Sari la conținut

9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA


Postări Recomandate

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Si KTM este deficitar la multe capitole. Inclusiv Ducati, de anul asta, este deficitar la unele capitole.

True.

La ktm e o problema majora.

La Ducati...e o problema dar sunt acolo la bataie.

Acum 2 ore, frigider a spus:

modelul sbk e comunistic. cu balast.

Haha can't argue that.

Tin minte și acum plansetele micuțului Bautista care era penalizat pe deasupra și pt ca turkish delight are 80kg și el are...58?sub 60 din câte mai țin eu minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O chestie intresanta

 

 Jorge Martin has revealed an interesting detail from his 2024 title battle with Pecco Bagnaia.

 "Pecco was able to watch all my data. I had to slow down during practices so they didn't know, or they didn't watch my data."

The Spaniard admits he sometimes held back during practice sessions to avoid giving away too much information to his championship rival.

In MotoGP, the battle isn't only on track — sometimes it starts in the data room.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai și el nu putea sa i vadă datele lui Peco?

 

E cu atât mai umilitor pt Peco frate.

Sincer m-am gândit la treaba asta, sa fii mai chill sau sa ataci pe sectoare, făcând timpi slabi intenționat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea frijdeeru pe vremea aceea ca Pecco merge prost in sprinturi si blaba in curse tocmai pentru ca pentru cursa inginerii ducati luau datele din sprint si ii pregateau lui Pecco o racheta. Daca prin antrenamente Martin putea fenta ritmul, in sprint nu o putea face sau ma rog, o putea dar termina in spate. +1 pentru Frigiderul nostru. Vechi dar funcțional A++++

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, frigider a spus:

Pai și el nu putea sa i vadă datele lui Peco?

 

Pai din declaratia lui, postata mai sus, nu reiese ca si el ar fi avut acces la datele lui Pecco. Las vremea respectiva am tot spus ca nu cred in transparenta totala pe care o clamau oficialii Ducati. Acum se pare ca JM confirma ceea ce intuiam atunci. Este o naivitate sa crezi ca echipa oficiala ar pune la dispozitia clientului date pretioase, mai ales in situatia cand pilotul de uzina este implicat in lupta pentru titlu, impotriva pilotului de la echipa satelit. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, danypop a spus:

Zicea frijdeeru pe vremea aceea ca Pecco merge prost in sprinturi si blaba in curse tocmai pentru ca pentru cursa inginerii ducati luau datele din sprint si ii pregateau lui Pecco o racheta. Daca prin antrenamente Martin putea fenta ritmul, in sprint nu o putea face sau ma rog, o putea dar termina in spate. +1 pentru Frigiderul nostru. Vechi dar funcțional A++++

Pai e un fapt.

Ca apa caldă.

Acum 1 minut, xt600 a spus:

Pai din declaratia lui, postata mai sus, nu reiese ca si el ar fi avut acces la datele lui Pecco. Las vremea respectiva am tot spus ca nu cred in transparenta totala pe care o clamau oficialii Ducati. Acum se pare ca JM confirma ceea ce intuiam atunci. Este o naivitate sa crezi ca echipa oficiala ar pune la dispozitia clientului date pretioase, mai ales in situatia cand pilotul de uzina este implicat in lupta pentru titlu, impotriva pilotului de la echipa satelit. 

Asa te ai aștepta.

Sa ne spună colegul, nu vreau sa ascult deocamdată 2.5h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca stam stramb si judecam drept, aia de la Duc au dat mobre peste tot (3 echipe la un moment dat) tocma pentru a putea colecta date si a face o mobra 🚀. Sa dea informații adversarului la titlu, fie el si cu mobra de-a lor.... ar fi fost destul de naiv de crezut. Cu atât mai mult valoreaza titlul lui Martin care, nu-i asa, avea mobra "exact ca a lui Pecco". Aaa, si avea acces la toate datele, exact ca Pecco, ma rog, echipele lor.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

Sa ne spună colegul, nu vreau sa ascult deocamdată 2.5h

JM zice că avea acces la datele lui Peco (și ale tuturor celorlalți rideri Ducati), dar nu poate să fie sigur că avea acces la chiar toate datele lui Peco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat e de prost JM fac pariu ca lua datele alea si le folosea ca si curpapir ca altceva nu poate procesa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Pai din declaratia lui, postata mai sus, nu reiese ca si el ar fi avut acces la datele lui Pecco. Las vremea respectiva am tot spus ca nu cred in transparenta totala pe care o clamau oficialii Ducati. Acum se pare ca JM confirma ceea ce intuiam atunci. Este o naivitate sa crezi ca echipa oficiala ar pune la dispozitia clientului date pretioase, mai ales in situatia cand pilotul de uzina este implicat in lupta pentru titlu, impotriva pilotului de la echipa satelit. 


toti aveau acces la toatw datels. Au fost mai multe declaratii la vremea respectiva. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, damager a spus:

toti aveau acces la toatw datels. Au fost mai multe declaratii la vremea respectiva. 

Daa,asta zice si el si Bagnaia si toti de la Ducati au spus asta tot timpul - e known fact - telemetria tuturor de la Ducati e "la liber" intre echipele Ducati (remember cum comenteaza toti telemetria lui Marquez acum samd,cum MM zice ca el cu Diggia sunt diametral opusi samd) - JM se transpunea intr-o victima - nu a fost deloc asa.

Gigi a fost prea salon la capitolul sustinere - a dat fix acelasi material tehnic echipei Pramac pe care il avea Pecco de la Factory pana la ultimele etape atat in 2023 cat si in 2024.Ok - i-a tras-o rau in 2024 cu contractul,dar cred ca i-a tras-o de mai sus cel de peste Gigi nu atat Gigi - s-a mai discutat.

Overall insa echipa Ducati l-a sustinut masiv atat in 2023 cat si in 2024,sa nu mai pozeze in victima.

Singurele lucruri cu care a avut dreptate e ca intradevar echipele mari se joaca cu contractele pilotilor si ca ei erau 12 oameni vs cateva sute la Ducati.

 

Ce a facut el in 2024 (si era f aproape si in 2023 daca nu isi pierdea cumpatul) - sa iei titlul de la o echipa de client - e o realizare fantastica intradevar,insa acest lucru nu ar fi fost posibil fara suportul lui Dall'Igna.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, damager a spus:


toti aveau acces la toatw datels. Au fost mai multe declaratii la vremea respectiva. 

Da.

Doar ca nu avea oamenii din spate sa scoată maxim din ce aveau în față.

Acum 10 ore, Cavaleru a spus:

la cat e de prost JM fac pariu ca lua datele alea si le folosea ca si curpapir ca altceva nu poate procesa

Cel mai probabil nu piloții fac analiza pe date și o transforma în setări.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, frigider a spus:

 

Cel mai probabil nu piloții fac analiza pe date și o transforma în setări.

Da, probabil ca stie si el insa era un moment bun să-l mai faca inca o data prost pe Martinel 😐😏 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

Doar ca nu avea oamenii din spate sa scoată maxim din ce aveau în față.

Cred ca... ca și setup,cei de la Pramac erau acolo - nu erau ca oamenii lui Bagnaia dar erau acolo.

Am mai zis - hai sa nu il victimizam.

4sure a avut un handicap (mare) prin faptul ca nu a avut suportul unei echipe de uzina dar a avut next best thing - o moto factory și o echipa foarte profi și lucrul ce a contat cel mai mult - chiar a avut suport și fair-play din partea lui Dall'Igna.In amândoi anii.

Mai mult de atât nu cred ca putea cere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, danypop a spus:

Da, probabil ca stie si el insa era un moment bun să-l mai faca inca o data prost pe Martinel 😐😏 

fiecare cu ale lui, si eu il urasc deschis pe Bez :) 

Acum 1 oră, Speedy.K a spus:

Peco a semnat cu Aprilia?!

asa era vorba prin sat.

Acum 54 minute, damager a spus:

image.thumb.png.3ba06c20df559ddc83e4fac485b17004.png

au uitat de JM ? nu stiu cum sa interpretez titlul asta.

sau ce, JM inca poate ramane la aprilia? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, frigider a spus:

 

au uitat de JM ? nu stiu cum sa interpretez titlul asta.

 

cred ca se referea la debutul in teste a modelului 850

 

 

____________________

 

 

 

 

 

 

Acum 38 minute, frigider a spus:

fiecare cu ale lui, si eu il urasc deschis pe Bez :) 

 

interesant :)

ti-a facut ceva?, iti datoreaza bani?, ti-a fwutut gagica?

si inclin sa cred ca el totusi, nu te uraste pe tine :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, danypop a spus:

Macar nu-l faci prost&alte alea cu fiecare ocazie. 

 

eu la concluzia asta am ajuns analizand comportamentul si reactiile lui din ultimele lui sezoane.

 

zero diplomatie, zero tact, zero asumare. zero barat la capitolul inteligenta. 

 

tu il vezi vreo eminenta? daca da explica-mi cum ai ajuns la concluzia asta sau cu ce te-a surprins

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

interesant :)

ti-a facut ceva?, iti datoreaza bani?, ti-a fwutut gagica?

si inclin sa cred ca el totusi, nu te uraste pe tine :)

 

 

ca l-a accidentat pe MM sez trecut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, damager a spus:

image.thumb.png.3ba06c20df559ddc83e4fac485b17004.png

Haha

 Nice 

Cu ce au mai rămas...

 

De fapt are logică: Q pleacă,pe Rins nu îl mai țin ei,pe Miller la fel.

Dar eu zic ca totusi Rins ar mai fi mers 1 an - dar ei tot insista cu Toprak probabil îl vor ridica la factory sa...nimic pe lângă JM.

Oh well...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

interesant :)

ti-a facut ceva?, iti datoreaza bani?, ti-a fwutut gagica?

si inclin sa cred ca el totusi, nu te uraste pe tine :)

A răspuns colegul, trebuia sa știi deja :)

Cu ura e ca si cu dragostea

Poți iubi pe cineva și în schimb pla :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, damager a spus:


toti aveau acces la toatw datels. Au fost mai multe declaratii la vremea respectiva. 

Da, au fost, dar am ales sa nu le cred nici atunci si mai cu seama acum.. Cum spuneam si cu alte ocazii, trebuie sa fim ceva mai critici cu declaratiile de genul asta. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, frigider a spus:

au uitat de JM ? nu stiu cum sa interpretez titlul asta.

sau ce, JM inca poate ramane la aprilia? :laugh:

E greșit textul, ce vrea să spună e că Toprak e singurul care va testa noul model Yamaha de 850cc la Brno (JM nu are voie să testeze Yamaha pentru că e încă sub contract cu Aprilia, Q and Rins pleacă la finalul sezonului, așa că nu are sens să testeze modelul pentru 2027, iar săracului Miller probabil că nu i se prelungește contractul, și probabil nici Ducati nu-l ia în WorldSBK pentru că nu e italian). 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa înțeleg ca piloti care nu raman la propriile echipe si pentru 2027 o sa pornească in sezonul viitor cu un handicap? Sau momentan se incep testele doar cu unii piloti ca mai apoi pe parcurs sa primeasca voie toti pilotii sa testeze mobrele/gumele 2027🤔 

 

 

 

https://www.facebook.com/share/1D3DRAaEtz/

Uite ca astia ii lasa sa testeze si pe cei ce pleaca la final de sezon de la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...