Sari la conținut

Teo Peter - IN MEMORIAM


Ikarus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiti, ma gandeam (desi nu stiu ce efect ar avea) sa facem o petitie la WWW.PETITIONLINE.COM , pt a readeuce gunoiul in tara! Daca nu se ofera nimeni, ziceti-mi macar mie cum, si o fac eu. Si mai ziceti cui s-o inaintam? (in afara de amdasada S©U(L)A, si kktul lor de <<judecata>> suprema care, da de fapt :laugh: la toata planera k ei "e JMecheri cu JM MARE!") ?

Serois, acum!! Nu prea ma pricep sa redactez exact o astfel de petitie; DECI, se ofera cineva?? (repet: nu stiu cat de mult i-ar influenta pe americani, :baldy: dar... cine stie?) NU mi se pare o idee rea.

 

Inca o data,

Odihneste-te in pace, Teo! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, si mie imi pare rau de bietul om, nici mie nu-mi place deloc cum au procedat americanii dar daca voi credeti idioti de genul CTP imi pare rau si de voi. Ala e batut un cap rau, a devenit brusc pretin cu pdsrul, e antioccidental de cind se stie si mai si scrie la ziarul scinteia care s-a vindut complet guvernului. Un fel de CVT varianta soft.

 

Pina la urma e un simplu accident auto, si, ne place sau nu, fiind facut de un membru al personalului ambasadei, ala are imunitate. Nu faptul ca e american il face idiot, numai uitati-va la sergentii si plotonierii din armata romana. Un rus acum ceva vreme a omorit in Canada o femeie pe trotuoar, tot asa dupa ce se imbatatse. Bineinteles ca a fost retras si nu i s-a intimplat nimic. Da de consulul italian care a omorit o femeie va mai aduceti aminte? Aiurea. Si mai sint o multime de cazuri din astea, si un membru al cd roman daca ar face o chestie din asta in USA ar fi la fel.

 

Cit despre prezenta armatei USA in Romania si tratate, pai hotariti-va: ori vreti armata lor in tara ca sa nu cadem pe jos de cite ori stranuta rusii sau ucrainenii, dar in cazul asta o sa tot fie incidente din astea, ca deh, toti sergentii aia la un loc o sa faca ce ar face si ai nostri daca le dai bani, bautura si imunitate in alta tara, ori n-o vreti dar riscam intr-un viitor oarecare sa avem armata rusa care face din distractie ce fac astia din accident.

 

Cam ciudat ca noi vrem sa pedepsim cu tot dinandinsul pe unul numai ca e american, dar pe toti ailalti care au omorit oameni dar sint "ai nostri" nu-i baga nimeni in seama. Numai eu de citi parlamentari si feciori de-ai lor am auzit care au oimorit oameni si n-au patit nimic. De nevasta lui paunescu isi mai aduce aminte cineva? Unde e furia voastra cind e vorba de cazurile astea? Sau apare numai la americani cu imunitate? Aveti furie si memorie cam selectiva.

 

Asta e.

 

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, si mie imi pare rau de bietul om, nici mie nu-mi place deloc cum au procedat americanii dar daca voi credeti idioti de genul CTP imi pare rau si de voi. Ala e batut un cap rau, a devenit brusc pretin cu pdsrul, e antioccidental de cind se stie si mai si scrie la ziarul scinteia care s-a vindut complet guvernului. Un fel de CVT varianta soft.

 

Pina la urma e un simplu accident auto, si, ne place sau nu, fiind facut de un membru al personalului ambasadei, ala are imunitate. Nu faptul ca e american il face idiot, numai uitati-va la sergentii si plotonierii din armata romana. Un rus acum ceva vreme a omorit in Canada o femeie pe trotuoar, tot asa dupa ce se imbatatse. Bineinteles ca a fost retras si nu i s-a intimplat nimic. Da de consulul italian care a omorit o femeie va mai aduceti aminte? Aiurea. Si mai sint o multime de cazuri din astea, si un membru al cd roman daca ar face o chestie din asta in USA ar fi la fel.

 

Cit despre prezenta armatei USA in Romania si tratate, pai hotariti-va: ori vreti armata lor in tara ca sa nu cadem pe jos de cite ori stranuta rusii sau ucrainenii, dar in cazul asta o sa tot fie incidente din astea, ca deh, toti sergentii aia la un loc o sa faca ce ar face si ai nostri daca le dai bani, bautura si imunitate in alta tara, ori n-o vreti dar riscam intr-un viitor oarecare sa avem armata rusa care face din distractie ce fac astia din accident.

 

Cam ciudat ca noi vrem sa pedepsim cu tot dinandinsul pe unul numai ca e american, dar pe toti ailalti care au omorit oameni dar sint "ai nostri" nu-i baga nimeni in seama. Numai eu de citi parlamentari si feciori de-ai lor am auzit care au oimorit oameni si n-au patit nimic. De nevasta lui paunescu isi mai aduce aminte cineva? Unde e furia voastra cind e vorba de cazurile astea? Sau apare numai la americani cu imunitate? Aveti furie si memorie cam selectiva.

 

Asta e.

 

RIP.

 

 

.....in general...ai dreptate...! cam asha este!.... romanii au memorie cam scurta. A fost un accident nefericit...dar ce va inchipuitzi fratzi motociclisti...ca o tzara mica si uitat de lume ca Romania sa faca justitzie ? la ce drak va astptatzi mah? Credeatzi ca politzia romana punea mana pe american si-l baga 20 ani la Jilava? :laugh:

 

 

nu uitatzi un lucru... AM FOST, SUNTEM, SI VOM FII CONDUSHI..caci suntem mici.....daca nu credetzi...hai drak sa ne punem sa ne batem cu americanii!...

 

si vorba VRAJITORULUI... dar kktii de la noi din tzara care fac trafik, mega escrockerii...politicienii care ne-au omorat la revolutzie? care ne-au furat tzara? care ne-au luat spiritul de luptator...?

 

kakatzii care au viloace+mertzane pe banii poporului....kkatii care fac trafic de organe?....criminalii din guvern...?

 

ba....fara suparare..suntem popor de tarla! cred ca ne meritam soarta...ca asha suntem....ce dracie? " akum mi-am luat motor , am afacere, am masina si vila...de ce sa fac eu ma revolutzie..ca akum imi merge bine././//.....las' mah ca-mi place cum e...ma doare'n kur ca altzii mor de foame...ei sa faca revolutzia"....

 

daca vom continua sa gandim asha....am trait degeaba...imbatrinim degeaba...

 

in final, Guvernul este oglinda societatii!.....

 

dracie.....ce sa mai zic?...mai este si mentalitatea de kkat...inebunesc cand vine un american la noi...totzi se uita la el.." wwoooooow...e american!...ce mistoo"...

cam asha gandim! toate fetele le kad la picioare, noi totiz ii respectam...mai ales daca vine cu un Harley...il idealizam...nu e asha?....va place sau nu..cam asha e"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CTP-ul cu istericalele lui studiate mi se pare complet rupt de realitate.

Indiferent ca ne place sau nu, nu cred ca americani au facut ceva ilegal. Sa nu uitam ca noi am fost una din primele tari care am semnat cu ei tratatul care le confera o pozitie privilegiata in fata Curtii Penale Internationale, in stilul clasic al lingailor din Guvern si in ciuda protestelor UE. Cu alte cuvinte, chiar guvernantii nostri sunt cei care cred ca americanii sunt mai cu mot si trebuie tratati ca atare. Asa ca mai curand pe ei ar trebui sa-i injuram, americanii isi exercita doar niste drepturi castigate pe spinarea prostiei romanesti.

 

Cred ca articolul acesta din Evenimentul Zilei este mai relevant decat spumele teatrale de la gura CTP-ului.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cit despre prezenta armatei USA in Romania si tratate, pai hotariti-va: ori vreti armata lor in tara ca sa nu cadem pe jos de cite ori stranuta rusii sau ucrainenii, dar in cazul asta o sa tot fie incidente din astea, ca deh, toti sergentii aia la un loc o sa faca ce ar face si ai nostri daca le dai bani, bautura si imunitate in alta tara, ori n-o vreti dar riscam intr-un viitor oarecare sa avem armata rusa care face din distractie ce fac astia din accident.

 

Cam ciudat ca noi vrem sa pedepsim cu tot dinandinsul pe unul numai ca e american, dar pe toti ailalti care au omorit oameni dar sint "ai nostri" nu-i baga nimeni in seama. Numai eu de citi parlamentari si feciori de-ai lor am auzit care au oimorit oameni si n-au patit nimic. De nevasta lui paunescu isi mai aduce aminte cineva? Unde e furia voastra cind e vorba de cazurile astea? Sau apare numai la americani cu imunitate? Aveti furie si memorie cam selectiva.

 

Asta e.

 

RIP.

e un pic politica povestea, dar Romania a avut tratate de-a lungul istoriei sute, in care diverse puteri sareau sa ne ajute: nu ne-a ajutat nimeni. Mai mult decat atat, Nato nu s-a bagat cand Turcia a invadat Ciprul, lasand-o ca si teoria lui Ceausescu: neamestecul in trebile interne ale altor state. Chiar credeti ca daca rusii/ukrainienii vor sa mute balize pe dunare si prutul mai incoace, vor sari yancheii si nemtii in tancuri si hop in delta Dunarii ?

Strula !!! O sa o plimbe ca la Ploiesti !!! sau mai mult, o sa o dea de grad !!!

momentan suntem buni sa cumparam fregate care au luptat in Malvine, avioane gata de casat, sa modernizam MIG uri (care oricum cad) cu jidanii, sa inchidem fabricile proprii de armament, etc.

Cand o fi de cafteala, foc pe grau, otrava in fantani, fugim cu totii in munti, lasam femeile la cordeala, copii tribut, etc.

NATO ? pe bani frate........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca moderatorii ar trebui sa se sesizeze la folosirea unor cuvinte / expresii ca bozgor, jidan, cioara etc. Le-am vazut folosite de mai multe ori si nu mi se pare normal sa fie tolerate.

 

Detest ideea de "politicaly correct" dar ma deranjeaza tot atat de mult expresiile peiorative folosite fara discernamant -- cu atat mai mult pe un forum public.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

din partea mea trebuia linsat americanu' ca, probabil ati auzit ca cel vinovat a fost scos taximetristu', si "marele diplomat" a fost declarat nevinovat, ca intersectia nu este semnalizata corespunzator, si pe acolo se merge haotic. AM FOST SI SINTEM IN CONTIMUARE LUATI DE PROSTI....

dupa leagea oricarei tari, chiar daca ai imunitate diplomatica, NU trebuia sa mearga nicaieri, in afara de spital sa se ia probele biologice...dar noi cum le dam limbi in poponeata americanilor, nu trebuia sa-i suparam.

TREBUIA LINSAT

 

andrei

Editat de babolat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l vad bine pe urmatorul 'diplomat' care mai face vre-un accident. Mesajul e clar , se pisa pe noi.

Daca eu vin la un garcea cu scuze de genu 'intersectie prost semnalizata' sau 'nu am vazut indicatorul' , nu fac decit sa-l enervez si mi se spune pe buna dreptate ca aveam obligatia sa adaptez viteza conform conditiilor de trafic : adica daca e intersectia prost semnalizata si 'complicata' , am obligatia sa merg incet astfel incit sa nu provoc accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :banana: :banana: Am vazut si eu reportajul. Cica de vina e "taximetristul vitezoman". Ca treceau la nshpe secunde unii de altii, daca mergea normal (de unde au scos-o p-asta... sau aia cu "trebuia sa fie galben intermitent semaforul ca era noapte" -pai nu era? si oricum, ce-are una cu alta?- ca cica era ascuns semnul... (cuvant urat) pe batz!! da' americanu ce viteza avea? 'tu-i pa masa undeva sa i-o ***! )

Da' CU FAPTUL CA ERA BEAT (cuvant urat) CUM RAMANE? (mai ales ca alcoolmetrele electronice, tin minte toate testele facute pe o perioada X de timp, daca nu ma-nshel).

Si nu inteleg de ce a fost trimis in America. Si de ce a fost judecat dupa legile lor?

Fac ceva pe imunitatea lor diplomatica... trebuia ridicata (aproposs, pan' la urma chiar avea asa ceva? ca l-au facut ba secretar, ba puscas marin, ba una ba alta... nici Leana Ceauseasca nu cred c a avut atatea "atribute"/titluri.

 

Suntem o tzara de handicapati mintali, de "curve", hoti si lingai. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semnalul dat de ambasada americana a fost, probabil, ca data viitoare cand un cetatean american comite o infractiune pe teritoriul romanesc sa se faca dreptate pe loc, preventiv, pentru orice eventualitate. Nu linsaj, Doamne fereste, ca asta e moda lor de a trata problema, da cativa pari pe spinare tot nu strica, sa i se inmoaie nitel oasele.

Daca unul de la noi face o infractiune in Statele Unite, e impuscat imediat ce misca in front, chestie care s-a vazut in cateva ocazii la televizor. Sa le acordam tratament egal la conditii egale.

Oricum, Ambasada SUA, ca reprezentanta demna a maretului stat american, ne arata in mod constant ca egalitatea si democratia sunt valorile ei de baza, cu nota ca unii sunt mai egali ca altii. Traiasca Jack Prohab.

Editat de f_zoltan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu s-a stins bine treaba cu raposatul Teo, ca alt american a facut-o iar, de data asta a murit soferul ambasadei-cetatean american.

Oricum poate asa americanii(de la nivelul min. de externe) poate o sa le introduca membrilor diplomatiei lor din Romania ore de scoala/toata scoala , in Bucuresti, ca sa invete tembelii ca B. dul Unirii nu e street .1 New york, iar DN. 1 nu e Route 66, asa s-ar putea sa mai si conduca in siguranta si sa nu mai faca accidente.

Sunt curios ce concluzie vor trage din ancheta proprie, ar fi chiar interesant sa aflam ca americanul circula normal, si ce cautau rominii pe banda lui de mers (de pe contrasens). :cheers:

Ca daca se intimpla asa, ma duc personal in fata ambasadei americane, si cit e ziua de mare o sa le cint:Americanii's de vina f...i in gura sa-i f..!, inclusiv in americaneste ! :banana:

Sunt curios daca rominii nostrii vor fi despagubiti , oricum ar trebui data ambasada in judecata si cerute daune morale, si psihologice de sute de mii-milioane de $ ca au de unde, doar : la ei se fabrica $ :bigstar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca moderatorii ar trebui sa se sesizeze la folosirea unor cuvinte / expresii ca bozgor, jidan, cioara etc. Le-am vazut folosite de mai multe ori si nu mi se pare normal sa fie tolerate.

 

Detest ideea de "politicaly correct" dar ma deranjeaza tot atat de mult expresiile peiorative folosite fara discernamant -- cu atat mai mult pe un forum public.

 

Dragos

Eu cred ca desi in discutiile oficiale termenii mai sus amintiti, sunt evitati fiecare roman adevarat, macar odata in viata ai pronunta!

Daca vreau eu sa-i spun unui tigan cioara, o spun!pentru ca si tiganii cind se adreseaza cu 'rominule' ne considera niste fraieri/prosti, ca ne vedem de ale noastre. :cheers:

De exemplu, pe pasaportul TIGANILOR din Germania scrie: Cetatean german - TIGAN.

NU CUM E LA NOI CA NICI ASA NU LE CONVINE , SI VOR SA FIE NUMITI ROMI!

Pentru a intretine confuzia, si pt. ca toti sa fim bagati in aceeasi oala!

Daca ai spun unui ungur care este CETATEAN ROMIN:BOZGOR si care nu stie o boaba romineste , ai spun pentru ca asa vreau eu, sa zica merci ca ma adresez lui, pentru ca eu:romin din Bucuresti daca ma duc in Harghita si nu vb. ungureste nu ma baga in seama nimeni si nici o paine nu pot cumpara, deci O SA-I SPUN BOZGOR CIT O SA VREA MUSCHIU MEU SI SA STIE CA ATITA TIMP CIT E CETATEAN ROMIN TREBUIE SA VORBEASCA ROMINESTE, DACA NU-I CONVINE : SA SE DUCA IN UNGARIA! Mai ales dupa ce s-au apucat sa intoarca pe toate partile treaba cu TRIANONUL , si s-a vazut cit de mult ai doare pe bozgori ca nu-si pot servi ARDEALUL. :banana:

Daca ai spun unui evreu ca este jidan ai spun ca asa vreau eu(am prieten evreu dar uneori cind il vad cat este de pus pe cistig prin orice mijloc si cum gindeste am curaj sa-i spun ca e JIDAN in fata si nu are ce sa faca- pt. ca asta e adevarul!

Sunt destule exemple despre comportamentul acestor etnii.

Aceste apelative au fost create de unii dinaintea noastra, fiind bazate pe niste adevaruri, nu le-am inventat eu, dar au in ele incarcatura necesara ca sa arate cum sunt reprezentantii lor.

NU UITA CA SI ROMINII AU FOST DENUMITI IN FEL SI CHIP EX.: GHIAURI, SI NU AM MAI SARIT DE C... IN SUS, CI LE-AM DEMONSTRAT CA NOI SUNTEM ROMINI , NU ALTCEVA, CEILALTI NU VOR SA DEMONSTREZE ALTCEVA ASA CA SA-SI POARTE CRUCEA!

 

P.S: Domnule Dragos, nici eu nu sunt adeptul limbajului trivial, dar prin acesti termeni se subliniaza 'calitatile' diverselor natii de pe acest pamint, nu sunt rasist dar citeodata imi vine: "Sa dau foc la puscarie si la casa de nebuni!"daca imi intelegi trimiterea; ai sa constati acolo ca a fost Unul inaintea mea care a vazut niste adevaruri. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bolovane, daca el vrea sa vorbeasca in mandarina e dreptul lui. Daca el vrea sa fie mut e dreptul lui. Daca vrea sa fie fonf e treaba lui. Daca nu vrea sa te serveasca pe tine in magazinul lui e treaba lui. Daca vrea sa-si sufle nasul in timp ce vorbeste cu tine e treaba lui. Nu inteleg care e problema ta? Pina una alta e legal sa vorbesti ce limba vrei tu, dar nu e legal sa jignesti oamenii.

Si macar invata sa scrii "roman" ca lumea, patriotu lu peste fiert. Poate nici un curs de gramatica limbii romane nu ti-ar strica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tine cunoscatorule: ca tot de dai mare profesor, "român" asa se scrie, nu roman.

Am scris "romin" pentru ca era mai simplu.

Daca habar nu ai pe ce planeta te gasesti, iti doresc sa ai un accident in Miercurea Ciuc si sa vrei sa-ti iei medicamente , iar o "româncă" sa nu te bage in seama ca nu vorbesti maghiara.

Iti doresc de asemenea sa te inconjoare vreo 10 "romi" si sa iti ceara un foc la 2 noaptea pe strada.Sa vedem atunci cit de cocos esti!

Iti doresc sa faci afaceri cu un cetatean evreu si sa te trezesti ca ai convenit cu el un lucru si apoi iti iei teapa.

Uita-te in primul rind pe strada si apoi comenteaza.

Nu a fost niciunde vorba de patriotism in ceea ce am scris, pur si simplu asa cred eu ca in tara numita România, limba oficiala este lb. română, nu mandarina sau alta limba.

 

P.S: Stimate domnule Vrajitor, dumneavoastra nu aveti calitatea de a-mi atribui apelative familiare care probabil te definesc.Imi rezerv dreptul de a nu raspunde unei astfel de provocari, dupa cum am spus limbajul trivial nu este un punct forte al meu.Va doresc sanatate si materie cenusie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti s-a intimplat tie personal sa nu poti cumpara piine in Harghita sau medicamente in Miercurea Ciuc?

Mi s-a intimplat si sa dau buna ziua la un grup de femei care ieseau de la slujba si s-au uitat ca la felul 14 la mine.

Ca sa intelegi un lucru: o parte din bunicii mei sunt din Dobrogea, in satul unde stau sunt si: ucrainieni, si tigani, si turci si bulgari.Niciodata nu mi s-a intimplat sa salut pe cineva, necunoscut fiind si sa nu mi se raspunda, in româneste, indiferent daca acasa vorbeau toata ziua in limba lor, oricum la sat saluti pe toata lumea, indiferent daca cunosti/nu.

Vad ca problemele astea apar doar in zona de west a României, unde nu sunt atit de multe etnii, in dobrogea niciodata nu a fost o astfel de problema.

Pe mine personal ma amuza faptul ca , primesc documente oficiale, ultimul fiind din harghita , scrise in maghiaro-română, suna haios, dar totusi sunt documente oficiale!

 

Dar , hai s-o lasam asa ca nu ajungem la nimic bun daca ne faultam intre noi. :banana:

 

Oricum parca era vb. despre Teo: Odihneasca-se in Pace, sper sa se faca dreptate pina la urma. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca habar nu ai pe ce planeta te gasesti, iti doresc sa ai un accident in Miercurea Ciuc si sa vrei sa-ti iei medicamente , iar o "româncă" sa nu te bage in seama ca nu vorbesti maghiara.

Iti doresc de asemenea sa te inconjoare vreo 10 "romi" si sa iti ceara un foc la 2 noaptea pe strada.Sa vedem atunci cit de cocos esti!

Iti doresc sa faci afaceri cu un cetatean evreu si sa te trezesti ca ai convenit cu el un lucru si apoi iti iei teapa.

 

Da cind un roman iti face o ticalosie? Da cind te inconjoara 5 romani de-ai nostri cum se cheama? Sau nu se intimpla niciodata? Iar cu tzepele, mai lasa-ma, sintem poporul care poate sa dea lectii lumii intregi la capitolul asta. In tara in care toate tzepile mari au fost date de romani neaosi, in care "ai luat tzeapa" a ajuns slogan, sensibilitatea asta e hilara. Ti-ar face placere sa te trateze un neamt de hotz ca a vazut el citiva romani care furau in metrou? Da sa vina un neamt aici pe forum sa spuna ca romanii sint hoti si lenesi? Nu stiu daca ai observat, dar sint unii aici care sint unguri, cu siguranta sint si evrei, si cine stie poate si tu ai un strabunic tigan. Traditional, au si ungurii dispreturile lor si injuraturile lor cu romani, dar nu le vad aici pe forum.

 

Nu a fost niciunde vorba de patriotism in ceea ce am scris, pur si simplu asa cred eu ca in tara numita România, limba oficiala este lb. română, nu mandarina sau alta limba.

 

Oficiala nu inseamna "obligatorie". Insemna ca documentele oficiale sint redactate in limba romana si ca statul nu e obligat sa asigure invatamint si servicii in mandarina. Si daca nu te-ai prins judetele alea de care spui tu, OFICIAL sint bilingve. Ce limba vorbeste fiecare e decizia lui proprie si personala. Daca el se descurca asa la el in judet acolo, treaba lui, el pierde oricum. Nu e problema noastra si nu vad nici un motiv sa speli pe jos cu el si cu tot neamul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut ca la expertiza oficial a fost stabilita o viteza de doar 40 km/h pt jeep. acum se refaca. poate cineva s aurmareasca subiectul mai indeaproape? ca eu nu am alte surse decat tv. Tinand cont de masinile implicate eu ii dau in jur de 80 in curba ceea ce inseamna extrem de mult. Nu stiu cum au scos tampitii astia 40 la ora, in ritmul asta daca te omoara pe motor o sa zica ca ei stateau pe loc si tu esti de vina ca ai dat cu laterala peste botul masinii. Am vazut si am avut destule coliziuni si in mod sigur viteza a fost intre 70 si 90 din ce se vede la televizor si din ranile suferite de cei din masina. Poate ar trebui un topic separat pe tema asta

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, era intersectie in T din ce am vazut si la o intersectie de genul asta tre sa iei curba obligatoriu.

Trebuie sa iei viraj, nu curba. Virajul si curba nu inseamna acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...