Sari la conținut

"Motociclist" politist fara permis


Jorj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cum adik doi dintr-o lovitura?!!! :D

 

 

 

1. Politistul pentru ca circula fara carnet (crezi ca, daca te prindea pe tine fara carnet iti zicea,: n'are mah nimic ca si eu merg fara.

2. Fata ca a trecut prin locul nepermis si fara sa se asigure. Gandeste-te daca tu erai pe mobra (cu sau fara carnet ).. iti era bine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Politistul pentru ca circula fara carnet (crezi ca, daca te prindea pe tine fara carnet iti zicea,: n'are mah nimic ca si eu merg fara.

2. Fata ca a trecut prin locul nepermis si fara sa se asigure. Gandeste-te daca tu erai pe mobra (cu sau fara carnet ).. iti era bine ?

 

 

 

...daca tii neaparat sa stii chiar mi s-a inamplat asta, dar nu eram cu moto, ci eram cu masina si un copil de 6 ani mi-a intrat glont chiar in portiera stanga chiar pe 31 decembrie(iti dai seama ce revelion am avut) si totusi nu pot sa ma bucur de raul altuia...fata aia ar putea sa fie in coma(dupa cum scrie la titlu) si nu vad cu ce incalzeste asta pe cineva...sunteti incredibili cum puteti sa puneti in balanta sanatatea unui om(indiferent ce a facut) cu 3 piese de motocicleta... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha, doi dintr-o lovitura.
1. Politistul pentru ca circula fara carnet (crezi ca, daca te prindea pe tine fara carnet iti zicea,: n'are mah nimic ca si eu merg fara.

2. Fata ca a trecut prin locul nepermis si fara sa se asigure. Gandeste-te daca tu erai pe mobra (cu sau fara carnet ).. iti era bine ?

 

nu-mi vine sa cred: fata are 15 ani !!! si tu te bucuri ca a patit-o.

faci cumva parte din categoria care gandeste: "pietoni inconstineti, nu stiu ei ce greu e sa pui frana cu motocicleta, asa merita sa pateasca daca nu trec pe trecere si nu se asigura" ?

ori s-a intors lumea cu sus'n'jos, ori nu mai disting eu binele de rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o adica inteleg ca scapa un copil de 5 ani pe strada si se intampla nefacuta si intr-adevar, e copil si nu stie ce si cum, sau abia invata sa distinga anumite chestii. Dar la 15 ani se presupune ca te duce mintea cat macar sa te asiguri cand traversezi pe unde nu trebuie, ca doar e pielea ta in joc. Nu cred ca se bucura nimeni ca a incasat-o si copila, dar sincer la varsta asta deja ar trebui sa avem un minim de pretentie de la ei. Nu impuscati pianistul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o adica inteleg ca scapa un copil de 5 ani pe strada si se intampla nefacuta si intr-adevar, e copil si nu stie ce si cum, sau abia invata sa distinga anumite chestii. Dar la 15 ani se presupune ca te duce mintea cat macar sa te asiguri cand traversezi pe unde nu trebuie, ca doar e pielea ta in joc. Nu cred ca se bucura nimeni ca a incasat-o si copila, dar sincer la varsta asta deja ar trebui sa avem un minim de pretentie de la ei. Nu impuscati pianistul :D

:D

 

Adica...dupa ce ca trebuie sa ma pazesc pe mine in trafic, trebuie sa mai pazesc si batrani, adolescenti sau chiar oameni in toata firea care sunt inconstienti si traverseaza pe unde le vine bine, ca doar le-a dat primaria sosea. Wtf? Si da, pentru cei care vor intreba, eu chiar incerc sa traversez doar pe la trecere. Cum as putea sa am pretentii de la altii sa respecte niste reguli, daca eu nu le respect.

In fine...sa speram ca fata de 15 ani a invatat ceva din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o adica inteleg ca scapa un copil de 5 ani pe strada si se intampla nefacuta si intr-adevar, e copil si nu stie ce si cum, sau abia invata sa distinga anumite chestii. Dar la 15 ani se presupune ca te duce mintea cat macar sa te asiguri cand traversezi pe unde nu trebuie, ca doar e pielea ta in joc. Nu cred ca se bucura nimeni ca a incasat-o si copila, dar sincer la varsta asta deja ar trebui sa avem un minim de pretentie de la ei. Nu impuscati pianistul :D

 

 

 

...mdaa!!! hai sa ii impuscam, nu?!!...ca tu nu ai gresit niciodata!!! nu erai niciodata sa il lovesti pe vreunu cu masina, cu moto sau un pieton, nu ai mers niciodata fara casca sau cu 250 pe nus ce drum sau nu ai mers niciodata pe o roata!! dar haideti totusi sa impuscam copilul ala pt ca a facut o greseala in viata...aceea de a traversa strada!!! pai noi suntem niste ingeri, trebuie sa dea toata lumea la o parte din calea noastra, nu trebuie sa fim deranjati cu nik sau doamne fereasca sa greseasca cineva cu ceva...ca de, noi suntem fiinte ariene carora le trebuie asigurata supravietuirea cu orice mijloc si doamne fereste sa se mai intample sa mai greseasca cineva in defavoarea noastra!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Adica...dupa ce ca trebuie sa ma pazesc pe mine in trafic, trebuie sa mai pazesc si batrani, adolescenti sau chiar oameni in toata firea care sunt inconstienti si traverseaza pe unde le vine bine, ca doar le-a dat primaria sosea. Wtf? Si da, pentru cei care vor intreba, eu chiar incerc sa traversez doar pe la trecere. Cum as putea sa am pretentii de la altii sa respecte niste reguli, daca eu nu le respect.

In fine...sa speram ca fata de 15 ani a invatat ceva din asta.

 

 

La o adica, dupa ce ca trebuie sa te pazesti pe tine in trafic, trebuie sa mai pazesti si batrani, adolescenti si chiar oameni in toata firea care sunt inconstienti si traverseaza pe unde le vine, chiar daca nu le-a dat primaria sosea!

WTF! E in joc sanatatea ta, aspectul motocicletei si cateodata poate fi vorba de cativa litri de lacrimi si cateva kile de lumanari si flori. Si asta doar pentru ca unii consideara ca "de ce trebuie?".

Nenorocita aia de fata o fi invatat ceva. Sa speram ca va avea si noroc sa aplice.

Dar vad ca nimeni nu-si pune problema in felul urmator:

Cetateanul in cauza, "motociclistul", care se presupune ca are o "conduita morala ireprosabila" ca doar e gabor, conduce un vehicul fara a avea permis de conducere pentru categoria respectiva si mai incearca si sa se disculpe inlocuind motoreta cu un scuter. Asta, din punctul meu de vedere il transforma in criminal.

Genul asta de personaje ar trebui judecati instant si executati ca la islamisti- batuti cu pietre sau legati de un cal si tarati 10 kilometri.

Dar noi nu. La noi e invers. La noi copila e proasta ca merge pe strada si da peste ea un inconstient criminal care NU AVEA CE SA CAUTE ACOLO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grav este ca mizerabilul ala de militian ar trebui sa fie un exemplu de conduita si sa-i sanctioneze pe cei care gresesc.

Si mai grav este ca multi sunt varza dpdv al conduitei, ca au senzatia ca daca sunt militieni pot face ce vor.

 

Dupa parerea mea asta ar trebui exclus pe viata, fara nici un dubiu, din politie pt ca este tragic daca unul ca asta ar mai fi vreodata pus in postura de a reprezenta in vreun fel politia, cu atat mai mult sa sanctioneze pe altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce-mi place e ca unii de pe aici care isi dau cu parerea sunt ori fara permis ori fara motor. Sunt curios cata experienta poti dobandi citind un forum incat sa poti sa-ti dai asa de bine cu parerea.

Editat de redslayer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce-mi place e ca unii de pe aici care isi dau cu parerea sunt ori fara permis ori fara motor. Sunt curios cata experienta poti dobandi citind un forum incat sa poti sa-ti dai asa de bine cu parerea.

:D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce-mi place e ca unii de pe aici care isi dau cu parerea sunt ori fara permis ori fara motor. Sunt curios cata experienta poti dobandi citind un forum incat sa poti sa-ti dai asa de bine cu parerea.

 

 

 

...hmmm...ciudat pt ca cel putin pe topic-ul asta nu e niciunul din categoriile de mai sus...si in plus, cu ce te ajuta asta ca sa comentezi mai bine faptele de mai sus?!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o adica inteleg ca scapa un copil de 5 ani pe strada si se intampla nefacuta si intr-adevar, e copil si nu stie ce si cum, sau abia invata sa distinga anumite chestii. Dar la 15 ani se presupune ca te duce mintea cat macar sa te asiguri cand traversezi pe unde nu trebuie, ca doar e pielea ta in joc. Nu cred ca se bucura nimeni ca a incasat-o si copila, dar sincer la varsta asta deja ar trebui sa avem un minim de pretentie de la ei. Nu impuscati pianistul :D

corect, mi se pare un post de bun-simt, nu prea inteleg de ce se cearta lumea pe-aici :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o adica, dupa ce ca trebuie sa te pazesti pe tine in trafic, trebuie sa mai pazesti si batrani, adolescenti si chiar oameni in toata firea care sunt inconstienti si traverseaza pe unde le vine, chiar daca nu le-a dat primaria sosea!

WTF! E in joc sanatatea ta, aspectul motocicletei si cateodata poate fi vorba de cativa litri de lacrimi si cateva kile de lumanari si flori. Si asta doar pentru ca unii consideara ca "de ce trebuie?".

 

Pai da, absolut, trebuie sa ne pazim atat pe noi cat si pe ceilalti. E normal ? Nu. Dar asta e alta poveste. Ideea era ca si politistul trebuie sanctionat corespunzator ("aspru dar sever" cum zicea un amic) si fatuca sa fi bagat ceva la cap, ca vina este si a ei. Ca daca n-o lovea politistul fara permis (care nu trebuia sa fie acolo), putea sa o loveasca un TIR cu acte in regula.

 

Ce vroiam sa subliniez e ca desi in cazuri de genul asta nu e normal sa te bucuri de raul altuia, nu mi se pare normal nici sa ii pupam in kur pe toti inconstientii pt ca au facut buba, din prostia lor. Dau peste unu' de asta, din vina lui - opresc, ii acord primul ajutor, chem salvarea, da' nu o sa ma duc sa imi cer scuze parintilor lui si nici flori la spital nu-i duc. Inconstienta, ca si prostia, se plateste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genul asta de personaje ar trebui judecati instant si executati ca la islamisti- batuti cu pietre sau legati de un cal si tarati 10 kilometri.

Dar noi nu. La noi e invers. La noi copila e proasta ca merge pe strada si da peste ea un inconstient criminal care NU AVEA CE SA CAUTE ACOLO.

 

La noi e judecata o mama a n-spe copii, care era si gravida, ca a fost lovita de un motociclist fara carnet si a murit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...