Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

Acum 7 ore, B.B. a spus:

Nu visam deloc, cum am mai spus am folosit ceea ce englezii numesc "common sense". Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar pe langa marţian cred ca si o maimuţă ar fi putut anticipa ce tocmai s-a intamplat daca i-ar fi fost prezentate faptele corect sau ar fi urmarit cel putin ultimii 10 ani din motoGP.

 

Cat despre prezis, pai eu am prezis de acum un an ca asta se va intampla si ca Jorge indiferent de ce va face va pleca de la Ducati, si am mai prezis ca Ducati ii va da iar cu tifla pentru ca o data ce nu l-au primit de prima oara nu-l vor mai primi niciodata.

Legat de ce s-a intamplat azi noapte si ca de fapt era done-deal cu Martin si s-au sucit ca Mm a amenintat ca nu merge la Pramac ci la concurenta, da-mi voie sa iau aceste informatii cu "un pinch of salt" ca sa nu zic ca de fapt sunt niste bullshits. Decizia cu MM a fost luata de ceva vreme, au trenat-o din cauza sponsorilor.

Espargaro "s-a retras" exact ca sa-i faca loc lui Martin.. 

Nu cred deloc ca Ducati s-au decis la Jm si apoi brusc s-au sucit si au ales Marquez, hai sa fim seriosi.

Mda...una e sa anticipezi,alta e sa iti doresti.N-a anticipat-o nimeni,nici macar cei angrenati in sport,ai anticipat-o tu - ok,no comment.

 

Rivola a discutat parafat si semnat totul de la 12 noaptea la 5jum seara a zis ca nici nu a urmarit testele ca a fost numai in sedinte cu "fianciar crew" si la telefon cu boss'ul mare de la Piaggio care "azi noapte" i-a dat ok'ul ca si bani "he said go for it",pana si prezentarea a fost facuta ca un video al unei influencerite in rulota aprilia,efectiv un reel facut pe genunchi de ofiterul de presa al aprilia cu telefonul,dar tu zici ca totul a fost calculat dinainte :moron:

 

Daca erau vorbiti cu MM dinainte,ce rost avea sa il fiarba in halul asta pe JM?Sa?Isi bata joc de el?A3a oara?De ce?

Reia conferinta de presa de joi sa vezi ce gura pana la urechi are JM care zice ca a avut initial contact si ca sunt semne bune si ca "hopefully we can sit down monday tuesday and close a deal" - deci tu zici ca Gigi&Co il semnasera pe MM in prealabil dar au zis "hai sa ne intalnim cu JM joi si sa ii promitem ca il semnam si pe el ca apoi sa nu ii mai raspundem la telefon?Poate face ala infarct de draci?asa? :crack:

Acum 7 ore, xt600 a spus:

Prezicera ta se bazeaza pe sufletul si intuitile tale de suporter fidel. Cea mai de "common sense" solutie, sustinuta de multi oameni din interiorul fenomenului, in special fosti piloti si comentatorri, era cea in care Martin venea la uzina, iar MM primea o motoreta full specs 2025, la o echipa satelit (Parmac in special). Era solutia care le permitea gloantelor bologneze :D sa isi asigure serviciile primilor trei piloti din lume, in acest moment si sa pastreze si Pramac-ul. Ar fi fost lovitura totala pentru Ducati. Hat trick! Probabil o asemenea solutie se si pregateau sa anunte, insa ultima declaratie a lui Marquez, cum ca Pramac nu este o optiune, le-a stricat total fengshuiul... Cel mai probabil, tot ce s-a discutat macar la nivel de principiu, a cazut. Cum JM nu a primit un raspuns ferm sau chiar daca l-a primit, a aflat ulterior ca tot deal-ul a cazut pt ca MM, a plecat si a semnat cu Aprilia. Amu' sa nu creada cineva ca contractul cu Aprilia l-a semnat asa, dintr-un impuls nebunesc. Nu, tot dealul era discutat, stabilit, doar ca Aprilia era nevoita sa stepte mutarea celor de la Ducati. Daca Ducati il pastrau pe Martin, afacerea cadea. Asadar, Martin a semnat atat de repede, pentru ca totul era pregatit. II radea mustata lui Rivola, la interviul de mai sus... Rivola vs Jiji 1-0.

100% de acord.

MM i-a deraiat total joi cand a zis ca el nu vrea la Pramac,Ducati nu se astepta la asta.

Prima fitza a lui MM - a inceput in fortza :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 6 ore, danypop a spus:

Bastianini confirmat la Tech 3 ktm de către Pernat pentru 2025

ktm aia e pare inca o moto dubioasa..

binder merge de mult cu ea si tot se chinuie. 

pacat ca nu a avut loc la aprilia Basti.

Acum 32 minute, B.B. a spus:

N-auzi ca Basti e la KTM..Tech3?

Ce tot bombănești acolo?

La Aprilia va merge Alex Marquez daca Vinales o ține tot asa.

nu vazusem alea de mai sus

Acum 32 minute, B.B. a spus:

N-auzi ca Basti e la KTM..Tech3?

Ce tot bombănești acolo?

La Aprilia va merge Alex Marquez daca Vinales o ține tot asa.

nu vazusem alea de mai sus

Acum 13 minute, Method a spus:

Prima fitza a lui MM - a inceput in fortza :bounce:

o sa distruga echipa aia si moto :) 

Acum 13 minute, Method a spus:

Prima fitza a lui MM - a inceput in fortza :bounce:

o sa distruga echipa aia si moto :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Azi simt asa miros in aer de "big announcement from Ducati" at 14:00..

:crack:

Altfel deja sunt de rasul curcilor.

:lol:

He is still silent la ce l-am întrebat in Decembrie 

 

Screenshot_2024-06-04-07-20-09-15_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg

:lol:

 

😂😂😂😂✊

Acum 59 minute, frigider a spus:

ktm aia e pare inca o moto dubioasa..

binder merge de mult cu ea si tot se chinuie. 

pacat ca nu a avut loc la aprilia Basti.

nu vazusem alea de mai sus

nu vazusem alea de mai sus

o sa distruga echipa aia si moto :) 

o sa distruga echipa aia si moto :) 

 Acum 2 luni si eu as fi zis la fel. Dar, vedem un alt MM. mai responsabil, mai putin agresiv. Schimbat.

in plus de asta nu cred ca va dicta dezvoltarea motocicletei. Dupa cum ne-a obisnuit Jiji, dezvoltarea se va face  pe baza datelor de la piloti.

 Dar na, poate odata cu uzina, ca reveni la vechile obiceiuri.

decizia cred ca a fost luata cand un nene de la ducati( nu ii mai stiu numele) a declarat ca pilotul este important, dar si marketingul e important, declaratie coroborata cu declaratia lui JM ca MM e un "monstru in materie de marketing". Same shit, bogatii cu bogatii, saracii raman cu saracii. 

Acum 59 minute, frigider a spus:

ktm aia e pare inca o moto dubioasa..

binder merge de mult cu ea si tot se chinuie. 

pacat ca nu a avut loc la aprilia Basti.

nu vazusem alea de mai sus

nu vazusem alea de mai sus

o sa distruga echipa aia si moto :) 

o sa distruga echipa aia si moto :) 

 Acum 2 luni si eu as fi zis la fel. Dar, vedem un alt MM. mai responsabil, mai putin agresiv. Schimbat.

in plus de asta nu cred ca va dicta dezvoltarea motocicletei. Dupa cum ne-a obisnuit Jiji, dezvoltarea se va face  pe baza datelor de la piloti.

 Dar na, poate odata cu uzina, ca reveni la vechile obiceiuri.

decizia cred ca a fost luata cand un nene de la ducati( nu ii mai stiu numele) a declarat ca pilotul este important, dar si marketingul e important, declaratie coroborata cu declaratia lui JM ca MM e un "monstru in materie de marketing". Same shit, bogatii cu bogatii, saracii raman cu saracii. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, PzKpfW a spus:

Abia aștept să văd "1" pe carena de la Aprilia la anul.

not gonna hapen :) :)

 

mai repede va fi 1 pe mobra 93 :)

 

sa vezi ca toate update-urile de acum incolo o sa mearga la grisine, nu la Pramac :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Mda...una e sa anticipezi,alta e sa iti doresti.N-a anticipat-o nimeni,nici macar cei angrenati in sport,ai anticipat-o tu - ok,no comment.

 

Rivola a discutat parafat si semnat totul de la 12 noaptea la 5jum seara a zis ca nici nu a urmarit testele ca a fost numai in sedinte cu "fianciar crew" si la telefon cu boss'ul mare de la Piaggio care "azi noapte" i-a dat ok'ul ca si bani "he said go for it",pana si prezentarea a fost facuta ca un video al unei influencerite in rulota aprilia,efectiv un reel facut pe genunchi de ofiterul de presa al aprilia cu telefonul,dar tu zici ca totul a fost calculat dinainte :moron:

 

Daca erau vorbiti cu MM dinainte,ce rost avea sa il fiarba in halul asta pe JM?Sa?Isi bata joc de el?A3a oara?De ce?

Reia conferinta de presa de joi sa vezi ce gura pana la urechi are JM care zice ca a avut initial contact si ca sunt semne bune si ca "hopefully we can sit down monday tuesday and close a deal" - deci tu zici ca Gigi&Co il semnasera pe MM in prealabil dar au zis "hai sa ne intalnim cu JM joi si sa ii promitem ca il semnam si pe el ca apoi sa nu ii mai raspundem la telefon?Poate face ala infarct de draci?asa? :crack:

100% de acord.

MM i-a deraiat total joi cand a zis ca el nu vrea la Pramac,Ducati nu se astepta la asta.

Prima fitza a lui MM - a inceput in fortza :bounce:

Bine, iti spun adevarul: citeste si baga la cap.

Marquez si Ducati sunt mai de mult mana in mana iar toata aceasta alegere de piloti a fost pentru a tine celelalte in sah. E un plan pervers. Nu, nu aveau cum sa-i spuna si lui Jorge Martin pt ca acesta ar fi tipat in gura mare ca e blat, ca s-a platit arbitrul, ca de ce l-au mintit ca are o sansa, etc etc etc.

Ce avantaje au Ducati in a tine pe toata lumea in sah? Pai pentru ca JM sa nu obtina cine stie ce post la vreo echipa mare.. gen KTM care daca ar fi stiut din timp poate ar fi aliniat altfel planetele. 

Da, Marquez si Ducati au jucat un teatru de la valencia anul trecut si pana acum, doar asa din motivele pe care le-am enumerat mai sus.

Apoi ca sa para totul veridic acum au simulat un inceput de discutii cu Martin care a ramas cu gura pana la urechi si a fost fericit 24 de ore.

Apoi undeva spre seara au lasat sa se scurga informatia precum ca MM e done deal si atunci JM a fugit la Aprilia si l-a inhatat Rivola.

Cam asta a fost my friend, believe it or not.

 

DA, GIG L-A VRUT PE MARQUEZ DE LA INCEPUTUL INCEPUTURILOR PENTRU CA DACA CITESTI BINE O SA AFLI CA TOT EL A TRAS SFORILE CA MM SA MEARGA LA GRESINI IN 2024.

 

Du-te, fa un dus, mai citeste o data si face the fucking reality of this world! :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Djenavar a spus:

cYcYRbpJo3Q.jpg

mor

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Abia aștept să văd "1" pe carena de la Aprilia la anul.

ma gandesc la ce spuneau colegii  cand se stie ca pleci = papa updateuri, papa suport.

o sa fie greu fara suport, va defila Peco :( 

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Abia aștept să văd "1" pe carena de la Aprilia la anul.

ma gandesc la ce spuneau colegii  cand se stie ca pleci = papa updateuri, papa suport.

o sa fie greu fara suport, va defila Peco :( 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method

 

Inca o parte din adevar, baga la cap: Si Bagnaia Francesco a stiut de master plan de la inceput. Daca ai fi vazut ce moaca face cand e intrebat pe cine prefera.. era singurul care avea asa o expresie a fetei.. "bai baieti lasati-ma cu intrebari de astea ca nu tine de mine".. 

Si duamna Nadia a stiut de la inceput ca MM vine la ea ca o cometa.. si la anul pleaca spre Soare.Apoi acum ca parte din complotul de prostire a maselor a dat si ea o duma pe Instagram: vaaai, AI WILL du everything to keep MARC - SA  MORI TU, ii dai ce? :D 

Da, cam asta e faza.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, B.B. a spus:

@Method

 

Inca o parte din adevar, baga la cap: Si Bagnaia Francesco a stiut de master plan de la inceput. Daca ai fi vazut ce moaca face cand e intrebat pe cine prefera.. era singurul care avea asa o expresie a fetei.. "bai baieti lasati-ma cu intrebari de astea ca nu tine de mine".. 

Si duamna Nadia a stiut de la inceput ca MM vine la ea ca o cometa.. si la anul pleaca spre Soare.Apoi acum ca parte din complotul de prostire a maselor a dat si ea o duma pe Instagram: vaaai, AI WILL du everything to keep MARC - SA  MORI TU, ii dai ce? :D 

Da, cam asta e faza.. 

Te-ai prajit de tot maestre :lol:

Nici nu mai am ce zice la asa ceva...

Eu inca dau vina pe betia pe care probabil ai tras-o aseara afland ca l-au sarit pe JM din ghete.Sper totusi sa iti revii sometime this week...

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Abia aștept să văd "1" pe carena de la Aprilia la anul.

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Cavaleru a spus:

pana una alta MM nu e confirmat la ducati :)

Hai acum daca tot esti asa sceptic, ce zici de un pariu pe 5000 de lei? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Method a spus:

Te-ai prajit de tot maestre :lol:

Nici nu mai am ce zice la asa ceva...

Eu inca dau vina pe betia pe care probabil ai tras-o aseara afland ca l-au sarit pe JM din ghete.Sper totusi sa iti revii sometime this week...

:banana:


parerea mea este ca decizia a fost luata de Domenicali dupa Barcelona. Atunci a declarat : " Claudio Domenicali: "Ducati cares about winning, but marketing is a plus".

 

in plus imediat dupa JM a declarat:

 

Jorge Martin recently commented on the potential of Marc Marquez joining Ducati, acknowledging Marquez's significant marketing value. Martin stated, "At the marketing level, he is a beast. I would understand that position." He mentioned that despite his own strong performance, he realizes Marquez's immense marketability could influence Ducati's decision-making process for their 2025 factory team.

 

deci, cel mai probabil la Mugello a vb cu domenicali i-a zis ca nu mai poate sa astepte. Domenicali i-o fi zis ca inca nu s-a decis si el a semnat cu Aprilia. Si asa s-au rezolvat toate problemele. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

not gonna hapen :) :)

 

mai repede va fi 1 pe mobra 93 :)

 

sa vezi ca toate update-urile de acum incolo o sa mearga la grisine, nu la Pramac :)

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, Method a spus:

Te-ai prajit de tot maestre :lol:

Nici nu mai am ce zice la asa ceva...

Eu inca dau vina pe betia pe care probabil ai tras-o aseara afland ca l-au sarit pe JM din ghete.Sper totusi sa iti revii sometime this week...

:banana:

Nu mai repet, ai citit o data ADEVARUL, daca tu vrei sa traiesti in denial, problema ta. 

Adevarul e mereu asa de simplu, dar nah, daca tie iti plac telenovelele...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, B.B. a spus:

Hai acum daca tot esti asa sceptic, ce zici de un pariu pe 5000 de lei? 

domnu care vede in stele si in zatu de la cafea

 

dc nu e anuntat deja?

 

dc sustii ca e done deal de anul trecut si mai devreme ziceai ca nu anunta din cauza la sponsori, adica pana acum nu au putut rezolva divergenetele cu sponsorii, le rezolva abia acum? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Abia aștept să văd "1" pe carena de la Aprilia la anul.

Presupunand ca ia titlul cu Ducati (desi cu miscarea la Aprilia, si-a redus simtitor sansele), poate afisa pe motocicleta altui constructor nr 1? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Cavaleru a spus:

domnu care vede in stele si in zatu de la cafea

 

dc nu e anuntat deja?

 

dc sustii ca e done deal de anul trecut si mai devreme ziceai ca nu anunta din cauza la sponsori, adica pana acum nu au putut rezolva divergenetele cu sponsorii, le rezolva abia acum? :)

Gigi a zis as soon as possible, asteapta mai tarziu azi sau poate maine. 

Pai nu poate anunta ceva ce nu e inca semnat pe hartie, ca doar nu sunt chiar la s.c. cici SRL Au si ei un pic de bun simt.

 

Cine stie ce naiba au de rezolvat, poate inca se negociaza salariul, etc.. Sau poate inca fac asta ca sa para o decizie luata ACUM si nu acum 1 an... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, xt600 a spus:

Presupunand ca ia titlul cu Ducati (desi cu miscarea la Aprilia, si-a redus simtitor sansele), poate afisa pe motocicleta altui constructor nr 1? 

da, numarul e al pilotului nu al motocicletei 

 

JM nu lua oricum titlul asta, uita-te ce rapid a inceput sa topeasca Peco diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Cavaleru a spus:

dc nu e anuntat deja?

ai vazut si anu trecut cat a durat pana a zis unde merge.

presiune nu mai e, poate veni anuntul pe final de sezon, e cam clar ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, B.B. a spus:

Gigi a zis as soon as possible, asteapta mai tarziu azi sau poate maine. 

Pai nu poate anunta ceva ce nu e inca semnat pe hartie, ca doar nu sunt chiar la s.c. cici SRL Au si ei un pic de bun simt.

 

Cine stie ce naiba au de rezolvat, poate inca se negociaza salariul, etc.. Sau poate inca fac asta ca sa para o decizie luata ACUM si nu acum 1 an... 

cum vine asta e done deal de un an dar nu au nimic semnat. s-au inteles asa din vorbe? fara sa discute conditii contractuale.

 

tu iti dai seama cat de penibil in explicatii esti. Sari din stanga in dreapta... doar iti zic ca nu ai un fir logic in toata teoria ta

 

Mi-ar placea mai mult sa-l vad la KTM sa avem 4 piloti stelari pe motorete de top diferite

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Cavaleru a spus:

 

 

Mi-ar placea mai mult sa-l vad la KTM sa avem 4 piloti stelari pe motorete de top diferite

 

Pai bun, 4 piloti stelari pe 4 mobre diferite dar ducati sa rămână fără pilot stelar? Ei tot cu cartonul? 🙂😪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mai, trebuie sa iti explic ca pentru copii: este un done deal de acum 1 an si acum doar joaca teatru... asa e bine? Da, joaca teatru, e parte din master plan de prostire a maselor.

Acum 11 minute, Cavaleru a spus:

cum vine asta e done deal de un an dar nu au nimic semnat. s-au inteles asa din vorbe? fara sa discute conditii contractuale.

 

tu iti dai seama cat de penibil in explicatii esti. Sari din stanga in dreapta... doar iti zic ca nu ai un fir logic in toata teoria ta

 

Mi-ar placea mai mult sa-l vad la KTM sa avem 4 piloti stelari pe motorete de top diferite

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...