Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

Bafta man.Iti dorim si noi numai bine si recuperare cat mai rapida ( vezi ca din pacate asta o sa fie partea cea mai naspa).Daca te putem ajuta cu ceva, iti stam la dispozitie.Nu stim exact in ce stare este motorul tau, dar vrem sa te ajutam (asta daca mai vrei sa-l faci) cu ceva piese de schimb.Daca esti hotarat sa-l faci dupa operatie, te asteptam cu o lista de piese.Nu ne facem promo sau ceva de genul asta, dar chiar ne-a impresionat cazul tau.So, bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mishu a ieshit din operatie si, potrivit primului prognostic furnizat de medici mamei sale, a decurs mai bine decat se asteptau. In sensul ca au reusit sa aseze fragmentele de os fara prea multe complicatii. urmeaza doua saptamani de imobilizare la pat in spital dupa care Mishu va fi trimis acasa. Peste o luna si jumatate va urma cea de-a doua operatie care consta in grefarea de tesut osos si transplantarea lui la nivelul femurului in locul fragmentului lipsa. medicii i-au spus mamei sale ca daca totul decurge bine si la cea de-a doua operatie, Mishu va putea sa inceapa sa mearga dupa alte 3 luni.

 

Mama lui Mish a tinut sa va transmita ca va multumeste pentru toata sustinerea morala si financiara de care ati dat dovada.

 

P.S. am inteles ca azi nu se vor primi vizite, deci cei care au de gand sa-l inveseleasca pe Mish incercati in weekend sau de luni incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa aud asta :cheers:

 

Hai ca eu pun pariu ca o sa merga mult mai devreme de cat zic medicii :lol:

Am sa trec si eu cand o sa se primeasca vizite .. pana atunci Mishu baga somn si mancare din plin :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa aud asta :cheers:

 

Hai ca eu pun pariu ca o sa merga mult mai devreme de cat zic medicii :lol:

Am sa trec si eu cand o sa se primeasca vizite .. pana atunci Mishu baga somn si mancare din plin :D

Din pacate femurul se reface in aproximativ 3 luni. Orice hazardare inainte de vindecarea completa poate cauza necazuri. In cazul fumatorilor te poti astepta la timp de vindecare a freacturilor mult mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum pronosticul e incurajator si Mishu beneficiaza de tot suportul moral din partea tuturor; trei luni pe bara inseamna enorm de mult si devine de-a dreptul infect uneori, acu' nah, zic sa-i ducem si o consola Wii sa joace niste tenis virtual in caz ca se satura de filme si de internet si de carti reviste etc :lol:

 

Get well soon Mishule, mai venim peste tine, nu scapi asa usor... :cheers:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect Zidu. si cum mishu avea si placerea asta va dura ceva. dar lasa ca am inteles ca exista niste jocuri numite MotoGP :lol: va avea cu ce sa se dea tare pe o roata in timpul asta. :cheers:

 

Din pacate femurul se reface in aproximativ 3 luni. Orice hazardare inainte de vindecarea completa poate cauza necazuri. In cazul fumatorilor te poti astepta la timp de vindecare a freacturilor mult mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat cu cei 2 "frati" ai nostri...

eu nu am nici o sucursala cyprus bank acolo unde sunt eu.

unde se mai pot face donatii la ce banca?

insanatosire grabnica baieti!!!

 

 

se poate face ordin de plata de la orice banca pentru contul deschis la bank of cyprus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misule fa-te bine tata!

Salutari si urari de bine si de la Ramona!

Azi ma anuntat Simi de faza naspa !

Imi pare rau de ce am auzit da iti dorim toata sanatatea din lume si tot ce mai vrei in aceste momente!

 

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mishu este destul de ok, are dureri mai mari ca pe vremea "statiei MIR" si nu mai are rabdare sa ajunga acasa...o sa mai stea insa oleaca prin spital...

 

--- Mesaj completat în 28 Nov 2007 17:40 -------------
astazi mishu nu s-a simtit prea bine. i s-a umflat piciorul, a facut febra (38) care oscila, a mancat destul de putin, avea si dureri....care puteti sa mai treceti sa mai spuneti o vorba buna.....

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alalteiri l-am sunat si eu. Mi-a zis ca il doare cam tare piciorul, dar spera sa plece acasa cat mai repede. Nu mai are rabdare. Am inteles ca nu mai are laptopul. Nu are nimeni unul disponibil pentru cateva zile? Chiar si fara net, dar isi mai ocupa timpul si cu altceva. Mai uita de dureri. Mai pune un film ceva si altfel trece timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so, mishu a facut febra si aseara si dimineata (38,5-38,6). in cel mai rau caz febra poate sa fie de la faptul ca organismul nu accepta acea tija, ceea ce ar insemna sa fie nevoie ca acea tija sa fie scoasa si sa ramana iar cu osul bucatele pana se gaseste alta solutie. deocamdata i s-au facut analize si se asteapta rezultatul lor, precum si evolutia lucrurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so, mishu a facut febra si aseara si dimineata (38,5-38,6). in cel mai rau caz febra poate sa fie de la faptul ca organismul nu accepta acea tija, ceea ce ar insemna sa fie nevoie ca acea tija sa fie scoasa si sa ramana iar cu osul bucatele pana se gaseste alta solutie. deocamdata i s-au facut analize si se asteapta rezultatul lor, precum si evolutia lucrurilor.

 

 

INSANATOSIRE GRABNICA!!!!! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci febra nu este de la "fiare", se pare ca atunci cand i-au scos drenurile mai era ceva de drenat si a facut un hematom. deci...e ok...scuze daca nu ma exprim medicaliceste correctly tot timpul :) .

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...