Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

... in juguri nu prea cred ca ai sanse sa le indrepti ... :D

 

 

...primul sfat nu le incalzi...fa-le la rece...am vazut ca nu sant arcuite rau,ia doua bucati de lemn pune teava pe ele si inca o bucata de lemn deasupra si loveste cu un ciocan greu baross de preferinta si uita-te dupa fiecare lovitura cat sa dus din indoitura,eu asa am reusit sa indrept o pereche si arata mult ma rau decat astea ale tale ...bafta :D

...sau daca ai posibilitate tragele pe role ,sau pe strung daca ai un prieten strungar daca nu prima varianta sau ultima si cea mai buna schimba-le !!!!

 

 

 

salut!

 

man,alea trebuie prinse in acele de la strung,la rotatie mica cu un lemn,(nu stiu sa xplic foarte bine....) trebe sa lovesti unde are acea burta..era unul in Craiova care facea asta(tata a facut la el acum multi ani ,tijele de la amortizoarele spate de la ceva cross)

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un cot de tobă de Planeta5 în stare cît mai bună!

Toate bune! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
CUMPAR garnitura chiuloasa, pt jawa 250...

dute in piata si ia foaie(coala)de azbest si o faci tu dupa cea veche. eu asa am facut si a mers. ia dimensiunile la cea veche si iti iei o bucata, cat iti trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dute in piata si ia foaie(coala)de azbest si o faci tu dupa cea veche. eu asa am facut si a mers. ia dimensiunile la cea veche si iti iei o bucata, cat iti trebuie

unde la piata? acolo unde se vand zarzavaturi, ceapa, ardeii, castraveti?

cum se vinde azbestul la, legatura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
unde la piata? acolo unde se vand zarzavaturi, ceapa, ardeii, castraveti?

cum se vinde azbestul la, legatura?

scuze vroiam sa zic bazarnu mai faceti atat tam-tam din nimica. tute si zii sati dea 3 fire de azbest daca nai inteles

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LAsati caterinca acasa ca s satul de atata caterinca ..romanu cand nare ce face intra pe forum ....sparge o samanta si se crede poet...

 

 

Clingherit gasesti la magazinele cu piese pt camioane din cate stiu eu din asta se face o garnitura (groasa).. ..Azbest ...probabil la cei care repara centrale termice....

 

 

CLINGHERĂT s.n. Material preparat dintr-un amestec de azbest, cauciuc și un liant mineral, folosit la fabricarea unor garnituri rezistente la temperaturi și la presiuni înalte. - Din germ. Klingerit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm..... asa, deci, auzisem de clingherit pt garnitura de chiulasa (imi zicea un nene ca si garnitura dintre carter si cilindru se face din clingherit), dar nu stiam unde sa caut

Merci

 

Apropos de indreptare amortizoarelor fata,

 

ideea cu ciocanitul pare interesanta si multumitoare in lipsa altelor noi; insa, cum sa le ciocanesti la rece? sau mai bine zis, de ce? Nu se fisureaza batute la rece? mai ales daca sint indoite multisor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm..... asa, deci, auzisem de clingherit pt garnitura de chiulasa (imi zicea un nene ca si garnitura dintre carter si cilindru se face din clingherit), dar nu stiam unde sa caut

Merci

 

Apropos de indreptare amortizoarelor fata,

 

ideea cu ciocanitul pare interesanta si multumitoare in lipsa altelor noi; insa, cum sa le ciocanesti la rece? sau mai bine zis, de ce? Nu se fisureaza batute la rece? mai ales daca sint indoite multisor

 

 

 

devenim off topic dar fac un topic nou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de indreptare amortizoarelor fata,

 

ideea cu ciocanitul pare interesanta si multumitoare in lipsa altelor noi; insa, cum sa le ciocanesti la rece? sau mai bine zis, de ce? Nu se fisureaza batute la rece? mai ales daca sint indoite multisor

 

...dupa cum am zis eu am ciocanit o pereche la ''rece'' si am reusit sa le aduc in linie dupa un efort de cateva ore si transpiratie consistenta pt ca si eu am crezut ca se poate rupe ''fisura'' la rece,,, si nu au fost chiar asa mult indoite cum zici tu (multisor), am incercat!!!,,,chiar daca se rupeau nu era o nenorocire din contra dovedea proasta calitate si nu le mai puneam pe motor :D la a doua indoire am incercat sa le incalzesc putin ca sa nu mai muncesc atat de mult dar si-a schimbat culoarea in albastru si am batut la ele pana am renuntat ,in comparatie cu cele reci fieru (teava)a lucrat foarte putin aproape deloc,poate trebuia sa le incalzesc mai mult d'a n-am vrut sa insist , asa ca am ales ultima varianta si am cumparat o pereche de telescoape noi ,totusi e vorba si de siguranta pe motocicleta nu de bara de directie la caruta :crack: ,,,,,,, :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm..... asa, deci, auzisem de clingherit pt garnitura de chiulasa (imi zicea un nene ca si garnitura dintre carter si cilindru se face din clingherit), dar nu stiam unde sa caut

Merci

 

Apropos de indreptare amortizoarelor fata,

 

ideea cu ciocanitul pare interesanta si multumitoare in lipsa altelor noi; insa, cum sa le ciocanesti la rece? sau mai bine zis, de ce? Nu se fisureaza batute la rece? mai ales daca sint indoite multisor

 

 

Garnitura de CUPRU,nu de clingherit.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nou proprietar de Voshod 3 M si as vrea sa il readuc la echipare completa. Am nevoie de:

- cric central;

- contactul de pe bord, din dreapta vitezometrului;

- yala antifurt;

- crashbars.

Orice sfat de modificare (dar nu fuscherei )de la moto similare e binevenit.

Nimeni nimic ? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jawa de vanzare,inmatriculata dezmembrata pentru tuning,dar m-au lasat nervii...

250euro

inmatriculata in bv...

ce fel de jawa 350????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana sa mai ceara cineva, ofer ceva piese de nipru - nu sunt free, dar nici scumpe

sunt fabricate inainte de 1995, si cine are nipra stie la ce ma refer.

 

PS: pe PM pot raspunde fiecaruia

 

hai ca vine caldurica si scoatem fiarele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost rugat de un coleg sa ma interesez daca are sanse sa gaseasca :

Maneta de frana (cu tot cu suportul de prindere de ghidon) si un manson de acceleratie pentru o Super Mobra 50.

Eventual si un pret in bani sau bere aproximativ :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost rugat de un coleg sa ma interesez daca are sanse sa gaseasca :

Maneta de frana (cu tot cu suportul de prindere de ghidon) si un manson de acceleratie pentru o Super Mobra 50.

Eventual si un pret in bani sau bere aproximativ :unsure:

 

 

Salut! am eu. Da PM daca vrei.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ffffff bun acest topic eu am nevoie de anumite piese pe care uniin dintre voi nu le mai aveti pe motor dar in schimb ruginesc pe la voi prin curte sau atelier ..... si poate e pacat sa rugineasca ... si sa nu se transforme in banuti sau bere cum vrea fiecare ......acum caut tija de schimbator de viteze de pe partea dreapta de la ij 56 pun si poza cu ce ma intereseazapost-9934-1176921020_thumb.jpg atentie bani sau bere la alegerea proprietarului

 

 

mai vrei tija de schimbator de ij 56?

 

mai vrei tija de schimbator de ij 56?

 

 

ma intereseaza si pe mine 2 tobe de ij 56 drepte, gasesc la cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...