Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

As avea si eu nevoie de o piesa pt un motor de Simson Sport. Este acel capac ce desparte pinionul de la distributie de ambielaj. Nu stiu exact cum se cheama. V-oi atasa o poza pt o identificare cat mai usoara. Daca are cineva asa ceva si vrea sa-l si vanda este perfect. Multumesc anticipat

 

Cererea inca este inca valabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cumpar urmatoarele piese din cutia de Simson:

 

- axul secundar al cutiei de viteze;

- pinionul dublu (cu 18 si 33 de dinti) de pe axul secundar;

- pinionul cu 34 de dinti de pe axul principal (este al doilea pinion de pe ax, numarat dinspre motor spre roata spate).

Tre sa imi desfac cutia de la awo si daca e oki, probabil voi avea cu ce sa te ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cernobal,pot sa iti dau capacele de aluminiu de pe IJ-ul meu, nu le mai folosesc. Toate bune.

 

 

 

gata..le-am primit, sunt fain rau de tot capacele !!! ...multumesc OLDBIKER JOHAN ,cu prima ocazie ...bere din partea casei :rolleyes:

Editat de Cernobal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! am si eu nevoie de un maner precum cel din imagini! Este de la un Voshod 3M , pe partea stanga! manerul de la ambreiaj! al meu a fost rupt inca de cand am cumparat motocicleta ...si ma cam incomodeaza din cauza faptului ca este scurt!

platesc, binenteles!

post-29307-1221903233_thumb.jpg

post-29307-1221903274_thumb.jpg

Editat de Sir_Fanes2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti! Am si eu un prieten care are nevoie de cateva piese da JAWA(>>>jawa 250 kyvacka<<<)!

Daca ne-ati putea ajuta cu urmatoarele piese:

- capac motor dreapta(acela de acopera dinamul)

- filtru aer, eventual si corp carburator

- cablu frana spate( sau camasa)

Si o intrebare: Din ce cauza nu se incarca bateria???? (care ar putea fi cauza?)

se plateste... sau dam alte piese la schimb, bere...etc!

multumim !

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti! Am si eu un prieten care are nevoie de cateva piese da JAWA(>>>jawa 250 kyvacka<<<)!

Daca ne-ati putea ajuta cu urmatoarele piese:

- capac motor dreapta(acela de acopera dinamul)

- filtru aer, eventual si corp carburator

- cablu frana spate( sau camasa)

Si o intrebare: Din ce cauza nu se incarca bateria???? (care ar putea fi cauza?)

se plateste... sau dam alte piese la schimb, bere...etc!

multumim !

Numai bine!

sal fratilor am si eu nevoie de ceva piese de jawa 125 ,acestea ar fii .carburator .capacul ce acopera dinamul .si segmenti .piston .daca aveti careva din voi asa ceva ar fi super .platesc :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal fratilor am si eu nevoie de ceva piese de jawa 125 ,acestea ar fii .carburator .capacul ce acopera dinamul .si segmenti .piston .daca aveti careva din voi asa ceva ar fi super .platesc :grinbandit:

 

nu avem pieste de jawa 125! Sorry!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti! Am si eu un prieten care are nevoie de cateva piese da JAWA(>>>jawa 250 kyvacka<<<)!

Daca ne-ati putea ajuta cu urmatoarele piese:

- capac motor dreapta(acela de acopera dinamul)

- filtru aer, eventual si corp carburator

- cablu frana spate( sau camasa)

Si o intrebare: Din ce cauza nu se incarca bateria???? (care ar putea fi cauza?)

se plateste... sau dam alte piese la schimb, bere...etc!

multumim !

Numai bine!

stiu ca am avut eu o jawa 250 mai demult, mai este acuma prin pod pe undeva dar nu stiu ce mai am de la ea, am sa ma uit sa vad daca am ceva din ce iti trebuie si te anut. Sper sa ai noroc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! am si eu nevoie de un maner precum cel din imagini! Este de la un Voshod 3M , pe partea stanga! manerul de la ambreiaj! al meu a fost rupt inca de cand am cumparat motocicleta ...si ma cam incomodeaza din cauza faptului ca este scurt!

platesc, binenteles!

 

 

Haideti mai fratilor! care ma ajutati si pe mine cu un maner pt ambreiaj?

Platesc!

(Poze cu manerul o pagina mai inapoi)

Editat de Sir_Fanes2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati tovarasi, caut si io un jug superior de jupiter 4/5 (vreau sa pun bord de planeta 5 pe jupiter 3 :) )

 

Si daca tot, care aveti si nu va trebuie capacele de protectie ale carburatorului de jupiter? (nu pe moca ofcors :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati tovarasi, caut si io un jug superior de jupiter 4/5 (vreau sa pun bord de planeta 5 pe jupiter 3 :) )

 

Si daca tot, care aveti si nu va trebuie capacele de protectie ale carburatorului de jupiter? (nu pe moca ofcors :) )

 

Nimeni? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrea si eu un carbelitor de ij 56...are cineva ??in stare buna sau chiar nou!pe money of course!!!

daca de mz etz 250 iti convine suna-ma la 0746.701.928... cinste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi elm.....poate iti gasesc eo unul!!dar de jupier 3!ce zici?

 

Pai domne, merci frumos, dar d'alea mai am.

Chestia e ca eu vreau sa schimb farul cu vitezometrul incastrat cu far normal si bord de Planeta 5. Si pentru a fixa bordul comform STAS :) imi trebuie un jug superior de ij cu bord, 4 sau 5. :)

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...