,Alonso însă mai poate conta la titlu doar dacă Masia cade și el câștigă.

Ok - nu e exclus ca Alonso sa câștige,dar Masia să cadă...n-aș prea crede.

La moto2...nu prea mai avem ce vedea decât sa îl urmărim pe Aldeguer dacă continua forma bună din ultimele curse (formă care se pare ca îl va aduce în motogp).

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vietti o sa fie sezonul urmator la KTM Ajo cu pretentii la titlul.

A zis Rossi intr-un interviu ca si-a atins obiectivele cu academia, au campioni mondiali. Senzatia mea era ca intentioneaza sa revina la clasele mici cu echipe sau macar parteneriate. La Moto 2 exista Yamaha VR46 Master Camp Team. Anul trecut a mers in paralel cu echipa VR46 a academiei.

 

Iar legat de locul din echipa de MotoGP, daca o sa vina Fermin Aldeguer este un pariu si o alegere interesante. Digia nu poate sa aiba pretentii dupa ce 2 sezoane n-a prea facut nimic notabil. Iar el in MotoGP a ajuns prin filiera Gresini, nu Ducati, Academie sau altii. Probabil il mai tineau daca nu venea sa-i ia locul MM93 chiar el.

Acum 52 minute, therocketscientist1 a spus:

Vietti o sa fie sezonul urmator la KTM Ajo cu pretentii la titlul.

A zis Rossi intr-un interviu ca si-a atins obiectivele cu academia, au campioni mondiali. Senzatia mea era ca intentioneaza sa revina la clasele mici cu echipe sau macar parteneriate. La Moto 2 exista Yamaha VR46 Master Camp Team. Anul trecut a mers in paralel cu echipa VR46 a academiei.

 

Iar legat de locul din echipa de MotoGP, daca o sa vina Fermin Aldeguer este un pariu si o alegere interesante. Digia nu poate sa aiba pretentii dupa ce 2 sezoane n-a prea facut nimic notabil. Iar el in MotoGP a ajuns prin filiera Gresini, nu Ducati, Academie sau altii. Probabil il mai tineau daca nu venea sa-i ia locul MM93 chiar el.

 

Nu mai sunt apreciate gesturile frumoase :( 

404021567_816731180459260_1737509354891162919_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, therocketscientist1 a spus:

 

A zis Rossi intr-un interviu ca si-a atins obiectivele cu academia, au campioni mondiali. Senzatia mea era ca intentioneaza sa revina la clasele mici cu echipe sau macar parteneriate. La Moto 2 exista Yamaha VR46 Master Camp Team. Anul trecut a mers in paralel cu echipa VR46 a academiei.

 

 

Mai bine se apuca de vandut paste.

 

Pilotii Honda:

 

https://www.instagram.com/reel/CzRD-MIICS8/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sasaki muuuult prea finutz, gen Pedrosa....

 

In momentul asta Masia ar fi campion... insa, nu e gata

 

Ba da, cam gata, e mare diferenta...

Masia campion...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...