Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 minut, danypop a spus:

Târziu frate..

 

*corecție.

JM nu va mai primi suport.

În schimb Basti cred ca da, pentru a trage de titlu spre factory.

 

*corecție.

JM nu va mai primi suport.

În schimb Basti cred ca da, pentru a trage de titlu spre factory.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, frigider a spus:

Târziu frate..

 

*corecție.

JM nu va mai primi suport.

În schimb Basti cred ca da, pentru a trage de titlu spre factory.

 

Bai baieti, poate ne mai auzim dupa 2027. Eu nu ma mai pot uita la aceasta competitie🙈

Spor la scris✌️

Acum 17 ore, danypop a spus:

🤣🤣🤣🤣

Screenshot_20240604_193334_com.android.chrome~2.jpg

🤣🤣🤣🤣

Asta e chiar de "ai didnt expect". Old guys knows that:cheers:

 

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, nike a spus:

Bai baieti, poate ne mai auzim dupa 2027. Eu nu ma mai pot uita la aceasta competitie

e firesc sa fie asa cand un pilot iti pleaca.

acum e penal ca JM e la conducere.

omu e talentat, tot are sanse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca n-au trecut nici macar 10 ani de cand a facut ce a facut cu Rossi. 

O sa fie complicata situatia.

Iar italienii au in ei ceva samanta de huiduit, ca dupa Sprint le-a transmis Bagnaia ca nu e frumos ce au facut la festivitatea de premiere.

Iar la asta se adauga bataile date lui Dovi in 2017, 2018 si 2019. 

O sa fie interesant cum o sa se desfasoare lucrurile. 

Iar la asta se adauga bataile date lui Dovi in 2017, 2018 si 2019. 

O sa fie interesant cum o sa se desfasoare lucrurile. 

 

Totusi, ce o fi acum in sufletele italienilor? Hamilton la Ferrari, MM la Ducati :))

 

Totusi, ce o fi acum in sufletele italienilor? Hamilton la Ferrari, MM la Ducati :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, danypop a spus:

Nu, nu va primi. Pentru ce, să-i pună probleme lui Pepco? Nici vorbă

nush ce sa zic.

la anu ce vor face? doar ei l-au adus langa Peco.

plm, deja cred ca deraiem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, frigider a spus:

nush ce sa zic.

la anu ce vor face? doar ei l-au adus langa Peco.

plm, deja cred ca deraiem.

Păi la anul e liber sa câștige campionatul ca doar de aia l-au adus însă acum Pepco trebuie sa câștige 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Salariul este foarte important si dintr-un alt motiv: daca accepta prea putin, ii scade cota de piata. Totusi este MM, nu poate avea salariu de rookie. Insa nici nu este cazul sa intinda coarda mai mult decat este necesar... poate foarte bine sa accepte un salariu in jurul a 8 milioane, sa zicem... Ceea ce cred ca este mai important pentru el, este sa isi asigure un contract beton, cu clauze foarte favorabile, decat sa egaleze salariul lui Pecco. Cu un contract fara fisuri, daca mai are si rezultate, joaca cum vrea el in cadrul echipei. Il imbolnaveste de nervi pe bietul Pecco, dupa un an, se cere singur afara de la Ducati.. :bounce:Cred ca salariul este o problema oarecum secundara, mai degraba cred ca discutiile se poarta pe clauze contractuale. Omul stie cu cine are de-a face si vrea sa se asigure. 

 

Cat despre lovitura de maestru, sa nu ii acordam lui MM prezumtia ca ar fi vreun mare maestru in jocul de Go. Cu siguranta, in spatele manevrei se afla managerul lui, care stie foarte bine regulile jocului. Ajungi campion nu numai prin skill si talent, ci si datorita omului care este in spatele tau.... ;) 

True true

Despre faza cu managerul...1.refuzul categoric de a merge la Pramac (inca dinainte probabil ca propunerea sa ii fie inaintata,desi probabil stia pe surse) nu cred ca a venit de la manager ci de la el ; 2.cine si-a luat acel manager?tanar dar am inteles ca foarte descurcaret?El a renuntat la Emilio si l-a luat pe baiatul asta,oamenii cu care te inconjuri sunt (si) meritul tau.So...

 

Acum 2 ore, frigider a spus:

in afara de Binder mai are cineva starturi din astea 'super'?

Miller.Reia starturile 2024 din sprint si curse - sunt vreo 12 nu?O sa ai o surpriza.

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Pai crezi ca Vin mai are ceva de spus in MotoGP? Oricum se apropie de capatul de linie... Ma mir ca a rezistat atat de mult in competitie si doar la echipe factory, cu salarii frumoase. Asta inseamna sa ai un agent care stie sa vanda. Altul ar fi disparut de mult de pe grila. 

Este o lume mica, mai devreme sau mai tarziu, lucrurile astea se afla. Sunt cai de a le afla si oameni dispusi sa dea informatii... "sub protectia anonimatului".. :) 

Exaaact -eu pe managerul lui Vinales as vrea sa il felicit mai degraba decat pe al lui MM:D...pe MM e usor sa il "vinzi",dar cine il vinde pe Maravilla pe 3 mil/an cat are acum - ala meserias.

 

Lui MM nu ii stie nimeni salariul pe care il primea de la HRC nici pana la aceasta data.Deci nu se afla chiar tot.

Acum 2 ore, B.B. a spus:

ARGUMENTE DE DOI LEI prin care incercai sa explici de ce NU POATE veni MM la Ducati

Nu am incercat niciodata sa explic DE CE NU POATE veni la Ducati respectivul,ci am incercat sa explic,cu argumente viabile si la ora actuala (sunt atat de viabile incat iata,ii ies pe nas lui nea Jiji), de ce e benefic pt Ducati ca MM sa ramana la un satelit al Ducati.

N-am zis in nici un moment ca MM NU POATE veni la Ducati,dimpotriva.Am spus de fiecare data ca nu exclud nimic si ca, normal, e o posibilitate.

 

Ma bucur sincer pt faptul ca MM a venit la Ducati,aparte de criticile tale,scenariul pe care il dadeam eu era cel mai nespectaculos si mai boring - acesta este by far cel mai misto lucru pe care il puteam spera pt spectacol :bounce: ...si eu,ca si multi (sper) de pe aici asta vrem - spectacol.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, Kagemusha a spus:

Eu sunt curios dacă Marquez va primi ceva update-uri la troacă sezonul ăsta.

Si eu. Poate ii dau ultima evolutie GP23.... wishfull thinking... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, danypop a spus:

Pepco

ahahaha asa ramane.

Acum 16 minute, B.B. a spus:

DA, MM o sa fie cavaler de onoare.. :crack:

bahahaha 

 

Acum 16 minute, B.B. a spus:

DA, MM o sa fie cavaler de onoare.. :crack:

bahahaha 

 

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Si eu. Poate ii dau ultima evolutie GP23.... wishfull thinking... 

nush ce sa zic.

ai crede ca vor sa ii dea sa-l suprime pe JM

dar daca ii dai prea mult si il incurci pe Pepco? :))

 

dilema.

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Si eu. Poate ii dau ultima evolutie GP23.... wishfull thinking... 

nush ce sa zic.

ai crede ca vor sa ii dea sa-l suprime pe JM

dar daca ii dai prea mult si il incurci pe Pepco? :))

 

dilema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

JM nu va mai primi suport.

În schimb Basti cred ca da, pentru a trage de titlu spre factory.

:agree: Lui JM ii taie macaroana.

Acum 3 ore, nike a spus:

Bai baieti, poate ne mai auzim dupa 2027. Eu nu ma mai pot uita la aceasta competitie🙈

:lol:

Acum 2 ore, tourist1 a spus:

Inca n-au trecut nici macar 10 ani de cand a facut ce a facut cu Rossi. 

...de cand i-a dat un ghidon in ciubotica sau ce a facut?

Acum 8 minute, danypop a spus:

Deci, sa se consemneze : 05. 06.2024 ZI MONDIALĂ DE DOLIU A GĂLBEJEILOR HATERI MM🙂😪

Ahaahaha :bounce:

1 oră în urmă, danypop a spus:

Este un fel de "cadou" de nunta pentru Pepco din partea Ducati

Wooo,la asta nu m-am gandit - asta a durut :crack:

Vai saracul Pecco vorba colegului - in 2 ani o sa il faca psihic.

 

Despre fanii italieni - si eu spun ca si colegul mai sus ca in prima faza nu il vor inghiti (am zis chestia asta de cand s-a preconizat un eventual transfer al sau la Factory),dar pana la umra Marcelino va intra pe sub pielea lor pt ca nu poti sa te superi pe cineva care (iti) castiga curse si  eventual titluri...si in mod clar o va face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, B.B. a spus:

 MM o sa fie cavaler de onoare.. :crack:

gluma saptamani, hahahaha :) :)

 

1 oră în urmă, danypop a spus:

Este un fel de "cadou" de nunta pentru Pepco din partea Ducati

buna asta! 

 

Acum 9 minute, Method a spus:

....si in mod clar o va face.

daca nu-si rupe cumva iarasi oasele, sau astia micutii nu-i invart casca pe cap :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, apriliacluj a spus:

daca nu-si rupe cumva iarasi oasele, sau astia micutii nu-i invart casca pe cap :)

Casca in cap...Pecco nu i-o poate invarti zic eu.Intre ei 2 de pe aceeiasi motoreta,MM il va domina dupa 3 curse.

JM poate ar fi fost mai rapid dar pleaca la anul.Sa ii invarta casca in cap de la aprilia in primul an?Greu.

Acosta?Am mai zis si repet - si el si KTM mai au putin de lucrat pana sa ajunga la nivelul acela.Pe viitor insa foarte posibil.

Nu - in urmatorii 2 ani Memelu va fi top dog.Cu mentiunea sa nu se accidenteze - aici iti dau mare dreptate.

 

P.S. Declaratia lui Marquez de dupa semnarea contractului :

"I am very happy to be able to wear the red colours of the factory Ducati team in MotoGP next season,”

“Basically, from the first contact with the Desmosedici GP, I enjoyed riding it and adapted well straight away.From that moment on, I knew that my goal was to continue this path, to continue to grow, and to move to the team where Pecco Bagnaia has been the World Champion for two years in a row.

“I am happy to be able to take this big step in 2025 and grateful for the trust Ducati has placed in me.Finally, I want to thank Nadia, Carlo, Michele, and the entire Gresini Racing family for opening the door of their team to me at a delicate time in my career."

“Now, we will continue to have fun and give it our all in what remains of the current season, which is my priority right now."

Zic eu ca de aici se poate trage foarte clar concluzia ca omul nu ar fi plecat de pe un Ducati chiar daca nu ar fi ajuns la echipa mare.Subliniaza foarte clar ce inseamna adaptarea la acea motoreta si ce bucuros si usurat e ca s-a putut adapta si inca intr-un timp asa scurt.Sub nici o forma nu ar mai fi riscat o noua adaptare.

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce altceva ar fi putut spune? Ca e un cotet sinistru si ca ii e dor de Honda lui din tinerete? Ca ii e dor sa-i bata pe astia de la Ducati cu ceasul de la gara? Ca ii e dor the Santi? LoL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, tourist1 a spus:

Ca ii e dor the Santi? LoL.

mie-mi e putin.

 

erau un fel de batman si robin, acum e doar batman, parca lipseste ceva.

 

erau un fel de batman si robin, acum e doar batman, parca lipseste ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...