Sari la conținut

19 Qatar Airways Grand Prix of Qatar


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 272
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1 hour ago, apriliacluj said:

...inca doo' saptamani, hahahaha

 

Cel mai probabil încă o lună și jumătate. Faptul că îl lasă HRC să testeze cu Gresini la Valencia este excepție la contract. Dar va testa în combinezon și cu motocicletă fără sponsori și nu va avea voie să vorbească public despre noua echipă/motocicletă până pe 01/01/2024.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, apriliacluj said:

mare minune totusi ca-l lasa sa testeze...

ca pe Rossi nu l-au lasat sa testeze pt Yamaha cand a plecat

 

A fost singura excepție, și a fost acum 20 de ani (wow, ce bătrân sunt). Din câte-mi amintesc, HRC erau supărați că Rossi i-a anunțat foarte târziu că pleacă (la început de octombrie la Motegi, testele la Valencia fiind la început de noiembrie) și că și-a permis să plece; tocmai câștigase 3 titluri la rând cu ei, erau cea mai prestigioasă echipă, avea cel mai bun salariu, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, B.B. a spus:

Am văzut si declarația in care spune ca il doare in penis de prietenii lui Banana.

N-am văzut maimuţă mai nesuferită decât Martinel ăsta. Mic, frustrat, urît, prost şi scîrbos, mi se pare ţinut acolo dintr-un soi de "corectitudine politică": au şi micuteii de 1m60 dreptul la o mobră după ce-şi cumpără kitul de coborîre şi alte midgeturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, adrianm said:

Mic, frustrat, urît, prost şi scîrbos, mi se pare ţinut acolo dintr-un soi de "corectitudine politică"

 

Este cel mai rapid pilot din MotoGP la ora actuală. Că-ți place ție de el sau nu.

 

2 minutes ago, adrianm said:

au şi micuteii de 1m60 dreptul la o mobră după ce-şi cumpără kitul de coborîre şi alte midgeturi.

 

Majoritatea piloților din MotoGP au între 1,60 și 1,70. Din nou, că-ți place sau nu. Statura mai mică este considerată un avantaj în motorsport în general, cu atât mai mult în motociclism.

 

KTM a testat o nouă aripă spate în FP1.

 

image.thumb.png.472dc070af37edcdf36f9ed250ebc409.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, adrianm a spus:

N-am văzut maimuţă mai nesuferită decât Martinel ăsta. Mic, frustrat, urît, prost şi scîrbos, mi se pare ţinut acolo dintr-un soi de "corectitudine politică": au şi micuteii de 1m60 dreptul la o mobră după ce-şi cumpără kitul de coborîre şi alte midgeturi.

asa-i ca nu-ti plac cursele de cai?

 

era sa zic ceva adanc de genu "de cand il face statura pe om?".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, adrianm a spus:

N-am văzut maimuţă mai nesuferită decât Martinel ăsta. Mic, frustrat, urît, prost şi scîrbos, mi se pare ţinut acolo dintr-un soi de "corectitudine politică": au şi micuteii de 1m60 dreptul la o mobră după ce-şi cumpără kitul de coborîre şi alte midgeturi.


Lasand la o parte  treburile motociclistice si cu riscul de a parea eu ghei, da-mi voie sa-ti spun ca ai un simt estetic total ciudat in ceea ce priveste barbatii. Sau n-ai vazut barbat urat in viata ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, B.B. a spus:

uitati ce gagica are Marquez, acum se plimba cu el pe la circuite, deci e serioasa treaba. Eu ma bucur ca nu e gheu!

Orice gheu care vrea să salveze aparențele se afișează cu o 3.14zdă.

Acum 3 ore, B.B. a spus:

am tricou cu MM93 si Honda, ce fac cu el?

Lustruiești FJR-ul! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interensanta sesiune FP, pare ca Peco ar fi rulat cap coada cu aceleasi gume 17 ture..

 

N-am inteles ce plm l-a apucat pe Bez .. zici ca e copil mic.. 

https://www.crash.net/motogp/news/1041064/1/watch-bezzecchi-bumps-pol-espargaro-6-times-after-qatar-practice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Cavaleru a spus:

pare ca Peco ar fi rulat cap coada cu aceleasi gume 17 ture..

omu se gandeste la GP, cu sprintu se descurca cumva, nu pierde multe puncte.

da daca gresesti GP-u de duci pe p.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, ENEOS a spus:

Orice gheu care vrea să salveze aparențele se afișează cu o 3.14zdă.

UAAAAT?? Bai, termina-te cu glumele astea! 

Acum 21 minute, ENEOS a spus:

Lustruiești FJR-ul! :crack:

Hahah, sa stii ca la asta nu m-am gandit, la cat iubesc FJR zilele astea nu as sta pe ganduri! 

Acum 43 minute, adrianm a spus:

N-am văzut maimuţă mai nesuferită decât Martinel ăsta. Mic, frustrat, urît, prost şi scîrbos, mi se pare ţinut acolo dintr-un soi de "corectitudine politică": au şi micuteii de 1m60 dreptul la o mobră după ce-şi cumpără kitul de coborîre şi alte midgeturi.

Adevarul e ca are ceva scarbos si nesuferit in el si tiganos care pe mine personal ma face sa am retineri in al inlocui pe MM cu el din postura de pilot favorit. De exemplu ma dispera cum vorbeste, poate in spaniola o fi mai simpatic, dar cand baga el accentul ala "american" la engleza de balta pe care o stie ma iau cu mainile de cap.

Insa a spune ca e urat.. e total gresit, omul chiar e simpatic si arata foarte bine ca baiat/barbat. 

.

Urat cu spume e Pedro Acosta, cand cauti UGLY in Oxford Dictionary gasesti  poza lui. 

.

Pff, acum căutam tricoul cu MM93 (nuș' unde plm e) și am dat de asta... :huh:

IMG_20231117_162821.thumb.jpg.1a4ca5cc103b580894003d90e7113482.jpg

 

Daca mai scobesc mult in sifonier poate dau de ceva Ducati, (piei satană!! ) 

Haha, am satana deasupra capului, cred ca e ceva relicvă de la prietenii ducatisti...

:D :D :D

IMG_20231117_163631.thumb.jpg.bef80dd0f80899e7da2f695422da1f9d.jpg

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Este cel mai rapid pilot din MotoGP la ora actuală. Că-ți place ție de el sau nu.

 

Majoritatea piloților din MotoGP au între 1,60 și 1,70. Din nou, că-ți place sau nu. Statura mai mică este considerată un avantaj în motorsport în general, cu atât mai mult în motociclism.

 

KTM a testat o nouă aripă spate în FP1.

image.thumb.png.472dc070af37edcdf36f9ed250ebc409.png

True true

Declarația lui Martin a fost oarecum abrupta și data aiurea scoasa din context pe motogp.com, am înțeles ce vroia el sa zică însă putea sa o zică totuși mai frumos.

A fost întrebat dacă ia în calcul faptul ca exista probabilitatea ca "prietenii" lui Pecco sa ii pună lui bețe în roate (gen Bestia sau Bezzechi) și a zis ca nu îl interesează acest aspect și gen ca dacă merge cum trebuie nu au cum sa îl atingă toți prietenii lui Pecco (implicând și pe Pecco indirect).

Ceea ce e cam adevărat.

Însă putea sa o nuanțeze mai frumos,e corect ce a zis însă putea sa o spună sub o forma mai elegantă.Mai are de învățat măcar la capitolul diplomație și speech.

 

Însă perfect de acord cu tine în rest nush ce i se pare colegului ciudat,Martin e de statura si conformația Perfecta pt motogp,adica mai pe scurt conformația lui Marquez.

Sunt de aceeași înălțime și au cam aceeiasi masa musculara.

Deci dpdv fizic nu cred ca are cineva ce sa ii reproșeze.

 

Aglomerata aripa lui KTM...tot timpul m-am întrebat cum de acea apăsare pe codita în spatele rotii nu le ridica aiurea fața? Logic ar cam trebui...doar dacă nu o compensează cu și mai mult downforce și pe față.

Acum 56 minute, Cavaleru a spus:

interensanta sesiune FP, pare ca Peco ar fi rulat cap coada cu aceleasi gume 17 ture..

 

N-am inteles ce plm l-a apucat pe Bez .. zici ca e copil mic.. 

https://www.crash.net/motogp/news/1041064/1/watch-bezzecchi-bumps-pol-espargaro-6-times-after-qatar-practice

Pecco as usual își face temele pt cursa mare.Acolo e miza.

 

Bai nene am văzut și eu,ce au pățit aia?

Bezzechi întra wide și îl împinge pe Pol în exteriorul curbei,Pol trece raketa amenințător pe lângă genunchiul lui Bezzechi, astalalt vine și ii da în roata la practice start,Pol da pe spate de 3 ori și îl lovește înapoi,wtf zici ca sunt la moto3

Mai lipsea sa faca una a la Fenatti sa își apese unul altuia pe frână.

Btw ultimele curse ale lui Fenatti în mondial,thank God ca atinge limita de ani,sa ne mai lase....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martin a zis ca il doare in banana de prietenii lui Peco si Peco in sine, insa Motogp au scos din context si au postat pe social media ca lui Jorge Martin nu ii pasa de prieteni (in general) si multi asta au si inteles.

Insa el nu asta a zis. Pentru ca e repezit si pentru ca asa cum ai zis si tu, la tact si diplomatie mai are de lucrat. Duamne cat imi doresc sa ia titlul si apoi sa poata fi mitocan cu toate fetitele din motogp!! :D:D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Duamne cat imi doresc sa ia titlul si apoi sa poata fi mitocan cu toate fetitele din motogp!! :D:D 

:bounce:

 

Vai deci ce prostii scoate pe gura bătrânul ala de la digi sport "mutarea lui Marquez nu e de bun augur pt ca cine s-a mutat la Ducati sa ia titlul și-a îngropat cariera - Rossi Lorenzo "

Ma doare capul când ii aud inepțiile spuse pe deasupra si cu atâta siguranță de sine...

La fel de bine putea spune ca Marquez trebuia sa stea la Honda pt ca Honda era arma suprema...în 2003.

Ăsta cred că numai din amintiri trăiește,lumea prezentă îl enervează și prin urmare o ignoră.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, Method a spus:

ce prostii scoate pe gura bătrânul ala de la digi sport

L-a botezat Fernando di Gianantonio, a zis că la anul în premieră o să fie 2 frați la aceeași echipă de GP (fix aceiași 2 au fost în 20 20 la Honda)... 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

Bai nene am văzut și eu,ce au pățit aia?

Bezzechi întra wide și îl împinge pe Pol în exteriorul curbei,Pol trece raketa amenințător pe lângă genunchiul lui Bezzechi, astalalt vine și ii da în roata la practice start,Pol da pe spate de 3 ori și îl lovește înapoi,wtf zici ca sunt la moto3

Mai lipsea sa faca una a la Fenatti sa își apese unul altuia pe frână.

Btw ultimele curse ale lui Fenatti în mondial,thank God ca atinge limita de ani,sa ne mai lase....

 

era bez pe tur rapid si se pare ca l-a depasit Pol si apoi a urmat ce ai povestit tu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...