Sari la conținut

03 Red Bull Grand Prix of The Americas - COTA


Postări Recomandate

Acum 8 ore, Method a spus:

 

Nu intru totul,si-a tinut obiceiul de a gresi la start debraierea :bounce:

 


in primul viraj intrase pe locul 3. Problema e ca a fost scot larg de Bag care a fost impins de Martin. Toti 3 au zis ca JM a intrat f agresiv la interior acolo. De aia a cazut pe 11. Nu debraierea a gresit-o ☺️.... la start nu prea debraiezi☺️

 

Acum 8 ore, frigider a spus:

Și dacă nu o punea jos nu cred ca putea sa reziste lui MV.

 

NU VOM ȘTI NICIODATĂ.

Nu ți a plăcut cursa?

Asta e vechiul MV.

Azi a fost cam impotriva lui soarta și totuși a dat cox și a și câștigat.

Avea un ritm de cursa cu 0.4 mai rapid decat toti din fata, nu avea nici o sansa MM azi.

Cota, pe langa faptul ca ii place lui Vin e si un circuit care avantajeaza Aprilia pe zona virajata. S-a vazut clar in spatele lui JM ca avea un plus mare de viteza pe zona virajata. In schimb pierdea la iesirile din virajele lente. Insa pe franari, Vin a fost superior aici. Pana si pe Bag l-a depasit pe franare. 
insa, vine Jerez, un circuit unde Aprilia o sa sufere, cel putin in virajele lente, cel putin in viraje 6, 10 si 13.  Aprilia are un puls pe tractiune in treptele 3-4, dar pierde  pe iesirile de treapa 1-2 fata de ducati si de ktm. S-a vazut si ieri cand Acosta a revenit dupa prima depasire in acul de par.
 

Vedem acolo daca isi pastreaza forma, pana la urma si la Portimao a fost competitiv si daca nu se strica mobra pb ca lua si acolo podium. 
 

Binder din ce am inteles eu era accidentat. Ceva accident la motocros, pe langa Dovi si Petrucii cu clavicule rupte☺️

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 10 ore, Lup69 a spus:

Deja e in puncte, roaga-te doar sa nu cada el!

Sa fi fost inspirat Tirbusonu' cu mediu pe spate????

Apropo... l-ati anuntat pe B.B. sa nu se mai chinuie sa ajunga sa vada cursa???

Maravillia ... chapeau bas!

Ieri am dat o tura prin Serbia pe clisură.. 600km de la Timișoara până la Timișoara..

Tm - Kovin - Golubac - Drobeta /Portile de fier - Orșova - Caransebeș - Lugos - Tm.

Când era 21:30 eram in Petrom la intrarea pe autostrada la Lugoj, mi-am pus telefon pe PrimaSport si sunet in casca si am plecat dar n-am putut urmari deloc, doar ascultam comentariul.. Aglomerat nebuneala, tiruri, nrbunie, intuneric..

La un moment dat nici nu mai intelegeam cine e pe 1 pe 2. Ba era Pedro, ba Martin, ba Marquez,..exact nebunia din cursa o aveam eu in trafic.. la un moment dat dupa Lugoj tot sensul de mers pe autostradă pe avarii.. incetinit de la 130 la 0 in cativa m. Am crexut ca e ceva accident dar nu, era doar aglomerat.

Am ajuns acasă, mă arunc pe canapea.. tocmai depășește MM pe Acosta.. yes yes ce frumos...apoi dezastru. Imi venea să plang!!

Asta e, Cabron e Cabron.. iar a avut un scurt in procesor acolo.. nu s-a putut abține..

In rest.. Vinales fenomenal, bravo lui!!

Mișto cursa!!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, frigider a spus:

Și dacă nu o punea jos nu cred ca putea sa reziste lui MV.

 

NU VOM ȘTI NICIODATĂ.

 

Peco iar slab.

 

Bastianini?ultimul pilot..nu știu ce cauta în gp, unde e colegul Nike?parca el era total contra lui Basti.

 

 

Acosta...frate are șanse la campionat.

 

Bine ca a semnat peco :)))

Poate pierde liniștit campionatul.

Bai in legatura cu MM tocmai vroiam sa te contrazic sa spun ca avand in vedere ca e cOTa - circuit preferat etc....dar acum am vazut ca pusese soft pe spate ,deci iti dau dreptate - NU ar fi rezistat comeback'ului lui Maravilla.

 

Si Pecco si JM si iata si MM au gresit guma.De aia au fost "slabi",daca aveau toti medium,probabil era alt peisaj pe podium.Eu nu ma supar insa ca au gresit,mi-a placut ca s-au amestecat cartile :)

Sunt 3 curse disputate doar,iar Pecco e inca top contender.De departe.

Acum 6 ore, PzKpfW a spus:

mi pare bine că văd această eră a MotoGP-ului live.

Ai uitat ca "nu mai e spectacol in aceasta era a motogp"? :bounce:

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

Debraiere e atunci când se acționează ambreiajul pt a decupla motorul de transmisie! La start se face cam invers.

true true

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

Pana la Sachsenring nu mai da pe aici :))

A fost la cursa,el era copilul ala care plangea ca l-a luat Marquez in brate si l-a urcat sa stea langa el pe scena :D

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

Eu tot cred ca doar o intamplare victoria lui MV si peste 2 saptamani o sa avem confirmarea :)

Mm a repetat episodul lui Ortola si uitand ca nu e pe Honda si ca ducatiului nu ii place intre asa agresiv pe frane in viraj.. pacat de sansa irosita. Foarte frumos luptat si crosetat. Talent! 

Acosta pustiu e senzatie. Duce GasGasu unde nici Binder nu poate sa il duca si dupa doar 3 curse sa iti lasi asa in fum coechipierii ... E deosebit pustiu

:agree:

MV va dormi restul de sezon,vorba lui Bobonete "el si-a facut trucul cu cartile,si-a castigat masa".

Acosta...de la inceputul campionatului....flawless.Singura greseala a fost la Doha,dar si aia a fost la semi-recuperata si nu putem sa ii imputam ca in prima cursa ever s-a excitat si el putin....dar in rest.Shiiit...impecabil.

Acum 10 minute, damager a spus:

in primul viraj intrase pe locul 3. Problema e ca a fost scot larg de Bag care a fost impins de Martin. Toti 3 au zis ca JM a intrat f agresiv la interior acolo. De aia a cazut pe 11. Nu debraierea a gresit-o ☺️.... la start nu prea debraiezi☺️

Da,da,m-a tras si colegul de urechi - am gresit imi torn tarana in cap etc

Ba da - a gresit si actionarea ambreiajului - cel putin asa a spus in interviu.El cu gurita lui.Am dat si citat.

Acum 9 minute, tourist1 a spus:

Da,pai a zis Cocu faptul ca Binder era in damage limitations pt ca se rupsese la motocross.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Method a spus:

Bai in legatura cu MM tocmai vroiam sa te contrazic sa spun ca avand in vedere ca e cOTa - circuit preferat etc....dar acum am vazut ca pusese soft pe spate ,deci iti dau dreptate - NU ar fi rezistat comeback'ului lui Maravilla.

 

Si Pecco si JM si iata si MM au gresit guma.De aia au fost "slabi",daca aveau toti medium,probabil era alt peisaj pe podium.Eu nu ma supar insa ca au gresit,mi-a placut ca s-au amestecat cartile :)

Sunt 3 curse disputate doar,iar Pecco e inca top contender.De departe.

Ai uitat ca "nu mai e spectacol in aceasta era a motogp"? :bounce:

true true

A fost la cursa,el era copilul ala care plangea ca l-a luat Marquez in brate si l-a urcat sa stea langa el pe scena :D

:agree:

MV va dormi restul de sezon,vorba lui Bobonete "el si-a facut trucul cu cartile,si-a castigat masa".

Acosta...de la inceputul campionatului....flawless.Singura greseala a fost la Doha,dar si aia a fost la semi-recuperata si nu putem sa ii imputam ca in prima cursa ever s-a excitat si el putin....dar in rest.Shiiit...impecabil.

Da,da,m-a tras si colegul de urechi - am gresit imi torn tarana in cap etc

Ba da - a gresit si actionarea ambreiajului - cel putin asa a spus in interviu.El cu gurita lui.Am dat si citat.

Da,pai a zis Cocu faptul ca Binder era in damage limitations pt ca se rupsese la motocross.

 


in interviu a spus ca au avut de dimineata pb cu ambreajul, dar echipa de ingineri nu au vrut sa modifice nimic. Ce zic este, ca greseala de ambreaj nu l-a aruncat pe 11, poate cel putin pe 3, faptul ca Bag l-a scos larg l-a proiectat pe 11, altfel raamnea cu cei din fata pe 3-4. Clar a plecat mai prost ca in sprint unde a ramas pe 1 in primul viraj parca. 
 

MM, daca nu cadea, eu cred ca termina pe 4, venea si Vin si Acosta pe medium, si cred ca si Bas il depasea, avea gume mai proaspete, nu a fost angajat in bataliile din fata in prima jumatate de cursa.

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, nike a spus:

Spectacolul a fost al pilotilor cu ajutorul echipelor pe un circuit asfaltat pe care oricare de pe aici s-ar da o tura. In rest, felul in care americanii se promoveaza imi provoaca o oarescare sila. Palariile alea sunt de cacao, singurele din tot campionatul care inlocuiesc sepcile Moto de la finalul cursei, artificiile si restul lucrurilor ce subliniaza ca Amerik e mai speciala decat celelalte. 🧐

Nu sunt stilul meu, mai degraba ma distreaza un cangur impaiat prin Australia decat aroganta asta ieftina a superioritatii imaginii americane.

Singurul lucru in neregula cu el este ca este inconstant. In rest este un pilot la fel de rapid precum Bagnaia si Martin.

Daca prinde o zi klumea ii rupe pe toti, asa cum a facut si cand era la yamaha.

Ca nu iti place ție asta e partea a doua.

Mie imi plac americanismele si mi-au plăcut si majoretele si am salivat la cururile lor.

Stim toți că ești rusofil. :D Mai rusofil ca rușii in plm.

 

Vezi ca șepcile alea moto sunt si au fost inventate tot de ei, se cheama "baseball cap". :crack:

Acum 3 minute, damager a spus:


in interviu a spus ca au avut de dimineata pb cu ambreajul, dar echipa de ingineri nu au vrut sa modifice nimic. Ce zic este, ca greseala de ambreaj nu l-a aruncat pe 11, poate cel putin pe 3, faptul ca Bag l-a scos larg l-a proiectat pe 11, altfel raamnea cu cei din fata pe 3-4. Clar a plecat mai prost ca in sprint unde a ramas pe 1 in primul viraj parca. 
 

MM, daca nu cadea, eu cred ca termina pe 4, venea si Vin si Acosta pe medium, si cred ca si Bas il depasea, avea gume mai proaspete, nu a fost angajat in bataliile din fata in prima jumatate de cursa.

Cine s-a pocnit cu cine in primul tur?

La un moment dat MM a pierdut si niste aripioare parcă.. (nu ca i-ar fi trebuit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, B.B. a spus:

In rest.. Vinales fenomenal, bravo lui!!

Nu Vinales e de remarcat aici...Vinales a mai avut curse stelare.Putine dar a mai avut.ok ok - spre deosebire de restul curselor ieri a si venit din spate ceea ce in mod normal nu prea facea.DAR l-au tinut si gumele,exact dupa cum a remarcat colegul - l-a facut pana si pe Pecco pe frane,iar pe carusel acolo le dadea mucu rau Aprilia.Dar vorba colegului - peste 2 saptamani la Jerez,Vinales va redeveni un ilustru necunoscut.

 

Acosta a fost omul zilei ca sa zic asa.Eram 100% convins ca va gresi - o franare un viraj o ceva...bai nimic?

Si nu putem spune ca a fost in patratica lui si-a facut cursa si atat - s-a batut efectiv cu toata lumea,si totusi no mistakes.Pfff...

Acum 2 minute, damager a spus:

in interviu a spus ca au avut de dimineata pb cu ambreajul, dar echipa de ingineri nu au vrut sa modifice nimic. Ce zic este, ca greseala de ambreaj nu l-a aruncat pe 11, poate cel putin pe 3, faptul ca Bag l-a scos larg l-a proiectat pe 11, altfel raamnea cu cei din fata pe 3-4. Clar a plecat mai prost ca in sprint unde a ramas pe 1 in primul viraj parca. 

A,da,se prea poate - eu am zis ce a zis si el si anume ca "i made a mistake with the clutch,that was my fault" sau asa ceva.

Intradevar a fost si putin aiurea pozitionat si JM a venit dur la interior declansand acele degajari care s-au propagat pana la el aruncandu-l afara de pe circuit,dar meh - daca pleca raketa era primul si nu mai trebuia sa aiba de-a face cu plutonul.

Acum 3 minute, B.B. a spus:

ezi ca șepcile alea moto sunt si au fost inventate tot de ei, se cheama "baseball cap".

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

Pana la Sachsenring nu mai da pe aici :))

Ma gândeam dar am văzut ca ați fost blânzi cu MM, am deschis acum cu frică forumul mă gândeam ca iar gasesc "crashquez" și alte alea si ma ofticam si nu mai scriam nimic ever!! :D

 

Btw, mi-am rezervat cazare pt Spielberg in Aug si mi-am găsit si partener de drum si weekend. :yes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, B.B. a spus:

am rezervat cazare pt Spielberg in Aug

Unde cazare?

Acum 8 minute, B.B. a spus:

crashquez

Am omis?!? 😱 Pfff...

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, ENEOS a spus:

Unde cazare?

Am omis?!? 😱 Pfff...

Camping chiar langa circuit. Cort o sa am.

Scuze de exprimare, pt mine cazare reprezintă un loc unde pot sta peste noapte :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, B.B. a spus:

Camping chiar langa circuit.

Cat a costat?si pe cat timp?

 

Acosta despre mentalitatea din cursa si despre motivul pt care a cazut MM :

“I was trying to control myself to not destroy the tyres. 

“Yesterday, we suffered a bit when Jorge passed me. I was trying to not have any overheating on the rear or doing any crazy things. 

“Everything you do in the beginning pays off in the end. I was trying to be calm and not do anything crazy.”

 

Discussing his battle with Marquez, Acosta believes he knows why the eight-time world champion crashed out.

“Super nice the pass he made,” began Acosta. “It was nice. I think he crashed because in this part there were some wet patches the whole weekend.

“He was quite in the left [side], but anyway, it was super nice to battle with the boys and with Marc. I am learning a lot from him. He is super talented.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, ENEOS a spus:

Păi trebuie rezervare pt ⛺? 😳

Ai de plm.. pai tu crezi ca se intra la buluc sau cum. Sunt campinguri private.

Am incercat la unul si era full abia la al doilea de pe lista am MAI găsit loc..

@Method

Cel unde am rezervat e asa:

25eur de persoana/ noapte. 

20eur o taxa unica de motocicleta sau 40 masina sau 60 camper/rulotă. Platite o data indiferent cat stai.

Deci eu platesc 3 nopti 75 eur + 20 motocicleta= 95euro.

O sa ajung acolo vineri dupa amiaza si plec luni dimineață.

Iar biletul de GP general entrance este 135 euro.. nu imi iau tribuna sau alte chestii, prea scump.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Cine s-a pocnit cu cine in primul tur?

La un moment dat MM a pierdut si niste aripioare parcă.. (nu ca i-ar fi trebuit)

 

apropo de ciocniri, cum drq tot timpul unde e contact e MM si mai nou JM89? au mai fost dueluri in cursa si nici care nu intra asa la contact ca astia 2. 

 

daca ne uitam la contactul lui MM cu JM43 e asemanator ce a facut la Portimao. si aici tot Miller a intrat in MM?

https://www.motogp.com/en/videos/2024/04/14/marc-marquez-loses-his-aero-after-rubbing-elbows-with-miller/495249?playlistId=425969

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Method a spus:

 

Dar sunt rautacios - foarte buna cursa intradevar.Vinales insa imi aduc aminte ca era si cu Yamaha rapid pe Cota.Dar asa cursa buna chiar ca n-a mai facut demult.

 

Ieri a facut cursa vietii lui. Nu l-am mai vazut pe Vinales sa faca o asemenea recuperare si sa castige atat de categoric. De fapt nu am mai vazut asemenea recuperarea de pe vremea lui Rossi si MM, in zilele lor de glorie. Ieri, Vin a fost stelar. 

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Ai de plm.. pai tu crezi ca se intra la buluc sau cum. Sunt campinguri private.

Am incercat la unul si era full abia la al doilea de pe lista am MAI găsit loc..

@Method

Cel unde am rezervat e asa:

25eur de persoana/ noapte. 

20eur o taxa unica de motocicleta sau 40 masina sau 60 camper/rulotă. Platite o data indiferent cat stai.

Deci eu platesc 3 nopti 75 eur + 20 motocicleta= 95euro.

O sa ajung acolo vineri dupa amiaza si plec luni dimineață.

Iar biletul de GP general entrance este 135 euro.. nu imi iau tribuna sau alte chestii, prea scump.

 

 

Si o cazare la un hotel mai ieftinut cat te-ar fi costat? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

.....si mi-au plăcut si majoretele si am salivat la cururile lor.

 

 

 

Deci mai este macar unul care le-a remarcat.. :D 

Acum stii cum este, trebuie sa accepti ca nu toti sunt sensibili la frumusetea feminina... 🤩

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, xt600 a spus:

De fapt nu am mai vazut asemenea recuperarea de pe vremea

A fost în alta liga.

Cel mai tare sezon dintotdeauna cred.

 

 

Am uitat.

NU SUNT DEPĂȘIRI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Ma gândeam dar am văzut ca ați fost blânzi cu MM, am deschis acum cu frică forumul mă gândeam ca iar gasesc "crashquez" și alte alea si ma ofticam si nu mai scriam nimic ever!! :D

 

Cabron a facut o cursa splendida, pana in momentul cazaturii.. m-a durut sufletul cand l-am vazut pe jos. Mare pacat. Sa se bata cu troscaleta aia veche de un an, cu GP24, Aprilia si KTM de ultima generatie, asta numai un pilot ca el putea face... daca termina pe roti si pe podium, ar fi fost erou acum... asa este crashquez... Omul are un mind set pe care nu il mai are nici un pilot de pe grila actuala.. si asta face diferenta dintre supercampionul care este si astilalti care sunt... just boys.. Ca om, caracter si porcariile pe care le face pe circuit, este detestabil, dar nu ai cum sa nu recunosti cat de genial este ca pilot. 

Acum 7 minute, frigider a spus:

 

Am uitat.

NU SUNT DEPĂȘIRI!!!

Colegu', vezi ca a fost abia cursa 3 din vreo 21, daca nu ma insel.. Si anul trecut au fost vreo 3-4 curse foarte frumoase si inca fo' doua ok, dar restul sezonului a fost de taiat venele. Inclusiv cursele de sprint - cu vreo 2-3 exceptii pe la inceput, cand pilotii nu stiau inca cum sa le abordeze. So, hai sa tragem concluziile la sfarsit. 

Cat despre DEPASIRI, cursa de ieri a aratat ca SE POATE depasi, daca vrei sa depasesti. Daca vrei, cauti solutii si iti asumi riscuri, daca nu, te numesti Q si te plangi ca nu poti depasi pentru ca ceilalti sunt baieti rai si nu te lasa. 

In alta ordine de idei, pune-ti memoria la contributie si spune-mi in cate curse din sezonul trecut ai vazut depasiri, nu ca pe COTA, dar asa, cat de cat, cat sa nu adormi in fata televizorului?? iti spun eu.. foarte putine. Deci, pana la proba contrarie, COTA 2024 este o mare exceptie. Asteptam sfarsitul sezonului si vom trage linie atunci. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 48 minute, ioio_viola a spus:

apropo de ciocniri, cum drq tot timpul unde e contact e MM si mai nou JM89? au mai fost dueluri in cursa si nici care nu intra asa la contact ca astia 2. 

 

daca ne uitam la contactul lui MM cu JM43 e asemanator ce a facut la Portimao. si aici tot Miller a intrat in MM?

https://www.motogp.com/en/videos/2024/04/14/marc-marquez-loses-his-aero-after-rubbing-elbows-with-miller/495249?playlistId=425969

La start JM iar a facut un deep dive pe interior...dar na - grey area - omul a luat interior si l-a tinut,nu a iesit wide nu nimic - nu e kusher,nu e finut,e periculos insa....

 

La MM vs Miller - cine a largit trasa pe iesire?MM era pe exterior si n-a miscat,Miller se vede clar ca largeste trasa spre exterior pana il loveste pe MM.

Meh,din nou - nu e un vinovat clar : MM a facut dive la interior pe frane si a iesit putin mai largut nu pe trasa ideala si a ramas pe exterior langa vibrator - Miller "l-a mirosit" si a parat in stilul Dovi - frana devreme  taiat apex'ul si iesit blanao in timp ce MM iese mult mai greu logic daca a fortat pe frane.

MM a incerca sa il incomodeze stand acolo (dar nu avea unde sa se duca altundeva decat in afara circuitului),iar Miller a incercat (si a si reusit) sa iasa blanao din viraj dar pt asta ii trebuia sa ridice motoreta marind automat raza,adica exact ce incerca MM sa il incomodeze cumva sa nu faca - niciunul nu a cedat si normal ca s-au atins,cu cel de pe exterior (MM in acest caz) iesind mai rau din contact.

Se intampla.Nu cred ca a facut nimeni nimic prea agresiv.Dar in mod normal daca iesea urat si race direction sa trebuiasca sa spuna a cui a fost vina...meh.

MM si-a tinut trasa.Dar Miller deja era o jumatate de roata in fata,poti spune ca putea sa isi aleaga trasa fiind oarecum in fata...

Acum 27 minute, frigider a spus:

NU SUNT DEPĂȘIRI!!!

Da da da :bounce:

Acum 20 minute, xt600 a spus:

Omul are un mind set pe care nu il mai are nici un pilot de pe grila actuala.. si asta face diferenta dintre supercampionul care este si astilalti care sunt... just boys.. Ca om, caracter si porcariile pe care le face pe circuit, este detestabil, dar nu ai cum sa nu recunosti cat de genial este ca pilot. 

Achesez

Meh,dupa cum spune si el in acel documentar - on the track i am "una putinia"?O curvulita?Am tradus eu bine? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, xt600 a spus:

Cabron a facut o cursa splendida

A dat și 2 bodycheck-uri, a fost în parametri! Dacă rămânea pe roți poate mai dădea 1-2. Ăsta chiar nu poate face o cursă fără să se lovească de alții?

Acum 20 minute, Method a spus:

MM vs Miller

Să-i pună în plm un sistem din ăla ca în Dakar, să fie toți avertizați când e mmizeria prin preajmă! "Dă-te, bă, că vine!" 🤬

Au ieșit fanii să-l scoată omul cursei după ce a căzut ca o pleașcă... 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

 

Si o cazare la un hotel mai ieftinut cat te-ar fi costat? 

In zona sunt doar cateva orasele mici, Spielberg ala e cat Faurei.. si mai e unul langa, posibilitatile de cazare in pat sunt doar la ceva pensiuni/moteluri  care sunt book-uite cred ca cu un an inainte. Nici nu mi-am pus problema.. pt mine daca gasesc un loc legal unde sa pun un cort e OK. Dorm si sub cerul liber, ma doare in pla.

Dar cum in Austria nu merge sa iti pui cortul in livada cuiva sau in vreun sant.. am zis na, sa fiu in randu lumii si sa am unde bea o cafea dimineata si unde sa ma spal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, B.B. a spus:

sa ma spal.

sa te ce?

Acum 49 minute, ENEOS a spus:

Au ieșit fanii să-l scoată omul cursei după ce a căzut ca o pleașcă... 🤦‍♂️

nu-l scoate nimeni nimic.

a dat cox, a depasit, a stat sus. asta e tot ce conteaza.

 

si daca citeai trebuia sa pompeze frana sau ceva de genu asta, de-aia nu a putut opri la time, nu a cazut chiar gratuit.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, ENEOS a spus:

Au ieșit fanii să-l scoată omul cursei după ce a căzut ca o pleașcă... 🤦‍♂️

Aa pff...a iesit omul cursei?Are multi fani,deh.

Mie Acosta mi s-a parut de departe omul cursei.

Acum 35 minute, B.B. a spus:

In zona sunt doar cateva orasele mici, Spielberg ala e cat Faurei.. si mai e unul langa, posibilitatile de cazare in pat sunt doar la ceva pensiuni/moteluri  care sunt book-uite cred ca cu un an inainte.

Am vrut si eu de vreo 2 ani sa merg insa de fiecare data m-am lasat pagubas pt ca efectiv dupa cum zice si BB nu ai unde sta,daca nu stii/n-ai mai fost nu cunosti unde sa te duci la un camping,sa faci rezervare la orice inseamna pensiune/hotel inseamna sa rezervi ceva imediat dupa ce stii data eventului si sunt locuri f limitate si foarte scumpe...e complicat la Spielberg.

De aia era superb Brno pt noi,saraciile est-europene.

Speram sa inaugureze Balaton Park odata si sa il inluda in calendar - la unguri e ieftin tot iar cazare...e la 80km de Budapesta deci nu e problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...