Sari la conținut

Umerașe pt geci moto


ENEOS
 Share

Postări Recomandate

Salutare dragi colegi! Am mai făcut puțină ordine printre echipamente și mă confrunt cu cedarea umerașelor sub greutatea gecilor. Chiar și celor aparent solide, mai late, din lemn le iese cârligul metalic. Voi cum le atârnați,  aveți vreun pont de unde mi-aș putea procura umerașe rezistente? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, ENEOS a spus:

Salutare dragi colegi! Am mai făcut puțină ordine printre echipamente și mă confrunt cu cedarea umerașelor sub greutatea gecilor. Chiar și celor aparent solide, mai late, din lemn le iese cârligul metalic. Voi cum le atârnați,  aveți vreun pont de unde mi-aș putea procura umerașe rezistente? :huh:


Umerase comuniste, cadru solid de fir de otel si o bara de lemn. Cred ca ma tine si pe mine cu cele 95 kg ale mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Ruginel a spus:


Umerase comuniste, cadru solid de fir de otel si o bara de lemn. Cred ca ma tine si pe mine cu cele 95 kg ale mele.

Se găsesc pe undeva sau lipim afișe "cumpăr umerașe vechi" la intrarea în blocurile de pensionari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, ENEOS said:

Voi cum le atârnați,  aveți vreun pont de unde mi-aș putea procura umerașe rezistente? :huh:

 

Încerc să le depozitez culcate, altfel (mai ales cele de piele) tind să se deformeze de la greutate. Dacă trebuie să le țin atârnate, folosesc de obicei umerașul cu care au venit, sau caut cât mai late - cum a spus @Patrick_M

 

image.thumb.png.84a7871a5792465774ef6eb618e90e8a.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc la fel ca mai sus, dacă se poate păstrez umerașul din magazin. Dacă nu, unul negru ca în poza de mai sus sau unele de lemn de la Ikea sau Jysk parca, puțin mai solide și rezistă de câțiva ani. Le găsești la set, nu cedează cârligul metalic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, vane a spus:

Se găsesc pe undeva sau lipim afișe "cumpăr umerașe vechi" la intrarea în blocurile de pensionari?


Sincer, nu stiu. Am dat o cautare rapida pe net si nu am gasit nimic similar. Eu le am de la parintii mei. Sunt cele mai solide umerase pe care l-am vazut pana acum. Vorba aia ca "nu se mai fac cum se faceau odata" este cat se poate de adevarata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umerase din lemn de la

ikea. Tine geaca cu tot cu vesta airbag peste.

 

 

 IMG_3264.thumb.jpeg.ca897f5bcf97cce9a40e047d39f2d53e.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua,în urmă cu doi ani am găsit la Kaufland umerașe două bucăți la set la prețul de 14 lei.Sunt din țeavă de inox și sunt foarte rezistente.

IMG_20240112_132200.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.01.2024 la 20:33, ENEOS a spus:

aveți vreun pont de unde mi-aș putea procura umerașe rezistente? :huh:

 

Cere la magazin cand cumperi echipament, deobicei au o gramada ca nu toata lumea le ia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit la Jysk niște umerașe dă fer, sunt înguste dar măcar pare că nu o să li se rupă cârligele. 😉. 12.50 lei/2 buc.

20240113_211205.jpg

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 1/11/2024 at 9:42 PM, Pandy said:

Umerase din lemn de la

ikea. Tine geaca cu tot cu vesta airbag peste.

 

 

 IMG_3264.thumb.jpeg.ca897f5bcf97cce9a40e047d39f2d53e.jpeg

++++ astea folosesc si eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit la Ikea niște bailagăre pt umerașele de fer de la Jysk, se clipsează la fix și am rezolvat cazul! <2 lei/buc lățitoarele.

😎

20240114_133048.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...