Sari la conținut

SMAEB 2008


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu prea mi-a placut. Nu prea voiam sa fiu calcat in picioare de mosii care voiam sa fraca poze cu fetele...si se bagau ei peste tot...si nu voiam sa vad scutere si atv-uri.

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 10:23 -------------

deci nu am pierdut nimic ca nu am reusit sa ajung?

chiar deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Targ de bisnitari, asa inteleg romanii sa faca afaceri, sa vanda de trei-patru ori mai scump decat cumpara initial produsul, cizme oxtar care costa in magazin la noi 875 ron, le-am luat de pe ebay cu 390, la fel si cu casca...Dar cel mai mult m-a enervat ca cele mai multe firme nu aveau reduceri pe perioada targului :crack: :blbl: , daca nici acum cand situatia o cere, ca sa-ti faci cunoscut produsul, nu faci reduceri.......tigani dom'le tigani....simulacru de targ[/color

Editat de vicenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SMAEB 2008.

De cum am ajuns am ramas mirata de faptul ca spre deosebire de ceilalti ani, acum a trebuit sa imi las motocicleta afara din curtea complexului comercial. Am vazut destui vizitatori care se suiau pe motoare pur si simplu fara macar sa fie motoristi. Daca ar fi picat o motocicleta, ar fi cazut toate ca intr-un Domino.

La targ, parerea mea ca nu a fost o idee atat de buna sa fie unite 2 evenimente, Smaeb si 4TuningDays, pentru ca taraboiul a fost prea mare. Din acest punct de vedere am avut de suferit noi vizitatorii dar si comerciantii, datorita numarului mare de furturi (casti, tobe, etc - exista si un topic la Lista Neagra).

In legatura cu ce se zicea mai sus cu preturile, este posibil ca preturile sa fi crescut pe loc avand in vedere numarul mare de oameni si cererea crescuta. Insa trebuie mentionat ca NU TOATE standurile au facut asta, exista cateva firme care aveau aceleasi preturi ca pe siteul lor.

In privinta exponatelor, motocicletelor, mi s-au parut foarte multe scutere si atvuri...in anii precedenti acestea nu au fost atat de numeroase. Motocicletele - multe reprezentante cu motociclete vechi, incredibil sau nu, au fost foarte putine motociclete noi.

Spre deosebire de alte saloane, nu neaparat moto, la noi a fost un fel de: strangere intr-un singur loc a reprezentantilor si comerciantilor moto din Romania, NU UN SALON MOTO asa cum este afara, loc in care apar firmele mari cu ultimele modele de motociclete!

Insa spre deosebire de anul trecut, anul acesta parca a fost mai activ, mai numeros din privinta motoarelor.

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla cu accesul? De ce nu se mai permite accesul cu moto? Pe mine unul m-a dezamagit. Asteptam sa fie mai......altfel. Dar daca asta e maximul.....dezamagitor. Este doar parerea mea.

Si pe mine m-au suparat ...? E o parere dupa........

Ne invartim cred ca 30 min dupa parcare....aici surpriza: nu au loc de parcare ptr persoanele cu handicap. Trec peste...La intrare intreb daca am vreo reducere. Mi se raspunde: Platesti sau nu intri. Platesc bilet intreg, intru pe o usa si incepe calvarul...Trebuie sa cobor o bordura de 15-20 cm. Cum...? Ma ajuta 2 persoane. Pana la intrare ne uitam dupa semne de acces ptr. persoanele cu handicap, dar nu exista nici unul. La intrare sunt impinsa, e rampa aceea...de fapt nu, asa e intrarea abrupta. Intru inauntru intrebam de o rampa de acces sa ajung jos...nimeni nu stie nik . Nu exista de fapt....ma asteapta vreo 30 de trepte de coborat. Cine sa le coboare ..si in scaun rulant? Sunt insotita de cativa motociclisti. Singura solutie este sa fiu luata in brate si altcineva sa care caruciorul, eu 50 kg si carutul 17 kg. Spre norocul meu baietii au oprit sa manance inainte, forta sper sa fie.

Noro, :crack: ma ia pe sus, bine ca s-a obisnuit deja cu mine la kg. Cand am ajuns am inceput sa respir. Iar Carja ia caruciorul..Trec cateva minute bune pana ies. Nu am vazut decat jos ca pe sus...chiar nu mai aveam acces. La plecare m-au luat 3 baietii pe sus cu tot cu scaun ..Intr-un filnal sunt sus, dar spre surpinderea mea dau de o persoana la fel ca si mine. Sta si priveste de sus, nu e insotit , nu are cum sa ajunga jos. Sper ca organizaorul acestui SMAEB va vedea acest mesaj si va lua masuri inainte de a a oferi inainte un serviciu de care persoanele cu handicap nu pot beneficia.Sa dau o nota pentru accesibilitate ....intre 0-10 ...0 e prea mult

Imi doream sa imi cumpar un rucsac negru.....dar...poate data viitoare.

Multumesc celor care au fost voinici.. :blbl:

Editat de mirmir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va expun pe scurt povestea cu SMAEB 2008.

 

Anul trecut, organizatorii SMAEB, au reusit sa faca din SMAEB2007 un fiasco, punandu-l pe 1 mai. Pe langa acest lucru, organizatorii au umflat exagerat preturile pentru expozanti. Intermotorcycle (Honda), Motodynamics (Yamaha), UnitedMotors (Kawasaki/Aprilia) si B&S Motors (Suzuki) au decis sa nu mai colaboreze cu organizatorii SMAEB pentru 2008. Insa acestia au profitat printre altele si de faptul ca detin acest site (motociclism.ro) pentru a promova acest salon ca fiind "the one".

 

Va mai fi un salon moto in aprilie, pe 17.

 

Va dau un citat dintr-un mesaj primit de la administratorii acestui site, atunci cand am ridicat problema despre faptul ca acest salon este "fake"

 

Buna seara,

 

Avand in vedere ca sub-forumul SMAEB din cadrul motociclism.ro are in esenta un caracter comercial, si tinand cont de campania media pentru promovarea SMAEB 2008 cu costurile acesteia(campania de bannere pe site-uri din ro are 1 milion de afisari zilnic, ce duc spre acest sub-forum), ne vedem nevoiti a nu permite promovarea unor evenimente concurente pe acest sub-forum.

In esenta am fost nevoiti sa stergem mesajul dumneavoastra referitor la organizarea altui salon moto. Va rugam sa ne intelegeti motivatia, macar din punct de vedere comercial.

 

Cu stima,

Echipa SMAEB 2008

 

Aveti grija, sunteti manipulati!!!! Toata stima!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e Romania.."sa-l prindem pe fraier si sa-l ardem de bani"...cam asa s-ar traduce SMAEB..preturi exorbitante pentru produse care nici macar nu meritau,plus ca la magazinele lor au preturi mult mai mici la aceleasi produse...ma asteptam ca sa fie reduceri si sa ai de unde alege produse dar...asteptari desarte.

De laudat efortul unora care chiar au incercat sa aduca motociclete..au fost cateva "custom" care chiar erau marfa,dar mult prea putine...cred ca daca voiai sa vezi motoare marfa era de ajuns sa te plimbi prin parcari...ar mai fi de zis dar...bafta all.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cu altceva nu ne-am ales, propun un top al fetelor :crack: :blbl:

Acestea sunt nominalizarile mele:

post-4466-1205668098_thumb.jpgpost-4466-1205668136_thumb.jpgpost-4466-1205668170_thumb.jpg

post-4466-1205668208_thumb.jpgpost-4466-1205668257_thumb.jpg

 

Merge????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta a fost targa de p!zde practic.. motoarele erau si ele in zona asa..ca chestie.

bre tara asta macar are material de dat la buc!.. nu ducem lipsa clar. gursturile nu se discuta, dar majoritatea aratau ca niste morcovi din pricina solarului si tencuiala de machiaj mai ca nu se fisura la vre-un rictus.

ieftiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnn... suntem un popor ieftin si vai mama noastra.. numia trancalai si borfet la kil.

 

cat despre latura motocicletistica..ha.. haos.. un fiasco total. asteptam importatorii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa incep cu multumirile.. cui??? pentru ce... a, nemultumiri.. ok.. sa incepem: parcare nexam, drumul de la intrare pana la standuri mai mult decat lung tinand cont de faptul k ghetele nu sunt facute pentru mers pe jos si nici nu sunt cele mai comode incaltari, locatia.. foarte proasta, inghesuiala... standurile prea inghesuite, echipamentele.. pai pe langa faptul k nu am vazut la nici una din firme colectia de top, ce am vazut erau exagerat de scumpe... preturi de neam prost... park afara cu ocazii de genul asta se fac reduceri.. k dak tot vine omul sa dai cat mai mult... nu cat mai putin cu cat mai multi bani.. oare sa le explikm oamenilor k nu asa se fac afacerile? am zis de caldura?? oare am prea mari pretentii cand spun k nu au tinut cont k mai vin si oameni echipati de drum lung?? se pare k nu... dar sa zicem k noi suntem mai rezistenti... si suportam caldura.. dar nesimtirea nu o suportam. am vazut ca cineva pe forum care zicea de pasiune, k dak iti place te duci oricum. omule, ai motor? :crack:) atat iti spun, un motociclist care se respecta si care are ceva pretentie de la el nu participa la orice circ.. da? asa k sa o lasam.. concluzia mea despre cel salon? jale si prapad... si inca ceva, mirmir.. regret nespus de rau tot c ai patit.. suntem in romania, oare nu te asteptai la asa ceva? sincer, eu ma asteptam sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu astazi, ce sa zic...Gagici multe mai ales la stand la Cagiva si Mv Agusta.Motoare noi dar putine.Cred ca erau mai multe motociclete in fata pavilionului central decat inauntru.(motocicletele celor care au venit la SMAEB).

Nu pot zice daca a fost slab sau nu pentru ca nu am fost anul trecut, dar nu mi s-a parut ceva extraordinar.

Sa speram ca la celalalt salon din aprilie o sa fie mult mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa incep cu multumirile.. cui??? pentru ce... a, nemultumiri.. ok.. sa incepem: parcare nexam, drumul de la intrare pana la standuri mai mult decat lung tinand cont de faptul k ghetele nu sunt facute pentru mers pe jos si nici nu sunt cele mai comode incaltari, locatia.. foarte proasta, inghesuiala... standurile prea inghesuite, echipamentele.. pai pe langa faptul k nu am vazut la nici una din firme colectia de top, ce am vazut erau exagerat de scumpe... preturi de neam prost... park afara cu ocazii de genul asta se fac reduceri.. k dak tot vine omul sa dai cat mai mult... nu cat mai putin cu cat mai multi bani.. oare sa le explikm oamenilor k nu asa se fac afacerile? am zis de caldura?? oare am prea mari pretentii cand spun k nu au tinut cont k mai vin si oameni echipati de drum lung?? se pare k nu... dar sa zicem k noi suntem mai rezistenti... si suportam caldura.. dar nesimtirea nu o suportam. am vazut ca cineva pe forum care zicea de pasiune, k dak iti place te duci oricum. omule, ai motor? :D) atat iti spun, un motociclist care se respecta si care are ceva pretentie de la el nu participa la orice circ.. da? asa k sa o lasam.. concluzia mea despre cel salon? jale si prapad... si inca ceva, mirmir.. regret nespus de rau tot c ai patit.. suntem in romania, oare nu te asteptai la asa ceva? sincer, eu ma asteptam sa fie.

:crack: ba mironosite mai sunteti......ala de mai sus ca suntem neam de nu stiu ce , celalalt numai pretentii.......am zis ca nu mai discut da' nu pot sa ma abtin ...nu v-a admirat nimeni pe voi .....vai , pe voi cei echipati ,pe voi motociclistii :blbl: ....a fost un super salon.....cu motorete si fete cucuiete......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu la romexpo la salon..... :blbl: :D :P plin de cocalari nu am putut sa vad nici un motor (ma dusesem sa imi fac o idee despre cateva motoare fiind un tanra fara motor :crack: ) ca sa nu mai zic ca ai drk bulangii au pus motoare second :haha: nau avut banii de din ale noi????? la siab din 2007 au fost mai putine motoare da puteai parca sa iti faci o idee despre ele si si apuci sa te uit la ele, aicia nici sa te apropii nu puteai ca parca la saloanele astea e mai mult expozitie de silicoane :D da in rest a fost marfa ce mi-a placut cel mai mult a fost unguru care facea demonstratii pe moto .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...