Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

..Smoke3 ...exact. Pompa Brembo am ochit-o deja si furtunele la fel. Poate o sa schimb si discurile. Oricum soimu' lu Reaper are frane nu gluma si doar din pompa si furtune inlocuite. Stiu ca exista etriere radiale Brembo si kitul aferent de montare....insa nu ma bag la asa cheltuieli ca nu-i cazu'. Oricum m-a scapat gazu' din multe insa mai tre' si frane cateodata.....acum 2 saptamani era sa ma nenorocesc la Cristesti (Mures) din cauza ca n-am avut FRANA la momentul potrivit.....si doza de 90% noroc a functionat si de data asta.Sper sa nu mai fie nevoie sa strang din c...r din cauza franelor.Daca mergi incet si cu mortu' sunt beton....insa asa n-am nevoie de Busa, insa daca ai chef de ceva mai frumos si sa nu arzi benzina degeaba.....tre' frane care sa faca treaba.Asa ca numai sa pun niste bani deoparte si le iau. Multa sanatate si toate cele bune. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la tobele originale a umblat cineva?nu am bani acum sa iau tobe in randu lumii,da nici sa merg cu astea ale ei,zici ca e electrica se suie si pietonii pe mine,ma apuc sa umbluu la ele.

ceva sugestii,a mai umblat cineva prin ele?ce sa scot ,ce sa tai????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la tobele originale a umblat cineva?nu am bani acum sa iau tobe in randu lumii,da nici sa merg cu astea ale ei,zici ca e electrica se suie si pietonii pe mine,ma apuc sa umbluu la ele.

ceva sugestii,a mai umblat cineva prin ele?ce sa scot ,ce sa tai????

 

Taiele de tot....... :cheers: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Smoke3 ...exact. Pompa Brembo am ochit-o deja si furtunele la fel. Poate o sa schimb si discurile. Oricum soimu' lu Reaper are frane nu gluma si doar din pompa si furtune inlocuite. Stiu ca exista etriere radiale Brembo si kitul aferent de montare....insa nu ma bag la asa cheltuieli ca nu-i cazu'. Oricum m-a scapat gazu' din multe insa mai tre' si frane cateodata.....acum 2 saptamani era sa ma nenorocesc la Cristesti (Mures) din cauza ca n-am avut FRANA la momentul potrivit.....si doza de 90% noroc a functionat si de data asta.Sper sa nu mai fie nevoie sa strang din c...r din cauza franelor.Daca mergi incet si cu mortu' sunt beton....insa asa n-am nevoie de Busa, insa daca ai chef de ceva mai frumos si sa nu arzi benzina degeaba.....tre' frane care sa faca treaba.Asa ca numai sa pun niste bani deoparte si le iau. Multa sanatate si toate cele bune. :cheers:

 

te`am intrebat pt cultura mea generala ce se poate pune pe soim nu de alta dar eu am o problema cu franele mele nu ca vreau sa le laud dar cel putin pe spate imi blocheaza roata instant si nu vad prea bine asta... sau cel putin cred ca ar fi bun ABS dar doar pe spate :) imi aduc aminte in Bucuresti tot asa cum spui am avut nevoie de o frana de urgenta(viteza 120 ceva de genul) am franat fatza -spate in moment acela am calcat si ambreiaj in ideea de a retrograda a ma ajuta de frana de motor dar cum mergeam eu pe franare asa auzeam un mare scartait de rotzi... roata.. crede`ma ca habar nu aveam pe moment cum spuneam ambreiaj calcat adik ture(galagie) NU,prima impresie a fost sa ma uit in oglinzi am zis ca vine unu mai tare ca mine din spate dar abia cand am inceput sa simt de fapt ca motoreta isi schimba directia (fuge poponeata,scartait de fapt era al meu) ceea ce e drept pe spate inca mai am placutele originale brembo pe fatza am pus galfer schimbate de curand(multumit de ele ) brambo sunt cam scumpe ale draq ...si zici tu ca daca pun furtune racing pe fatza imi imbunatateste franarea :D :burnout: ?

apropo cred ca daca dadeai 2 inferioare la soim sunt soto ca se oprea ;) toate cele bune si tie

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, stiu ce zici....i-as fi dat si 3 inferioare insa nu a fost o situatie de umblat in cutie.........imi trebuia o frana pe fata asa cu m trebuie....una de Honda.....toata treaba a durat 10-15 secunde si am scapat....cu noroc maxim. Sa vezi soimu' lu Reaper ce frane are...pompa Brembo si furtune Lucas( din Louis)...super atac si la bani mai putini.Asta vreau sa fac si io; cat despre felul in care blocheaza spatele la o franare de urgenta si nu numai, nu zic nimic ca si mie mi se'ntampla la fel.....la un momendat le faceam(...si mai fac) intentionat ca sta frumos si la viteze mici e distractiv....insa nu-i ce trebuie.Si io ma uitam sa vad care dracu franeaza in spatele meu.......eram io :cheers: . Weekend fain si grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Flacai si Fete...

 

De pe mari... am ajuns prin Franta... asa ca am aruncat si eu un ochi sa vad ce se mai intampla pe la noi...

 

I-nox... all black... arata cool...

 

Bogdanele... mercy ca v-ati adus aminte de mine cu ocazia zilei de nastere... Ramane sa dau de baut cu prima ocazie...

 

Celorlalti... cele bune... si ramane sa ne mai auzim din cand in cand...

 

Dau de baut cand apar acasa... dupa 15 Octombrie

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ita la el cine s`a mai gandit sa mai bage lumea in seama ;)) hai acasa Captain sa... :cheers:

 

Auzi Ardei... o sa apar... candva...

 

acum mai arunc si eu cate o privire ca pe mare doar sa merg cu Barca... ;-) decat cu motorul...

 

Am ajuns pe la Dunkirk in Francia... si am gasit un pic de timp liber...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi Ardei... o sa apar... candva...

 

acum mai arunc si eu cate o privire ca pe mare doar sa merg cu Barca... ;-) decat cu motorul...

 

Am ajuns pe la Dunkirk in Francia... si am gasit un pic de timp liber...

Vezi de pe unde imi aduci si mie o scoica ceva de genul sa am amintire de la tine ca tu ai fost pe mare te`ai dat cu vaporul :) si eu am stat acasa si m`am dat cu motorul :blink: ba si ai grija la sirene am auzit ca sunt periculoase noaptea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi de pe unde imi aduci si mie o scoica ceva de genul sa am amintire de la tine ca tu ai fost pe mare te`ai dat cu vaporul :unsure: si eu am stat acasa si m`am dat cu motorul :makeout: ba si ai grija la sirene am auzit ca sunt periculoase noaptea :makeout:

:P asta e buna rau ....

Salutare !!! ..va spun si eu ,acum ca am revenit pe acasa ...

Am o rugaminte ,am si eu nevoie de un manual de reparatii pentru modelul 99 .Il are cineva ? Parca la un moment dat si tu Nasule aveai nevoie ,ai gasit ?

Despre intalniri ce se mai aude ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a postsat cineva mai in urma pe la paginile 90 niste lincuri

eu le-am decarcat

despre intruniri eu o sa fiu prezent la ploiesti

Aloooo nu e la Ploiesti saptamana asta se tine Intrunirea Bucurestiului la Ciolpani hiuuu ce urat suna :makeout: dar nu e la Ploiesti :P nu indruma lumea gresit :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo nu e la Ploiesti saptamana asta se tine Intrunirea Bucurestiului la Ciolpani hiuuu ce urat suna :unsure: dar nu e la Ploiesti :P nu indruma lumea gresit :makeout:

eu maine plec in vacanta ,nu sunt in tara si nu am cum sa fiu la intrunirea din bucuresti

am zis ca o sa fiu prezent la intrunirea de la ploiesti,care este peste 2 saptamani :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu maine plec in vacanta ,nu sunt in tara si nu am cum sa fiu la intrunirea din bucuresti

am zis ca o sa fiu prezent la intrunirea de la ploiesti,care este peste 2 saptamani :makeout:

 

sory credeam ca te referi saptamana asta :P

 

sall all, cand este intrunirea de la ciolpani si unde mai exact ? multumesc frumos

numai cei cu hayabusa?

Nuuuuu doar de soimi...uite aci mai multe detalii :/index.php?showtopic=250441

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam Capitane si toate cele bune.

.

...si io cu Reaper mergem la Bucuresti in weekend da habar n-am la ce intrunire...atat stiu ca tre sa ma pregatesc de drum :P

Baiiiiii sa ii spui lu Bogdan sa ma sune cand ajunge la Bucuresti sau ..nu stiu cand.. inaite sa plece....eu nu am Nr lui ....dar cred ca daca ma chinui un pic fac rost ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!M-am hotarat sa-mi iau si eu o Hayabusa...merg de 3 ani pe o Jawa deci ar fi un salt foarte mare. Am ales aceasta motocicleta pentru ca in primul rand o vreau pentru plimbari mai lungi si mi se pare ca imbina perfect puterea ,viteza si comfortul (mai ales comfort pentru ca nu o sa merg singur) si nu in ultimul rand imi place enorm de mult cum arata. Ce spuneti,mi s-ar potrivi aceasta motocicleta?

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!M-am hotarat sa-mi iau si eu o Hayabusa...merg de 3 ani pe o Jawa deci ar fi un salt foarte mare. Am ales aceasta motocicleta pentru ca in primul rand o vreau pentru plimbari mai lungi si mi se pare ca imbina perfect puterea ,viteza si comfortul (mai ales comfort pentru ca nu o sa merg singur) si nu in ultimul rand imi place enorm de mult cum arata. Ce spuneti,mi s-ar potrivi aceasta motocicleta?

 

Spui bine chiar tu ...ar fi un salt foarte mare ! Alegerea e buna DAR ...nu-i prea mult ?

Nu o lua in nume de rau (nici cocos nu vreau sa ma dau ,departe de mine )dar de la jawa la busa e de la bicicleta la motoreta , diferenta e destul de mare asa imi pare mie ,e FOARTE MULT !!!!

Alegerea e a ta ,ia-o usor daca esti hotarat pentru ca , chiar merita ,dar cu mare atentie !

Bafta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...