Sari la conținut

Eroilor 5 Iunie


hebe5p1n
 Share

Postări Recomandate

m-a sunat prietenul meu sa imi spuna de un accident petrecut eroilor in care au fost implicate un moto si un renault clio

nu vreau sa fiu luata peste picior pentru acest topic

m-ar interesa doar daca motociclistul este ok

sper din tot sufletul

asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

din cate mi-a spus prietenul meu este vorba de podul de la eroilor (cel cu accidentul lui nemescu) nu marriot si la locul accidentului era un renault lovit foarte tare

nu are cumn sa fie acelasi .... din pacate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e acelasi. Masian era un clio lovit serios in fata (bara fata cazuta complet, parbriz spart de casca presupun) si moto un chopper visiniu.

Motociclistul era constient din cate am inteles insa erau urme de sange pe asfalt

Editat de psycho_vox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la fata locului exaqct cand pleca ambulanta! :scratch:

Este vorba despre o honda shadow de 125! erau 2 persoane pea! tat si fiu! tatal conducea si se pare ca...idioata(femeie...da) nu a acordat prioritate de dreapta! cel care "conducea" este lovit la cap(i-a sarit casca) mana rupta, se pare ca si bazin! Fiica acestuia si nepotul au venit imediat la locul accidentului si ne-au dat detalii referitoare la starea acestora! fiul acestuia nu are nimic, doar cateva contuzii! motorul...jumatate din el...PRAF. Sincer...la cum arata motorul...mare mirare ca au scapat! Renault-ul are toata partea dreapta fata facuta praf, o mare lovitura in parbriz, airbag lateral sarit!

Sincer...nu mai vreau sa dau multe detalii pt. ca m-am ingrozit cand am vazut ce pagube avea motorul, dar si masina!

 

 

P.S. Baiatul cu FZ ce a facut si poze este rugat sa ma contacteze pe PM! A pierdut ceva si vreau sa ii restitui acele lucruri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferii astia care nu vad motociclistii,dar vad pe ceilalti participanti la trafic...sunt incredibili

in cazu de fata nu a dat prioritate..pt ca in Romania,se merge pe ideea ca cine are vehiculul mai impunator are prioritate...exista si exceptii credeti-ma...lucrez pe autobuz si nu mi se da de multe ori prioritate de dreapta,sau vine cate unu de pe o strada laterala se opreste la coltul strazii la 15-20 m de mine,vede ca vin,si totusi intra pe singura banda de mers pe sens,se opreste pt a se asigura din dreapta.

deci daca la autobuz nu da prioritate desi ar trwebui sa existe in primul rand institinctul de conservare,apoi sa gandeasca ca transport oameni si nu pot frana violent,ce sa mai zicem ca nu da prioritate unuia pe 2 roti...stiti ce gandesc cretinii astia?:lasa ca nu intra peste mine,ca e prea periculos pt el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Eroilor unde? A fost lovit si Gabi din Afumati, just_him pe forum, in fata la Marriot, masina a fugit de la locul accidentului. O fi vb de acelasi accident?

 

 

Nu stiu daca e acelasi accident, am vb acum cu Inger_Albastru de pe forum si e cu Gabi la spital la municipal, nimic grav, zgarieturi si motorul polizat etc. Masina a fugit de la locul accidentului : CT 04 DAU - cine vede acest numar e rugat de urgenta sa anunte politia. MAMA MASII DE CONSERVARI TAMPIZATI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ramas cu familia celor accidentati la municipal si in mare sunt ok

 

tatal are bazinul rupt + o mana

pasagerul (baiatul lui) cateva zgarieturi daca nu ma insel

 

Insanatosire grabnica tatalui si multa mu i e mutei care conducea

 

lista mai mult sex oral`lor continua cu domnii politisti care radeau ca fuck`utii-n poponeata si cei de la obosita de la protv care se baga in seama si ea

post-14862-1181082637_thumb.jpg

post-14862-1181082643_thumb.jpg

post-14862-1181082650_thumb.jpg

post-14862-1181082657_thumb.jpg

post-14862-1181082662_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferita este intamplator o colega de-a mea de birou. sa speram ca va fi mai atenta pe viitor! sanatate motociclistului si alta data sa isi lege casca (am inteles ca i-ar fi sarit de pe cap fiind nelegata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca s-au adunat toate in seara asta de 06 06 2007 unu beat si una chioara asa spunea baiatul ce era pasager pe honda ( am facut analizele impreuna ) domne nu v-am vazut ...... si atat a zis balena ca cik e una cat usa de grasa

eu sunt cat decat ok ma cam doare capul sper sa treaca repede sanatate celor 2 si purtati echipament nu uitatzi sa legati casca amintiti-va de 1 mai 2006 ............ :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferita este intamplator o colega de-a mea de birou. sa speram ca va fi mai atenta pe viitor! sanatate motociclistului si alta data sa isi lege casca (am inteles ca i-ar fi sarit de pe cap fiind nelegata).

 

Iar pasagerul, Equilibrium, este prietenul fiului meu. Tatal sau merge pe doua roti cam de pe vremea cand parintii celor ce au format acum o comunitate a motocilistilor nici nu-si imaginau ca vor fi parinti. In ceea ce priveste casca da, ar fi trebuit sa si-o lege dar, sa fim seriosi, nu asta-i motivul pt care acum este in spital. La cap rana este superficiala. Bazinul insa, e grav si... din cat il cunosc eu, nu cred ca soferita, colega ta de birou, va scapa usor. Fiul a scapat cu o luxatie a gleznei si cu un mare hematom la sold. Maine vom afla mai multe despre starea D-lui Stefanescu. Motorul este la mine-n curte si arata jalnic. Multumesc acelui minunat domn care a fost deosebit de amabil si s-a oferit sa o urce in papucul sau. Cat despre cea care conducea masina...Dumnezeu are grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stiam ca dumnezeu stie si programeaza totul dinainte. Ce sa mai aiba grija? A avut deja.

 

De aici inainte o sa aiba grija bratul lung al legii. Soferita o sa aiba ceva de furca dar totusi nu va fi tarata legata de bara din spate a masinii si tavalita prin smoala si fulgi cum ar vrea familia.

 

Un accident, conform DEX, este un eveniment fortuit si imprevizibil. Nu cred ca a vrut nimeni sa faca carne tocata de motociclist.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns si eu acasa. Dan (fiul) era ok, schiopata si era inca socat de

ce s-a intamplat aseara, urmand sa mearga la spital la tatal sau care trebuia sa

fie operat la mana, avand pumnul zdrobit, si dupa, continuarea investigatiilor

cu bazinul care este.. Mai multe detalii voi afla si eu mai pe seara urmand sa

va tin la curent. Sau vom afla cu totii chiar de la Dan.

post-3968-1181122418_thumb.jpgpost-3968-1181122453_thumb.jpg

post-3968-1181122488_thumb.jpgpost-3968-1181122520_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te ca.ci in capu' lor de conservari retarzi????? La ce lege infecta avem, as prefera s-o bat p-aia pana cand ar rade!! :scratch: Cum spunea si cineva mai sus, nici de autobuze nu le mai e frica... Nemernici ordinari!!! Cred ca as INCERCA sa iert un om d-asta doar daca si-ar arunca permisul in masina si i-ar da foc in secunda 2!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca parbrizul ala arata asa de la impactul cu casca, ca daca nu avea casca acum era foarte grav, deci chiar daca a sarit tot si-a facut treaba.

Sper sa nu apara complicatii si sa se recupereze repede tatal, nu stiu de altii dar daca eram eu in cazul baiatului acum cred ca eram pe sectie pentru tentativa de omor a soferitei.

In astfel de cazuri se aplica legea junglei ca justitia romana e la pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te ca.ci in capu' lor de conservari retarzi????? La ce lege infecta avem, as prefera s-o bat p-aia pana cand ar rade!! :scratch: Cum spunea si cineva mai sus, nici de autobuze nu le mai e frica... Nemernici ordinari!!! Cred ca as INCERCA sa iert un om d-asta doar daca si-ar arunca permisul in masina si i-ar da foc in secunda 2!!!

 

 

Mie azi dimineata,una cu un Ford Fiesta,ma vede,o claxonez de cateva ori,se uita la mine,si tot imi i-a prioritatea!!!Ajung langa ea si ii bat in geam s-o intreb daca nu-mi aude claxonul???Imi raspunde foarte linistita,dar ce,tu nu puteai opri??? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te vede e chiar nesimtire...cand ma trezesc cu motociclist care face slalom printre masina si apare in punctul mort de dupa vreo alta masina..si tu dai semnal sa virezi...atunci e altceva.

Aseara, pana sa ajung la izvor (pe la 11 cand a fost accidentul) era sa dau peste unu cu un scuter...dau semnal sa ma bag..il vad in spate..raman cu semnalul pus si el tot accelereaza..pana la urma il las.

Alti 2 faceau slalom la pot la eroilor spre carrefour. Nu ii vedea nimeni ca schimbau benzile pe toate partile printre masini.. Altul la fel..la gradina botanica aseara..era a trecut printre masini exact cand vroiam sa schimb banda..noroc ca m-am uitat in oglinda si am tras repede de volan. Altu cu scuteru mergea la facultatea de drept pe banda 2.

Toate aseara..in nici unu din cazuri...nu aveau mai mult de o casca . In rest oha protectie. Blugi si maneca scurta.

N-as vrea sa il vad pe unu care face slalom facut sandwich intre 2 masini la semafor.

Si soferii sunt de vina...dar si unii motociclisti sunt...iar daca el vine si depaseste prin dreapta sau merge in zig-zag printre masini la semafor...o face pe pielea lui... Sunt in Romania...nu Anglia...

Insanatosire grabnica celor doi !! .. si anulare permis ametitei...cel putin daca mai mult nu se poate...

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui facuta o campanie pentru respectarea celor mai importante reguli de circulatie: asigurarea si semnalizarea. Eu personal constat ca de multe ori nu semnalizez suficient. Oricum ma asigur si nu sunt probleme, dar de gresit poate gresi oricine, mai ales in timp. Eu zic ca nu trebuie sa asteptam sa se intample ceva ca sa ne studiem greselile in trafic ci ar trebui facuta o campanie si la tv dar mai ales in trafic prin amenzi celor care nu semnalizeaza si nu se asigura corespunzator. Eu unul am patit-o cu masina cu unul care a intors pe drum cu 2 benzi pe sens fara sa se asigure (a fost singurul meu accident; de atunci ma cam asigur eu si de prostia altora). Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca eram pe motor. Si era un batranel nevinot. A zambit si gata. Atunci nu prea m-am agitat, dar dupa ce s-a intamplat in ultimele zile, ma ingrozesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie azi dimineata,una cu un Ford Fiesta,ma vede,o claxonez de cateva ori,se uita la mine,si tot imi i-a prioritatea!!!Ajung langa ea si ii bat in geam s-o intreb daca nu-mi aude claxonul???Imi raspunde foarte linistita,dar ce,tu nu puteai opri??? :scratch:

Asta, alaturi de idiotul din accidentul lui Fazek (motororult) e din categoria "te'am vazut dar ma doare in p*la/p*zda de viata ta".

Ar trebui eutanasiati.

 

Multa sanatate celor accidentati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta, alaturi de idiotul din accidentul lui Fazek (motororult) e din categoria "te'am vazut dar ma doare in p*la/p*zda de viata ta".

Ar trebui eutanasiati.

 

Multa sanatate celor accidentati.

 

Nu trebuie facuta o discriminare,toti gresim,ca santem barbati sau femei,la volan,sau pe doua roti!Dar parca un zambet,o mana ridicata,sau un gest de scuze,te face sa uiti mai repede de :scratch: cele intamplate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie azi dimineata,una cu un Ford Fiesta,ma vede,o claxonez de cateva ori,se uita la mine,si tot imi i-a prioritatea!!!Ajung langa ea si ii bat in geam s-o intreb daca nu-mi aude claxonul???Imi raspunde foarte linistita,dar ce,tu nu puteai opri??? :scratch:

in locul tau ii ciocaneam prin geam apoi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand as vrea sa-i multumesc lui Dumnezeu k eu cu tatal meu mai putem vorbi unul altuia,si k va putem arata ca exista un Dumnezeu alaturi de fiecare dintre noi..oamenii.Si in al doilea rand lui Ioghy (Adi),Mama lui Adi (mama lui),care au fost pe tot parcursul (de la ora 22 pana la 3:30 dimineata) alaturi de mine si de familia mea cand am avut acest nefericit accident......Ancai si lui Mih (Mihai) care au fost alaturi de sora mea cand a fost la locul accidentului...si tuturor motociclistilor si oamenilor care s-au oprit pentru a vedea dak pot da o mana de ajutor.Acum sa va zic cum s-a intamplat si cum se traieste un asemenea accident....In ziua de 05.06.2007 la ora 21:00 eu cu mama si cu sora mea eram la tatal meu acasa (in Drumul Taberii),unde era si varul meu.Pe la 21:30 tatal meu a hotarat (la cerintele mele) sa ma plimbe si pe mine cu motorul pana acasa...dar imi adusesem aminte ca imi uitasem casca acasa....eu find foarte trist din pricina acestui motiv,varul meu a hotarat sa-mi "imprumute" casca in acea noapte....am plecat de acasa pe la 21:45....totul era nemaipomenit.....pana la ora 22:00...cand eram la aproximativ 100 de metri de intersectie....eu cu tatal meu am vazut aceasta masina (renault clio neagra) care vroia sa faca stanga prin fata noastra....tatal meu nu a incetinit deoarece era semaforul verde si "domnisoara" cu B 66 UKA avea tot timpul din lume pentru a face aceasta manevra....din pacate pentru noi (find la vreo 50-60 m) aceasta nu a oprit pentru a se asigura ca nu vine nimeni din dreapta,ci a incetit in mijlocul intersectiei....la vreo 10 m "domnisoara" era tot acolo,"asigurandu-se" in mers......dupa care,in urmatoarele 2 secunde am simtit un mare gol in stomac si un mic soc atunci cand am realizat ca roata din fatza era in aripa masini.....a mai durat o secunda cand am vazut ca toata lumea se invarte in jurul meu...si inca o secunda pentru a ma ridica si a-mi vedea tatal culcat pe jos,nemiscandu-se,fara casca in cap...au fost cele mai dureroase momente din viatza mea pe care nu le pot descrie si care nu le doresc NIMANUI...din fericire constienta lui m-a facut sa ma stapanesc in fatza femeii care la pus pe tata la pamant si pe patul de spital....ceea ce nu a reusit nimeni timp de 37 de ani....el avand in momentul de fatza 55 de ani si avand permisul (A) de la 18 ani....pana acum eu incercam sa-i caut o scuza tatalui meu ca nu a incetinit sau nu a franat,dar azi 06.06.2007 cand am putut sa-l vizitez pe tatal meu mi-am dat seama ca in acele ultime momente,pana la contactul cu masina,tata se gandea cum sa cadem incat eu sa nu patesc nimica...nu a ales varianta de a ne rasturna pe o parte deoarece am fi putut avea rani amandoi.....si a ales variata de a intra direct in masina pentru ca eu sa intru il el din cauza opriri bruste si pentru a-mi oferi mie o cadere mult mai usoara pe asfalt.

Din fericire,tatal meu a rezistat (datorita Lui) acestui soc imens.Nu credeam niciodata ca voi fi fericit ca tatal meu e in spital avand rani superficiale la cap,mana stanga rupta,bazinul fracturat 3cm...si nu il ultimul rand,ca e in viatza....

Fatza de tatal meu,eu nu am nimic...o simpla entorsa la glezna piciorului stang si un hematom in partea stanga a taliei....

Prin surprinderea mea,nici pana acum nu am auzit nici o vorba din gura "soferitei"...nici macar un "imi pare sincer rau!","cum se simte tatal tau?","ce a patit?".......si pentru asta legea sper ca va fi corecta,acesta find un caz penal...

Cam asa se termina accidentul de la Eroilor din data de 05.06.2007

Tot ce pot sa va mai zic este sa aveti grija de voi si sa fiti foarte atenti la acesti asa-numiti "soferi"...

Editat de equilibrium
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...