Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

Acum 35 minute, B.B. a spus:

Pai asta zic, daca nu se grabeau cu Pecco ii luau pe amandoi la echipa Lenovo si pe Pepco il trimiteau la Pramac, ca doar si Pramac e tot aia, nu? 

Incep și eu ca lumea..

Ai dublu campion italian cu ducati și iei 2 spanioli? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 40 minute, danypop a spus:

Cine pe lumea asta ar da afara campionul ultimilor doi ani ca să ia doi potențiali campioni 🤦‍♂️ 

un intelept :)))

 

care vede cartonul din peco.

anu asta fie ce-o fi.

JM va fi clar dezavantajat ca pleaca..

MM sa vedem cum misca.

 

dar la anul abia(din pacate) vom vedea din ce e facut Peco.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Kagemusha a spus:

Marquez inca de atunci avea ochii de demon :bounce:

Ca sa citez o fraza de-a lui Pacino dintr-un super film : "The eyes chico,they never lie"

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dadeau afara un campion de carton si angajau doi campioni adevarati. Cam asta era shmenul. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, B.B. a spus:

Dadeau afara un campion de carton si angajau doi campioni adevarati. Cam asta era shmenul. ;) 

un campion confirmat si un tiganus..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toata admiratia pentru Martin pentru ca e un pilot foarte talentat si rapid, parerea mea e ca nu va fi niciodata campion mondial, nici anul asta si nici pe viitor,  e dotat prea slabut la CPU. S-a vazut cel mai bine in ultima cursa de anul trecut unde numai a campion nu a aratat. Garantat o sa vedem tantrum de copil anul viitor la Aprilia cand  vor avea primele probleme.

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, thesaw a spus:

Cu toata admiratia pentru Martin pentru ca e un pilot foarte talentat si rapid, parerea mea e ca nu va fi niciodata campion mondial, nici anul asta si nici pe viitor,  e dotat prea slabut la CPU. S-a vazut cel mai bine in ultima cursa de anul trecut unde numai a campion nu a aratat. Garantat o sa vedem tantrum de copil anul viitor la Aprilia cand  vor avea primele probleme.

 

 

 

 

 

 

nu-l confunda cu Vin.

omu are ceva de demonstrat.

sper doar sa inteleaga moto aia repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulți uitați ca Martin e de la o echipă de client și e cu jumătate experiență în motogp față de Pepco și cu toate astea a stat în lupta pentru titlu pana în ultima cursa. Cum credeți ca ar fi arătat treaba dacă ar fi fost invers, Pepco la client si Martin la uzină? Ar fi câștigat Martin titlul cu 5 curse înainte de finalul campionatului 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

nu-l confunda cu Vin.

omu are ceva de demonstrat.

sper doar sa inteleaga moto aia repede.

Mai vorbim peste un an cand va termina in cateva curse consecutive prin zona locurilor 6-8, ce declara despre motoreta minune Piaggio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, thesaw a spus:

Mai vorbim peste un an cand va termina in cateva curse consecutive prin zona locurilor 6-8, ce declara despre motoreta minune Piaggio.

Dacă mai lucrează un pic Aprilia la top speed, deși nu-s departe, eu cred că JM poate fi candidat la titlu la anul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, Doctor X a spus:

Dacă mai lucrează un pic Aprilia la top speed, deși nu-s departe, eu cred că JM poate fi candidat la titlu la anul.

nu tin minte sa ma fi frapat diferenta de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, frigider a spus:

nu tin minte sa ma fi frapat diferenta de viteza.

Nu sunt diferente prea mari de top speed, intre Aprilia si Ducati. Punctul slab cel mai vizibil la Aprilia este accelerarea la iesirea din viraj. Acolo Ducati este suveran necontestat.

Nu imi dau seama cum sta Aprilia pe franare si intrare (pentru ca in momentul asta nu are piloti atat de puternici in sectorul asta, cum sunt Peco, Martin si MM), insa este clar mult mai manevrabila si mai rapida pe viraj. Cred ca daca Martin se va adapta la particularitatile motocicletei, va avea un cuvant greu de spus in lupta pentru titlu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, danypop a spus:

Cum credeți ca ar fi arătat treaba dacă ar fi fost invers, Pepco la client si Martin la uzină?

Good point.

 

Eu cred ca va merge foarte tare cu Aprilia...ok  - va avea problemele pe care le are MM acum - lipsa datelor personale de setup în primul an.Dar de mers va merge.Tare.

 

Zvonuri tot mai mari (recunoscute chiar de Gigi) cum ca Pramac vrea sa se mute în tabăra Yamaka.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, Method a spus:

Zvonuri tot mai mari (recunoscute chiar de Gigi) cum ca Pramac vrea sa se mute în tabăra Yamaka.

facem ceva pe declaratia lui dl. Gino

a zis-o poate-l prinde pe MM sau ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, danypop a spus:

Tare m-aș bucura să plece. Ajung 6 ducate pe grilă 🫤

nu doar ca dispar 2 ducati.

dispare un ducati f important: cel al lui JM.

care JM da cox.

 

o sa fie cu dus-intors asta cu taiat suportul lui JM pt ca pleaca.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, frigider a spus:

nu doar ca dispar 2 ducati.

dispare un ducati f important: cel al lui JM.

care JM da cox.

 

o sa fie cu dus-intors asta cu taiat suportul lui JM pt ca pleaca.

 

https://greattipseveryday.com/motogp-ducati-vow-to-back-jorge-martin-with-everything-he-needs-despite-2025-exit/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2nNjnMU31NTKUfE4k8PCC8DpNih3EX2vSS3qKw8oRx4FyxaDKolXV4ObQ_aem_AUAKUKQC11W00isYkXZrOC1v-f3rixPYtMpgxxaI_SG7bBSWaQVqU3bxahnxY1GXMQSX4u1PKoKvh0LQi1FZ94q6

Jiji nu minte! Dacă zice ca-i dă, ii dă 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, danypop a spus:

hai sa vedem.

ar fi ceva.

merita omu.

"Bastιanιnι ιs rumoured to be joιnιng KTM."

parca Basti semnase deja cu cineva sau tin eu prost minte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, frigider a spus:

facem ceva pe declaratia lui dl. Gino

a zis-o poate-l prinde pe MM sau ce?

E clar ca e o problema pt ca contractul cu Ducati e la Borsoi de dinainte de weekendul de la Mugello (semnat deja de Ducati),dar el nu il semneaza.

N-are asta legatura cu MM sau JM - e vorba DOAR de bani.

 

Nu dispar 2 Ducati, sigur le vor da lui Gresini sau VR46.

JM va fi sustinut in continuare pana in ultima cursa - ar fi jenant rau sa iasa povesti ca nu e sustinut mai ales dupa cum au procedat cu el la aceste transferuri...

Clar Yamaha le va oferi mai multi bani decat Ducati DAR,ei trebuie sa isi calculeze zic eu si cati sponsori si media cover vor pierde cand vor rula in urmatorii 1-2 ani (minim) de la locurile 10-12 in jos.Sa ia aminte la Tech3 in perioada Yamaha spre deosebire de Tech3 in perioada KTM.Ok,ok - acum au iesit putin la lumina si Tech3 pt ca Acosta,dar...

 

Si apropo de KTM - exact ce spuneam despre "eforturile" lor de a-l semna pe Marquez : KTM reveal the truth about talks to recruit Marc Marquez

“The contract renewal with Acosta has been our top priority in recent times,” Pierer Mobility Group board member Hubert Trunkenpolz told GPOne.

“There has been no negotiation with Marquez before 2025.We have never talked in a concrete way with him, because we have always given priority to Acosta.We have done everything possible to secure Acosta for 2025 and 2026.For the period after that, there are various options on how to continue with him.”

We want to give Acosta the space and opportunity to become an absolute superstar with us,This would not be possible if he had Marquez in the garage next door.

 

“We do not need all this attention.Acosta is also pursuing the goal of becoming MotoGP champion as long as Marquez is still in the race.We will actively support him in achieving this goal.”

 

Finally unul cu capul pe umeri - This would not be possible if he had Marquez in the garage next door. ,care stie/intelege ca MM ar "sufoca" alt pilot foarte promitator dealtfel si ca 2 primadone nu functioneaza constructiv intr-o echipa.De fapt nu trebuie sa fii o eminenta cenusie ca sa intelegi asta,trebuie doar sa ai common sense si sa studiezi istoria ultimilor 20 de ani si a motogp'ului si a F1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...