Sari la conținut

16. Motul Grand Prix of Japan


Postări Recomandate

Am uitat sa pun cazatura lui Basti

 

 

 

 

 

De când cu airbag-uri fracturile de clavicula sunt f rare în schimb tre sa cedeze ceva și se duce la umăr.

Si e nașpa dacă busesti ceva la umăr.

Ca Digia.

Parca și mm a avut ceva probleme, se dislocat ușor.

 

*f rare sau f deloc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Method a spus:

foarte ciudata cazatura - o ridica si dupa aia cade pierzand fata?razna,nu inteleg

omu inca avea 2 degete pe frana, poate nu o fi incalzit fata.

 

se pare ca si aici(ca si etapa trecuta) multi merg cu H pe fata, o sa fie celebra problema "softu de pe spate impinge fata"

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Da, motocicleta aia era rider oriented. Era croita pentru stilul si skill-ul lui Mimisor, care stil era unul particular si care skill era mult peste al celorlalti de pe grila, in acel moment. De aceea nu putea obtine nimeni altcineva performante, cu motoreta aia. De altfel, strategia aceasta este bine cunoscuta, in ceea ce priveste Honda si Yamaha. Mai nou, s-a terminat cu "democratia" si la Ducati, care in ultimii doi ani, isi construieste motoreta in principal pe datele lui Pecco. 

Nu mai deschid subiectul ca a mai fost, eu pur si simplu I don't buy this bullshit..

Sunt chestii de preferinte pana la un punct, normal, fiecare prefera intr-un fel motocicleta, chiar noi cu ale noastre, dar la ei acele modificari nu cred ca au fost vreodata la nivel de cadru si motor,, ci doar la chestii AJUSTABILE incat ceilalti din echipa sa si le puna cum vor..

Daca ar fi fost atunci motocicleta aia ar fi fost rupere pentru el si ar fi batut tot ce misca.

 

Mai zic o data, daca va aduceti aminte in testele din intersezon MM  nu era niciodata fericit cu noul cadru/ noul motor, a fost un an cand a mers cu cadrul din anul anterior..

Atunci cum naiba faceau aia motocicleta orientata pe el cand de la an la an devenea mai proasta si mai proasta? 

 

Sau dracu stie,,..

1 oră în urmă, frigider a spus:

 

 

 

 

De când cu airbag-uri fracturile de clavicula sunt f rare în schimb tre sa cedeze ceva și se duce la umăr.

Si e nașpa dacă busesti ceva la umăr.

 

E naspa pt ei, nu naspa in general. De obicei dislocarea umarului nu e mare caca pt un om obisnuit, si un rezident si un asistent ti-l pune la loc relativ usor, insa DOARE.. si timpul de recuperare e destul de lung din ce stiu, timp pe care pilotii nu il au..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu cred ca JM va rupe norii la Aprilia. o sa se loveasca de realitatea ca Aprilia e motoreta care nu e usor de adus pe primul loc si slab pe psihic cum e el o sa cedeze nervos si des

mai ales cand ii va vedea pe MM si Peco luptand pt victorii cot la cot cu Acosta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Method a spus:

eee aia parcurs de campion veritabil - nu ce fac cei 2

Da, doar că abia a câștigat o singură cursă! Pe altu' care a și fost campion cu o victorie l-ați desființat... :moron:

Cum se numesc fanii lui crashquez dacă ai lui Rossi sunt galbeni? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 minutes ago, frigider said:

rosii?

verzi? (gogonele)...

Apropo de fani, astia japonezi bat orice in materie de inspiratie si dedicare....

 

Tura asta Martin s-a dus in pietris...

Tirbusonu' a tras tare, P1, lui MM i-au anulat recordul, l-a preluat Tirbusonu'...

Peco P2, Martin P11.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiogura ion mai avea nițel și se tăvălea pe jos când i-au anulat turul lui crashquez, asta după ce fusese exaltat până la paroxism când îl văzuse în pole. Medicamente!!

Martin campeon nu cu gafe din astea... 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   1 membru

×
×
  • Creează nouă...