Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:D ti-am dat PM

cumpar motor+cutie viteze+grup cardanic pt bmw r25/36 a.f.1955

cumpar motor+c.v. pt nipru 650 a.f. 1978

toate acestea mi-au fost furate in urma cu 2-3 luni in timp ce erau demontate pt reconditionare

 

 

caut cric central de voshod ! sau o schema ca am sudor bun si il face! va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comandat cric central nou la un service de "comuniste" din TM. Aveam doua variante: din metal sau din aluminiu. Patronul mi-a recomandat ultima varianta, spunea ca nu troncane. Am inteles ce e putin mai scump decat primul (stiu doar ca cel de Al e 60 ron), dar este echiparea de la ultimul model produs. Tot aici am comandat si burdufuri originale de Voshod.

Se pare ca voi avea piesele la cateva zile dupa Pastele ortodox. Daca esti interesat da-mi p.m. sau continuam discutia pe topicul "voshodistilor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comandat cric central nou la un service de "comuniste" din TM. Aveam doua variante: din metal sau din aluminiu. Patronul mi-a recomandat ultima varianta, spunea ca nu troncane. Am inteles ce e putin mai scump decat primul (stiu doar ca cel de Al e 60 ron), dar este echiparea de la ultimul model produs. Tot aici am comandat si burdufuri originale de Voshod.

Se pare ca voi avea piesele la cateva zile dupa Pastele ortodox. Daca esti interesat da-mi p.m. sau continuam discutia pe topicul "voshodistilor".

no , foarte bine ca ai comandat de aluminiu , si nu te-ai riscat sa iei unul de metal!Alea de metal , pe langa faptul ca troncane , mai atrag si fulgerele!Totusi cele mai grozave sunt cele din "împătrunzytium", un fel de material intre metal, aluminiu,si lemnul de carpăn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comandat cric central nou la un service de "comuniste" din TM. Aveam doua variante: din metal sau din aluminiu. Patronul mi-a recomandat ultima varianta, spunea ca nu troncane. Am inteles ce e putin mai scump decat primul (stiu doar ca cel de Al e 60 ron), dar este echiparea de la ultimul model produs. Tot aici am comandat si burdufuri originale de Voshod.

Se pare ca voi avea piesele la cateva zile dupa Pastele ortodox. Daca esti interesat da-mi p.m. sau continuam discutia pe topicul "voshodistilor".

 

ok ! ms de sfat! astept sa vad ce primesti tu si ma mai interesez si eu intre timp de cricul din aluminiu(rezistenta etc)! vorbim mai multe la voshodisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ai aparut tu cu aberatiile tale. Ma plictisesti...

Ia sama la ce zici ca ti-a zis-o bine :D . Aplauze XXXXXXXXXXXXXXX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva hormoni în plus?

@Drobu, las-o si tu mai usor cu arinu si carpenu de pe fiecare topic.

...draga Mihai , mi-a scapat! :) am eu o slabiciune pe userul cu pricina , de cand visa el cardane , si se umezea la gandul lor , asa ca si-a luat pseudonimul ...care acum nu mai pusca nicicum cu lantzul oloios de voshod...

Dar tu trebuie sa ai mare grija , pentru ca unii , din aceiasi categorie de greutate ca si cel de mai sus, au hotarat sa se uneasca , sa fie mai multi si mai curajosi , si sa te ...citez:" dea pe razatoare ca si pe branza"! :D

...binenteles , se poate sterge 'postul', posteritatea nu are de ce sa-si aminteasca aberatiile ....oricui ar fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@drobu

Pe un prost ca tine pot sa-l ocolesc sau sa-l ignor. Pe forum se poate varianta a 2 a. Asa voi face in continuare.

 

Coane, îl cunoÂşti pe drobu? AÂşa, de curiozitate... Eu da, Âşi pot să-ți spun că ai cam sărit calul, dar chiar n-are rost să mă fac avocatul cuiva. Pot să-ți recomand să eviți tot forumul ăsta, dar nici asta nu e obligatoriu.

Cînd o să afli că aluminiul ESTE un metal, să nu te miri, că rămîi aÂşa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca pot discuta cu tine, chiar daca suntem putin off topic.

Incep cu sfarsitul. Imi asum greseala cu "metalul". Cand am scris ma gandeam la "fier", care e un metal feros, spre deosebire de Al care e un metal neferos. In clasa a 9 a am facut si disciplina Studiul Metalelor (diagrame, combinatii). Asa ca stai linistit, nu sunt chiar pe langa. A fost o lipsa de atentie din partea mea, pentru care imi cer scuze.

Pe drobu nu doresc sa-l cunosc mai mult pentru ca nu am de ce. Se considera miezu', am mai citit si alte postari ale lui, care nu se refereau la mine. Nimic nou sub soare. Cu "stilul" lui, de pe alte forumuri (auto) ar fi "zburat" demult. Pe acest forum vina cea mai mare nu o are el ci moderatorii, ca ii tolereaza flame-urile. Se ajunge astfel la discutii neprincipiale.

In consecinta, nu vad de ce eu ar trebui sa nu mai postez pe forum si nu el. Cine pe cine ataca ?

Oricum, daca e asa de "aspru" de ce trebuie sa fii tu avocatul lui ? Pentru ca, de facto, chiar asta esti, cu toate ca tu sustii ca nu doresti asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baietiiiii am nevoie de ajutorrrr

 

 

imi trebuie tija aia(tot ansamblul respectiv) care se prinde de pedala de frana si imprima miscarea spre tamburul spate

 

are cineva????rog ajutor ! pt ij p5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...de ce trebuie sa fii tu avocatul lui ? ...

Sefu' ai o problema(si nu intelegi)! ..drobu n-are nevoie de avocat! El "te face" delicat, subtil(in stilul lui), iar tu nefiind in stare de mai mult... macar evita din bun simt pt ceilalti, raspunsurile de badaran!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Userul @cardanu are 10 zile de pauza pentru injurii. Restul, linistiti-va. Chiar nu am chef de melitie si pe forum.

Pai daca omu a luat 10 zile provocat de pamfletar si de corul lui renumit atunci e de plecat prin vaioage.In tarisoara asta mai e unul

care a ajuns nasol din cauza gurii.Si langa aia trei care joaca table ar mai fi un loc si pentru marele cititor din abecedarele comunistelor

de care eu m-am cam multumit.Asa era corect.Este extraordinar cum turma sare la gatul victimei pamfletarului nostru.Cine are timp

poate verifica ca(fara virgula)e o gasca care(tot la fel)ne controleaza pe toti si ne umbla la falci pe rand.Condusi de pamfletar(sau

dusi)oamenii au impresia ca le apartine coltul comunistelor si ca l-ar putea cumpara,ca gigi.Refuz sa cred ca motociclistii pot fi dusi

de nas ,precum soferii.Refuz sa cred ca exista francmasoni intre motociclistii de epoca.Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...