Sari la conținut

10. Monster Energy British Grand Prix


Postări Recomandate

Acum 51 minute, xt600 a spus:

Aici spune ca targetul realist este sa lupte pentru pozitiile 4-5 si, cand se poate, pentru podium. Ca sa poata sta cu pilotii GP24 ar trebui sa imbunatateasca 2-3 zecimi pe tur, ceea ce este foarte mult cu actuala motocicleta. https://motorcyclesports.net/on-average-we-are-4s-or-5s-slower-than-factory-ducatis-in-the-race-marc-marquez/

sansele cele mai mari la victorie le-a avut pana in jumatea campionatului.

dar a fost prea mult moto noua cu date 0 aparent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

in orice caz sunt tare curios ce si cum va fi la anu'

MM campeon, cum sa fie?? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, B.B. a spus:

. Mai ales dupa ce a semnat cu Ducati mi se pare ca acum merge la plimbare si chiar nu vrea sa supere tabara Ducati si sa dea cu baietii in rosu pe jos.. e cat se poate de logic.

La ora actuala  nu are nimic de demonstrat, de la anul, da..

😃😃😃😃 hai ca esti haios, te invarti in aer ca pisica sa cazi in picioare. Daca ar putea sa ajunga la Ducati la anul ca si Campion si.ar vinde sufletul acum si pe lok😃😃

Mi se pare mie ca trage la disperare dar nu prea.i iese mare lucru, incearca o ciupala mica, daca merge, perfect, daca nu asta este,la anul

Acum 7 ore, apriliacluj a spus:

in orice caz sunt tare curios ce si cum va fi la anu'

Ca si anul acesta numai ca in rosu

Acum 7 ore, apriliacluj a spus:

in orice caz sunt tare curios ce si cum va fi la anu'

Ca si anul acesta numai ca in rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 hours ago, B.B. said:

Mai ales dupa ce a semnat cu Ducati mi se pare ca acum merge la plimbare si chiar nu vrea sa supere tabara Ducati si sa dea cu baietii in rosu pe jos.. e cat se poate de logic.

Nicolo Bulega stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, B.B. a spus:

acum merge la plimbare

Acu csf dacă lui îi place să se plimbe prin pietriș?!? :what:

 

Acum 30 minute, danypop a spus:

Hsmbp, pe alții i-au ars instant, la ăștia analizează, fac o comisie,  plm! Capii de la dorna/liberty/whatever or fi primit câte un Audi? 🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce KTM a redus prezenta in Moto3 si Moto2 parca nu mai pare nicio conspiratie in faptul ca nu au fost primiti cu 6 motociclete in MotoGP. Pare o situatie complicata pentru KTM in aceasta perioada.

La asta se adauga si faptul ca au pierdut inertia pe care au avut-o la inceput de sezon. Aproape ca au fost la fel de multe motociclete Ducati in top 10 ca la evenimentul World Ducati Week.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, B.B. a spus:

Pana acum câteva săptămâni era pe locul 3 in campionat... Acum e pe 4 in urma a 3 ducati 2024.. si mai există unul. 

Nu merge bine, nu?

In vreo cateva curse pleaca de pe 13-14 si termină pe 2.. nu merge bine, nu? 

Pfff asa hate nu am văzut in viata mea.

 

 

Acum 12 ore, B.B. a spus:

Am explicat asta dar nu ai citit. Nimeni nu a anticipat ca diferentele intre 23 24 sunt asa mari.

Si eu nu sunt printre cei care a zis asta,, dar nici nu am negat. Poate ma confunzi cu Cal Crutchlow.

 

+ mai e un element, MM nu mai vrea sa se rupa in doua, daca nici eu nu mai stiu cum mergea el apai nimeni nu stie - momentan nu trage la his full potential, se pastreaza pentru la anul. Mai ales dupa ce a semnat cu Ducati mi se pare ca acum merge la plimbare si chiar nu vrea sa supere tabara Ducati si sa dea cu baietii in rosu pe jos.. e cat se poate de logic.

La ora actuala  nu are nimic de demonstrat, de la anul, da..


Bai tata, e genial sau e doar bunicel?! Adica...daca e zece clase pentru restul cum sa-l faca pe el ceva diferente tehnice?! Esti zece clase peste toata lumea daca ii bati cu o mobra mai slaba, nu cu cea mai buna din competitie. 
Gen Rossi cand a trecutvde pe Honda pe Yamaha, cea mai martoaga din curtea scolii.

Si tu ii gasesti scuze ca e 23 si nu e 24?! Pe bune?! Pai inseamna ca nu e genial, in cel mai bun caz e doar un pic mai bun decat restu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, danypop a spus:

 

N-am gasit pe nicio alta publicatie informatia asta. Unde i-ai gasit pe luxuryblog astia, tot acolo unde ai gasit si declaratia lui Bulega? Va mai mirati de unde luati virusi si malware... :baldy:

 

Editat de thesaw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da click boss pe pagina principala a siteului poate iti da ceva de gandit legat de veridicitatea informatiilor. Mai iesi de pe paginile de fani Marquez de pe instagram si tiktok, locul de unde presupun ca se shareuiesc mizeriile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, thesaw a spus:

tot acolo unde ai gasit si declaratia lui Bulega? 

 

Pune te rog articolul (da să-l cauti bine de purici, ăăăă, de virusi) in care Bulega spune ca a fost contact (nu spun ca nu ar exista insa eu nu am gasit) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

tot de pe motogp.com

 

Acosta: "We should start working more as a team"

There was yet again a sense of frustration around KTM and GASGAS as the Austrians failed to be in the mix all weekend. The 20-year-old, speaking after the race, explained that the nature of the Silverstone circuit did not suit the hard-braking style of the KTM RC16. A fast and flowing circuit, Silverstone did not allow Acosta to use 'V' lines through corners that usually gets the best out of his bike.

He was also left frustrated at the four riders not working as one. He felt Ducati had the upper hand on Sunday due to the work they had done as a unit over the course of the weekend.

"We’ve gone in to the race blind. I think we should start working more as a team, looking at the overall issues rather than just individual ones. Because the problems we have, if not exactly the same, are more or less in the same direction."

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, danypop a spus:

Pune te rog articolul (da să-l cauti bine de purici, ăăăă, de virusi) in care Bulega spune ca a fost contact (nu spun ca nu ar exista insa eu nu am gasit) 

 

Bulega nu a dat nicio declaratie, uita-te pe contul lui de instagram si te edifici singurel. Tu ai postat insa niste vise malaeziene de pe instagram in care el ar fi recunoscut ca a cazut singur.

 

Daca inca te macina daca Marc l-a daramat sau nu, urmareste pre race conference de Joia trecuta unde Marcel a fost intrebat de eveniment si nu numai ca recunoaste ca a fost vina lui dar si explica ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a contestat nimeni ca a fost vina lui sau nu, era vorba daca "a dat in el" sau nu! 

Ps. Nu ma macina nimic, pe voi vă macină, pe ăștia de nici nu ați așteptat sa se ridice Bulega că deja erați aici cu injuraturile ca MM a dat cu mobra in Bulega

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost filmat momentul unde se vede contactul, a recunoscut Marc ca a fost contact si si-a cerut scuze, Ducati a declarat ca a fost contact, dar tu tine-o pe a ta pana in panzele albe.

 

 

Editat de thesaw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el si cu xt601cmc sunt 2 ofticosi ce nu vor sa accepte adevarul si nu ai ce sa le faci oricate argumente le aduci..🙈

iar la final tot ei sunt suparati ✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Lup69 a spus:

Nicolo Bulega stie?

Da Bulică ăsta ruleaza la Motogipi???

 

Acum 11 ore, Speedy.K a spus:

 


Bai tata, e genial sau e doar bunicel?! Adica...daca e zece clase pentru restul cum sa-l faca pe el ceva diferente tehnice?! Esti zece clase peste toata lumea daca ii bati cu o mobra mai slaba, nu cu cea mai buna din competitie. 
Gen Rossi cand a trecutvde pe Honda pe Yamaha, cea mai martoaga din curtea scolii.

Si tu ii gasesti scuze ca e 23 si nu e 24?! Pe bune?! Pai inseamna ca nu e genial, in cel mai bun caz e doar un pic mai bun decat restu'.

Marc era genial pe Honda, se pare ca Ducati are limitarile ei.

In fine, la tine hate-ul e asa de mare ca ma intreb cum dracu incapi cu el pe usile pe unde mergi ziua..

Omul la rand baga de pe 13 pe 2  si alte nebunii, podiumuri plm si tu te intrebi daca e genial. Da in plua calului, e genial ce face el, tot internetul si media vuia numai de asta, MM e top de afis in toate ccaturile, cum trage un pîrţ cum jde mii de reporteri si v/blogeri sar pe el.

Dar nu, tu te asteptai sa ia titlul de anul asta.. si daca nu il ia gata..

 

Btw, la inceputul zilei de sambata pe PrimaSport au dat un mic reportaj cu curse castigate fenomenal de diversi.. si a fost si unul cu Rossi la clasa 500 cum ii depaseste pe Gibernau si altii in ultimul tur... vai duamne, ce arta acolo.. cand privesti acum zici ca aia se plimba in plm pe circuit, nici macar nu atingeau solul cu genunghiul.. 

ceva de stan si bran.. :lol:   si Rossi s-a gasit el sa o aplece mai mult.. si gata, campeone invincibile, el mastero del motoGP :DDD

Pai pe vreme aia cred ca ii batea pe toti aia si Karel Abraham, si Takaki Nakagami daca ar fi mers in stilul cum se merge in zielel noastre..

 

Rossi putea sa mearga la orice echipa pe vremea aia, avea tupeu, se baga si castiga, cam ala a fost geniul lui, in afara de cascadoriile de clovn pe care le-a introdus dupa maretele successe pe pista :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, B.B. a spus:

Marc era genial pe Honda, se pare ca Ducati are limitarile ei pe Ducati are limitările lui.

Trebuia sa ramana unde era genial si sa se bata cu Mika Kallio pentru a intra in puncte.

Acum 13 minute, B.B. a spus:

Rossi putea sa mearga la orice echipa pe vremea aia, avea tupeu, se baga si castiga, cam ala a fost geniul lui, in afara de cascadoriile de clovn pe care le-a introdus dupa maretele successe pe pista :D 

Omul doar castiga, chiar si cand a trecut pe cotetul de Yamaha in 2004 :)). Fraier, nici nu stiu de ce l-a bagat lumea in seama, ca doar castiga, nu facea nimic special :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, B.B. a spus:

.....

Btw, la inceputul zilei de sambata pe PrimaSport au dat un mic reportaj cu curse castigate fenomenal de diversi..

... vai duamne, ce arta acolo..

cand privesti acum zici ca aia se plimba in plm pe circuit, nici macar nu atingeau solul cu genunghiul.. 

ceva de stan si bran..  

Ia mai uita-te la niste curse cu Doohan, Rainey, o inclinau si ei. Chiar si Ago o inclina. Ca s-a mai schimbat stilul de atunci, e altceva, ca si chilotii la femei :)

unii chiar si in ploaie stiau cu genunchii pe jos..

image.thumb.png.5746a619e989809bed839014b31c9b0c.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...