Sari la conținut

8. Motul TT Assen


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Acum 34 minute, xt600 a spus:

Digia nu prea este in pozitia in care sa se vanda... merge unde gaseste un loc gol. 

merge mai bine decat Bez.

si a merge la yamaha te vinzi la modu ca nu vrea nimeni sa mearga acolo, la asta ma refeream.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 ore, Method a spus:

Sa se noteze ca am zis înaintea la știri :P

 

Era clar ca e ceva pt ca Borsoi avea contractul semnat de Ducati de o luna însă ii tot Tremura mana sa semneze...

 

Ei,acum s-au amestecat cărțile puternic - unde merg cele 2 Ducati spec A ?

Unul clar la buruiana de AM.

 

Celalalt?VR46?

Și cine vine la Pramac Yamaha??

Deci de departe cel mai interesant și zăpăcit silly season de când ma uit la gp...asta însă nu e un lucru rău ba dimpotrivă,pt ca vorba lui MM,și acest lucru suscita interesul pt sport.

 

eu as crede ca merg ambele la VR46 :D

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Cavaleru a spus:

eu as crede ca merg ambele la VR46 :D

Sper ca Ducati sa le imparta - una la VR46 una la Gresini.

In mod clar MM va face presiuni pt ca AM sa capete una,iar VR ca sa ia si ei una...daca tot sunt on sale :)

Seems fair.

 

Sper insa ca Morbi sa nu mai puna mana la anul pe un Ducati spec A.Nu il merita.

Acum 9 ore, xt600 a spus:

Anul asta, da. Dar anul trecut Bezz a fost in top 3

Exact.Bezz mi se pare un pilot mult mai accomplished decat Diggia.Mai constant.Diggia are ups and downs - foarte mari si ca negativ si ca pozitiv.

Aprilia mi se pare ca a ales ff bine.

 

Abia astept la anul declaratiile lui Maravilla de pe KTM...cum ii plac lui motoretele agresive (la nivel declarativ)...vai ce o sa mai injure la ea :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

Sper insa ca Morbi sa nu mai puna mana la anul pe un Ducati spec A.Nu il merita.

Morbi a pierdut 400 de ture - testele.

Basti ne a arătat ce înseamnă să pierzi testele anul trecut,iar el mai mersese pe ducati.

Morbi e la primul contact.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, frigider a spus:

 

Morbi e la primul contact.

Si MM este la primul contact. Dar ai si tu dreptate, pierderea testelor este un mare handicap. 

Acum 1 oră, Method a spus:

 

Abia astept la anul declaratiile lui Maravilla de pe KTM...cum ii plac lui motoretele agresive (la nivel declarativ)...vai ce o sa mai injure la ea :bounce:

Maravilla... va face si cu KTM aceeasi branza de pe poala, ca si cu Suzuki, Yamaha si Aprilia... a avut omul sansa la cele mai bune sau aproape cele mai bune motociclete, la vremea lor si.. nada... Cand a plecat de la Suzuki, japonezii erau pe trend ascendent, motocicleta promitea. A si obtinut victorii cu ea.. Yamaha era la vremea respectiva o motocicleta, poate nu cea mai buna, dar clar cu niste atuuri care o faceau dezirabila pentru castigarea titlului. Acum, Aprilia are o motocicleta care asteapta doar un pilot pe masura, ca sa se poata angrena in lupta pentru titlu. El nu a confirmat cu niciuna, dar pleaca la KTM. Probabil va fi singurul pilot cu victorii obtinute cu patru constructori diferiti... mare performanta!  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagnaia intrat la boxe cu 4 minute inainte e finalul sesiunii. Asta inseamna sa domini. 

Ce se plimba campionii cautand plasa, zici ca au stat la piata victoriei la o samanta pana acum si au iesit la o tura pana la Arcul de Triumf si inapoi.

 

Sa vedem daca-si ia JM89 penalizare pentru ca l-a incomodat pe RF25 cum si-a luat si FB1 cand l-a incomodat pe AM73 cursele trecute.

 

Hai ca a inceput MM sa cada cum cadea pe vremuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM arata ca isi revine. Vede rosu in fata ochilor cand nu-i iese ceva cum vrea el 🫣. A jucat foarte bine planul pana acum. A mers la conservare, destul de tare cat sa fie in fata. De acum poate incepe popicareala 🤘

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pleaca bine MM, de pe 7.

1 oră în urmă, tourist1 a spus:

Bagnaia intrat la boxe cu 4 minute inainte e finalul sesiunii. Asta inseamna sa domini. 

 

se stie cine face dubla.

 

parca vad ca mm iar iese pe 3.

sper macar la un 2 da vin prea da cox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, xt600 a spus:

Si MM este la primul contact

Exact.Good point.Nu ca ar exista comparație între cei 2 dar dacă tot ii cautam scuze cu primul contact...

Acum 5 ore, xt600 a spus:

Maravilla... va face si cu KTM aceeasi branza de pe poala, ca si cu Suzuki, Yamaha si Aprilia... a avut omul sansa la cele mai bune sau aproape cele mai bune motociclete, la vremea lor si.. nada...

:agree:

Acum 2 ore, tourist1 a spus:

Bagnaia intrat la boxe cu 4 minute inainte e finalul sesiunii. Asta inseamna sa domini. 

True that.A știut ca timpul ala e unbeatable.Dar nu cred ca se aștepta totuși ca JM sa vina la 0.016 de el :D

Oricum la am văzut o sesiune de quali inteligenta la Bagnaia - a făcut schema cu ieșirea 2 în contratimp special ca să nu îl urmărească nimeni.Nu înțeleg de ce nu fac mai mult manevrele astea.

Nu intele de ce nu ii cronometreaza inginerii ca la F1 când e 14.59 el sa treacă linia de boxe samd.Ar trebui mai multa planificare în quali de multe ori mi se pare ca joaca după ureche.Se pare însă că Ducati/Bagnaia le gândesc.

Acum 1 oră, ioio_viola a spus:

MM arata ca isi revine. Vede rosu in fata ochilor cand nu-i iese ceva cum vrea el

True that.

Cum explica el asa logic si calculat în conferințe cum trebuie sa improve și toate acțiunile lui au un meaning precis samd și totul bine și frumos dar iată ca deodată ii mai filează câte o lampa și redevine the old putinia și face o trebusoara din asta de te doare mintea.

Părerea mea e ca ar fi trebuit și penalizat cu 3 locuri pt ca I-a stricat și turul lui AE.

 

Și Q cu Diggia a fost cam japitza în Q1 - ala venea în tur lansat raketa fix pt locul lui Q si Q unde alege el sa se dea la o parte în curba?pe exteriorul vibratorului la 30cm de trasa ideala a lui Diggia.Ce manevra a la Schumacher....nu ai ce sa ii reproșezi regulamentar pt ca a fost în afara pistei (ieșise de pe vibrator) dar l-a incomodat vizibil pe Diggia care a trecut super aproape de el la maxim 50cm.S-a văzut clar ca Diggia a ezitat sa treacă asa aproape de el,și timpul imediat s-a simțit +0.165,insa degeaba Q tot pe 3 a rămas 😛

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, Method a spus:

 

 

....si ce a început în quali a terminat în sprint Memelu

He's baaack :bounce:

Ești hater! A demonstrat că merge la max, mentalitate de campeon etc.

Se mai îndoiește cineva că o să ia Bagnaia titlul nr.3 anul ăsta (dacă nu comite ceva și se rupe)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

 

Oricum la am văzut o sesiune de quali inteligenta la Bagnaia - a făcut schema cu ieșirea 2 în contratimp special ca să nu îl urmărească nimeni.Nu înțeleg de ce nu fac mai mult manevrele astea.

 

Și Q cu Diggia a fost cam japitza în Q1 - ala venea în tur lansat raketa fix pt locul lui Q si Q unde alege el sa se dea la o parte în curba?pe exteriorul vibratorului la 30cm de trasa ideala a lui Diggia...

Asemenea subtilitati tactice in Quali pot fi facute de pilotii si echipele foarte bazate, care sa poata trage folos din asemenea manevre. Altfel le fac degeaba. 

 

Da, faza aia a fost foarte discutabila.

Acum 45 minute, Method a spus:

 

 

....si ce a început în quali a terminat în sprint Memelu

He's baaack :bounce:

Sa nu dam cu pietre. Din cate am vazut, a agatat vibratorul cu ceva.. ciudat momentul. De n ori a trecut exact la fel pe vibratorul ala. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al batran de pe diji zicea ceva de palpator, ca a lovit cu palpatorul si de aici a pierdut motorul... 

In rest, frumos a fost doar in grupul al doilea, pacat de AE ca a gafat la urma, bravo Bestiei, Binder s-a zbatut in urma Marquez-ului mic, Tirbushonul o mare absenta, a pierdut din momentum dupa o luna de pauza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Lup69 a spus:

Al batran de pe diji zicea ceva de palpator, ca a lovit cu palpatorul si de aici a pierdut motorul... 

In rest, frumos a fost doar in grupul al doilea, pacat de AE ca a gafat la urma, bravo Bestiei, Binder s-a zbatut in urma Marquez-ului mic, Tirbushonul o mare absenta, a pierdut din momentum dupa o luna de pauza?

A fost erectia de început de sezon pe jucărie nouă, se pare ca s-a plictisit repede sau nu mai are nimic de demonstrat. Si el e cu sacii in căruță.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, B.B. said:

A fost erectia de început de sezon pe jucărie nouă, se pare ca s-a plictisit repede sau nu mai are nimic de demonstrat. Si el e cu sacii in căruță.

 

Altceva nu comentezi? sau nu ai vazut tot sprintul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Lup69 a spus:

Altceva nu comentezi? sau nu ai vazut tot sprintul?

Vorbeam de Tirbușon, atât.

Am văzut sprintul tot, nu, nu am nimic altceva de comentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.06.2024 la 20:23, frigider a spus:

nu stiu de ce dar m-as astepta sa mearga amandoua la aceeasi echipa.

cum le iau banii mintile unora :)

 

Mir ramane la honda.

Q vandut

Diggia se vinde si el.

Hai ca nu ai dreptate,unde sa se duca si ce sa faca, merg in motogp, i.au niste bani seriosi,ce naiba.ti mai trebuie pentru fericirie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...