Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

Topic has attachmentsComemorare In Fata Guvernului * PAGES 6 Miercuri 13 IUNIE ORA 20:00

REPLIES 50 DAC MOTORS VIEWS 1.615 Today, 11:33 AM

 

 

Topic has attachments Accident Mortal * PAGES 31 REPLIES 300 nickradu2005 VIEWS 21.585 Today, 11:31 AM

grigore marin strada liceului Dacia

 

ATI BALARIT 31 DE PAGINI SI 300 DE REPLIES IN LOC SA FACETI CEVA CONSTRUCTIV!

 

este simplu! Gaozarul ala mic nu avea ce sa caute cu 180km/h pe o straduta! Daca venea cu macar cu 70-80km/h pe acea strada scuteristul l-ar fi vazut, iar el ar fi avut timp sa evite. daca a franat pana la 140km/h dupa 20 m de frana blocata, la 80km/h s-ar fi oprit, ar fi evitat, sau l-ar fi lovit la 20-30km/h! altele ar fi fost consecintele!

Nu viteza omoara! PROSTIA IN SCHIMB, DA! vrei viteza???? du-te frate pe A2 fah o tura pana la fundulea intorci la pod si te-ai racorit nitel!

DACA NU BAGATI LA CAP CA ORASUL NU E PISTA DE CURSE, VOR CONTINUA SA EXISTE ACCIDENTE MORTALE IN FIECARE SAPTAMANA! FIGURATIA IN FATZA PITZIPOANCELOR CONTINUA SA FACA VICTIME SE PARE!

NE RACIM GURA CU PUSTANII DE 18 ANI DEGEABA! ORICUM NU VOR INTELEGE SI SE VOR CREDE ZMEI IN CONTINUARE!

CINE ARE CAP SI URECHI SA AUDA, PRICEPE! CINE NU, O SA PLANGA FAMILIA LOR! CA EU NU MAI DAU CU RIP-UL LA SINUCIGASI SI CRIMINALI!

 

intrati pe link, veniti cu propuneri serioase si constructive si lasati balareala! ca de prostie suntem saturati!

MIERCURI 13 IUNIE COMEMORARE IN VICTORIEI PENTRU VICTIMELE CE AU FOST SI CEI CE SE VOR DUCE!

CA IN RITMUL ASTA O SA FIE O VARA IN CARE O SA CURGA MULT SANGE!

/index.php?showtopic=106539

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doamne, Doamne... eu numai la parintii aia ma gandesc, ce au fratilor in cap cand le cumpara rachete de-astea copiilor!?

De ce nu le iau cate-o grenada sa se joace cu ea!?

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul, Merenptah, in ceea ce privesc motoarele, nu trebuie sa te educe nimeni, ci ar trebui s-o faci singur. Educatia, din familie, scoala, etc., te ajuta, pe linga mostenirea genetica si experientele personale, in formarea ta ca individ, sper cugetator. Trebuie sa stii daca ai ce cauta pe un motor si care sint limitele lui, cit si limitele tale. In caz contrar, astea sint rezultatele, iar, daca nu se intimplau pe motor, e probabil sa se fi intimplat altfel.

Nu-mi pasa, daca, pt. altii, motociclismul e un hobby, sau prelungirea/compensarea unor organe. Nici nu ma intereseaza asemenea persoane. Stiu ce reprezinta pt. mine. Chiar cu riscul e a nu fi crezut: nu, nu am fost niciodata imprudent!

E trist, ca se intimpla asemenea chestii. A cui e, insa, vina?

 

oare cat stii sa te educi singur si sa inveti singur la 17-18 ani? iar un parinte cu multi ani de viata in spate, dar fara nici o tangenta cu multe din pasiunile unui tanar, cat stie sa-l invete etc? prin urmare ori exista varianta: nu iti iau motor/ parapanta/ whatever ca e periculos, iar de aici se ajunge eventual la alte tampenii, ori exista varianta: iti iau pentru ca esti copilul meu, iti doresti, asta te face fericit si imi permit sa-ti cumpar.

 

din punctul meu de vedere: este mult prea tragic ceea ce s-a intamplat, sunt multe invataminte de tras, insa nu mi se pare corecta atitutinea de justitiari. sunt anumite aspecte pe care nu le aveti in vedere, iar altele pe care sigur nu le cunoasteti. ultimul meu post pe acest topic, nu mi se pare locul potrivit pentru polemici.

 

:scratch: :)

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare cat stii sa te educi singur si sa inveti singur la 17-18 ani? iar un parinte cu multi ani de viata in spate, dar fara nici o tangenta cu multe din pasiunile unui tanar, cat stie sa-l invete etc? prin urmare ori exista varianta: nu iti iau motor/ parapanta/ whatever ca e periculos, iar de aici se ajunge eventual la alte tampenii, ori exista varianta: iti iau pentru ca esti copilul meu, iti doresti, asta te face fericit si imi permit sa-ti cumpar.

 

din punctul meu de vedere: este mult prea tragic ceea ce s-a intamplat, sunt multe invataminte de tras, insa nu mi pare se corecta atitutinea de justitiari. sunt anumite aspecte pe care nu le aveti in vedere, iar altele pe care sigur nu le cunoasteti. ultimul meu post pe acest topic, nu mi se pare locul potrivit pentru polemici.

 

:scratch: :)

 

Ai dreptate. Sorry!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa mai aduc la cunostiinta tuturor un aspect al semnelor de circulatie, ce tine si de acest accident.

De exemplu, eu circul pe o strada, ce are o latime mai mare decat cele ce o intersecteaza, dar nu am nici un semn de circulatie care sa imi specifice ca rulez pe un drum cu prioritate. Ce imi ramane de facut? Sa ma opresc la fiecare intersectie sa ma asigur si sa acord prioritate de dreapta, nu? In mod normal asa ar fi, dar asa cum stiti multi dintre voi, observati pe stradutele ce intersecteaza drumul principal, semnele de "Cedeaza".

Pai atunci eu de unde naiba sa stiu ca aia trebuie sa imi dea prioritate daca eu, ce rulez pe principal, nu sunt semnalizat, atentionat.

Ori sa lase intersectiile cu regula de dreapta, ori sa puna semne pe toate strazile unei intersectii ca sa stie fiecare ce sa faca.

Pe mine ma scot din minti intersectiile care au cedeaza pe stradute, iar eu tre sa le invat pe dinafara ca sa nu ma opresc de fiecare data. Oare o fi greu sa le semnalizeze corect ?

Cam asa si cu acest accident. Kawa venea, teoretic, pe un drum cu prioritate, dar pt ca nu exista nici un semn, la acea intersectie, trebuie sa dea prioritate de dreapta si uite asa nici pana acum nu e stabilit cine cui trebuia sa ii dea prioritate.

Asteptam sa vedem ce va concluziona politia !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au scris 30 de pagini in 24 de ore cu pareri de rau, cu acuzatii si altele. Concluzia: stam si barfim si nu facem nimic. Hadeti sa muncim mai mult pentru campania anti-accidente, sa purtam tricourile, sa ne lipim mesaje pe masini. Nu este o chestie foarte organizata dar numai asa vor putea sa ne facem vazuti si sa atragem atentia asupra faptului ca a inceput sa se moara zilnic. Nimanui nu i se pare normal dar cati sunt aceia care fac ceva?

 

 

Si ce sa-mi scriu pe tricou? "Sunt motociclist, dar merg incet" ?... sau sa-l imbrac cand merg pe jos ori cu masina "Motociclistule, mergi mai incet, mai prudent, lasa fitzele!" ???

Campania nu are ca scop "educarea" celor care cred ca "nu mi s epoate intampla mie"... Campania aia are ca scop educarea celorlalti participanti la trafic.

Pentru "pilotzii" sinucigasi trebuie sa faca politia campania! Sa dea amenzi, sa ia permise. Sa mi-l ia si mie daca incalc regulamentul si pun in pericol alte vieti. Dar vezi tu, mie mi-l iau baietzii, altora nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectati mortii! RIP.

 

Pedeapsa cea mai mare pe care i-o poate da cineva pilotului, este sa-l lase Dumnezeu in viata. Dosar penal e nimic fata de ce-l asteapta.

 

Una peste alta daca nu se face ceva cu asociatia mobristilor din Romania, daca nu se face ceva cu campania anti accidente, a mai murit cineva degeaba. Ce e trist e ca o sa mai moara, nu multi, ci foarte multi! Si mai trist este faptul ca pe langa "selectia naturala", mai adaugam la RIP si nevinovati.

 

Acest tragic eveniment, nu este decat inca unul in lungul sir de carnagii "romantice" (ADICA FARA POZE, ATENTIA PRESEI :scratch: ). O sa se uite repede.

 

Trebuie mediatizate aceste evenimente, oricat de dureros este pentru famili. Acum! Singurele mase umane marcate de eveniment pe termen mediu si lung, sunt elevii si profesorii unui liceu. Atat !!!

 

Maine vi se poate intampla voua un eveniment tragic daca nu se TRAGE UN MARE SEMNAL DE ALARMA.

 

Motocicletele nu ucid!

 

Masinile nu ucid!

 

Camioanele nu ucid!

 

 

OAMENII UCID !!!

 

Ignoranta, lipsa educatiei rutiere, lipsa sigurantei si increderii, lipsa autoritara a "autoritatilor" va mai UCIDE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum puti sa fi asa de dus cu capu ca sa mergi cu 100km intr-o zona de limitare de 30km ?

chiar asa de aiurea era motociclistul sau nu vroia sa-l vada cineva cand trece pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au scris 30 de pagini in 24 de ore cu pareri de rau, cu acuzatii si altele. Concluzia: stam si barfim si nu facem nimic. Hadeti sa muncim mai mult pentru campania anti-accidente, sa purtam tricourile, sa ne lipim mesaje pe masini. Nu este o chestie foarte organizata dar numai asa vor putea sa ne facem vazuti si sa atragem atentia asupra faptului ca a inceput sa se moara zilnic. Nimanui nu i se pare normal dar cati sunt aceia care fac ceva?

 

 

:scratch:

 

RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultimele 2 ore stau si ma uit p forum sa vad km va certati km luati apararea fiecaruia , km ii jigniti si km ii criticati ! Ce e drept , da , au fost vinovati ! Fiecare cu vina lui , cel cu scuteru k nu s asigurat bine , cel cu kawa cu avea viteza , dar nu mai ziceti k era strada circulata si plm ptr k eu am fost acolo si nu era nimeni p strada knd mergea cu motoru , totul s-a intamplat intr-o fractiune d secunda , cel cu scuteru a iesit dupa strada , s-a utiat a vazut k vine kawa si totusi a riscat , i-a luat fata ! Nu mai vorbiti k stiti km e si k ati vazut in poze si a fost ala d vina sau ala ! NU ATI FOST DE FATA ! Crede-ti-ma k a iesit tot liceu afara si ne-am indreptat spre locul accidentului , inkipuiti-va k totusi au fost colegii nostri si sincer ne pare rau , dar ne pare si mai rau knd voi veniti cu injurii si tot felul de critici si pareri idiote ! Alex sper s te faci bine si iti urez multa sanatate , Bolo D-zeu sa te ierte si scuteristului la fel ! Aveti mare grija pe motoare k uita-ti ce se poate intampla din cauza unei neatentii !

Cu respect , Sabie (elev clasa a 11 E , liceu Dacia)

Bai copilas, daca strada era goala inseamna ca avea dreptul sa mearga cu 100-150 la ora? Din cauza celor ca el mor oameni nevinovati.

 

 

 

 

 

 

 

Vreau pozele pe mail: ca7a_73@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma si totusi...ce il costa pe scuterist sa se uite bine inainte sa iasa de pe straduta...cine cunoaste zona stie ca nu trebuie sa iesi prea mult in strada ca sa vezi daca vine ceva...acolo nici nu ai loc sa vii tare din cauza ca sunt speedbumps in fata liceului...IN MARE PARTE E VINA SCUTERISTULUI CA NU S-A UITAT DE 2 ORI INAINTE SA IASA DE PE STRADUTA!!!

Bai frate, dar voi nu intelegeti nimca???? LA VITEZA AIA DE 140KM/H FACI 41 DE METRII PE SECUNDA. POTI SA TE UITI SI DE 3 ORI, TOT NU-L VEZI. Voi ziceti de scuterist ca trebuia sa se uite, dar voi de ce nu ganditi????? Sau asta nu e punctul vostru forte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

genul asta de oameni ii face pe ceilalti sa arate cu degetul catre motociclisti, acuzator: "Uite criminalii astia inconstienti". Cam cu asta ne alegem dupa intamplari de acest tip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa mai aduc la cunostiinta tuturor un aspect al semnelor de circulatie, ce tine si de acest accident.

De exemplu, eu circul pe o strada, ce are o latime mai mare decat cele ce o intersecteaza, dar nu am nici un semn de circulatie care sa imi specifice ca rulez pe un drum cu prioritate. Ce imi ramane de facut? Sa ma opresc la fiecare intersectie sa ma asigur si sa acord prioritate de dreapta, nu? In mod normal asa ar fi, dar asa cum stiti multi dintre voi, observati pe stradutele ce intersecteaza drumul principal, semnele de "Cedeaza".

Pai atunci eu de unde naiba sa stiu ca aia trebuie sa imi dea prioritate daca eu, ce rulez pe principal, nu sunt semnalizat, atentionat.

Ori sa lase intersectiile cu regula de dreapta, ori sa puna semne pe toate strazile unei intersectii ca sa stie fiecare ce sa faca.

Pe mine ma scot din minti intersectiile care au cedeaza pe stradute, iar eu tre sa le invat pe dinafara ca sa nu ma opresc de fiecare data. Oare o fi greu sa le semnalizeze corect ?

Cam asa si cu acest accident. Kawa venea, teoretic, pe un drum cu prioritate, dar pt ca nu exista nici un semn, la acea intersectie, trebuie sa dea prioritate de dreapta si uite asa nici pana acum nu e stabilit cine cui trebuia sa ii dea prioritate.

Asteptam sa vedem ce va concluziona politia !

 

Un articol destul de hazliu din Codul Rutier zice ca te prinzi tu ca cei din lateral nu au prioritate, fiindca vezi DOSUL SEMNULUI DE CEDEAZA TRECEREA, care are forma unica (triunghi cu virful in jos) printre semnele de circulatie; e, acum ideea e sa mergi destul de incet ca sa poti urmari ce dosuri de panouri se afla pe stradutele respective ... evident, un semn " intersectie cu un drum fara prioritate" ar simplifica problema, dar cine sa-l puna, Administratia Drumurilor e ocupata cu borduriada.

 

Eh, evenimentele ultimelor zile ma fac sa intreb, in calitate de inca automobilist si viitor motociclist de week-end cum trebuie sa efectuez asigurarea pentru diverse manevre in trafic pentru a nu omori vreun rachetist; simt ca e o problema de timp pina mi se va intimpla ... macar pina acu' un an - doi forjatorii "stiau cu traficul", dar pe cei fara habar cum sa-i feresti? "Cu grija" nu mai are relevanta la diferente de viteze de 100km/h ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram aseara cu un prieten si mi-a zis ca a vazut la stiri un accident cu unu cu un zxr a lovit un scuter si am zis ca nu se poate... dar uite ca se poate.dupa ce am vazut si eu reportajul de stiri si am citit cam tot ce s-a discutat aici pe forum si am vazut si pozele pe un al site... nu pot sa trag decat urmatoarea concluzie. Vina este numai a tipului care a condus zxr-u. De ce? Teribilism. Am trecut si eu prin asa ceva, si cred ca toti am avut in noi o drama de teribilism, insa majoritatea am stiut, sau stim sa oprim acel teribilism cand vine vorba de viata, accidente si asa mai departe.

Din cate am inteles tipu, Alex, copil de bani gata mai mult ca sigur a zis ca sa se dea mare in fata colegilor de liceu si sa arate ce poate el pe o bestie de motor, cu care mia mult ca sigur ca nu avea mai mult de 500km facuti, pt ca daca ar fi avut, si-ar fi dat seama ca la peste 150 la ora nu mai ai ce sa faci cand iti sare unu in fata. mie mi-a iesit unu cu masina la 15 la ora si nu am putut sa il evit, da nu am patit nimik, imaginati-va ca aveam 50 (cat e limita legala) , mi-a iesit omu cu masina de pe straduta.... ma faceam una cu asfaltu...

problema este alta si anume ca aceeia care isi iau asemenea motoare (ma refer ca prim motor) nu realizeaza ca nu sunt stapani pe ele si se cred zmei si nici macar nu stiu unde sa se uite sa ucum sa reactioneze in trafic.

Eu zic merci ca am avut experianta a 3 ani de B inainte de a imi lua A-ul si asta ma ajuta extraordinar de mult in trafic, ca si sofer de masina ai un unghi mort, ai o neatentie etc.. si cand sunt pe motor, stiu "cat de cat" cam la ce sa ma astept. Da ala saracu cu scuteru ce sa stie la ce sa se astepte, adica cat de des trece unu cu 150 pe stradute? rar...

Sincer intr-un fel imi pare rau , intr-un fel nu... Imi pare rau pt tipul cu scuteru, ca nu avea foarte mare vina, desi am inteles ca trebuia sa cedeze trecerea, ce puii mei sa cedezi la unu care vine cu 150 la ora? (desi astia cu scutere sunt cam camicaze in trafic, majoritatea nu au nici oglinzi, se baga printre masini mai rau ca motociclistii care sunt totusi mari si zgomotosi, merg fara casca, trec pe rosu, si majoritatea fac asa, pt ca lor nu le trebuie permis si practic legislatia aia care o fac o si uita a 2-a zi...dar sa trecem peste asta)

imi pare rau pt pasagerul din spatele lui Alex, pentru ca sarac uchiar nu avea nici o vina si nici nu cred ca era constient in ceea ce se baga.

Si acum spuneti-mi? Ironia sortii... cel care scapa cu viata...(chiar daca nu o sa mai aiba o viata normala de acum in colo) este cel care a omorat 2 oameni.

Nu vreau sa par meschin sau rau, dar oarecum si-o merita. In general e bine sa inveti din greselile altora ca sa nu faci si tu la fel, se pare ca tipu asta a trebuit sa invete pe pielea lui ca nu se merge cu 150 pe stradute....de fapt nu se merge pe nicaieri in bucurest iu cu 150 pentru ca nu e oras de 150 la ora la ce gropi sunt, plus ca e ORAS (50-60 la ora).... Vrei viteza? du-te nene pe autostrada soarelui si ii dai 300 daca te tine motoru.... da nu in oras unde poate sa iti sara si un caine in fata si il iei in bot si ti-o iei si tu in bot ....

 

In fine... condoleante famiilor si RIP pentru cei doi.. cat despre Alex, sa se faca bine si sa se invete minte, si acesta sa fie un exemplu si pentru ceilalti teribilisti, care sunt in ultimu timp din ce in ce mai multi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un articol destul de hazliu din Codul Rutier zice ca te prinzi tu ca cei din lateral nu au prioritate, fiindca vezi DOSUL SEMNULUI DE CEDEAZA TRECEREA, care are forma unica (triunghi cu virful in jos) printre semnele de circulatie; e, acum ideea e sa mergi destul de incet ca sa poti urmari ce dosuri de panouri se afla pe stradutele respective ... evident, un semn " intersectie cu un drum fara prioritate" ar simplifica problema, dar cine sa-l puna, Administratia Drumurilor e ocupata cu borduriada.

 

Eh, evenimentele ultimelor zile ma fac sa intreb, in calitate de inca automobilist si viitor motociclist de week-end cum trebuie sa efectuez asigurarea pentru diverse manevre in trafic pentru a nu omori vreun rachetist; simt ca e o problema de timp pina mi se va intimpla ... macar pina acu' un an - doi forjatorii "stiau cu traficul", dar pe cei fara habar cum sa-i feresti? "Cu grija" nu mai are relevanta la diferente de viteze de 100km/h ...

 

Chiar exista un asemenea articol ?!?!? Ma mir ca ar putea exista asemenea ineptie, mai ales acolo, unde locul pentru interpretari, naste tragedii ca evenimentul acestui topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar exista un asemenea articol ?!?!? Ma mir ca ar putea exista asemenea ineptie, mai ales acolo, unde locul pentru interpretari, naste tragedii ca evenimentul acestui topic.

 

Nu am Codul la indemina, dar exista.

Logic vorbind, cred ca nici eu nu as fi acordat prioritate scuterului, fiindca nu mi-as fi imaginat ca o strada evident de rang inferior nu are cedeaza in acea intersectie; as putea risca cu gindul si sa zic ca scuteristul S-A ASIGURAT inainte sa intre de pe o strada secundara, dar ... "nu l-a vazut" pe "viteaz". De asemenea, m-as risca sa cred ca daca eram cu masina as fi frinat puternic si nu as fi lovit scuterul, iar cu motoreta as fi evitat, ca am invata si de-astea la scoala moto (sau macar as fi incercat sa aplic ce am invatat, ca pe strada nu e ca-n filme) ... asta deoarece nu mai depasesc decit rar de tot 50km/h cu masina in oras si cu motorul banuiesc ca n-o sa merg mult diferit. Diferenta intre viata si moarte a facut-o in cazul de fata nenorocita de VITEZA. VITEZA UCIDE. Si punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

 

Vrajeala treaba cu viteza,acul se poate bloca la orice viteza din soc iar pe aceea strada imi e greu de crezut ca putea prinde 180 ... cine a mers cu viteza asta stie ce inseamna iar acel kawa chiar daca era de 600 tot nu putea sa prinda atata pe acolo ... dupa cum arata motorul in poze,parerea mea este ca avea in jur de 100 ...urma de franare de 20 de metri nu e "proba" , iti franez cu spatele si de la 60 la ora 20 de metri...

Vai dar ce grozav esti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai dar ce grozav esti

si tu ce trist esti ...

ai cautat tu ceva p-acolo ca sa mai faci un post ... de unde reiese din postul meu ca sunt grozav?dar ca sa-ti fac o placere,da chiar sunt grozav.Hai pa :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am Codul la indemina, dar exista.

Logic vorbind, cred ca nici eu nu as fi acordat prioritate scuterului, fiindca nu mi-as fi imaginat ca o strada evident de rang inferior nu are cedeaza in acea intersectie; as putea risca cu gindul si sa zic ca scuteristul S-A ASIGURAT inainte sa intre de pe o strada secundara, dar ... "nu l-a vazut" pe "viteaz". De asemenea, m-as risca sa cred ca daca eram cu masina as fi frinat puternic si nu as fi lovit scuterul, iar cu motoreta as fi evitat, ca am invata si de-astea la scoala moto (sau macar as fi incercat sa aplic ce am invatat, ca pe strada nu e ca-n filme) ... asta deoarece nu mai depasesc decit rar de tot 50km/h cu masina in oras si cu motorul banuiesc ca n-o sa merg mult diferit. Diferenta intre viata si moarte a facut-o in cazul de fata nenorocita de VITEZA. VITEZA UCIDE. Si punct.

 

logic vorbind in tarile civilizate (unde se intampla accidente ca si la noi, ca nu-s cu nimic mai breji) pe drumurile secundare (cartiere) e limitata viteza la 30 km/h si nu exista nici un semn de circulatie tocmai pentru a respecta regula prioritatii de dreapta si a nu accelera ca ghiolbanu (regionalism, da cred ca va prindeti ce inseamna) ca esti pe drum cu prioritate. Exemplu de mai sus e respectat cu sfintenie in germania si uneori in alte tari salbatic capitaliste (franta, italia, etc). Sigura diferenta e ca ei au si autostrazi unde sa-i dai in gura fara limite daca ai chef (germania), bineinteles pe anumite portiuni... sau au circuite unde chiar poti sa mergi sa-ti faci de cap (bineinteles, cu echipament full, carene de circuit, samd).

 

In alta ordine de idei, discutiile de aici, cu toate ca multe opinii sunt foarte interesante si subscriu, altele la fel de interesante dar nu sunt de acord deloc, sunt absolut STERILE! teribilisti sunt si vor fi, accidente de cisrculatie, cu moto sau cu conserva,sunt si vor fi, victime la fel.

Tineti ochii larg deschisi si asigurati-va chiar si cand sunteti pe drumul cu prioritate si purtati echipamentul de protectie!

 

:scratch: :) RIP :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...