Sari la conținut

16. Motul Grand Prix of Japan


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 8 minute, frigider a spus:

nebunie frate calificarile.

cica  Acosta are ritm bun de cursa, cele mai mari sanse sa castige aici, poate Peco o sa fie prudent cu JM atat de in spate.

Tu scrii prin somn?

Că ai un delay considerabil...

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfii ce greșeală la Acosta

Pacat.Chiar era frumos sa ia o victorie plus ca îi mai taia puțin aripile lui Bagnaia.

 

Frumoase și depășirile lui Marquez și revenirea dură a lui Bastianini.Agresiv dar de data asta în limitele sportivitatii.

L-a salvat gp24 pe accelerare dar oricum bun pilot Bastianini, păcat ca nu de multe ori iese la rampa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arpagon, n-are contract cu omv ca italo-brazilianu', și benzina e scumpă.

Când cade Acosta e 🦜, crashquez o face în stil de grande campeon.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia o lasase mai moale Pecco in ultimul tur? Mergea la consum? :D 
 

Acum 3 minute, Method a spus:

Frumoase și depășirile lui Marquez și revenirea dură a lui Bastianini.Agresiv dar de data asta în limitele sportivitatii.

L-a salvat gp24 pe accelerare dar oricum bun pilot Bastianini, păcat ca nu de multe ori iese la rampa.

A gresit treapta, ce-a facut acolo, de i-a permis lui MM93 sa-l atace? Oricum frumoasa lupta, racing adevarat, la limita, dar fara sa fie tarani. Ok, lla EB23 ma asteptam sa fie cat de cat clean, dar sunt uimit ca spun asa ceva despre MM93: a reusit sa aiba un duel fara sa fie meltean. Am avut senzatia ca a facut contact, dar a fost decent, in limitele racing-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un presentiment ca Acosta va cadea...  cat noroc sa aibe Bagnaia?? Ca veni vorba de Bagnaia, mi s-a parut ca Bastianini a avut resurse, putea sa il depaseasca. 

Foarte frumos duelul Bastianini-Marquez. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Karma is a bitch.

Dupa ce a primit un pole pe care nu il merita Acosta a plătit pretul maxim. Eram sigur ca o să cadă cu vreo 3 tururi înainte sa o facă.

Pe final MM a avut super ritm, mai bun decat colegii de la Ducati.

A recuperat 2sec fata de Bestianini in practic 2-3 tururi. 

Si daca i-ar fi păsat ii depășea pe amandoi in ultimile tururi. Dar a preferat sa stea cuminte si sa nu-l supere pe Gigi si sa-i darame copilașii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, xt600 a spus:

Am avut un presentiment ca Acosta va cadea...  cat noroc sa aibe Bagnaia?? Ca veni vorba de Bagnaia, mi s-a parut ca Bastianini a avut resurse sa il depaseasca. Cu atat mai mult cu cat Nr. 1 a ramas fara benzina. 

Foarte frumos duelul Bastianini-Marquez. 

 

 

 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, wolfybv a spus:

De aia o lasase mai moale Pecco in ultimul tur? Mergea la consum? :D 
 

A gresit treapta, ce-a facut acolo, de i-a permis lui MM93 sa-l atace?

Tu te-ai uitat la alta cursă?

Cu 4-5 tururi înainte de final MM mergea in 1:44.6 si cei doi din fata cu 1:45.4... si tu te intrebi cum de l-a depășit pe Enea?? :crack:

Trebuia ala sa greșească o treaptă cabd era mai lent cu juma de secundă pe tur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, B.B. a spus:

Pe final MM a avut super ritm, mai bun decat colegii de la Ducati.

A recuperat 2sec fata de Bestianini in practic 2-3 tururi. 

Si daca i-ar fi păsat ii depășea pe amandoi in ultimile tururi. Dar a preferat sa stea cuminte si sa nu-l supere pe Gigi si sa-i darame copilașii.

Când ăia 2 gestionau.

Dacă ar fi putut, că de păsat nu cred că se pune problema.

Încă un set de 👅👅 pufoase pe pielea de 🦘 de pe cwrul campeonului de gravel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai gestionau pt ca au tras tare la început.

MM a mers cuminte toata cursa si si-a pastrat pneuri pt final.

Ce dansuri facea Enea la fiecare frânare iar in spatele lui MM era ca pe șine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, B.B. a spus:

Dupa ce a primit un pole pe care nu il merita Acosta a plătit pretul maxim. Eram sigur ca o să cadă cu vreo 3 tururi înainte sa o facă.

Pe final MM a avut super ritm, mai bun decat colegii de la Ducati.

A recuperat 2sec fata de Bestianini in practic 2-3 tururi. 

Si daca i-ar fi păsat ii depășea pe amandoi in ultimile tururi. Dar a preferat sa stea cuminte si sa nu-l supere pe Gigi si sa-i darame copilașii.

Cum adica a primit un pole pe care nu-l merita? MM93 a calcat pe zona verde, a depasit track limits. Regulamentul e clar, unde e cadoul pt Acosta? Fanboii astia… traiesc intr-o lume a lor.

 

Draguta asta cu a preferat sa stea cuminte… daca putea, ii depasea pe amandoi. N-a putut, desi forta cand Pecco si EB23 mergeau cu pace redus.

 

Acum 5 minute, B.B. a spus:

Tu te-ai uitat la alta cursă?

Cu 4-5 tururi înainte de final MM mergea in 1:44.6 si cei doi din fata cu 1:45.4... si tu te intrebi cum de l-a depășit pe Enea?? :crack:

Trebuia ala sa greșească o treaptă cabd era mai lent cu juma de secundă pe tur?

M-am uitat la cursa in care EB23 a iesit larg in virajul 9 in urma unei greseli. Faptul ca MM93 a fortat in ultimele tururi nu e garantia ca ar fi ajuns in situatia de a se bate parte-n parte cu EB23, daca acesta din urma nu gresea. 

Bine, fanboii nu pot vedea realitatea, ei au ochelarii de cal si creierul lor functioneaza pe modul “idolul meu bun, restul cah”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, B.B. a spus:

 

Si daca i-ar fi păsat ii depășea pe amandoi in ultimile tururi. Dar a preferat sa stea cuminte si sa nu-l supere pe Gigi si sa-i darame copilașii.

Bei de dimineata camdevreme😀😀 bine ai puncat, sa.i darame😀😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, wolfybv a spus:

Cum adica a primit un pole pe care nu-l merita? MM93 a calcat pe zona verde, a depasit track limits. Regulamentul e clar, unde e cadoul pt Acosta? Fanboii astia… traiesc intr-o lume a lor.

 

Draguta asta cu a preferat sa stea cuminte… daca putea, ii depasea pe amandoi. N-a putut, desi forta cand Pecco si EB23 mergeau cu pace redus.

 

M-am uitat la cursa in care EB23 a iesit larg in virajul 9 in urma unei greseli. Faptul ca MM93 a fortat in ultimele tururi nu e garantia ca ar fi ajuns in situatia de a se bate parte-n parte cu EB23, daca acesta din urma nu gresea. 

Bine, fanboii nu pot vedea realitatea, ei au ochelarii de cal si creierul lor functioneaza pe modul “idolul meu bun, restul cah”

Te pricepi la racing cum ma pricep eu la facut lasagna.

EB a ieșit larg tocmai pt ca nu mai avea pneuri si forța pentru că știa ca MM a venit ca trenul in urma lui.

MM nu forța deloc, chiar mergea la plimbare.

Fanbou esti tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai enervat, e bine, inseamna ca stii si tu ca aberezi :D 

Hai, acum du-te si fa 2 matanii in fata icoanei cu MM93, baga un "iarta-i Marcele, ca sunt cazuti in pacatul necredintei in harul tau divin" si apoi ia siragul de pietricele de pe circuitele unde s-a imprastiat in prundis si spune un "Marcel revine" pt fiecare pietricica. O sa fii ocupat pana spre seara :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...