Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Aceea se vede clar ca este o poza photoshopata ! Si chiar daca ar fi reala , eu de fapt am vrut sa ma asez pe Kawa-ul lu' Survolaj da nu prea mi-a iesit ! :cheers:

 

 

@dya : I got cookies ! Asa ca sa nu dai nimic !

 

 

P.S : Acu mai trebuie sa vb cu ravenitza ca si ea are cateva poze la fel de photoshopate ca cea pusa de grasshoper-ul alescristian ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aceea se vede clar ca este o poza photoshopata ! Si chiar daca ar fi reala , eu de fapt am vrut sa ma asez pe Kawa-ul lu' Survolaj da nu prea mi-a iesit ! :(

 

 

@dya : I got cookies ! Asa ca sa nu dai nimic !

 

 

P.S : Acu mai trebuie sa vb cu ravenitza ca si ea are cateva poze la fel de photoshopate ca cea pusa de grasshoper-ul alescristian ! ;)

Vorbitul nu te ajuta cu nimic! :wink: Ravenitza are un intreg album de poze cu tine pe Honda, plus dovezi si martori ca in dulapul tau de acasa ai tricou cu Honda, in plus iti mai si place sa dormi cu el... te ajuta sa visezi mai frumos. :cheers: (Mi-o iau huh?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai fost la intalnirile voastre deloc, acum am prins curaj si vreau sa vin :(

din poza cu nyt reiese ca ar fi in p-ta constitutiei, iar zaelu mi-a spus ca ar fi pe la ora 19.

 

am inteles bine ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai fost la intalnirile voastre deloc, acum am prins curaj si vreau sa vin :(

din poza cu nyt reiese ca ar fi in p-ta constitutiei, iar zaelu mi-a spus ca ar fi pe la ora 19.

 

am inteles bine ? :cheers:

Da ai inteles bine, poate apar si eu. daca scap de la munca rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna putin ? Ca stii ca macar intre 19 si 19:30 cel putin suntem acolo , nu ai vazut ca de multe ori se sta si pana la 20 si ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ceva treaba in afara orasului.... plec direct de la munca... ar trebui totusi sa ajung pe la 7, 7.30.... ca-s cu motoru`, nu conserva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand filtrul de aer. Oricum, nu ar trebui sa consume atat, atat imi lua in oras Fireblade'ul inainte sa se imbacseasca filtrul de aer, acuma a sarit de 10%...

Fostul F4 pe carburatie imi lua in oras 6.8%. Tine mult si de stil, oricum. Daca mergi cu a 2'a la 7000rpm nu te astepta sa consume 7%.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca f4i-ul din 2002 imi consuma 9l in oras si in afara 6l e ok? mi se pare cam mult. ale voastre cata benzina papa?

o solutie ar fi schimbarea filtului de aer + bujii ?

E relativ ok. Sub 6 afara/oras nu am auzit pe nimeni. In schimb am auzit si de 12 afara. Tine mult de stilul de condus si de filtrul de aer (adica cat de curat e).

@adi: gabi a spus f4i deci injectie; oricum astea care le-au scos primele pe injectie iau cu putin mai mult decat o carburatie bine reglata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt consum mic in oras ce filtru OEM sau K&N?

pentru consum as recomanda mai degraba o incheietura dreapta mai putin nervoasa si a 3'a la 60 prin oras (4000rpm la 600F).

Filtru K&N pentru ce? Ca sa aiba debit mai mare si filtrare mai slaba ca OEM'ul? Si asta unde, in rromania? No way. :cheers:

 

@adi: gabi a spus f4i deci injectie; oricum astea care le-au scos primele pe injectie iau cu putin mai mult decat o carburatie bine reglata.

da, stiu, de aia am si specificat "carburatie", ca sa nu se confuzeze omul. Si da, stiu ca f4i consuma putin mai mult ca F4, insa ma indoiesc ca consuma cat un 954. (desi n'ar fi totusi exclus, ca 954 are alt tip de injectoare, PGM-Fi gen. 2...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

Mare problema mare...am fost "nevoit" sa trec iar prin chinul de a inmatricula una bucata motocicleta...

Motorul l-am adus din alt oras, este inmatriculat are itp valabil, asigurare etc...

Ca si data trecuta, toate bune pana la RAR (sediul din Voluntaritexas) unde ar fi trebuit sa mi se faca autentificarea, ce presupune doar verificare serii din ce am inteles.

Bineinteles ca venerabilul Dinicutu` :cheers: a tinut sa si asculte motorul...i-am dat o cheie...a ambalat-o de nebun dupa care i-a pus diagnosticul: "toba prea galagioasa-vi cu alta si mai vorbim". :wink:

La remarca mea:"am venit pentru autentificare, nu pentru inspectie tehnica" a tinut sa ma avertizeze: "asa este...dar pot sa ti-l anulez (itp-ul)" ;)

Ce naiba puteam sa-i mai zic...N-am fost inspirat sa-i propun sa foloseasca un decibelmetru nu urechea din dotare peste care au trecut ceva ani.

Retragandu-ma bolborosind si cu coada intre picioare :D ma gandeam cum pot rezolva aparenta problema pentru ca toba din dotare chiar nu este una foarte galagioasa...am observat ca are o gaura pentru fixarea silencer-ului dar nu stiu daca acel silencer ar rezolva problema.

Toba este cea din poza atasata. Pe ea scrie G&G BIKE STAS TYPE 01 E3.

Are cum cineva sa ma ajute cu un silencer sau poate o toba stock pentru o zi? sau poate vine cu mine la RAR si facem acolo schimb de tobe, termin treaba si facem schimb la loc...e clar ca fac cinste :(

 

Daca aveti si alte variante abea astept sa le ascult ca vreau sa scap o data de capitolul inmatriculare.

 

Motocicleta este un cbr 600 f4 din`99

post-37766-1275633854_thumb.jpg

Editat de Junioru`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani xcitule ! Sa ne traiesti si sa te bucuri de mobra ! :cheers:

 

 

La Multi Ani excitatule !!!!!!! ;) :(

 

Ma dar rapizi mai sunteti , auzi la ei la 8 si ceva dimineata. Mersi , mersi mult, si voi sa aveti parte numai de bucurii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani xcite!!! :cheers:

 

Deci, ieri v-ati imbetivanit, ai? ...fara alcool evident. :(

 

 

@Junioru Moabra e F4 si ai galeria unde se monteaza toba standard? Adica sub articulatia basculei... slip on? Daca ai niste mastic... si nu gasesti pe nimeni sa iti dea o toba pentru o zi... stabilim o zi in care sa facem schimbul de tobe la RAR. Cam cit dureaza distractia cu bulake ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iubirea-i mare, n-au putut sa mai astepte si ei...

 

La Multi Ani XCT! Toate bune iti dorim (si eu si Ioana) si sa ne vedem cu bine, de fiecare data.

 

 

Ia lume poze de la constipatiei:

 

http://gabara.ro/media/Meeting_3.06.2010.zip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...