Sari la conținut

19 Qatar Airways Grand Prix of Qatar


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Ma uit la fp la clasa motogp.

Martin e frustrat,ceva nu ii iese.Plictiseala,aproape adormisem.

 

Prim plan cu un Ducati Pramac alunecând prin pietriș.

Eu de pe canapeaua unde moțăi încerc sa vad numărul din fața motoretei.Nu se vede clar dar disting faptul ca e o singură cifră.Cred ca e clar pt cineva care se uită la sportul asta cine căzuse.

Haralambie da verdictul triumfător :

"A cazut Sam Lowes !"

:lol:

 

L-a corectat colegul a trecut repede peste s-a lansat în considerații despre organizarea evenimentelor de supermoto sau mai știu eu ce.

Sper ca Digi il plătește salariul minim pe economie plus bonuri,sa își rotunjească pensia.Ca mai mult nu merită.

 

Bă da ce merge iar Bastianini....

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 272
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Peco merge pare in not obisnuita a ultimelor runde.

 

Dar JM e fiert, da fiert rau, ce e el mai tuciuriu la ten dar acum e negru de suparare

 

tare curios sunt ce se intampla maine in calificari.

 

Presimt ca trece in Q2 Bestia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am ştiut că-s aşa ponei armăsarii ăştia de la motogp. Mîrlănia ramîne indiferent dacă se referea la prietenii lui Peco (aşa cum a zis-o el) sau despre prieteni în general (aşa cum vor adoratorii lui).

Multe fetiţe rămase p-aicea excitate de la antold.

 

gheboasa.thumb.jpg.ebd045dd6857ce8b78a08e69d7c60969.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Cavaleru a spus:

Peco merge pare in not obisnuita a ultimelor runde.

 

Dar JM e fiert, da fiert rau, ce e el mai tuciuriu la ten dar acum e negru de suparare

 

tare curios sunt ce se intampla maine in calificari.

 

Presimt ca trece in Q2 Bestia

Explicatia sunt (ca de obicei),gumele,ce altcveva...si JM si Bagnaia au zis ca spatele e sorted se simt bine cu spatele (nu am inteles insa ce spate vor sa puna - S sau M).Fata la amandoi e problema,JM era nervos ca a pus si M si hard si nimic cu amandoua merge naspa.Cand a pus SS a zis ca a fost ok,dar e clar ca nu poate merge in curse pe SS.

Alegerea e dubioasa pt ca cica timpii pe tur sunt similari cu M sau H fata,insa hardul e periculos pt ca la ora curselor va fi cam rece pt el...

Pecco avea more or less cam aceleasi probleme dar era mai chill si nu parea ingrijorat...el are intreaga Ducati factory in spate pt a-i rezolva problemele de setup si gume :)

 

Probabil JM va pune ce va pune si Bagnaia...si foarte probabil ca Bagnaia sa il bata pt ca va avea (iarasi) avantajul echipei din spate.Plus atuul lui de a manageria mai bine gumele.

Un lucru e sigur - gumele Michelin vor avea un cuvant greu de spus in deciderea acestui campionat.Din pacate.

 

Ce e interesant insa (comentatorii de pe digi n-au remarcat desigur,ei erau prin balarii discutand la acel moment despre organizarea de competitii internationale moto in Romania,ma doare capul),e faptul ca Villa-Maravilla a facut niste timpi ff buni cu HH.Nu stiu daca asta se poate traduce la Ducati dar e ceva de luat in considerare in alegerea gumelor.

Plus ca Pecco a zis ca aici de obicei cu nisipul si temperatura la care se tine cursa,nu prea era grip insa acum au dat de o pista mult mai grippy,grip care in mod clar va mai creste inca pana duminica seara.

 

Eu presimt ca a fost un foc de paie Sepang'ul si revirimentul Bestiei.Nu poti sa mergi praf de praf tot sezonul pe (de departe) cea mai buna motoreta a campionatului,si apoi sa te trezesti asa dintr-odata ca din vis.Daca se va intampla chiar asa,clar e o problema la pilot,oricum ai intoarce-o.Pt ca la motoreta sau la echipa nu are cum sa fie.Man's got issues,ca Vinales.

Acum 8 ore, PzKpfW a spus:

Tony sau Fermin. Mutarea lui Marini la Repsol este făcută.

Luca a semnat duminica trecuta,repet,e done deal.

 

Arbolino e in clasele mici de 200 de ani si nu mi se pare ca a confirmat...plus ca la 23 de ani nu mai prea poate fi incadrat la "tinere talente".

Aldeguer,desi nu are experienta multa,in competitiile adiacente a fost f bun si a crescut vertiginos ca si performanta anul asta,deja pe final iata ca se bate cu Acosta.

Au zis ca vor tanar si promitator...pai alegerea intre cei 2 ar trebui sa fie clara zic eu.

DAR...iarasi o dam in politics : unul e nationalitatea corecta,celalalt e de pa Murcia,uciga'l toaca.Ce va zice patronul?"ba iar vii cu din astia?" :P

Mda,va fi chiar interesant pe cine aleg.Sper ca nu pe Fenatti :rusinica:

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, B.B. a spus:

 

Insa a spune ca e urat.. e total gresit, omul chiar e simpatic si arata foarte bine ca baiat/barbat. 

.

Urat cu spume e Pedro Acosta, cand cauti UGLY in Oxford Dictionary gasesti  poza lui. 

 

Sa zicem merci ca in competitia asta mai apar d-astia urati cu spume. Inseamna ca criteriul de selectie mai este inca performanta. Daca vrei baietei frumusei, cu zambet perfect, buni de pusi reclama pe bidoanele de ulei de motor, ii cauti in F1. Mai intreb cateodata cu ce agentie de modele colaboreaza promotorul F1... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-a lovit cu palma peste casca?????!!!! Nu-mi vine sa cred ce am vazut!!!!!!!!!!! E chiar atat de golan???

Fenati mi se pare chiar un ingeras....

Editat de Lup69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, ioio_viola a spus:

E cazul ca Aleix sa se retraga. Tigan mai mare ca el nu e decat MM, dar ala e cu ciobaneala pe pista ...

Da da vezi ca altul era cu ciubota nu MM  :crack:

 

Aleix a luat-o rău,wtf

Morbido prea cu cap prea inteligent nu a reacționat.Aleix la 35 de ani e golan...hai marș.

Îl vor penaliza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, therocketscientist1 a spus:

Intamplator MM93 a iesit in spatele lui FB1

Ieri la fel :bounce:

Și sa vezi la anul

Eu cred ca MM o face special sa îl enerveze și ce e cel mai haios e ca spre deosebire de Q,cu asta și funcționează,Pecco e enervat de fazele astea.

Și sa vezi la anul cu MM pe GP23.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luca Marini asta e...plin de surprize.wow.Ca Senna pe ultimele secunde se da exact când e cea mai multa guma pusa și gripul cel mai mare.

Interesanta remarca lui Cocu și anume faptul ca sunt numai GP22's în prima linie.

Mda se pare ca au descoperit guma corectă - H fata S spate.

Acum 1 minut, Lup69 a spus:

Deci MM93, lucreaza clar in favoarea lui JM89, pe parte de enervare, sau studiaza deja modelul pe care il va calari la anul????

A doua a doua.

Îl doare fix la 1m în fața...combinezonului pe MM de campionatul lui JM.

MM îl studiază și îl freaca psihic pe top dog.Baga bățul prin gard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Wooow,Gigi a venit în boxă la JM și ia feedback de la JM gen s-a pus într-un genunchi și îl asculta pe ala cum gesticulează ce nu ii convine la motoreta.

Respekt.De aia e Ducati unde e și japonezii unde sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, Method said:

 

Wooow,Gigi a venit în boxă la JM și ia feedback de la JM gen s-a pus într-un genunchi și îl asculta pe ala cum gesticulează ce nu ii convine la motoreta.

Respekt.De aia e Ducati unde e și japonezii unde sunt.

Da, interesanta abordarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...