Sari la conținut

2. Grande Prémio Tissot de Portugal


Postări Recomandate

Acum 33 minute, xt600 a spus:

Pe de alta parte, nush' cum drack face, dar numai unde este el pe circuit se intampla cate una de asta... :D

 

Dincolo de incidentul asta, trebuie remarcat ca JM a mers perfect astazi si, ceea ce este foarte important, are 60 de puncte, fata de doar 37 ale lui Bag. Are de recuperat italianul... 

Aaa,clar MM se risca si le cauta.Dar pe de alta parte,MM nu are mare lucru de pierdut,spre deosebire de Pecco,care avea cu totul alte treburi in afara de a-si masura oole cu MM,batalia lui nu era cu MM.

 

Insa am zis si repet,s-ar putea ca ,cu faza asta,Pecco indirect sa ii fi inchis usa in nas lui MM la Ducati factory.Ceea ce pt Pecco...daca il taie lui MM accesul la o moto Ducati factory...hai sa spunem ca a meritat sa se dea pe jos intr-o cursa.Mai ales ca e inceput de sezon.

 

Da,JM s-a distantat,a invatat sa priveasca in ansamblu si sa nu se cramponeze aiurea.Insa e lung campionatul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 51 minute, ENEOS a spus:

Pdv crashquez: Pecco a tras prea tare pt cele 2 puncte aflate în joc. Dar el ce plm a făcut?!? Nu tot pt 2 puncte a tăbărât pe el? Sau i se cuveneau lui punctele? :huh: Ce-i permis Cezarului nu-i permis măgarului sau cum? 🤔

434149022_904557638343280_877516386568220058_n.thumb.jpg.1ecaf39ebd5ac660cf8ea67941637774.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, frigider a spus:

 

 

Acosta campion..

 

O sa fie un an greu pentru Peco.

Bine ca a semnat pe 2 ani :crack:

Situatia cea mai faina ar fi cu JM campion (ca tot vor sa il ejecteze) si Bastianini vice, in conditiile in care l-au semnat pe Bagnaia pentru 10 milioane, pe doi ani.. ;) Deranj mare... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, apriliacluj a spus:

Pana la 96 de puncte nu e bai, le recupereaza Pecco

Been there, done that :)

Eh... nu mai sunt 8 vs 1... Pe de alta parte, lucrurile se pot rezolva si altfel, cand ai oameni in toate echipele satelit. :) 

Acum 5 minute, ENEOS a spus:

Poate mătură alea prin boxă de 10 bulioane!

Pai ieri parca, ii tinea umbrela nevasta-sa. Nu este exclus ca pe banii aia sa fie prinse si ciumafaiele, pe statul de plata al lui Peco. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, ilarionciobanu said:

Depasire cu contact in Sprint. Depasire cu dubla cazatura in cursa mare. Oh, yeah, MM is back, dupa cum a zis ieri @PzKpfW, desi sigur se referea la altceva.

 

Cum se face ca de multe ori trasa pe care vrea el sa mearga este deja ocupata? Baietii buni n-are noroc

 

Părerea unanimă este că a fost incident de cursă acolo, cu vină ceva mai mare a lui Bagnaia.

 

Dar personal mi-a plăcut de italian acolo. S-a băgat la bătaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

Am inteles eu bine engleza lui Pecco? a zis "this is likely gonna happen again"? Ahaahhaha genial.Omul imi e din ce in ce mai simpatic.

 

Sa inteleg din ce zice Marquez ca au vorbit in particular dupa si Pecco a recunoscut ca a gresit? "he knows which mistake he did?"

Bagnaia and Marc Marquez' Portimao crash from all angles

Din unghiul de final,care reda incidentul din perspectiva spaniolului,eu nu il pot gasi pe MM vinovat,imi pare rau.

Am ascultat si eu interviul... Tu ori nu auzi bine ori nu esti obișnuit cu engleza de baltă.

Eu am 20 de ani de lucrat in IT NUMAI cu vorbitori de engleza din care jumătate non-nativi si din care vreo 8 ani numai cu italieni.

Hai sa-ti transcriu:

 

Reporter: In terms of relationships between the two, is this affected it, at all?

Pecco: No, ( inspiră adânc) this is something that unluckily can happen.

Acum 6 ore, Method a spus:

Aaa,clar MM se risca si le cauta.Dar pe de alta parte,MM nu are mare lucru de pierdut,spre deosebire de Pecco,care avea cu totul alte treburi in afara de a-si masura oole cu MM,batalia lui nu era cu MM.

 

Insa am zis si repet,s-ar putea ca ,cu faza asta,Pecco indirect sa ii fi inchis usa in nas lui MM la Ducati factory.Ceea ce pt Pecco...daca il taie lui MM accesul la o moto Ducati factory...hai sa spunem ca a meritat sa se dea pe jos intr-o cursa.Mai ales ca e inceput de sezon.

 

Da,JM s-a distantat,a invatat sa priveasca in ansamblu si sa nu se cramponeze aiurea.Insa e lung campionatul...

Iar interpretezi mai rau ca tata maria de la piata, auzi tu, i-a trântit usa in nas pt Factory.. bai dar parca MM la factory era exclus din start!! Cum plm sa-i închidă ușa, Pecco!! 

Bai omule cartile sunt deja jucate de cand MM inca se plimba cu Honda, ti-am mai zis.

MM a semnat deja pe 3 ani cu Ducati, 1 la Gresini de acomodare si 2 la Factory to make history.

Pecco nu are cum sa vorbească urât de colegul lui de echipă.

 

Ce a greșit stie el.. că doar au discutat in comisie.. A intrat ca bivolul in Marquez, trebuie sa fii maxim orb sa nu vezi mai ales cu atatea reluări.

Consideră acolo doua depasiri separate, MM a depășit dar a iesit larg.. Peco a vrut sa depășească din nou sa recupereze pozitia si a intrat in ăla si apoi a pierdut si fata..

Daca privim faza fara depasirea lui MM. Pecco vine din spate pe interior si il ia pe faras pe MM care DEJA iesise larg..si incerca să revină pe trasă. MM deja se dusese în față..

Acum 6 ore, frigider a spus:

 

Acosta campion..

Poate prin 2028.

.....

More on this topic.

Uite, un nene care nu e de acord cu SpeedyK, expert racer de pe motoretism.ro

 

https://www.eurosport.com/moto/portugal-grand-prix/2024/motogp-michael-laverty-blames-francesco-bagnaia-for-crash-with-marc-marquez-in-portimao-could-have-b_sto10078139/story.shtml

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, ENEOS a spus:

Acosta pare bun, sper să fie și str8, aș putea deveni fan! 

:crack:

Acum 15 ore, Kagemusha a spus:

Dacă optezi pentru Digi, oprește sonorul sau înnebunești.:baldy:

+1000

Acum 3 ore, B.B. a spus:

^ideea e ca indiferent de cine a fost de vina se vor forma 2 tabere

nu cred sa cada toti expertii / fostii raceri de acord.

ma astept sa vina colegii cu alte pareri avizate care vor spune invers.

 

e inca prea devreme sa ne suparam, nu e o cazatura decisiva, nimeni nu s-a accidentat.

eu nu ma supar :) 

 

 

^^de ce? ca fiecare crede ce ii convine.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, PzKpfW a spus:

Părerea unanimă este că a fost incident de cursă acolo, cu vină ceva mai mare a lui Bagnaia.

 

Dar personal mi-a plăcut de italian acolo. S-a băgat la bătaie.

+1

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Pecco: No, ( inspiră adânc) this is something that unluckily can happen.

Aaa asa da :)

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Iar interpretezi mai rau ca tata maria de la piata, auzi tu, i-a trântit usa in nas pt Factory.. bai dar parca MM la factory era exclus din start!! Cum plm sa-i închidă ușa, Pecco!! 

Bai omule cartile sunt deja jucate de cand MM inca se plimba cu Honda, ti-am mai zis.

...si eu interpretez rau :crack:

Am mai zis - nimic nu e exclus si totodata nimic nu e done deal.Pana nu e.Nu stim nimic.

 

Nu am exclus niciodata ca MM sa vina la Ducati factory la fel precum e posibil ca orice alt pilot bun sa vina la Ducati factory,insa e o diferenta de la cer la pamant intre ce e posibil si ce e probabil.Eu cred ca e o probabilitate din ce in ce mai mare ca MM nu va veni la Ducati factory - ceea ce am zis (nu stiu daca ai inteles unde bat,se pare ca nu) e faptul ca acum sefii Ducati inclusiv Domenicali care era prezent in geaca'i de piele,au prins un crampei despre cum ar fi treaba la Ducati cu Pecco si MM pe fix aceeiasi motoreta...si nu cred ca au batut din palme :D

So speculez ca retrospectiv asta va fi un moment de consemnat in the silly season.Vom vedea oricum,deocamdata oricum nu stim nimic.

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Aaa,pai asta inseamna ca si Laverty "e putin subiectiv" precum am fost si eu acuzat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Neasteptat de slab Peco in cursa mare.

isi revine el.

 

Cum ziceam: urmeaza un an greu.

Daca Peco nu ia camp anul asta pt mine va fi campion de carton :D 

(desi cand a scos  96 de pct de la Q...alea cam pe merit au fost, anu ala a fost pe bune, dar tot in lipsa lui MM :)  )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Uite, un nene

Dacă ai citi doar pasajul ăsta

"With three laps remaining in Portimao, six-time champion Marquez attempted an overtake on fifth-place rider Bagnaia when the two collided, forcing them both off track." altceva s-ar înțelege. Dar ulterior o drege cumva.

Pecco venea din spate văzând că a ieșit crashquez larg, dar și ăsta s-a aplecat de parcă zâna măseluță ar fi putut să-l vaporizeze pe Pecco de acolo în 1 secundă sau cât a durat de când trecuse de el, gen "I didn't expect!" să fie ăla acolo. Probabil nici Pecco nu se aștepta să strângă ăsta așa mult.

Și le-au cam măsurat, doar că unul e golan mai versat și are de regulă bulan. A cui e mai mare? Nu se știe încă, posibil să și le mai încrucișeze, spre bucuria lui Gigi & co.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, frigider a spus:

Neasteptat de slab Peco in cursa mare.

isi revine el.

 

Cum ziceam: urmeaza un an greu.

Daca Peco nu ia camp anul asta pt mine va fi campion de carton :D 

(desi cand a scos  96 de pct de la Q...alea cam pe merit au fost, anu ala a fost pe bune, dar tot in lipsa lui MM :)  )

au zis in cooldown room ca "mediumul a functionat mult mai bine decat softul",poate Pecco a ales specificatia gresita,a zis si MM ca "he was struggling with the tyres".Exista undeva vreo statistica sa vedem si noi care pe ce gume a mers in cursa? De Acosta,Vinales si Pecco sunt curios.

 

Pt mine a fost campion de carton in 2022 - acel campionat nu a fost castigat in vreun fel de Pecco,care a mers si el execrabil in acel an si a gresit enorm,a fost pierdut in ultimul hal posibil de Q.

Daaar,dupa 2023,nu mai am ce sa zic.Respekt.

 

MM nu are a face in 2022 si 2023 - cine l-a pus sa isi rupa mainile?

 

* Am citit acum - toti absolut toti au fost cu hard spate medium fata.Deci nu se explica nici problemele lui Pecco nici avionul Acosta cu gumele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, ENEOS a spus:

posibil să și le mai încrucișeze, spre bucuria lui Gigi & co.

io zic ca nu scapa Tardozzi fara macar un pre-atac de cord :grinbandit:

 

acum ducati se intreba de 2 ori "de ce dracu l-am semnat pe asta" - si de Peco ca ... vine rookie si trece de el.. si de MM ca face probleme :) 

Acum 4 ore, B.B. a spus:
Acum 10 ore, frigider a spus:

Acosta campion..

Poate prin 2028.

e cursa 2 si omu a dus-o la sfarsit fara sa faca cauciurile praf.

traim si vedem.

 

numa binder sa nu fii...

 

de miller..deja are CV bagat in toate cutiile postale din GP :D 

n-am nimic cu omu doar ca plm, nu a confirmat niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e e interesant insa e faptul ca de ex JM a mers aproape toata cursa in acelasi ritm - low 1.39's high 1.38's,Bestia la fel,Maravilla la fel.

Acosta a inceput sa forteze treptat din turul 4 si nu s-a mai oprit pana in turul 22 cand a facut personal best 1.38.8 si probabil in turul urmator cand l-a luat pe Maravilla.

Timpii astia sunt ff competitivi,previous record in cursa era Aleix Espargaró, Aprilia RS-GP23 (2023) - 1:38.872,care a fost batut de Bestia cu 1.38.685.

Deci primii 3+Acosta au mers absolut toata cursa in 0.1-0.5s de fastest time,ritmul a fost unul incredibil de rapid si mai ales constant pe toata durata cursei.

Memelu si "pretenu" lui Bagnaia (viitorul coleg de echipa nu? :P ) au fost cu 0.5s/tur mai slow decat astia 4.Pecco mai rau,incepuse sa o taraganeze rau la sfarsit se apropia de 1.40's,de asta a si fost atacat ,dar nu are a face,vroiam sa subliniez altceva :

 

O cursa fara tyre management?This is new !!

A scos Michelin vreun new compound pt medium?E total diferit de restul curselor sa nu se faca tyre management - trebuie sa ne amintim de cursa asta - cat mai multe ca ea !!! :ok:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

+1

Aaa asa da :)

...si eu interpretez rau :crack:

Am mai zis - nimic nu e exclus si totodata nimic nu e done deal.Pana nu e.Nu stim nimic.

 

Nu am exclus niciodata ca MM sa vina la Ducati factory la fel precum e posibil ca orice alt pilot bun sa vina la Ducati factory,insa e o diferenta de la cer la pamant intre ce e posibil si ce e probabil.Eu cred ca e o probabilitate din ce in ce mai mare ca MM nu va veni la Ducati factory - ceea ce am zis (nu stiu daca ai inteles unde bat,se pare ca nu) e faptul ca acum sefii Ducati inclusiv Domenicali care era prezent in geaca'i de piele,au prins un crampei despre cum ar fi treaba la Ducati cu Pecco si MM pe fix aceeiasi motoreta...si nu cred ca au batut din palme :D

So speculez ca retrospectiv asta va fi un moment de consemnat in the silly season.Vom vedea oricum,deocamdata oricum nu stim nimic.

Aaa,pai asta inseamna ca si Laverty "e putin subiectiv" precum am fost si eu acuzat :bounce:

Tu n-o sa intelegi NICIODATĂ ca într-o echipă nu se pun doi piloți care sa se aibă ca frații, care sa se mângâie pe creștet si sa se ajute reciproc in cursă, sa-si tina spatele unul altuia. Nu există asa ceva, cei doi sunt concurenți si cum spun in pusca mea toti: primul adversar este colegul de echipă, cu el ma masor pt ca avem material identic.

Nu sunt in pana mea doua titluri mondiale sa iasa amandoi campioni!

In cadrul echipei factory exista doua echipe separate de tehnicieni care muncesc pt UN pilot si fiecare are acelasi target, sa câștige!

In cadrul sportului cei doi sunt ADVERSARI.

Nu are nici un fel de logica sa ai un pilot bun si altul slab, de ce dracu ai cheltui atatia bani cu un al doilea pilot??? 

Echipele vor sa stoarca untul din ce au si de aia vor avea IDEAL doi piloti buni care sa se bata intre ei, care sa atragă atentia media, care sa se împinga de la spate unul pe altul pentru performanță.

Asta e scopul. Sa fie amandoi extrem de buni.

 

Acum 8 minute, Method a spus:

Ce e e interesant insa e faptul ca de ex JM a mers aproape toata cursa in acelasi ritm - low 1.39's high 1.38's,Bestia la fel,Maravilla la fel.

Acosta a inceput sa forteze treptat din turul 4 si nu s-a mai oprit pana in turul 22 cand a facut personal best 1.38.8 si probabil in turul urmator cand l-a luat pe Maravilla.

Timpii astia sunt ff competitivi,previous record in cursa era Aleix Espargaró, Aprilia RS-GP23 (2023) - 1:38.872,care a fost batut de Bestia cu 1.38.685.

Deci primii 3+Acosta au mers absolut toata cursa in 0.1-0.5s de fastest time,ritmul a fost unul incredibil de rapid si mai ales constant pe toata durata cursei.

Memelu si "pretenu" lui Bagnaia (viitorul coleg de echipa nu? :P ) au fost cu 0.5s/tur mai slow decat astia 4.Pecco mai rau,incepuse sa o taraganeze rau la sfarsit se apropia de 1.40's,de asta a si fost atacat ,dar nu are a face,vroiam sa subliniez altceva :

 

O cursa fara tyre management?This is new !!

A scos Michelin vreun new compound pt medium?E total diferit de restul curselor sa nu se faca tyre management - trebuie sa ne amintim de cursa asta - cat mai multe ca ea !!! :ok:

 

Bai iar parca ai ochelari de cal, cel care a mers prost si a recunoscut in interviu a fost PECCO iar MM a stat cu el, cu colegul crezand ca e doar tire management din partea lui. Nu stiu daca MM a vazut că primii trei s-au tot dus.. e clar ca Acosta a văzut si si-a vazut de drum.. MM probabil a zis ca poate recupera in ultimele 4-5 tururi, cum a si declarat, pe final se sintea bine si urma sa ..push!

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trei sferturi din experții motoretism (printre care vocalii exp. metodie, exp. pramatie și exp. panțer) așa susțin, că se aduce un al doilea pe post de țuțăr la primul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, B.B. a spus:

Bai iar parca ai ochelari de cal, cel care a mers prost si a recunoscut in interviu a fost PECCO iar MM a stat cu el, cu colegul crezand ca e doar tire management din partea lui. Nu stiu daca MM a vazut că primii trei s-au tot dus.. e clar ca Acosta a văzut si si-a vazut de drum.. MM probabil a zis ca poate recupera in ultimele 4-5 tururi, cum a si declarat, pe final se sintea bine si urma sa ..push!

Da am zis eu ca Pecco n-a mers prost?Nu inteleg de ce ma certi :D

Eu am subliniat faptul ca primii 4 piloti nu au facut tyre management in aceasta cursa si totodata au mers ff tare si ca asta e o premiera.

Si concluzia ta care e? "ba tu iar ai ochelari de cal - Pecco e cel care a mers prost" .Facepalm :crack:

 

Nu prea ai invatat la limba romana in clasa a6a sa extragi ideea principala dintr-o propozitie sau fraza nu?Vad ca ai lacune mari la capitolul asta.

Aa,sau nu citesti decat acele pasaje ce tin de MM,restul e doar zgomot de fond?Si ai crezut ca l-am atacat?Nu l-am atacat,stai linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Method a spus:

Ce e e interesant insa e faptul ca de ex JM a mers aproape toata cursa in acelasi ritm - low 1.39's high 1.38's,Bestia la fel,Maravilla la fel.

Acosta a inceput sa forteze treptat din turul 4 si nu s-a mai oprit pana in turul 22 cand a facut personal best 1.38.8 si probabil in turul urmator cand l-a luat pe Maravilla.

Timpii astia sunt ff competitivi,previous record in cursa era Aleix Espargaró, Aprilia RS-GP23 (2023) - 1:38.872,care a fost batut de Bestia cu 1.38.685.

Deci primii 3+Acosta au mers absolut toata cursa in 0.1-0.5s de fastest time,ritmul a fost unul incredibil de rapid si mai ales constant pe toata durata cursei.

Memelu si "pretenu" lui Bagnaia (viitorul coleg de echipa nu? :P ) au fost cu 0.5s/tur mai slow decat astia 4.Pecco mai rau,incepuse sa o taraganeze rau la sfarsit se apropia de 1.40's,de asta a si fost atacat ,dar nu are a face,vroiam sa subliniez altceva :

 

O cursa fara tyre management?This is new !!

A scos Michelin vreun new compound pt medium?E total diferit de restul curselor sa nu se faca tyre management - trebuie sa ne amintim de cursa asta - cat mai multe ca ea !!! :ok:

 


si pe un circuit recunoscut pt consumul de gume. Intresant.

 

Bag zocea ceva de chattering si faptul ca iesea larg de fiecare data cand incerca sa creasca viteza pe viraj. MM a recunoscut ca a plecat mai prost, dar si-a recapatat feelingul dupa jumatea cursei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Tu n-o sa intelegi NICIODATĂ ca într-o echipă nu se pun doi piloți care sa se aibă ca frații, care sa se mângâie pe creștet si sa se ajute reciproc in cursă, sa-si tina spatele unul altuia. Nu există asa ceva,

Bez & Marini la VR46 anul trecut. Au avut cateva curse in care era clar ca isi tin unul altuia spatele.

Marquez-ii la Gresini anul asta, astia chiar sunt frati :D 

In Qatar era clar ca Alex incearca sa-l protejeze pe Marc si i-a si reusit pana la un punct, dar in ambele curse (sprint si race) a reusit Bastianini sa se intercaleze intre cei 2. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Da am zis eu ca Pecco n-a mers prost?Nu inteleg de ce ma certi :D

Eu am subliniat faptul ca primii 4 piloti nu au facut tyre management in aceasta cursa si totodata au mers ff tare si ca asta e o premiera.

Si concluzia ta care e? "ba tu iar ai ochelari de cal - Pecco e cel care a mers prost" .Facepalm :crack:

 

Nu prea ai invatat la limba romana in clasa a6a sa extragi ideea principala dintr-o propozitie sau fraza nu?Vad ca ai lacune mari la capitolul asta.

Aa,sau nu citesti decat acele pasaje ce tin de MM,restul e doar zgomot de fond?Si ai crezut ca l-am atacat?Nu l-am atacat,stai linistit.

Tu ai spus de MM ca a ramas de căruță ca nu mai putea.. asta ai spus si de asta m-am luat.

Te citez din nou

Citat

"Memelu si "pretenu" lui Bagnaia (viitorul coleg de echipa nu? :P ) au fost cu 0.5s/tur mai slow decat astia 4.Pecco mai rau,incepuse sa o taraganeze rau la sfarsit se apropia de 1.40's,de asta a si fost atacat ,dar nu are a face,vroiam sa subliniez altceva :"

Nu, memelu nu a fost mai slou ca nu putea, a fost slou pt ca Pecco!!

Acum 9 minute, wolfybv a spus:

Bez & Marini la VR46 anul trecut. Au avut cateva curse in care era clar ca isi tin unul altuia spatele.

Marquez-ii la Gresini anul asta, astia chiar sunt frati :D 

In Qatar era clar ca Alex incearca sa-l protejeze pe Marc si i-a si reusit pana la un punct, dar in ambele curse (sprint si race) a reusit Bastianini sa se intercaleze intre cei 2. 

 

 

Astea sunt excepții si pe final de sezon când din cei doi unul are șanse clare sa fie campion si celălalt 0, normal ca e asa.

Dar daca anul trecut JM si PB erau amandoi la Ducati Lenovo tu crezi ca JM il proteja pe Pecco????

1 oră în urmă, Method a spus:

Aa,sau nu citesti decat acele pasaje ce tin de MM,restul e doar zgomot de fond?

Da, evident!! Sunt un om foarte ocupat! Nu am timp sa citesc prostii si ma atac cand vad ca i se face o nedreptate lui MeMel.

Cand e prost recunosc, dar cand nu e .. nu e. 

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, B.B. a spus:

Astea sunt excepții si pe final de sezon când din cei doi unul are șanse clare sa fie campion si celălalt 0, normal ca e asa.

 

Acum o dai la intors ca stai sa vezi, ca exceptii, ca final de sezon :D 

Las-o cum a picat... 

Editat de wolfybv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, wolfybv a spus:

Acum o dai la intors ca stai sa vezi, ca exceptii, ca final de sezon :D 

Las-o cum a picat... 

????

 

Nu inteleg ce a picat, chestia cu ajutatul (mai bine zis ne-incurcatul) exista cand e final de sezon si unul e aproape campion si celelalt nu mai are nici o sansa.

De cate ori vrei sa repet, cred ca si un copil de 4 ani intelege.

 

Cand e inceput de sezon sau oriune in sezon cand cei doi au sanse la campionat NORMAL ca nu se menajeaza.

 

ia zi, tu te-ai angaja ca pilot intr-o echipa doar ca sa-i tii prosopul colegului tau tot anul? Asta sa fie rolul tau, sa ii tii spatele si sa il ajuti sa castige??

Asta e visul tau de cand erai mic, cand o sa fiu maaaare, o sa fiu pilot la motoGP si vreau sa fiu coleg cu Pecco si sa-i tin spatele sa nu cumva sa il incalece altii si eu daca cumva am sanse sa castig curse si campionate, NU O SA O fac, pentru ca nu am voie! 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, PzKpfW a spus:

 

Părerea unanimă este că a fost incident de cursă acolo, cu vină ceva mai mare a lui Bagnaia.

 

Dar personal mi-a plăcut de italian acolo. S-a băgat la bătaie.

De acord cu incidentul. Iar sambata nu a fost nimic. Subliniam ca a revenit la depasirile conscrate si incidentele de cursa se tin scai de el.

 

Si mie mi-a placut atitudinea lu‘ Pecco in ambele depasiri.

Cu 2-3 tururi inainte, cand a trecut Acosta, au remarcat si comentatorii pe care-i ascultam ca putea sa incerce sa inchida acolo dar nu a facut-o si ca a invatat ceva din incidentul cu Vinales de anul trecut.

La incercarea lu‘ MM trebuia sa-si tina pozitia din doua motive: 

1. sa-i arate ca nu se sfieste sa dea din coate

2. sa-l puna pe MM in situatia de a decide pe viitor ce doreste sa faca. Sunt de parere ca depasiri de genul asta cu rezultat similar nu sunt trecute in coloana „plus“ in relatia cu MM-Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Usor, usor, ca te-ai inrosit tot si te dor degetele de la cat de tare ai batut in taste. Nu vrem sa faci vreo nefacuta si sa ne parasesti prematur din cauza unui strain de pe net, nu? N-am vrea sa ne pierdem unul din cei mai combativi trolli de pe aici, asa ca du-te, bea un pahar cu apa si calmeaza-te. 

Ai zis ca nu exista situatia in care 2 coechipieri sa se sustina reciproc si sa-si tina unul altuia spatele, ai primit niste contarexemple. Cel putin baietii de la VR46 te contrazic flagrant: anul trecut Bez era in lupta pt locul 3 in campionat si tot s-a comportat ca un bodyguard pt Marini cand cel din urma a avut sansa de podium.

Treci mai departe, nu trebuie sa ai mereu dreptate, o mai da omul cu oistea-n gard, ca asa-i in tenis, scuze, MotoGP. Doar n-o sa dai acum cu telefonul de perete de nervi ca a venit unul si ti-a tulburat tentativa aia penibila de argumentatie. Sau...? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...