Sari la conținut

Accident Mortal 28.10.2007 - Doi Tineri Din Cugir


FLAMINGO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

odihneasca-se in pace........

 

 

 

 

Vorbim noi multe aici pa topicul asta

i-am rupe gatul criminalului ala conservar,dar ...

CEI CARE INCALCA REGULILE SI CONDUC CA NEBUNII CREDETI CA CITESC ACESTE RANDURI?!

Eu ma indoiesc...

 

P.S. Tremura carnea pe mine cand ma gandesc ca puteam fi eu sau oricare dintre noi!

 

R.I.P :ok:

Editat de HIM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbim noi multe aici pa topicul asta

i-am rupe gatul criminalului ala conservar,dar ...

CEI CARE INCALCA REGULILE SI CONDUC CA NEBUNII CREDETI CA CITESC ACESTE RANDURI?!

Eu ma indoiesc...

 

P.S. Tremura carnea pe mine cand ma gandesc ca puteam fi eu sau oricare dintre noi!

 

R.I.P ;)

 

 

asta asa e...forumul acesta e citit de cei..atenti in trafic..sa zic asa..restu..petardele :ok: ..oha

Si daca esti atent si pt ceilalti..tot sunt sanse sa...Doamne fereste..

R.I.P. pt cei 2.. :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... :D ...R.I.P.!... :lol: :lol: :lol: ...

....CONDOLEANTE FAMILIILOR INDOLIATE!... :ok: :kali: :kali: ...

 

--- Mesaj completat în 29 Oct 2007 16:54 -------------

Asa arata criminalul ! Cel care afirma ca motocicleta a venit in fata lui ! ;) :pow: :) ;)

...F...tui mortii masii de criminal!!... :ok: ....ar merita cautat si reeducat... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta asa e...forumul acesta e citit de cei..atenti in trafic..sa zic asa..restu..petardele :ok: ..oha

Si daca esti atent si pt ceilalti..tot sunt sanse sa...Doamne fereste..

R.I.P. pt cei 2.. :pow:

 

 

daca macar motociclistii ar citi aici cu atentie poate nu am mai avea accidente ca cel din bucuresti pe strada luica sau dn1 cu mercedesul daramat. si daca am incerca cat mai multi sa fim oameni normali si sa discutam cu toti "conservarii" din jurul nostru despre accidente cu masini si motoare si eventual sa ne acceptam unii pe altii poate ca asa o sa micsoram masacrul asta de pe sosele. toate campaniile de presa, politia, stickerele etc sunt nimic in comparatie cu discutiile de la om la om. problema romanilor este ca se urasc unii pe altii de la inceput fara a incerca sa se cunoasca. manelarii cu roacherii si cu hip hoperii. mobristii cu conservarii. saracii cu bogatii. soferii cu politia. etc.

 

romanii sunt printre putinele popoare din lume care vor sa se omoare intre ei si sa se autodistruga cat mai repede. orice alti oameni pe care i-am vazut eu pe coclauri erau mandri de cine erau si de tara lor. dar ma rog daca eu mai continui asa o dam iar in diverse si ajungem de unde am plecat. bascalie si ura.

 

peace, love ;) . ma gandesc ca cei doi baieti tineri care au plecat la cer credeau in ideile astea. ar trebui sa o facem si noi.

Editat de bored
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate comunitatea moto sa asigure pe viitor si un follow-up ? adica....sa aflam peste 1-2-3 -6- luni ce mai face domnul? mass media nu ma bazez pe ea...

Putem asigura o reprezentare printr-un avocat bun angajta pentru familie? altfel se dilueaza prin ceva sertar doasarul soferului care a omorit 2 bikeri si peste 1 an il vedem din nou grabit pe sosele...

banii nu aduc pe nimeni inapoi....dar o plata serioasa de daune morale familiilor celor 2...

nu ma refer numai la dreptate in sensul juridic, ci la dreptate mediatizata....sa STIE alti soferi mioritici ca>

1. fac puscarie...multa puscarie...pe bune...

2. li se vinde casa, amanta, masina, firma..etc etc etc ..si tot NU e acoperita suma MARE care o datoreaza ca daune morale...

 

poate de frica....poate din avaritie...o lasa urmatorul grabit la volan mai moale...

 

as prefera sa vad poze nu numai cu accidentul...si sa aud reportaje nu numai la fata locului...cu singe aburind in jurul microfoanelor televiziunilor....as dori sa vad si kestii de genul > "in urma cu 2 ani...XXX-ulescu YYY a omorit 2 motociclisti - colegii lui de celula spun despre el ca e linistit, cuminte, iar talentele lui de fetitza :) devin din ce in ce mai bune.....;))" fac si eu haz de necaz, delirez din cauza frustrariii....

 

 

Imi pare rau ca iti stric entuziasmul si sper sa nu fiu totl off topic. Am mai scris despre acest subiect si voi scrie pana vom gasi solutii. DIn experienta avuta de Pepsiman e tare greu sa bagi un criminal in poscarie.

Daca vrei sa il bagi pe penal trebuie sa ai x zile de spitalizare. In cazul celor care nu mai apuca spitalizarea probabil ca se aplica regula mortul e vinovat. Pe parte civila e foarte complicat. Daca ceri de spagubiri in valoare de x lei trebuie sa depui jumatate din suma la judecatorie. CUm nu prea sunt bani te cam lasi pagubas si criminalii scapa. Avocatii costa foarte mult si vor banii inainte ca la curve. Nici un avocat nu se baga in proces si sa isi ia banii din daunele platite de vinovat. Asa ca cercul se inchide.

 

POATE NOTAT NUMARUL? DAT LA POLITIE? CU DESCRIEREA FAPTEI, TIMPUL, LOCUL?

 

AR AVEA EFECT? POATE O PLINGERE NU...DAR DACA AR FI MULTE....POATE S=AR SESIZA SI AJENTII DE CIRCULATIE...SAU?

 

Stiu ca astazi sunt pesimist dar ca sa faci o asemenea plangere la politie pierzi foarte mult timp. Cum viata este extrem de grea in romania nimeni nu are timp.

Nu am facut niciodata acest lucru dar nu cred ca esti bagat in seama. Poti sa ai boala pe masinile cielo si a ii faci reclamatie unui care nu a facut nimic. Probabil ca politia iti va cere dovezi ori te trimit asa cum fac de obicei sa il dai in judecata pe cale civila.

 

Eu zic ca sistemul de pedepse e prea blind, au prea multi bani si avocati buni, au scapat o data, a doua oara si li se rupe! Asta e boala lor! Spunea cineva ca se te tragi pe acostament ca sa scapi, dar s-a gindit ca nu e posibil intotdeauna? Ca daca te trezesti cu unul din asta in fatza dupa o curba nu mai ai nici timp sa-ti iei adio? :pow:

 

Exact asta e problema. Ei au bani si avocati iar majoritatea motociclistilor nu au nici una nici alta.

Ei vor scapa cu o pedepsa minima data cu suspendare sau poate nici cu atat.

Oricum suntem in romania si aici banul face lumea sa se invarta.

 

A mai si declarat ca eu eram pe linia de tramvai... Bine ca stiu unde sta...

 

IML, avocat, etc - urmeaza. Dar ei saracii nu au avut "norocul" meu...

:ok: ;)

 

Daca ajungi cu el in instanta sa ne spui si noua cu ai facut. Mult succes.

 

nu stiu ce sa zic trebuie neaparat sa actionam si pe cale juridica romanul e nesimtit din nastere ca sa il doara la propriu trebuie sa ii iei casa, masina, frigideru.

ca si forma juridica suntem costituiti respectiv ASOCIATIA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA nu vad de ce nu am angaja si avocati care sa fie platiti pe parcursul procesului din mici donatii ale membrilor si tuturor motociclistilor care vor sa schimbe ceva.

apelam si la media cand apare executorul judecatoresc, se face un reportaj si vede tot papucaru` din patrie ca poate sa ramana in curu gol pentru un moment de neatentie.

haide-ti sa facem ceva !! m-am saturat sa citesc posturile aste si sa nu pot face nimic, sa nu pot ajuta cu ceva, sa fiu un simplu spectator si cine stie la cum a fost anul acesta.... destul de probabil un viitor protagonist la rubrica asta.

daca mai sunt oameni dispusi sa incepem un astfel de demers va rog da-ti un semn.

Dumnezeu sa ii odihneasca

 

Eu nu am vazut pe nimeni sa se inghesuie sa ajute asociatia motociclistilor. Deocamdata sunt doar o mana de oameni care se zbat sa faca tot ce le sta in puteri sa fie soselele mai sigure.

 

Imi pare nespus de rau pentru cei doi si sper ca familile lor sa il bage in puscarie pe nemernic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sai odihneasca in pace ( dece tot scrieti RIP ? )

 

 

offtopic !!!

@hondaxx, soferul care la omorat pe Radu Radoaie este liber, a fost scapat de directorul de la metro, care a mituit martori sa spuna ca Radu a fost de vina, de unde stiu toate acestea ? il cunosc pe Lotzi, este varul lui Radu,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) dumnezeu sa-i odihneasca

propun o campanie la nivel national(macar)pentru sensibilizarea participantilor la trafic..in fiecare oras este o mana de motociclisti cu care se poate discuta si care ar fi foarte pro-campanie.m-am saturat de"nu te-am vazut" si "i-mi pare rau"de parca ar rezolva ceva...s-au facut si se vor mai face campanii..trebuie insistat(parerea mea)

pentru unii este destul de greu sa se uite si in fata daramite sa foloseasca oglinzile si semnalizarea in acelasi timp :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca iti stric entuziasmul si sper sa nu fiu totl off topic. Am mai scris despre acest subiect si voi scrie pana vom gasi solutii. DIn experienta avuta de Pepsiman e tare greu sa bagi un criminal in poscarie.

Daca vrei sa il bagi pe penal trebuie sa ai x zile de spitalizare. In cazul celor care nu mai apuca spitalizarea probabil ca se aplica regula mortul e vinovat. Pe parte civila e foarte complicat. Daca ceri de spagubiri in valoare de x lei trebuie sa depui jumatate din suma la judecatorie. CUm nu prea sunt bani te cam lasi pagubas si criminalii scapa. Avocatii costa foarte mult si vor banii inainte ca la curve. Nici un avocat nu se baga in proces si sa isi ia banii din daunele platite de vinovat. Asa ca cercul se inchide.

Stiu ca astazi sunt pesimist dar ca sa faci o asemenea plangere la politie pierzi foarte mult timp. Cum viata este extrem de grea in romania nimeni nu are timp.

Nu am facut niciodata acest lucru dar nu cred ca esti bagat in seama. Poti sa ai boala pe masinile cielo si a ii faci reclamatie unui care nu a facut nimic. Probabil ca politia iti va cere dovezi ori te trimit asa cum fac de obicei sa il dai in judecata pe cale civila.

Exact asta e problema. Ei au bani si avocati iar majoritatea motociclistilor nu au nici una nici alta.

Ei vor scapa cu o pedepsa minima data cu suspendare sau poate nici cu atat.

Oricum suntem in romania si aici banul face lumea sa se invarta.

Daca ajungi cu el in instanta sa ne spui si noua cu ai facut. Mult succes.

Eu nu am vazut pe nimeni sa se inghesuie sa ajute asociatia motociclistilor. Deocamdata sunt doar o mana de oameni care se zbat sa faca tot ce le sta in puteri sa fie soselele mai sigure.

 

Imi pare nespus de rau pentru cei doi si sper ca familile lor sa il bage in puscarie pe nemernic.

 

Deci ne trebuie cel putin Magnum 44... Hmmm...

Sau bazooca ? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate iar ne intindem la discutii INUTILE cand doi oameni au murit din cauza ignorantei, nesimtirii si a prostiei unor "creaturi" asemanatoare oamenilor.

 

IAR vin unii(va rog sa nu o luati personal) cu idei de sensibilizare, iar discutii cum sa facem si sa le aratam ca existam.

 

Voi nu intelegeti ca nu aveti cu cine sa discutati ?

Toate eforturile se rezuma doar la MAXIM 5 (adunate cap la cap) minute de stiri intr-o zi. Sunt cativa care pot fi sensibilizati, dar sunt prea putini ca sa vezi rezultatul.

 

Este ca si cum ai incerca sa convingi o turma de OI cu vorba buna!!!

 

PACAT.

 

 

PS: care vrea motociclism sa emigreze in vreo tara unde intradevar sunt mai bine vazuti (Italia, spania, Franta) ... asta e solutia. Romania e o tara de mana a doua.

 

PS2: apropo de pistoale. Voi de ce credeti ca inca nu se da liber la arme ?? pai daca toti oligofrenii si frustratii isi vor lua arme ce credeti ca ar fi mai bine ? nici nu vreau sa ma gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate ai mare dreptate :ok: dar eu inca mai sper

dumnezeu sa-i odihneasca

 

<small>--- Mesaj completat în 29 Oct 2007 20:29 -------------</small><br/>asta cu "nu o luati personal" e ca si aia cu "nu te-am vazut"

 

scuze simteam nevoia sa o spun

 

pacat ca incet deviem de la subiect, ;)

 

R.I.P.

Editat de bikeru56
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parintii lui COSTELLO ziceau ca pe criminal il vor lasa(politia sau cejtiu eu cine) sa plece inapoi in italia pana se hotarasc nuj ce chiestii!!! asta va dura cateva luni... si doar pe urma il vor chiema sa vina pt a vedea ce se intampla cu el :ok: ;) :pow: !!! nu se poate asa ceva oameni !!!

 

dativa seama cum se simt parintii!!!! mai ales ca parintii lui adi erau impotriva motocicletelor !!! imi pare nespus de rau pt acesti doi PRIETENI !!!

 

ADI va fi ingropat maine(marti), iar COSTELLO poimaine (miercuri)

 

oricum--> vor ramane mereu pe 2 roti, iar asfaltul le va fi intotdeauna uscat !!!

 

 

sau mai dus doi dintre noi !!! sa speram ca acolo unde sunt le e mult mai bine si ca vor avea grija sa nu se mai repete o asemenea tragedie !!!

 

VA VOM CONTINUA NOI DRUMURILE,

ODIHNITIVA IN PACE :) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parintii lui COSTELLO ziceau ca pe criminal il vor lasa(politia sau cejtiu eu cine) sa plece inapoi in italia pana se hotarasc nuj ce chiestii!!! asta va dura cateva luni... si doar pe urma il vor chiema sa vina pt a vedea ce se intampla cu el ;) :pow: :) !!! nu se poate asa ceva oameni !!!

PACE ;) :D

Un premiu nu i-au dat? Pentru ca a mai scapat lumea de doi motociclisti ? Din cite stiu criminalii sint lasati liberi doar daca nu prezinta pericol social sau nu exista riscul sa fuga. Asa ca normal, autoritatile au luat cea mai potrivita masura ca de obicei De ce sa fuga nenicu? doar a omorit doar doi motociclisti! :ok:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci i-au dat drumul ?????? Avea dreptatea cineva cand a spus ca astfel de nemernici scapa basma curata iar pentru accidente mult mai usoare, chiar minore as zice, te ancheteaza la politie, ajungi si la parchet de te ia mama dreaq si pana la urma se dau tot felul de sentinte bizare... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi vine sa cred ...il lasa sa plece IN SPANIA?

 

..........................................

 

poate in loc de un avocat mai bine angajam un raket sa en aduca urechile lui.....

 

dumnezeu sa ii bata pe cei care lasa liber asa un criminal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate....Nu e posibil asa ceva !! Cum sa dai drumu unui criminal periculos care a luat doua vieti tinere nevinovate ? Astia sunt cretinoizi ? Aproape ca nu mai e diferenta in acest caz, intre unu care a pus mana pe cutit si nenorocitul asta !! Sa intelegem ca banu' a intunecat din nou ratiunea si bunul simt al autoritatilor ?? Rusine ! Sunt revoltat si totodata scarbit de autoritatile astea incompetente !! :ok: ;) :pow: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ADI a fost ingropat azi !!! orasul a tremurat azi in sunetul motocicletelor!!! maine la fel, atunci va fi ingropat COSTELLO !!!!

 

 

sper ca nimeni sa nu mai ajunga in aceasta situatie!!!! aveti grija de voi oameni (cu toate ca asta nu e de ajuns, si acesti doi tineri aveau grija de ei, dar nu au avut altii grija !!! )

 

 

 

Cat despre nenorocitul de criminal ... sper sa aibe atata suferinta in suflet cat am avut noi toti la un loc!!! Arzi de viu sobolanule :ok: ;) :pow: !!! cand ai plecat catre italia sa intrii sub cel mai mare T.I.R. si sa iesi carne tocata :) ;) :D !!!!! MM de idiot !!!!!!

 

 

imi pare rau oameni pt ce scriu!!!! si nu pot sa cred ca persoanele despre care sa discutat aici au fost 2 omeni de milioane ... locuiau in oras cu mine,eram prieteni fffffff buni , ieseam cu motocicletele impreuna .. faceam chiefuri impreuna ..... si acum sau stins !!!!! :lol: :lol: vor fi mereu langa fiecare om pe 2 roti cand va avea nevoie si nu vor mai lasa sa se intample o asemenea tragedie !!!!

 

 

 

 

CRIMINALULE---> daca m-as intalnii cu tine te-as face in bucati cu un patent !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...