Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc tuturor pentru sfaturi si imi cer scuze pentru deranjul creat :cheers: . Oricum se pare ca nimeni nu ma va ajuta :ok: , daca cineva doreste sa ma ajute astept un mesaj pe PM ;) .

http://tinypic.com/?t=postupload

Iti dau un motoras este bun alezat recent (cam de 15 anisori) piston de Mobra lipsa magnetou si carb. conditia este sa faci ceva cu el sa nu ajunga la remat.

Numai bine

 

 

http://tinypic.com/?t=postupload

Iti dau un motoras este bun alezat recent (cam de 15 anisori) piston de Mobra lipsa magnetou si carb. conditia este sa faci ceva cu el sa nu ajunga la remat.

Numai bine

rlmibn.jpgPutin am sfeclit-o la poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ala se poate face o super bicicleta cu motor! desigur daca asa hotarste pimP

 

numai bine!

Asta era ideea cu un carb, un magnetou de la remat o bicicleta cu 500000 lei se poate apuca de lucru.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://tinypic.com/?t=postupload

Iti dau un motoras este bun alezat recent (cam de 15 anisori) piston de Mobra lipsa magnetou si carb. conditia este sa faci ceva cu el sa nu ajunga la remat.

Numai bine

 

 

 

rlmibn.jpgPutin am sfeclit-o la poza

Da normal ca accept :) Astept pe PM un mesaj cu un id de messenger / mail / orice ;) Multumesc mult :cheers: :ok: .... Cineva stie cum as putea sa pun pe o bicicleta ? :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui o bicicleta fara suspensie pe spate , si una gen " clasica " adica nu Mountain Bike :cheers: ?

 

 

atunci un cadru e pegas........???

 

magnetorul si carburatorul daca se nimeresc de la mobra,pot sa iti dau eu....

 

recomand cu suspensii,ca o sa iti chiraie booocile pe tartareatza "home-made"

 

nu trebe multe,ba chiar putine.....o prindere de cadru a motorului,lant (pinion motor-pinion roata) manson acceleratie! si daca vrei o si "customizezi" sa arate a "comunista" ii pui rezervor de 49(sa dea chopper) ii pui sha de RT(1 sau 2 chiar) si ii pui portbagaj! si capace lateralede IJ 56....ii pui furca fata de ural (cum e furca lui @drobu) si cauciucuri 3,50+18! aripi nichelate.......aaa si bord de jupiter 4/5 s aia va iesi o comunista! cred ca ti-am dat destule idei...ai de unde sa "culegi"

 

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci un cadru e pegas........???

 

magnetorul si carburatorul daca se nimeresc de la mobra,pot sa iti dau eu....

 

recomand cu suspensii,ca o sa iti chiraie booocile pe tartareatza "home-made"

 

nu trebe multe,ba chiar putine.....o prindere de cadru a motorului,lant (pinion motor-pinion roata) manson acceleratie! si daca vrei o si "customizezi" sa arate a "comunista" ii pui rezervor de 49(sa dea chopper) ii pui sha de RT(1 sau 2 chiar) si ii pui portbagaj! si capace lateralede IJ 56....ii pui furca fata de ural (cum e furca lui @drobu) si cauciucuri 3,50+18! aripi nichelate.......aaa si bord de jupiter 4/5 s aia va iesi o comunista! cred ca ti-am dat destule idei...ai de unde sa "culegi"

 

 

Numai bine!

Multumesc mult de ajutor . :cheers: Astept acum sa imi raspunda DL. Mircea la post in legatura cu motorul :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da normal ca accept :) Astept pe PM un mesaj cu un id de messenger / mail / orice ;) Multumesc mult :cheers: :ok: .... Cineva stie cum as putea sa pun pe o bicicleta ? :bow:

Cauta pe " biciclete cu motor si vei gasi mai multe variante si idei de fixare.

da-mi adresa si pun colet.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe " biciclete cu motor si vei gasi mai multe variante si idei de fixare.

da-mi adresa si pun colet.

Numai bine

V-am raspuns pe PM astept un raspuns . Am cautat am vazut ca sunt mai multe metode , si bune ar fii bicicletele acelea "DUNAREA" de care sunt pe la tara , deoarece au mai mult loc pentru motor :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai terminat cu cersitu, foarte bine acum incearca sa postezi in alta parte ideiile despre cum sa prinzi motoru si cum sa continui trotineta.

Fa un topic nou sau posteaza pe la mopedisti/scuteristi. nu de alta , dar sunt si niste reguli aici pe forum. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut :D ! Am si eu o dorinta / rugaminte :lol: , cine ma poate ajuta si pe mine cu o mobra / hoinar sau ceva care are pana in 50 de cc sau pana in 125 ,sau macar piese cu care pot construi un moped :D ..... Doneaza cineva asa ceva ? :kiss: tin sa mentionez ca am 16 ani :) si am "permis" si de aceea as vrea... Multumesc .. Asfalt uscat !

"prietene" si eu am avut 16 ani si atunci mi-am cumparat o mobra cu 50ron si nu era inmatriculata... timpul a trecut am invatat sa merg, am in vatat mecanica, am invatat ce si cum e cu motocicletele si cand am implinit 18 ani am luat carnetul(17iunie2005) toata vara am muncit si am strans 17milioane cu care mi-am luat un ij jupiter 5, inmatriculat si care mergea perfect, acum am zxr 400. IDEEA E CA POTI SA STRANGI BANI SI SINGU SA ITI IEI O MOBRA! PENTRU CE VREI INMATRICULATA DACA NICI PERMIS NU AI? AI IDEE CAT E SCOALA DE SOFERI PENTRU A1??? numai bine si mai gandeste-te

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru sfaturi si imi cer scuze pentru deranjul creat :lol: . Oricum se pare ca nimeni nu ma va ajuta :D , daca cineva doreste sa ma ajute astept un mesaj pe PM :) .

Extraordinar!Cei 3-4 care te-au contrat au reusit sa-ti nauceasca nazuintele.Trebuia sa te lupti cu ei nu sa dai inapoi ca soferii.Trezeste-te!Inca mai vreau

sa ajut un visator care a plecat sa lupte,nu sa se predea.Eu nu mi-am schimbat intentiile!Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar!Cei 3-4 care te-au contrat au reusit sa-ti nauceasca nazuintele.Trebuia sa te lupti cu ei nu sa dai inapoi ca soferii.Trezeste-te!Inca mai vreau

sa ajut un visator care a plecat sa lupte,nu sa se predea.Eu nu mi-am schimbat intentiile!Succes.

V-am trimis mesaj pe PM :D ! Nu mai raspund aici ca nu vreau sa aud pareri "rautacioase" :lol: . Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am trimis mesaj pe PM :D ! Nu mai raspund aici ca nu vreau sa aud pareri "rautacioase" :) . Multumesc :P

Astept raspunsul dvs pe PM . As dori sa va demonstrez ca il merit dar moderatorii nu imi dau voie sa fac off-topic , trebuie scris doar ce cerseste fiecare om :D . O zi buna ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar 2 burdufi pentru amortizor fata, pentru mz rt, important este sa aibe dimensiunea de 25cm, si deasemenea burdufi de la lant, acestia au dimensiunea de 38cm; astept oferte, si recomandari!

 

deasemenea as dori sa cumpar si manerul pentru partea stanga, cel care actioneaza ambreiajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar 2 burdufi pentru amortizor fata, pentru mz rt, important este sa aibe dimensiunea de 25cm, si deasemenea burdufi de la lant, acestia au dimensiunea de 38cm; astept oferte, si recomandari!

 

deasemenea as dori sa cumpar si manerul pentru partea stanga, cel care actioneaza ambreiajul.

Pe telescoape poti sa pui burdufuri de bieleta de Dacie,ca originale...cam greu.Iar pe lant incearca daca nu merg cumva cele de Mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/colorcumpar un ataj de dnepr.

 

cine are nevoie de un ambielaj de cz 175 nou in vazelina asa cun se vindeau prin anii 70 in magazin moto.

 

cine are nevoie de un ambielaj de cz 175, nou in vazelina asa cum se vindeau prin anii 70 in magazin moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagati aici cereri, si ce va trece prin cap, si nu mai stricati topicuri de donatii cu cerseli de toata jena.

salut, unde as putea sa gasesc, sau la cine, un dinam pt jawa cz 175 model '61, multam anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/colorcumpar un ataj de dnepr.

 

cine are nevoie de un ambielaj de cz 175 nou in vazelina asa cun se vindeau prin anii 70 in magazin moto.

 

cine are nevoie de un ambielaj de cz 175, nou in vazelina asa cum se vindeau prin anii 70 in magazin moto.

si la ce pret ambielajul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...