Sari la conținut

10. Monster Energy British Grand Prix


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 minute, tourist1 a spus:

N-am prea inteles ce era pe viziera. 

Ar putea sa fie inclusiv flegme de la MM pentru ca n-a reusit sa se puna in spatele lui. 

Hai ca am vazut, era folia de reclama, cea deasupra vizierei😃😃

Acum 2 minute, tourist1 a spus:

N-am prea inteles ce era pe viziera. 

Ar putea sa fie inclusiv flegme de la MM pentru ca n-a reusit sa se puna in spatele lui. 

Hai ca am vazut, era folia de reclama, cea deasupra vizierei😃😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar se dubleaza comentariile?

MM si-a facut-o cu mana lui, ca pitigoiul, ce naiba cauta in spate la Digia?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.07.2024 la 21:13, frigider a spus:

permite-mi sa :crack:

 

Acum 20 ore, xt600 a spus:

Sunt cauze mai profunde. Vezi hemoragia de personal de la Mattighofen... le-au plecat oameni de baza, proiectul bate pasul pe loc, in timp ce concurenta a progresat. 

Ma uit acum pe TNT2 la un documentar cu si despre Acosta. Tocmai a crescut muuult de tot in ochii mei copilul asta (nu ca ar avea nevoie de validarea unuia de pe un forum). Super inteligent, mega muncitor (se antreneaza de 2 ori pe zi, 5 zile pe saptamana, antrenamente absolut uluitoare), cu o gandire atat de matura pt varsta lui. Cea mai interesanta chestie pe care a spus-o prietenul lui cu care se antreneaza de la 5 ani: invata super repede. Cand incearca o tehnica noua, prima oara poate o rateaza, dar a doua oara o face perfect. Are o curba de invatare fantastica.  

Acum 10 minute, ioio_viola a spus:

Pare ca era Bez, dar oricum si el si frasu o ard aiurea cu cautatul iepurilor in calificari. Deja e penibil, toti "fug" de ei..

Penibil e cuvantul corect. Ma uitam la Q2 cum s-a agatat de cel pe care unii de aici il numesc "campionul de carton" si abia cu ajutorul lui a scos un timp decent. Asta trebuia sa le invarta castile pe cap micutilor? Din cauza astuia trebuia sa stea restul grilei acasa? Come on... inca e unul din cei care conteaza in MotoGP, dar nu mai e top dog, oricat le displace ideea asta fan-boilor de pe aici (pun intended). 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bez cu Morbido ... Martin racheta, Peco timorat...

 

Binder impinge la Peco!!!

Tirbusonul ii arde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Huo aia cu cauciucurile care i-au stricat cursa lui FB1.

 

Morbidelli a avut aer pe conducta de frana. 

 

Acosta nu ia prizonieri. 

 

Nu am vazut imagini cu MB72. Sper sa fie bine fizic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peco trage zdravan sa revina....si cade!!!!!

 

Bestia merge ca anul trecut cand il punea pe Peco in dezavantaj clar...

MM...no comments...

Unde esti B.B????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, tourist1 said:

 Sa nu ajungem sa vedem nr 1 pe KTM anul viitor.

Nu zici rau, de ce nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagnaia imi intareste tot mai mult convingerea ca in actuala era MotoGP, ca sa devii campion, nu trebuie sa fii cel mai bun, ci sa fii in echipa care trebuie. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

cum te uiti, in direct?

 IPTV

 

 

1 oră în urmă, frigider a spus:

 

legat de stat dupa altii la plasa

 

pare ca se va rezolva cam sigur la anu.

Ar cam trebui sa se rezolve, e deja jenant ce se intampla. Ok, inteleg ca avea nevoie cand era pe Honda pt ca era slow rau de tot in comparatie cu restul, dar acum care mai e scuza lui? 
Si mai ales, daca ai incercat si nu ti-a iesit asa cum iti planificasei, macar nu gesticula ca o mujer salvaje pe circuit, mai ales ca se bagase cu japca intre ce doi piloti VR46 si-l incurcase vizibil pe Diggia. Sa te plangi ca nu se misca suficient de repede cand tu stai la remorca in urma lor... du-te frate singur, arata ce poti pe propriul skill.
Tot respectul pe Aleix, a fost unul din putinii care nu s-a bagat la asa ceva, si-a vazut de treaba lui si uite ca a luat pole cu all time lap record.

Acum 39 minute, tourist1 a spus:

EB23 chiar nu este asa departe in clasament la 50-55 puncte de FB1 si JM89. Sa nu ajungem sa vedem nr 1 pe KTM anul viitor.

Ar fi superb si o palma binemeritata data celor de la Ducati.

 

Acum 35 minute, tourist1 a spus:

A sesizat cineva ca AE41 nu a incercat sa-l depaseasca pe JM89?

Da, dar nu e de mirare. As fi fost sincer surprins daca-l depasea, mai ales in conditiile actuale din clasament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, tourist1 a spus:

 

A sesizat cineva ca AE41 nu a incercat sa-l depaseasca pe JM89?

Sunt prieteni, cu cateva puncte in plus AE nu rezolva nimic, insa JM cu cateva in minus avea doar de pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In conditiile in care erau forumisti care erau sfasiati de durere pe aici ca nu l-a depasit Zarco pe Bagnaia pe ploaie intr-o cursa de anii trecuti ma asteptam sa-i vad legati de garduri acum pe aceeasi tema. 

Bine ca nu mi s-a parut doar mie ca ca nu a avut intentia de a depasi.

Acum 39 minute, wolfybv a spus:

Ar fi superb si o palma binemeritata data celor de la Ducati.

De curiozitate, de ce ar fi o palma binemeritata? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, tourist1 a spus:

In conditiile in care erau forumisti care erau sfasiati de durere pe aici ca nu l-a depasit Zarco pe Bagnaia pe ploaie intr-o cursa de anii trecuti ma asteptam sa-i vad legati de garduri acum pe aceeasi tema. 

Bine ca nu mi s-a parut doar mie ca ca nu a avut intentia de a depasi.

De curiozitate, de ce ar fi o palma binemeritata? 

Ca nu au prelugit contractul lui Basti sau sa-l semneze pe Martin, au ales sa-l aduca pe acest Marquez , de asta

Acum 32 minute, tourist1 a spus:

In conditiile in care erau forumisti care erau sfasiati de durere pe aici ca nu l-a depasit Zarco pe Bagnaia pe ploaie intr-o cursa de anii trecuti ma asteptam sa-i vad legati de garduri acum pe aceeasi tema. 

Bine ca nu mi s-a parut doar mie ca ca nu a avut intentia de a depasi.

 

Nu intelkegi nimic, vorba Europenilor si Americanilor .. Asta este altceva domnilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, wolfybv a spus:

 

Ma uit acum pe TNT2 la un documentar cu si despre Acosta. Tocmai a crescut muuult de tot in ochii mei copilul asta (nu ca ar avea nevoie de validarea unuia de pe un forum). Super inteligent, mega muncitor (se antreneaza de 2 ori pe zi, 5 zile pe saptamana, antrenamente absolut uluitoare), cu o gandire atat de matura pt varsta lui. Cea mai interesanta chestie pe care a spus-o prietenul lui cu care se antreneaza de la 5 ani: invata super repede. Cand incearca o tehnica noua, prima oara poate o rateaza, dar a doua oara o face perfect. Are o curba de invatare fantastica.  

... inca e unul din cei care conteaza in MotoGP, dar nu mai e top dog, oricat le displace ideea asta fan-boilor de pe aici (pun intended). 

Indiscutabil, pustiul este un mare talent. Si, da... are o maniera de a se antrena foarte interesanta. Poate asa se explica de ce face cu KTM-ul ala, ceea ce altii nu pot. Problema nu este la el, ci la ce se intampla in sanul echipei de dezvoltare - pleaca oameni cheie si asta se reflecta in performantele de pe circuit. 

 

La anul va fi in echipa care trebuie, pe motocicleta care trebuie. Daca nu ia titlul, se poate spune ca povestea lui s-a cam terminat. Dar asta nu inseamna ca omul nu are o clasa peste tot ce se afla pe pista in acest moment. Titlurile le-a obtinut printr-o dominatie categorica, fara ajutorul coechipierilor si a trei echipe de client. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, xt600 a spus:

La anul va fi in echipa care trebuie, pe motocicleta care trebuie. Daca nu ia titlul, se poate spune ca povestea lui s-a cam terminat. Dar asta nu inseamna ca omul nu are o clasa peste tot ce se afla pe pista in acest moment. Titlurile le-a obtinut printr-o dominatie categorica, fara ajutorul coechipierilor si a trei echipe de client. 

Prea devreme la anu.
Ce, ca e la uzina?
Moto e aceeași.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Cavaleru said:

Link de la sprint are cineva. Multumesc!

uite aici, dar mai asteapta putin pana il urca si sprintu'.... 

Aici sunt f multe curse, de tinut la favorite linku':

https://watchf1full.com/'

Cu placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, tourist1 a spus:

In conditiile in care erau forumisti care erau sfasiati de durere pe aici ca nu l-a depasit Zarco pe Bagnaia pe ploaie intr-o cursa de anii trecuti ma asteptam sa-i vad legati de garduri acum pe aceeasi tema. 

Bine ca nu mi s-a parut doar mie ca ca nu a avut intentia de a depasi.

De curiozitate, de ce ar fi o palma binemeritata? 

Pt modul in care au inteles sa-l trateze si sa puna problema, ca si cum el nici nu conta in toata povestea aia legata de viitorul coechipier al lui Pecco. Dpmdv la faza aia Ducati au fost complet neprofesionali.

Mi-ar fi placut sa-l vad la Aprilia, cred ca i s-ar fi potrivit mai bine, dar mno... s-a grabit sa semneze cu KTM de client.

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Indiscutabil, pustiul este un mare talent. Si, da... are o maniera de a se antrena foarte interesanta. Poate asa se explica de ce face cu KTM-ul ala, ceea ce altii nu pot. Problema nu este la el, ci la ce se intampla in sanul echipei de dezvoltare - pleaca oameni cheie si asta se reflecta in performantele de pe circuit. 

 

La anul va fi in echipa care trebuie, pe motocicleta care trebuie. Daca nu ia titlul, se poate spune ca povestea lui s-a cam terminat. Dar asta nu inseamna ca omul nu are o clasa peste tot ce se afla pe pista in acest moment. Titlurile le-a obtinut printr-o dominatie categorica, fara ajutorul coechipierilor si a trei echipe de client. 

Mie mi-e clar ca problema nu e la el, dar pana acum nu stiam atat de multe detalii despre cum se antreneaza, cum gandeste, etc. Reportajul respectiv a fost binevenit si mi-a placut f mult ce am vazut. Ce mi-a ramas in cap a fost si raspunsul la intrebarea "daca nu erai in competitiile moto si mai ales in MotoGP, ce-ai fi facut?". A raspuns f simplu: cred ca eram homeless, ca nu stiu sa fac altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crashquez tot în pietriș se joacă? Learning curve, mentalitate de campeon, d'astea.

Bagnaia 🤦‍♂️...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...