Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, ENEOS said:

La aiogura ion holeshot-ul e ceva abstract, "a reușit holeshot-ul" când ia cineva un start bun etc. Un fel de Irina Margarina Dristor care traducea "gaură de fund" când ziceau ăia "asshole" în film. :crack:

"Holeshot" e un termen folosit în motocross, primul pilot care trece de apex în prima curba după start "ia holeshot-ul". Nu se dau și puncte pentru asta. Urmăresc și cursele de MX2 și MXGP și i-am auzit pe ăi de comentează pe acolo zicând de așa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

Bestia l-a operat pe crashquez în cel mai pur dottore style!

I didn t expect:crack:

 

Acum 3 ore, Lup69 a spus:

Enervanta chestia cu DJ-ul la urma, pe podium....

Mai buna decat maimutareala tip MMizerie

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Quartararo a pilotat iar peste posibilitatile motocicletei. Daca nu ar fi el, s-ar duce drk Yamaha.. Astazi locul 18, la peste 30 de sec de lider. Bine asa! Asteptam testele de maine.. sunt curios daca o sa ii placa ceva... :) 

 

 

Mai usor cu pianul pe scari. :moron: Nici cel mai fan yamaha nu se mai asteapta la ceva in privinta clapelor alea.:crack:

 

Acum ca mai pupi in trofeu pe LGTBQ20, ...no comm🌈:clap:

 

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

 

La aiogura ion holeshot-ul e ceva abstract, "a reușit holeshot-ul" când ia cineva un start bun etc.

 

 

Gaura-shot ala e un fel de prastie care in momente de locul 1, a reusit saltul 🏆

 

Decat sa ma uit la abstractii aia, mai bine ma las de motogp.. La fel si cu sosirea lui MMizerie la echipa Factory🤮

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

mi s-a parut mie sau l-a momit un pic Peco pe ultimele ture si l-a facut sa forteze un pic. tre sa ma uit pe timpi sa vad, stiu ca pierduse niste zecimi aiurea peco la un moment dat.

Cred ca a facut o greseala pe undeva, dar n-am vazut pe transmisia live unde. A fost un singur tur in care a pierdut undeva la 4-5 zecimi fata de JM89, dar in urmatorul tur a ajuns iar la 0.8-0.9. O fi luat vreun viraj cu prea mult elan si s-a trezit ca e iesit de pe trasa, cine stie?

 

Acum 1 oră, frigider a spus:

Slab mm, a zis doar ca Basti are ritm.

Ciudat ca Basti a stat asa târziu (ultimul tur parca?) sa depășească 2 inși dar a ieșit bine pana la urma.

A zis la interviul post-race ca a cam dormit cam jumate de cursa si s-a trezit cand l-a depasit MM93. Iar apoi a vazut in ultimul tur ca Martin e foarte aproape in fata lui si s-a gandit ca-l poate depasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am mai zis, ca Marquez merge bine pe Ducati e una, ca daca se suie pe un Ducati toata lumea tre' sa se ceara acasa, e alta. Poate chiar sa ia titlul, dar asta nu inseamna ca le-a dat cu cronometrul in cap.Hai sa pastram masura cuvintelor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, ENEOS a spus:

Martin cu d'astea nu prea își justifică locul la uzină, dar poate a avut directive. :what:

Mai surprins am fost de cum a stat crashquez capră și s-a lăsat violat. Cum era, ceilalți pot sta acasă dacă se urcă pe Ducati?

N.aveau ce sa facă nici JM nici MM.Aici factory'urile au fost in a league of their own.Cam cum era KTM'ul pe A1...deh când faci 20k km de teste pe un circuit,normal ca știi toate setările și dai mucu la toți.Si asta s.a și văzut.

MM a fost băiat deștept ca a cedat pt ca nu se put3a mai mult,tot ce putea face în plus era sa se împrăștie.

JM intradevar ca a cam comis-o în ultimul viraj vorba lui "rookie mistake",pai nu ții interiorul pe ditai virajul când ala vine ca trenul în spatele tău?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia acestei curse e ca spaniolii s-au luat-o pe coaja de la italian, pentru ca au ravnit la mobra lui:clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, nike a spus:

 

 

Mai usor cu pianul pe scari. :moron: Nici cel mai fan yamaha nu se mai asteapta la ceva in privinta clapelor alea.:crack:

 

Acum ca mai pupi in trofeu pe LGTBQ20, ...no comm🌈:clap:

 

 

Ori esi prost, ori te faci. Eu iau la misto prestatia Fabiolei, iar tu ce intelegi...? Bah.. macar de ai tacea dreak... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, wolfybv a spus:

A zis la interviul post-race ca a cam dormit cam jumate de cursa  an si s-a trezit cand l-a depasit MM93. Iar apoi a vazut in ultimul tur ca Martin e foarte aproape in fata lui sa ii ia locul si s-a gandit ca-l poate depasi.

 

Acum 19 minute, Cavaleru a spus:

EB23 asta mare talent pe conservarea resurselor, pacat ca nu-i iese mereu...

Da da e mare piesa.Un Morbi in devenire.Sa il vedem in restul anului cum o sa faca...nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

Da da e mare piesa.Un Morbi in devenire.Sa il vedem in restul anului cum o sa faca...nimic.

oi avea si eu ceva probleme cu MM dar plm macar nu sunt singur pe aici.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

 

Da da e mare piesa.Un Morbi in devenire.Sa il vedem in restul anului cum o sa faca...nimic.

o cursa doua tot o sa castige zic eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, apriliacluj a spus:

Si Printisorul a mers bine pe Ducati :) :)

nu cred ca atat de bine.

si uite unde e saracul pe Honda mai 'noua'.. 

 

cred ca ne putem opri cu comparatiile.

 

 

Acum 32 minute, apriliacluj a spus:

o cursa doua tot o sa castige zic eu

nu doar atat, va schimba cursul campionatului daca ajunge sus mai des.

Acum 32 minute, apriliacluj a spus:

o cursa doua tot o sa castige zic eu

nu doar atat, va schimba cursul campionatului daca ajunge sus mai des.

 

 

iti dai seama ce era pe ducati daca Basti era sus de la inceputul campionatului?

vai de capu lor.

ok Basti a avut sansa, poate e timpul sa lase si pe altul.

 

 

iti dai seama ce era pe ducati daca Basti era sus de la inceputul campionatului?

vai de capu lor.

ok Basti a avut sansa, poate e timpul sa lase si pe altul.

 

 

am zis eu ca doar astia 3 vor imparti victoriile dar va mai scoate capul cate unul care va mai incurca.

o sa fie interesant.

 

 

 

am zis eu ca doar astia 3 vor imparti victoriile dar va mai scoate capul cate unul care va mai incurca.

o sa fie interesant.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Cavaleru a spus:

 

JM ciudat de calm si relaxat, o fii din cauza ca a semnat sau se pregateste de asta.

 

 ... 

 

Eu cred ca JM este un pic dezamăgit.

:lol:

Am mai zis, daca semnau cu el se termina repede, anunțau de joi..

 

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, frigider a spus:

.....ok Basti a avut sansa, poate e timpul sa lase si pe altul.

 

din pacate el a avut nesansa cu acel accident din prima etapa din 2023, care accident l-a tinut pe tusa cam trei sfert din sezon

si accident care nu era din vina lui, el era doar victima

 

 

in fine, asteptam cu totii decizia Ducati sa vedem cine va fi cel de-al doilea chilot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, frigider a spus:

 

iti dai seama ce era pe ducati daca Basti era sus de la inceputul campionatului?

vai de capu lor.

ok Basti a avut sansa, poate e timpul sa lase si pe altul.

De ce vai de capul lor? Sa ai de unde alege, este cea mai invidiata postura.  Vezi Honda care ia ce mai ramane sau Yamaha care nu resueste sa atraga nici macar o echipa de client. 

Cat despre Basti..  nu este deloc un pilot rau. Dimpotriva. Oamenii au memoria scurta. Uita sezonul 2022, cand mergea cu frana trasa, in spatele campionului, ca sa nu ii ia puncte. Era un pilot foarte rapid, smooth, care conserva excelent pneurile. Ghinionul lui a fost accidentarea, care l-a scos total din ritm, dupa care a revenit pe o mobra care nu era cel mai bun Ducati din ultimii 3 ani. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, xt600 a spus:

Ori esi prost, ori te faci. Eu iau la misto prestatia Fabiolei, iar tu ce intelegi...? Bah.. macar de ai tacea dreak... 

Deci ai trecut de la tricou cu Yamaha la cele cu Dedeman 👀

 

Acum 13 minute, xt600 a spus:

 

Cat despre Basti..  nu este deloc un pilot rau. Dimpotriva. Oamenii au memoria scurta. Uita sezonul 2022, cand mergea cu frana trasa, in spatele campionului, ca sa nu ii ia puncte. Era un pilot foarte rapid, smooth, care conserva excelent pneurile.

 

Apeleaza la alta farmacie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, B.B. a spus:

 

Eu cred ca JM este un pic dezamăgit.

:lol:

Am mai zis, daca semnau cu el se termina repede, anunțau de joi..

 

poate vor sa anunte simultan JM si MM?

altfel nu-mi explic.

 

cei 2 sunt cam siamezi fara sa vrea.

 

am zis eu ca doar astia 3 vor imparti victoriile dar va mai scoate capul cate unul care va mai incurca.

o sa fie interesant.

 

 

cei 2 sunt cam siamezi fara sa vrea.

 

am zis eu ca doar astia 3 vor imparti victoriile dar va mai scoate capul cate unul care va mai incurca.

o sa fie interesant.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, nike a spus:

Deci ai trecut de la tricou cu Yamaha la cele cu Dedeman 👀

 

 

Apeleaza la alta farmacie

Pentru tine da!  Lucrez cu materialul clientului. ;) 

Hai, nu pune la suflet.. :) 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Method a spus:

 

Da da e mare piesa.Un Morbi in devenire.Sa il vedem in restul anului cum o sa faca...nimic.

 

nu stiu ce sa zic... sezonul asta a fost mult mai bine ca sfarsitul sezonului trecut..  e drept accidentare caca maca

 

dar acum e bine, e pe 4 in campionat...

pupati-va sa treaca @nike  @xt600 

pupati-va sa treaca @nike  @xt600 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Cavaleru a spus:

 

dar acum e bine, e pe 4 in campionat...

pupati-va sa treaca @nike  @xt600 

pupati-va sa treaca @nike  @xt600 

Pana acu' vreun topic sau doua, nici nu stiam ca exista individul asta, insa se pare ca pe el il deranjeaza prezenta mea. Prin urmare, am sa iti urmez sfatul si am sa-i dau sa-mi pupe.. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...