Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutări,

 

Este cineva prin Braşov sau împrejurimi care are proiectoare de 10W LED montate pe motocicletă/maşină ? Vreau să văd cum luminează modele asemănătoare cu cele din imaginile ataşate, indiferent de unghiul de iluminare.

post-59052-0-98415100-1395396032_thumb.jpg

post-59052-0-46738200-1395396036_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut prelucrarea respectiva in Ghimbav la AUTORAD, Foarte multumit de calitate. Mai e undeva in Ozun dar o sa te indrume altcineva ca eu nu am ajuns acolo.

 

Blocatul pistoanelor nu se intampla din cauza alezajului, ci de la pistoane proaste cu dilatare f. mare. Poti aleza unde vrei, tot se vor bloca.

Eu am facut cu clearance de 5 sutimi si nici macar in rodaj nu am simtit vreo strangere.

Multumesc mult. Am fost la autorad si mi.au cerut 200lei pt fiecare cilindru suma care mi s.a parut exagerata insa am gasit la targu mures pe cineva care zicea k le face cu 70lei pe amandoua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Are cineva idee daca exista in Brasov vreun atelier care sa se ocupe de decapare? Am nevoie de acest serivciu pentru cromare la cei de la IUS, care cer piesele curate.

 

Aveti idee de alte firme care sa se ocupe de galvanizare/cromare prin imprejurimi?

 

Astept pareri, numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu gasesti prin zona pe la tine te pot ajuta eu dar in bucuresti asta in cazul in care ar fi ceva urgent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In brasov se cromeaza in fosta uzina tractorul iar decapare,curatare,galvanizare etc in metrom,cum intri din carpatilor pe langa biserica la dreapta,in spatele Bia garaj.In aceeasi incinta(metrom) gasesti si sablare,powder coating s.a.m.d Stiu ca anul trecut cromarea se putea face in tractorul asta incluzand toate operatiunile premergatoare pt evacuarile unui shadow.Succes

Editat de tavi_cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stie cineve de vreun service moto, sau nu neaparat moto, pe langa Groapa de Gunoi?

Un prieten de-al meu din Targovist, Axi, a dus acolo o chiulasa de Gilera (model enduro), la un nene. Nenea asta a facut prostii, si a intrat la pastrare pt o perioada de cativa ani, si nu poate fi gasit.

Amicul meu din Targoviste nu stie sa imi explice cum sa ajung acolo ca sa intreb de soarta chiulasei.

 

Stiti vreunul?

 

Multumesc,

Geo

Intreaba-l si pe @ RedFox200 ,parca el a facut chiulasa la motor undeva pe acolo,dar nu stiu sigur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult. Am fost la autorad si mi.au cerut 200lei pt fiecare cilindru suma care mi s.a parut exagerata insa am gasit la targu mures pe cineva care zicea k le face cu 70lei pe amandoua

nebunie, mie 80lei mi-au cerut/cilindru...

 

 

Am cautat topicul "Ajutor" 3 pagini inapoi... are trebui redenumit la loc

 

Acum cererea mea: isi face cineva comanda de pe Louis in curand, sa ma lipesc si eu cu un produs mic? Imi trebuie un tub de Hylomar si e 7 euro, nu cred ca-mi trimite romimoto chiar atata prin curier. Nu-mi trebuie urgent, e bine intr-o luna. Dau o bere.

 

... vad ca m-ar costa 20 de lei transportul daca comand doar atat, deci nu-i bai, ma descurc si asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnu , ma intereseaza pe mine ..

lasa-mi pm cu ce anume vrei si un telefon eventual, sa nu ne intindem la vb aici pe forum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu axi la telefon acu cateva minute si mi-a zis si mie povestea, problema e ca toata treaba asta sa intamplat cam acu ~ 1 an de zile si asta complica umpic treburile chiar si daca gasim service-ul. Eu initial, zicandu-mi 'pe langa groapa de gunoi' m-am gandit initial la indivizii aia din Uzina 2 ( ca tot e aproape de fosta groapa de gunoi) , din spatele stadionului carpati, cei care au garajele alea in spatele blocurilor, ca stiu ca aia se ocupau majoritatea cu fel de fel de reparatii dinastea. Acum, daca e cineva din zona aia si stie vreun nene care lucreaza in asa ceva, merita mers pana acolo si intrebat.

 

Ca sa rectific ce a zis Geo, corectand-ul, problema e ca nu Axi a dus chiuloasa acolo, ci a dat-o unui prieten de-a lui care stia service-ul din brasov, a dus-o, apoi prietenul a fost incatusat, nu nenea de la service, ca asa mergeam cu axi la toate service-urile si recunoastea el locatia, era mai simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Ma intereseaza daca ma poate ajuta cineva cu un model de stander-spate,care sa se potriveasca la un Suzuki GSR(stiu ca sunt cat de cat universale).Am nevoie doar pentru a face ceva masuratori si un desen.

Oricum dau o bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...