Sari la conținut

Coroană pentru Ivan Pedală.


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

foarte bine Luigi, ajutorul financiar ajuta mai mult familia.

apropo stiu ca de ceva timp tranzactiile chiar si intre banci diferite se fac instant. nu mai exista acea intarziere de 24 de ore la operatiunile intre banci diferite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salutare!

Avem strânși 2250 ron plus coroană de 500 de la cei din imaginile de mai jos.

Am ascuns sumele, nu cred că are sens să le fac publice.

Mâine îi duc coroană și banii lui @HondaSan.

Banii care mai sossc ulterior (mai trebuie sa primesc o tranzacție de 100 euro din afara țării) îi voi pune într-un cont al unui amic motociclist care locuiește lângă el și îi va da familiei.

Să ne auzim sănătoși, mulțumesc încă odată !

 

IMG_20240213_223834_261_edit_364424020490225.jpg

IMG_20240213_223832_598_edit_364556308423538.jpg

IMG_20240213_223830_181_edit_364545793363644.jpg

IMG_20240213_223827_533_edit_364537651217291.jpg

IMG_20240213_223825_145_edit_364526860625626.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ba da, poate cineva nu se regăsește pe listă și a donat - cum este cazul unor bani care întârzie.

E mai bine să fie transparență pentru toată lumea, nu se întâmplă nimic dacă se regăsesc în imagini.

 

Ulterior, dacă se dorește, le scot din postare.

 

 

 

Avem 2220 ron plus coroana.

Ce mai primesc trimit după și anunț.

IMG_20240214_114551.jpg

IMG_20240214_114543.jpg

IMG_20240214_114320.jpg

IMG_20240214_114313.jpg

IMG_20240214_114225_edit_385558063561479.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, ENEOS a spus:

Bine, nici numele nu știu dacă e ok să se vadă...


Eu nu am o problema. Chiar e util pentru transparenta si sa stie fiecare ca banii au ajuns si nu a scris ceva gresit la IBAN. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cunoscut pe Ivan Pedala...nu as putea spune ca l-am cunoscut bine sau mai putin bine, cert este ca am avut destule interactiuni cu el...i-am baut socata rece, am stat la taclale pe terasa lui, m-a ajutat cand am avut nevoie, intotdeuana m-a sunat de ziua mea, etc.

Doar cateva vorbe am de spus.

Parerea mea (buna sau rea, nu stiu)  este urmatoarea: coroana din partea forumului este binevenita, poate aduce un pic de alinare familiei. In ceea ce priveste plicul cu bani aici eu am dubii.  Nea Ivan a incercat sa faca , atat cat l-au tinut puterile, ceva pt motociclism in general, si pt motociclisti in particular (cand avea nevoie de ajutor cineva, l-a ajutat daca a putut). Eu cred ca....adevarul e ca imi trec prin minte acum formulari care mai de care dar imi amintesc ca Nea Ivan era direct, zicea  "nu ma mai lua pe ocolite, zii ce iti trebuie ".

Asa ca fara alte introduceri:

-cred ca ar fi bine sa se rezolve problemele de la motoveterani, in sensul logic si normal pe care il dorea Nea Ivan...stiu ca era implicat, am urmarit discutiile pana la un moment dat

-in ceea ce priveste plicul cu bani, cred ca ar fi mai oportun sa fie folositi in domeniul moto, pt ca moto si Nea Ivan mie imi pareau sinonime....sincer, nu cred ca familia are nevoie de acesti bani. De exemplu s-ar putea plati scoala moto pt un tanar motociclist in fiecare an (este alta discutie cine/cum/conditii pt cel care va beneficia de scoala gratis)....asa si dupa trecere in nefiinta Nea Ivan continua sa ajute in continuare, asa cum a facut si inainte.

 

Atat am avut de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salut!

Ajutorul financiar este un obicei și depinde doar de familie dacă îl acceptă sau nu.

Au fost cazuri când aceasta nu a dorit nimic, cum îmi povestea cineva despre familia lui Dan Năstase.

Înmormântarea lui Ivan este astăzi la prânz, rămâne de văzut cum vor hotărî în privința ajutorului.

În cazul în care refuză vedem ce este de făcut.

Cât despre Asociație, Motoveterani etc, ăla este un "mort" care în opinia mea la revedere, rămâne îngropat!

E doar punctul meu de vedere, dacă la 57 ani m-aș încadra ca veteran, permis am doar de 20.

Și înclin să cred că nici dacă aș fi avut vechimea nu m-aș fi amestecat cu ei.

Și ca să nu dea nimeni e o conotație negativă la asta, o spun doar în sensul că oamenii sunt încăpățânați, orgolioși și așa vor fi cât vor trăi.

Îi cunosc pe mulți dintre ei, discutam când ne vedem, socializez, dar nu m-aș implica în niciun proiect care implică noțiunea de Motoveteran.

Dar astea sunt alte discuții separate.

Topicul este despre amintirea lui Pedală.

Ne auzim, sănătate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, marauder a spus:

L-am cunoscut pe Ivan Pedala...nu as putea spune ca l-am cunoscut bine sau mai putin bine, cert este ca am avut destule interactiuni cu el...i-am baut socata rece, am stat la taclale pe terasa lui, m-a ajutat cand am avut nevoie, intotdeuana m-a sunat de ziua mea, etc.

Doar cateva vorbe am de spus.

Parerea mea (buna sau rea, nu stiu)  este urmatoarea: coroana din partea forumului este binevenita, poate aduce un pic de alinare familiei. In ceea ce priveste plicul cu bani aici eu am dubii.  Nea Ivan a incercat sa faca , atat cat l-au tinut puterile, ceva pt motociclism in general, si pt motociclisti in particular (cand avea nevoie de ajutor cineva, l-a ajutat daca a putut). Eu cred ca....adevarul e ca imi trec prin minte acum formulari care mai de care dar imi amintesc ca Nea Ivan era direct, zicea  "nu ma mai lua pe ocolite, zii ce iti trebuie ".

Asa ca fara alte introduceri:

-cred ca ar fi bine sa se rezolve problemele de la motoveterani, in sensul logic si normal pe care il dorea Nea Ivan...stiu ca era implicat, am urmarit discutiile pana la un moment dat

-in ceea ce priveste plicul cu bani, cred ca ar fi mai oportun sa fie folositi in domeniul moto, pt ca moto si Nea Ivan mie imi pareau sinonime....sincer, nu cred ca familia are nevoie de acesti bani. De exemplu s-ar putea plati scoala moto pt un tanar motociclist in fiecare an (este alta discutie cine/cum/conditii pt cel care va beneficia de scoala gratis)....asa si dupa trecere in nefiinta Nea Ivan continua sa ajute in continuare, asa cum a facut si inainte.

 

Atat am avut de spus.

 

Initial am vrut sa tac,

si pe urma iar am vrut sa tac,

Iar acum iertat fie-mi daca mi-o ia gura pe dinainte,

Asadar,

Topicul asta este destinat unui anumit eveniment (cu tot cu ce cuprinde el )

 

Pentru prunc si motoreta se poate deschide un alt topic la donatii (ori unde considera  de cuviinta cei din echipa de moderare) gasiti pruncul nevoias,scoala cu mobra din dotare,apoi faceti o lista pentru cele necesare,apoi donatorii sa doneze scopului caritabil cu pricina si poate se rezolva,

dar acum sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului !

 

(pentru ca marea majoritate l-am cunoscut si indragit pe nea lvan)

 

Va multumesc  !!

 

 

 

Drumul lin sa-ti fie nea' lvane,si țărâna uşoară !

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

As vrea sa multumesc din suflet din partea familiei lui Ivan tuturor celor care s-au implicat si care au participat cu prezenta, cu ganduri bune sau cu orice fel de ajutor venit in aceste momente grele pt noi. 

Nu am putut sa intru pe forum pana acum pt ca stiam ca imi va fi foarte greu sa citesc tot ce s-a scris despre el, a fost un soc disparitia lui brusca si inca nu ne vine sa credem. Cu greu reusesc sa scriu si aceste randuri dar am vrut sa transmit personal multumiri tuturor. Acum Ivan este intr-un loc mai bun si sunt sigur ca are deja comunitatea lui la fel cum a reusit tot timpul sa adune oameni in jurul lui si in timpul vietii.

Din pacate nu mai putem schimba nimic dar amintirea lui va fi vesnic cu noi. Am vazut foarte multa lume in zilele de priveghi insa nu i-am cunoscut din pacate pe foarte multi din cei prezenti. As vrea daca o sa avem posibilitatea sa ma intalnesc cu fiecare dintre ei personal sa le multumesc si sa ne amintim momentele frumoase despre Ivan.  Odihneste-te in pace si oriunde ai fi acum sper ca esti intr-o lume mai buna decat cea pe care ai parasit-o atat de devreme. Atasez si o poza cu motocicleta din ziua inmormantarii dupa ce am scos-o la o tura in memoria lui, facuse si el aceeasi poza cu motocicleta pe care o indragea in aceeasi locatie cu nicio saptamana inainte sa ne paraseasca.

 

 

IMG_7766.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Admin

Ieri a fost transferată și ultima tranșă de bani din donațiile voastre în contul soției sale.

Aceasta i-a confirmat lui Mircea (HondaSan) primirea lor, 3370 ron în total.

Mulțumiri încă odată tuturor celor care au donat!

 

Dumnnezru să-l ierte!

Screenshot_20240416_091811_edit_366701949625815.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...