Sari la conținut

12. Gran Premio GoPro de Aragon


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Francesco Bagnaia avea dreptate cand a spus că la prostime trebuie dat mobre mai lente cu minim o sec. Uite ce-ți pot face cand te aștepți mai puțin, un neica nimeni sa stea la bataie cu multiplul cartion si mai mult sa-l si bata cu ceasul de la gara in ziua precedenta 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Cavaleru a spus:

Si cum plm, Peco il aude pe ala ca e in spate, dar AM nu-l aude ca e in fata. Las-o in plm de vrajeala.

E normal ca l-a auzit nu despre asta era vorba.

Sunt convins ca AM știa ca Pecco e lângă el.

Problema e faptul ca odată ce se culcă pe viraj capul lor e mult sub motoreta și efectiv nu pot vedea în fața motoretei decât mult mai departe.Odata ce se culcă sunt commited și Pecco i-a inchis calea fix atunci,și sunt convins ca AM nu se aștepta la asta.

 

Balmajim aceleași chestii iar și iar.

- declaratiile lui Pecco mi se par aberante - dacă race direction ar fi văzut pe telemetrie ceva în genul a ce zice el,sunt convins ca ar fi penalizat grav pe AM

- Pecco are impresia ca lumea vrea sa i.o dea,nobody cares about you,nu se risca ala sa se accidenteze nasol ca să nu ii iei tu locul 3.wtf

- mai multă prudență când încerci sa depășești talani în pluton.

 

Asta e părerea mea.

Sau el poate sa continuie asa sa le inchida usa in bot și sa se rupă cu toți și apoi sa vocifereze ca vrea lumea sa i-o dea special și ca nu e vinovat cu nimic.Si o sa mai ia al 3lea campionat pe rai uno la duelul vedetelor

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

facuse cineva o observatie foarte buna mai devreme, n-ai cum sa nu remarci conditia fizica a lui Peco. ba trec motoretele peste tine, ba peste tot corpu, ba peste picioare si el scapa nevatamant.

 

Daca era alde pedrosa in locului era tot in ghipsa bandajat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, ioio_viola a spus:

Nu stiu daca ,,knock out,,intentionat ca doar nu o fi chiar dobitocul de Masia si ai lui dar ca nu sa gandit o miliardime de milisecunda sa nu se urce pe el,asta.i clar

Acum 20 minute, Method a spus:

E normal ca l-a auzit nu despre asta era vorba.

Sunt convins ca AM știa ca Pecco e lângă el.

Problema e faptul ca odată ce se culcă pe viraj capul lor e mult sub motoreta și efectiv nu pot vedea în fața motoretei decât mult mai departe.Odata ce se culcă sunt commited și Pecco i-a inchis calea fix atunci,și sunt convins ca AM nu se aștepta la asta.

 

Balmajim aceleași chestii iar și iar.

- declaratiile lui Pecco mi se par aberante - dacă race direction ar fi văzut pe telemetrie ceva în genul a ce zice el,sunt 

 

Asta e părerea mea.

Sau el poate sa continuie asa sa le inchida usa in bot și sa se rupă cu toți și apoi sa vocifereze ca vrea lumea sa i-o dea special și ca nu e vinovat cu nimic.Si o sa mai ia al 3lea campionat pe rai uno la duelul vedetelor

Unde $&$$>>_ trebuia sa se duca Peco acolo ca sa.i lase nataraului spatiu sa revina pe circuit?!!???Undeeeeeeeeee.?????!!!

Cand iesi de pe trasa, de pe circuit, cand te intorci pe trasa ,te uiti, te uiiiiiiii, ai vazut de 10000000000 de ori ca ei si orice om normal intoarce capul si se uita, vine unul cu 300 la ora sau NU,ca doar nu or fi pe Adancata, unde a intrat omul pe circuit fara sa se uite de la spulberat la 300 la ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

Daca era alde pedrosa in locului era tot in ghipsa bandajat..

se dadea cu rip :) 

Acum 45 minute, Djenavar a spus:

Cand iesi de pe trasa, de pe circuit, cand te intorci pe trasa ,te uiti, te uiiiiiiii, ai vazut de 10000000000 de ori ca ei si orice om normal intoarce capul si se uita, vine unul cu 300 la ora sau NU,ca doar nu or fi pe Adancata, unde a intrat omul pe circuit fara sa se uite de la spulberat la 300 la ora.

la hobby te uiti, la pro nu se uita nimeni :)  (decat atunci cand iesi de pe circuit complet si stii ca esti lent pe revenire)

vezi clip de mai jos cu un pilot celebru:

Acum 11 ore, frigider a spus:

^^^

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

 

Si cum plm, Peco il aude pe ala ca e in spate, dar AM nu-l aude ca e in fata. Las-o in plm de vrajeala.

 

daca faci un comparativ intre filmarea de sus si filmarea de la nivelul pistei se vede cum inainte sa incline amandoi motoretele pe dreapta peco era deja in fata. Nu exista nu l-am vazut nu l-am auzit. Exista doar mi s-a pus ceata rosie pe ochi 

 

Asta cu il aude, nu-l aude, il vede, nu-l vede, sunt declaratii de primadona. Nici nu este relevant daca l-a auzit sau nu...  evenimentul s-a petrecut in cursa nu in vreun FP, cand pilotul mai lent are obligatia sa elibereze trasa si sa il lase pe cel mai rapid sa treaca. In cursa fiecare isi apara pozitia sau incearca sa castige pozitii pe seama adversarului. Nu scrie niciunde in regulament, ca daca ai facut o eroare de pilotaj si ai iesit larg intr-un viraj, trebuie sa cedezi pozitia celui care vine din spate. Ar fi absurd! Intr-un asemenea context, este firesc ca AM nu a inchis gazul. Era in cursa. Omul si-a aparat pozitia. 

Cat priveste ceata rosie, asta este o caracteristica a lu' fra-su. De cate ori ti-l amintesti pe AM, ca a facut ticalosii pe pista?

Acum 2 ore, Method a spus:

 

AM e o japiță mult mai mare ca frati'su am vazut și la moto2,repet - e un pilot pe care nu îl inghit deloc,insa nu pot sa spun ca aici a avut vreo mare vină.

 

Exagerezi. Japita mai mare decat Mimisor nu exista, cand vine vorba de ticalosii pe pista. AM e bun de pus la rana, prin comparatie. Te legi de un singur eveniment si pe baza lui ii pui in carca toate pacatele lui frate-su. Btw, nici eu nu sunt fanul lui, ca sa fim intelesi... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand gresesti si iesi de pe trasa si ti-ai pierdut viteza esti atent la ce se intampla in jurul tau, iar Peco era deja in fata lui cu mai bine de jumate de motoreta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Djenavar a spus:

Unde $&$$>>_ trebuia sa se duca Peco acolo ca sa.i lase nataraului spatiu sa revina pe circuit?!!???

La 1m în exterior,cum știa sa ii lase spațiu lui JM.Mai la ala cum știa sa ii lase spațiu și la asta n-a știut?

Neatenție și grabă,am mai zis.De fapt nu neatenție,nu l-a tratat pe AM ca pe un contender de băgat în seamă,a zis "ala e prin castraveți deja,salut" nu s-a mai gândit la el,și-a luat trasa ca și cum AM nu ar fi revenit de pe circuit și nu era în coasta lui.

Iar celalalt s-a culcat pe interior și i-a dat forja crezând ca asta ii lasă spațiu.

Cam aceeiasi vina o au și unul și altul,insa am zis 70% vina lui Pecco pt ca el trebuia sa fie mult mai prevăzător având în vedere pt ce sa bate el.

1 oră în urmă, xt600 a spus:

In cursa fiecare isi apara pozitia sau incearca sa castige pozitii pe seama adversarului. Nu scrie niciunde in regulament, ca daca ai facut o eroare de pilotaj si ai iesit larg intr-un viraj, trebuie sa cedezi pozitia celui care vine din spate. Ar fi absurd! Intr-un asemenea context, este firesc ca AM nu a inchis gazul. Era in cursa. Omul si-a aparat pozitia. 

:agree:

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Te legi de un singur eveniment

...care a decis soarta unui campionat

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana si fratele mai mare nu arunca cu vina catre Peco (acum el e subiectiv ca de o vreme in mai toate conferintele il "piaptana" pe Peco)

 

https://www.crash.net/motogp/news/1054500/1/marc-marquez-explains-judgement-pecco-bagnaia-alex-marquez-collision

“And I think that Alex went wide. He was in the track, but when you arrive on that right corner, he didn’t expect to have Pecco [Bagnaia] there.

“Pecco was optimistic to overtake him from the outside, trying to use that clean line, because if you go out on the dirty line everything becomes more risky.

“It was a very unlucky situation,” Marquez concluded, adding “I hope both of them are okay.”

 

altii sunt mai directi:

 

https://www.gpone.com/en/2024/09/01/motogp/quartararo-bagnaia-was-on-the-line-alex-has-some-blame-for-the-incident.html

 

https://www.gpone.com/en/2024/09/01/motogp/oliveira-the-marquez-bagnaia-incident-i-was-penalized-for-much-less.html?refresh_ce

 

oricum si englezii (TNTsport) au zis Racing incident, pacat ca Peco nu a fost mai cerebral sa se astepte ca ala "nu-i face loc" si a pierdut destul de multe puncte in lupta pentru campionat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

facuse cineva o observatie foarte buna mai devreme, n-ai cum sa nu remarci conditia fizica a lui Peco. ba trec motoretele peste tine, ba peste tot corpu, ba peste picioare si el scapa nevatamant.

 

Daca era alde pedrosa in locului era tot in ghipsa bandajat..

Nu cred ca l-a ajutat condiția fizica în nici unul din cazuri.

La Barcelona Binder a frânat masiv și cred ca doar l-a atins pe picioare,omul se învârtea pe pistă când a fost lovit.

Dacă ar fi luat o lovitura directa și la un unghi aproape drept de la motoreta aia,cred sincer ca era sfârșitul carierei lui.

Scwarzzenegger sa fi fost și nu ar fi rezistat la asa ceva,ii rupea aia ambele picioare.

Tomizawa a fost omorât pe loc în aceeiasi situație de o motoreta simțitor mai ușoară (la o viteza mai mare dar totuși).

 

Iar aici...a avut (again) un super mega bulan : rămăsese blocat în sa cu motoreta lui AM peste el,cu o sutime de secunda înainte sa înceapă sa se rotească motoreta lui a reușit sa își scoată picioarele din jurul ei - dacă acea motoreta s.ar fi rotit cu el încă blocat acolo,i-ar fi fracturat cel puțin bazinul și picioarele...

 

Bulan maxim de ambele dăți,nu condiție fizică.

Strike 2....as zice ca ar fi bine sa nu se mai expună la asa ceva ca ulciorul nu merge de multe ori la apă.

 

Acum 12 minute, ioio_viola a spus:

pacat ca Peco nu a fost mai cerebral sa se astepte ca ala "nu-i face loc" si a pierdut destul de multe puncte in lupta pentru campionat

Eeeexact.

That's the Main point.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, ioio_viola a spus:

.....

 He was in the track, but when you arrive on that right corner, he didn’t expect to have Pecco [Bagnaia] there.

.....

hahahaha, oare de ce nu ma mir :) :)

e in ADNul lor treaba asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, ioio_viola a spus:

pacat ca Peco nu a fost mai cerebral sa se astepte ca ala "nu-i face loc" si a pierdut destul de multe puncte in lupta pentru campionat

din fericire pt el nu a patit nimic si este inca cel mai 'constant', mereu sus, chiar si in weekend dezastru omu scotea podium.

Acum 2 ore, Lup69 a spus:

image.thumb.png.e31a5a5b1380312714dcd0f60d03a64d.png

zi si tu.

unde mai pui ca abia a aparut la tv.

pun pariu ca sponsorii sunt f suparati.

in recuperarile de pe 13 aparea muuult mai mult pe sticla.

*de incidente nu mai zic nimic, lumea e inca f sensibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

28 minutes ago, frigider said:

din fericire pt el nu a patit nimic si este inca cel mai 'constant', mereu sus, chiar si in weekend dezastru omu scotea podium.

Bine ca nu a patit nimic, asa spun si eu, desi el are cea mai mare parte din vina la crash-ul cu Alex, cum am spus deja imediat dupa incident... campionatul se castiga cu puncte...nu?

30 minutes ago, frigider said:

zi si tu.

unde mai pui ca abia a aparut la tv.

pun pariu ca sponsorii sunt f suparati.

in recuperarile de pe 13 aparea muuult mai mult pe sticla.

Ce sa zic? Ca e la mijloc si recupereaza nu e bine ca nu castiga cursa, ca e primul in fata si nu il dau regizorii de transmisie iar nu e bine, nu are rost sa mai spun ceva, ne uitam la curse ptr spectacol, tura asta spectacolul nu a fost unde era el...bad timing...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Method a spus:

Nu sunt deloc fanul lui AM ba dimpotrivă,nu îl suport pe băiatul ala (și sunt de părere ca merge ff agresiv și ca titlul de la moto3 l-a luat aiurea când trebuia de fapt sa fie penalizat) dar aici mie mi se pare vinovat puțin spre deloc.

1.Vezi ca Pecco nu a zis ca a văzut pe telemetrie ci ca l-a auzit pe AM in spate ca nu închidea gazul.

2.AM a zis ca nu știa ca Pecco e acolo și ca si-a urmat trasa,de aia deschiderea gazului makes sense.

3.Cei de la race direction au sunt singurii care au văzut telemetriile și au zis racing incident (asta apropo de concluzii de tastatură).

4.Pecco iar se lansează în atacuri asupra altor rideri și mi se pare ca scăpa puțin controlul,cum a mai făcut o in vreo câteva dați...si chiar după comportamentul și declarațiile lui exemplare de la sfârșit de 2023.

 

Și MM a zis în conferinta de presa ca aplecat asa pe curba e ff greu de văzut pe cel din față,știu știu "ce sa zică și el,îl apară pe frati su" însă sunt f multe cazuri de incidente produse din aceasta cauza - unul se apleacă sub motoreta pe trasa în timp ce celalalt închide trasa.

Pecco trebuia sa fie mai atent și sa lase niște loc.Pt ca nu se bătea cu AM lupta lui era cu altcineva deci nu trebuia sa fie atât de agresiv în a închide trasa.

Prudență în pluton ca plutonul iată,e f periculos.

Pecco nu are ce vedea pe telemetrie,reia declaratia lui - Pecco a zis ca a AUZIT ca motorul lui AM nu închide gazul.Pecco a zis ca e curios sa vadă telemetria,nu ca a văzut.o.

E normal însă că AM să deschidă gazul dacă nu l-a văzut pe ala.

Clar l-a văzut când l-a depasit,dar nu se aștepta ca Pecco sa ii inchida trasa,și e f greu când te lași sub moto sa mai vezi ceva în exterior.Imposibil de fapt.

 

Sunt convins ca se aștepta ca Pecco sa îl depășească dar se aștepta ca acesta sa ii lase interiorul,asta a și declarat.

Ori Pecco i-a inchis trasa pe frane de zici ca se lupta cu JM pt titlu.Foarte proasta mișcarea.

 

Pecco vorbește aiurea,incidentul e vina lui 70% as zice,iar dacă continua asa fără sa fie puțin prudent cu cei din pluton va avea numai pățanii din astea.Ar trebui sa fie mult mai prudent când se bate în pluton,repet plutonul nu e JM cu care a dormit el în camera de când erau mici.

 

AM este un pilot deosebit de agresiv.

Titlul pe care "l-a câștigat" "campionul"AM a fost decis atunci când drăguțul de el,văzând ca este depasit de rivalul direct la campionat,un anume Jack Miller,a decis sa îl lovească special și sa îl arunce în afara circuitului drept pt care AM a încasat 25 puncte și Miller 0 la sfârșitul cursei.Nu a fost nici o penalizare ca deh...MM's brother iar Miller nu a mai putut recupera gap ul și astfel AM a ieșit campion.

Chiar la Aragon cred ca s-a întâmplat treaba acum vreo 10 ani.

AM e o japiță mult mai mare ca frati'su am vazut și la moto2,repet - e un pilot pe care nu îl inghit deloc,insa nu pot sa spun ca aici a avut vreo mare vină.

Un pilot nu se poate ridica din sa sa fie atent pe unde îl depășește marele Pecco ca mai apoi sa își aleagă trasa în consecință ca să nu deranjeze pe il campione care se afla într-o cursa de recuperare.Sa fim serioși.

Tocmai, ca intai am citit declaratia lui Pecco si apoi am postat: a zis el cu gurita lui ca s-a uitat pe telemetrie pt ca a fost curios sa vada ce s-a intamplat acolo si cum de a "reusit" AM73 sa se urce pe el la propriu. Bineinteles ca ai ce sa vezi pe telemetrie, in ziua de azi totul tine de cantitatea de date pe care o ai la indemana.

AM73 poate sa spuna ce vrea, dar inainte sa se aplece spre dreapta, cand inca era ridicat, Pecco avea deja aproape jumate de motocicleta in fata lui. Imposibil sa nu-l vezi, sa nu-l auzi, sa n-ai un pic de orientare spatiala, mai ales ca pilot profesionist. Si sunt de acord cu faptul ca odata aplecat spre dreapta nu mai putea vedea ce se intampla in stanga, e fix cazul lui Pecco cand a cazut impreuna cu MM93: era aplecat spre stg, nu mai vedea ce face MM93 in dreapta lui. E amuzant insa ca acum asta e un argument valid, atunci cand a fost invocat la faza cu MM93, fanii lui au sarit ca "nu se pune". Superba gimnastica asta mentala (nu vb de tine aici, e vb de fanii lui MM93 de pe aici, care isi schimba parerea in functie de cum bate vantul).

Race direction nu au chiar cel mai bun track record cand vine vb de deciziile luate. Sa luam spusele lor cu a pinch of salt. Pe de alta parte, alti piloti din MotoGP au spus clar ca AM73 a fost de vina. Am tot revazut incidentul, Pecco putea astepta pana dupa virajul respectiv, sunt convins ca-l lua fara emotii pe AM73, era oricum mai rapid ca el de cateva tururi, dar ,mno... nu e prima data cand depaseste un alt pilot pe exterior, e un fel de signature move pt el. De data asta insa nu i-a iesit, a dat de unul care nu stie prea multe si care probabil vroia neaparat sa fie pe acelasi podium cu fratele lui in cursa asta.

Si da, AM73 e agresiv insa fara sa iasa in evidenta ca fratele lui, dar e agresiv si are un caracter chiar mai urat, drept dovada ca atunci cand Pecco s-a dus la el sa vb despre incident, i-a spus sa se duca dracului si a refuzat sa vb cu el (cf spuselor lui Pecco).

Acum 24 minute, Cavaleru a spus:

nu stiu daca merge linkul dar fiti atenti si voi la mana dreapta a lui AM

https://www.facebook.com/share/r/ctiGywKyBpBj2EiS/

 

Nici dupa impact imbecilul nu inchide gazul sau sa franeze...

 

Singurul scop, jos cu Peco...

Ori asta, ori efectiv omul nu are ce cauta in MotoGP pt ca nu are reflexe nici cat un incepator. Dar a dovedit la startul in sprint ca daca vrea, poate avea reflexe, acolo l-a evitat pe Pecco atunci cand asta a plecat ca o laba de pe loc. 
Nu stiu, e f ciudat faptul ca nu a schitat niciun gest care sa arate intentia de a frana sau de a evita cumva contactul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, danypop a spus:

:lol::lol::lol:

Cand credeam ca nivelul penibilului a ajuns varful maxim, vine cavaleru' si spune asta...... 

poti sa-mi dai ignore, nu ma supar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, wolfybv a spus:

Race direction nu au chiar cel mai bun track record cand vine vb de deciziile luate. Sa luam spusele lor cu a pinch of salt.

Și cei de la btsport au zis la fel după 1 2 3 reluări.

In prima faza din unghiul ala din față (parca) au zis ca Am e de vina dar apoi s au dat reluări din alte unghiuri și asa au zis, racing incident.

 

O sa pun extras cu comentariul, argumentează, nu doar zic verdictul.

În speranța că voi aduce putina pace în sufletul unor colegi.

Nu de alta, n am vreun interes ascuns.

 

Ce ma "deranjează" puțin a fost declarația lui Acosta.

Fără sa cada cei 2 nu visa la podium dar totuși a vb ca și cum le a ieșit podium pe bune.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

 

 

Ce ma "deranjează" puțin a fost declarația lui Acosta.

Fără sa cada cei 2 nu visa la podium dar totuși a vb ca și cum le a ieșit podium pe bune.

Am zis ceva timp in urma Acosta ttebuie sa ramana pe 2 roti sezonul acesta,sa termine cursele, daca le tsrmina in puncte este perfect,  nu.i cere nimeni mai mult, cred. A fost la o Olimpiada, niste indivizi care se dau pe patine viteza(este celebru incidentul), cei 4 sau 5 profesionisti sau busit, au cazut, al 6.lea care era amator, a ramas in picioare, ca era ff in spate😀 si a luat aurul. Asa si aici a ramas pe 2 roti, a luat locul 3 pe merit, daca , cadea mm93 si martin 89 lua locul 1😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

Și cei de la btsport au zis la fel după 1 2 3 reluări.

In prima faza din unghiul ala din față (parca) au zis ca Am e de vina dar apoi s au dat reluări din alte unghiuri și asa au zis, racing incident.

Fair enough, in functie de unghiul filmarii poate sa para intr-un fel sau altul. Bine ca s-au ridicat amandoi de acolo, in primele secunde dupa ce s-au oprit din tavaleala am fost convins ca de data asta Pecco e pa. Daca intr-adevar exista un inger pazitor, al lui a fost din nou pe faza si are si reflexe mai bune ca AM73 :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si extrasul cu comentariu live bt sport

 

 

 

 

aia cu diplopia pare grav din cate zice tanti asta, poate sa orbeasca.

si totusi omu ii da cox. 

 

1 oră în urmă, Djenavar a spus:

Am zis ceva timp in urma Acosta ttebuie sa ramana pe 2 roti sezonul acesta,sa termine cursele, daca le tsrmina in puncte este perfect,  nu.i cere nimeni mai mult, cred. A fost la o Olimpiada, niste indivizi care se dau pe patine viteza(este celebru incidentul), cei 4 sau 5 profesionisti sau busit, au cazut, al 6.lea care era amator, a ramas in picioare, ca era ff in spate😀 si a luat aurul. Asa si aici a ramas pe 2 roti, a luat locul 3 pe merit, daca , cadea mm93 si martin 89 lua locul 1😁

asa e, clar tre sa nu cazi dar plm. stiu clipul de care zici.

nu poti sa te minti ca a fost totul doar pe barba ta :) 

 

 

*pe chrome merg clipurile, pe safari nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.09.2024 la 22:33, wolfybv a spus:

 F probabil a primit ceva update-uri, comparand cu anii trecuti in perioada asta diferenta dintre GP23 si GP24 trebuia sa creasca, dar pare ca e fix invers. Ok, circuitul lui de suflet, se da bine pe low grip, e talentat, etc, dar aia nu e GP23 de acum cateva curse.

 

 

Exact asta banuiesc si eu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...