Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Asta inseamna sa stau 10 luni ?Vine iarna nou :bounce: .... Si poate mai ai nevoie de banii din alocatie .De ex acum "martisorul" , 8 Martie sooo ... nu e chiar asa usor ;) .....

* Astept "donatorii" :friends: ! Hai o mobra care nu mai aveti ce face cu ea , hoinar orice .. Promit sa am grija de ea :P

 

Pai tu vrei si moabra sa impresionezi colegele, si parale sa le scoti la o prajiturica, si timp liber...

Si mai presusus de toate, esti si nerabdator

 

Poate cel mai bine ar fi sa mai astepti

ia-ti o bicicleta :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nimeni nu ma ajuta si pe mine ? ;) .... Astept donatori :-L ! Fac cinste cui ma ajuta :bounce:

 

 

Lasa ca e bine ca esti nerabdator. Eu de mic cand veneam de la gradinita ma uitam pe langa cate o mobra care trecea si ma gandeam ce frumos ar fi sa am grija de ea. Apoi s-a desfiintat un laborator de cofetarie si aia au distrus niste scutere (TUla)...Mergeam acolo si ma uitam la epave. :friends: ...Au incercat toti sa imi scoata pasiunea asta din cap ,dar nu au reusit...Apoi, cand am venit la camin, ma uitam la anunturi cu Mobra si Hoinar (aveam aprox 6 milioane din bursa,o pastrasem neatinsa) si faceam din gura "brum brum" fara sa imi dau seama si radeau colegii de camera de mine.... Mi-am luat Voshodu, echipamentul, apoi MZ-ul....etc...... Acum nu mai rade nimeni de mine.... nu credeau ca vorbesc serios cand le spuneam...ei si-au cheltuit banii de la parinti in club unde berea e 5 lei,eu am facut alta investitie cu banii....

 

Succes! O sa gasesti . S-au donat chiar IJ-uri functionale.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gandeste-te ca dupa ce faci rost de un motor ori ce o fi, chiar si scuter. iti trebuie bani de benzina,ulei , numere, asigurare apoi consumabile. Echipament! cel mai important.

O sa ma imprumut la colegi , prieteni ... cu alocatia o sa ma descurc sa ii fac asigurarea si numerele :) .... De benzina o sa am :rolleyes: , nu o sa cheltui banii primiti de buzunar , si o sa bag benzina :P si ulei :) ... ma descurc eu :cheers: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca e bine ca esti nerabdator. Eu de mic cand veneam de la gradinita ma uitam pe langa cate o mobra care trecea si ma gandeam ce frumos ar fi sa am grija de ea. Apoi s-a desfiintat un laborator de cofetarie si aia au distrus niste scutere (TUla)...Mergeam acolo si ma uitam la epave. ...Au incercat toti sa imi scoata pasiunea asta din cap ,dar nu au reusit...Apoi, cand am venit la camin, ma uitam la anunturi cu Mobra si Hoinar (aveam aprox 6 milioane din bursa,o pastrasem neatinsa) si faceam din gura "brum brum" fara sa imi dau seama si radeau colegii de camera de mine.... Mi-am luat Voshodu, echipamentul, apoi MZ-ul....etc...... Acum nu mai rade nimeni de mine.... nu credeau ca vorbesc serios cand le spuneam...ei si-au cheltuit banii de la parinti in club unde berea e 5 lei,eu am facut alta investitie cu banii....

 

Succes! O sa gasesti . S-au donat chiar IJ-uri functionale.....

Multumesc de incurajare :rolleyes: ! Sper si eu ca o sa gasesc o mobra sau orice care s-ar putea inscrie pe primarie .... Nu cred ca toti care au mobra / hoinar / etc in curte le folosesc , asa ca mai bine decat sa le lase sa zaca fac un bine si imi doneaza mie si la randul meu cand o sa fac 18 ani si o sa lucrez si o sa imi iau ceva mai mare, o sa o donez si eu unui pusti care e pasionat de asa ceva si nu isi permite ....

Eu totusi mai sper sa gasesc un "donator" .

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca e bine ca esti nerabdator. Eu de mic cand veneam de la gradinita ma uitam pe langa cate o mobra care trecea si ma gandeam ce frumos ar fi sa am grija de ea. Apoi s-a desfiintat un laborator de cofetarie si aia au distrus niste scutere (TUla)...Mergeam acolo si ma uitam la epave. :rolleyes: ...Au incercat toti sa imi scoata pasiunea asta din cap ,dar nu au reusit...Apoi, cand am venit la camin, ma uitam la anunturi cu Mobra si Hoinar (aveam aprox 6 milioane din bursa,o pastrasem neatinsa) si faceam din gura "brum brum" fara sa imi dau seama si radeau colegii de camera de mine.... Mi-am luat Voshodu, echipamentul, apoi MZ-ul....etc...... Acum nu mai rade nimeni de mine.... nu credeau ca vorbesc serios cand le spuneam...ei si-au cheltuit banii de la parinti in club unde berea e 5 lei,eu am facut alta investitie cu banii....

 

Succes! O sa gasesti . S-au donat chiar IJ-uri functionale.....

Si eu am pasiunea asta de mic, cls 3-4 a. De cate ori trecea un scuter motor ceva pe strada saream sa vad ce e, cum merge . eram innebunit, da nu stateam sa cersesc dupa una. apoi cand am mai crescut am strans bani, si am reusit sa iau primul scuter(ajutam pe unu pe altu, strangeam alocatia, vandut calculator). de atunci a fost usor. l-am aranjat si l-am dat cu mai multi bani. apoi simson, si asa mai departe. Asta vreau sa spun, daca iti plac asa de tare, nu e imposibil sa strangi cateva milioane sa iti iei una, decat sa stai paici,: "poate gasesc vreun donator". pe criza asta nu cred ca mai gasesti.

Bafta!

Editat de TheIceman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de mic cand veneam de la gradinita ma uitam pe langa cate o mobra ."brum brum"

augustine, nu exagerezi? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

augustine, nu exagerezi? :rolleyes:

 

 

Nu exagerez deloc. Puneam intrebari referitoare la cum merge un motor si un aparat de radio si nu avea cine sa imi explice...pui baterii si merge :cheers:) Deh...In clasa a 3-a mi-a facut primul radio intr-o cutie de chibrituri.....Iar in anul 1 de facultate faceam "brum brum "cand ma uitam la anunturi:))) Oi fi un pic deplasat :))) Asta a fost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Nu mai umbla dupa bazdaganii care n-au mers si nu vor merge nicicand.Daca te hotarasti la un simson te pot ajuta si eu un pic.Succes.

Majestate, este vorba de un copil caruia-i plac motoarele! Nu are bani, iar sfatul tau nu-i tocmai inspirat. Simson zici? La 16 ani? Precis v-a gasii o gioarsa... ce sa faca cu ea?

Apoi la ce ajutor te-ai gandit maria-ta? Da-i un pret si un motor in functiune daca ai!

 

...Sper si eu ca o sa gasesc o mobra sau orice care s-ar putea inscrie pe primarie ....

Si eu sper sa gasesti, sunt destule abandonate! Pt inceput, mergi in targ si vei gasii un sigur un scuter, in functiune si care nu-i nici foarte scump(am vazut multe), sunt multi de varsta ta. Macar sa-ti faci o idee, apoi mai v-bim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majestate, este vorba de un copil caruia-i plac motoarele! Nu are bani, iar sfatul tau nu-i tocmai inspirat. Simson zici? La 16 ani? Precis v-a gasii o gioarsa... ce sa faca cu ea?

Apoi la ce ajutor te-ai gandit maria-ta? Da-i un pret si un motor in functiune daca ai!

 

 

Si eu sper sa gasesti, sunt destule abandonate! Pt inceput, mergi in targ si vei gasii un sigur un scuter, in functiune si care nu-i nici foarte scump(am vazut multe), sunt multi de varsta ta. Macar sa-ti faci o idee, apoi mai v-bim.

Nu as vrea scuter mi se par cam naspa :) .. Mi-ar placea ceva clasic gen mobra/hoinar :rolleyes: cu cutie de viteze manuala frumos :cheers: sa "simnti" ca mergi ..... Nu am incredere in cei din targ , cele mai multe scutere ieftine sunt cu numere de italia si nu pot stii daca sunt furate ... Si nu prea am banii acum :P

Deci ... cine doneaza o comunista sau orice altceva ? :)

Editat de pimP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu as vrea scuter mi se par cam naspa :P .. Mi-ar placea ceva clasic gen mobra/hoinar :cheers: cu cutie de viteze manuala frumos :) sa "simnti" ca mergi ..... Nu am incredere in cei din targ , cele mai multe scutere ieftine sunt cu numere de italia si nu pot stii daca sunt furate ... Si nu prea am banii acum

Deci ... cine doneaza o comunista sau orice altceva ?

pai daca tu stai in fata monitorului nu o sa primesti decat incurajari cum a zis si Cristi 57 ancearca sa mai cauti si in alte locuri macar ca auzi ceva ce nu stii

sau pune altfel anuntul aici si o sa vezi ca gasesti si donatori de ex cere piese si tu le montezi pe parcurs ce le primesti si incropesti de-o motoreta plus piese de schimb plus ca inveti o gramada cat surubaresti la fier

asa sa vina cineva sa-ti faca cadou un pic mai greu acu esti mare si motoretele nu-s acadele sa ti-le faca mami sau buni cadou pune osu putin la treaba

gata deja ai devenit motociclist ai intampinat primele probleme care nu mai scapi asa usor de microbul asta :rolleyes:

...oricum iti doresc succes :) si orice greutate o sa intampini nu te lasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca tu stai in fata monitorului nu o sa primesti decat incurajari cum a zis si Cristi 57 ancearca sa mai cauti si in alte locuri macar ca auzi ceva ce nu stii

sau pune altfel anuntul aici si o sa vezi ca gasesti si donatori de ex cere piese si tu le montezi pe parcurs ce le primesti si incropesti de-o motoreta plus piese de schimb plus ca inveti o gramada cat surubaresti la fier

asa sa vina cineva sa-ti faca cadou un pic mai greu acu esti mare si motoretele nu-s acadele sa ti-le faca mami sau buni cadou pune osu putin la treaba

gata deja ai devenit motociclist ai intampinat primele probleme care nu mai scapi asa usor de microbul asta :rolleyes:

...oricum iti doresc succes :) si orice greutate o sa intampini nu te lasa...

Multumesc de "incurajari" :P ... Totusi eu sper sa se mai gaseasca persoane care sa nu mai aiba ce face cu motorul si sa mi-l doneze mie :cheers: ... Oricum daca o sa am o mobra o sa vin la intalniri sa o vedeti si voi :)

Editat de pimP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de "incurajari" :) ... Totusi eu sper sa se mai gaseasca persoane care sa nu mai aiba ce face cu motorul si sa mi-l doneze mie :rolleyes: ... Oricum daca o sa am o mobra o sa vin la intalniri sa o vedeti si voi :cheers:

Un sfat cinstit lasa dracului motoarele si pune mana pe invatat ai nevoie de o meserie buna si pe urma este timp de motoare. Daca de pe acum numai motoare ai in cap inseamna ca toata viata te vei ruga sa primesti un motor ca nu vei avea bani sa-l cumperi. Chiar daca primesti o Mobra crezi ca nu trebe bani sa o pui in functiune si pe urma benzina etc de unde...?

Succes la invatat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majestate, este vorba de un copil caruia-i plac motoarele! Nu are bani, iar sfatul tau nu-i tocmai inspirat. Simson zici? La 16 ani? Precis v-a gasii o gioarsa... ce sa faca cu ea?

Apoi la ce ajutor te-ai gandit maria-ta? Da-i un pret si un motor in functiune daca ai!

 

 

Si eu sper sa gasesti, sunt destule abandonate! Pt inceput, mergi in targ si vei gasii un sigur un scuter, in functiune si care nu-i nici foarte scump(am vazut multe), sunt multi de varsta ta. Macar sa-ti faci o idee, apoi mai v-bim.

Cristi,baiatul trebuie sa demonstreze ca e onest si bine intentionat.Daca nu e cu suparare,as vrea sa faca demonstratia pe acest forum,ca sa va dati si

voi cu parerea.Daca se dovedeste ca chiar merita eu ii donez un simson sport cu talon vechi,in starea in care l-am cumparat.Oricum,iarna e pe sfarsite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat cinstit lasa dracului motoarele si pune mana pe invatat ai nevoie de o meserie buna si pe urma este timp de motoare. Daca de pe acum numai motoare ai in cap inseamna ca toata viata te vei ruga sa primesti un motor ca nu vei avea bani sa-l cumperi. Chiar daca primesti o Mobra crezi ca nu trebe bani sa o pui in functiune si pe urma benzina etc de unde...?

Succes la invatat

 

 

 

super bine spus!!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, nu o sa cheltui banii primiti de buzunar , si o sa bag benzina :) si ulei :cheers: ... ma descurc eu :rolleyes: ...

 

 

 

da? auzi...cred ca mere si numai cu ulei! sau/si numai cu benzina! ce zici? care-i mai buna? facem un pool?

 

oameni buni...omului ii trebe motor caruia nu-i trebe piese!

 

baiete.....stai sa vezi ce o sa iti mai storci tu buzunarul,si stai sa vezi ce o sa mai stai la milogeala cand ti se va strica MOtocicleta-BRAsov(MOBRA) o stiu de cand sunt mic 'rara dracu ea!

beleleeee cu sacu' ! si bagam la bani...de mai bine imi luam dacia!

 

 

sunt 100% de acord cu ce zice @elm.....cumparati bicicleta!

Editat de Mihai_J4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Daca se dovedeste ca chiar merita eu ii donez un simson sport cu talon vechi...

Aha... Frumos, intentia conteaza si este laudabila! Din pacate(pt el), nu-l intereseaza, vrea ceva de fite, deocamdata... poate peste ceva ani, cine stie?

Si acum parerea mea: de cate ori in drumurile mele am intalnit un Simson, m-am oprit si am stat de v-ba cu propietarul(atunci cand am avut ocazia). Am ajuns la concluzia ca posesorii de astfel de motoare, (in functiune) sunt artisti, meseriasi adevarati, oameni de la care mereu ai ce-nvata! Sunt putini cei care stiu si pot sa intretina un astfel de motor. M-ar bate gandul si pe mine, sa cumpar una(o cioarsa dar completa), sa lucrez la ea "de-amorul artei". Candva am avut una, si astazi mi-aduc aminte cu nostalgie de ea, a fost un motor ce nu m-a lasat niciodata!

Respectele mele d-le, poate ne-om vedea si pe sosea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi,baiatul trebuie sa demonstreze ca e onest si bine intentionat.Daca nu e cu suparare,as vrea sa faca demonstratia pe acest forum,ca sa va dati si

voi cu parerea.Daca se dovedeste ca chiar merita eu ii donez un simson sport cu talon vechi,in starea in care l-am cumparat.Oricum,iarna e pe sfarsite.

Ok :) ... Cum as putea demonstra :cheers: ... Promit sa va demonstrez ca merit o astfel de motocicleta :) ! Astept raspuns :rolleyes:

Editat de pimP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok :P ... Cum as putea demonstra :cheers: ... Promit sa va demonstrez ca merit o astfel de motocicleta :) ! Astept raspuns :rolleyes:

 

Domne', daca nu-ti poti permite sa-ti cumperi o motoreta, crede-ma, nu-ti permiti nici s-o intretii/utilizezi

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok :) ... Cum as putea demonstra :cheers: ... Promit sa va demonstrez ca merit o astfel de motocicleta :) ! Astept raspuns :rolleyes:

 

stii cum demonstrezi ca meriti un motor?

faci ca mine: Muncesti doua veri, strangi din fese sa pui banii de o parte, nu-ti scoti gagica la suc, nu mai vrei adidasi de firma ca si tenesii sunt buni si-ti iei un nipru... AL TAU, LUAT PRIN MUNCA SI PUTERILE TALE. La fix, faci 18 ani si dai de carnet.

daca nu asa atunci cand o sa te insori si o sa vrea nevasta casa ce-o sa faci? tot cerseala? pe forumuri de arhitecti? sau ce?

cineva scria mai sus sa lasi naibii toate si sa te apuci de invatat. avea dreptate. numai asa poti avea tot ce-ti trebuie.

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cum demonstrezi ca meriti un motor?

faci ca mine: Muncesti doua veri, strangi din fese sa pui banii de o parte, nu-ti scoti gagica la suc, nu mai vrei adidasi de firma ca si tenesii sunt buni si-ti iei un nipru... AL TAU, LUAT PRIN MUNCA SI PUTERILE TALE. La fix, faci 18 ani si dai de carnet.

daca nu asa atunci cand o sa te insori si o sa vrea nevasta casa ce-o sa faci? tot cerseala? pe forumuri de arhitecti? sau ce?

cineva scria mai sus sa lasi naibii toate si sa te apuci de invatat. avea dreptate. numai asa poti avea tot ce-ti trebuie.

:rolleyes: :cheers: :)

Pushtiule Pimp.Invatza retzeta de la astia batrani, cel putzin cam pe totzi pe care-i cunosc pe aici: "Strange tare din koor pt. o motocicleta" Indiferent marca.Si mai stii ca "ce vine de haram, de haram se duce".Incearca sa realizezi ca ai mandrie, esti barbat, si barbatzii nu cersesc...e putzin penibil.Acum du-te la un pic de Cantarstraic.Si nu pune la suflet morala noastra.No offence.

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am piese de cz 250 twin daca cineva doreste cartere ,ambielaj,cutie viteze, cilindrii , filtu aer+cutii ...bascula etc... chiar si niste acte .... vechi as avea....

 

As aprecia ... capacele de planeta 5 care se pun pt a masca carburatorul...

 

PS pt piese nu cer bani....

 

Sau poate are careva vre o vechitura... o MOBRA de care nu are timp si vrea sa o dea la reconditionat ..... am vazut pe cineva zicea ca are un simpson ...poate putem discuta un pret etc....

 

am o placa de baza NOUA -nefolosita 350 de lei in magazin Gigabyte GA78xxxx pt am2+ as da-o pe o MOBRA

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru sfaturi si imi cer scuze pentru deranjul creat :cheers: . Oricum se pare ca nimeni nu ma va ajuta :) , daca cineva doreste sa ma ajute astept un mesaj pe PM :) .

Prietene, sincer, nu stiu ce a fost in capul tau dar cu "da-mi si mie" nu merge ca asta e caracteristica tipica romanului. Uite eu am avut un Simson de 250 la 16 ani pe motorul ala mai mult am invatat mecanica decat sa ma plimb, oricum l-am vandut pentru piese la un pret de nimic tot la varsta aia, eu de atunci nu mai am motocicleta, si una calumea o sa am probabil dupa ce termin liceul, adica peste un an si ceva, tin sa mentionez am 18 ani, acum, la 18 ani, astept vara sa lucrez si sa fac rost de bani( 2-3 milioane ) sa cumpar o mobra si sa o pun la punct cum imi doresc, in rest ce ma mai plimb cu harbul de Dacie mostenita de la bunicu, eu de la 15 ani din vara am inceput sa lucrez in constructii, nu iti inchipui ca tencuiam, nu, doar chestii in genul " incarca roaba asta cu nisip" "cara tigla asta in pod" si mi-am facut bani! la 17 ani am progresat la ospatar, iar acuma la 18 mi se promite un post intr-un magazin de calculatoare pe baza cunostintelor profilului de la scoala, la varsta ta imi puneam deja bazele mecanicii, am inceput cu o carte de prin anii 60, parfuita si uitata in raft, in care explica toate bazele motoarelor ( asta ca sa stii cum sa intretii o comunista ) deci daca vrei motor cu " nenea da-mi si mie nu se rezolva " munceste, invata mecanica si vei avea o amarata de comunista, doar sa nu ai ghinionul sa nu o mai poti repara cum am avut eu, oricum, ce nu stii, intrebi pe forum ca de aia exista. Spor la munca si la invatat !

P.S. nu ai bani de mobra si iti pui nick-ul "PIMP" ? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...